Motorola Atrix 4G Root Boodlader Unlock işlemi ROM ve CWM Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Motorola Atrix 4G Root Boodlader Unlock işlemi ROM ve CWM Yükleme
NOT: Bu işlemleri Türkiye'de satılan Atrix için yapın. AT&T olan cihazlara uygulamayın.
Gerekli Dosyalar:

1.
MotorolaDeviceManager_2.3.4 [Cihazın Motorola Tarafından Hazırlanan Driveri]
2. petesmotorolaroottools_v1.06 [Atrix'i Root Etmek İçin Kullanacağımız Program]
3. intl-fix-try1.sbf cihazın bootlader kilitini açmak için RDS ile Flashlayacağımız küçük bir dosya.
4. RSDLite6.1.4 [Cihazımıza Orjinal ROM Yüklemek ve Bootlader Kilitini Kaldırmak İçin Kuracağımız Küçük Bir Dosyayı Flashlamak İçin Kullanacağımız. İnternette Okuduğum Kadarıyla Motorolanın Çıkardığı Bir Yazılım.]
5. fastboot cihazın bootlader kilitini kaldırmak için kullanacağımız komutları aktif edecek dosya.Not: Bütün dosyalar tek link halinde hazırlanmıştır.

İNDİR:

1. ADIM: İlk olarak yapmanız gereken. Dosyanın içinden çıkan MotorolaDeviceManager_2.3.4 programı bilgisayarınız kurun.
2. ADIM: petesmotorolaroottools_v1.06 dosyasını açın ve içinde ki petesmotorolaroottools_v1.06 uygulamasına tıklayın ve daha sonra telefonunuzda Ayarlar / Uygulamalar / Geliştirme girip USB hata ayıklaması) açın. Cihazı USB kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. petesmotorolaroottools_v1.06 klasörünün içinde support_files dosyasına dokunmayın ve silmeyin.Resimde görüldüğü gibi Root My Phone tıklayın ve beklemeye başlayın. Cihazınız üç defa kapanıp açılacak ve işlem tamamlanacak. Biraz sabırlı olmanız gerekiyor. Biraz uzun sürebilir. :D3. ADIM: Bu aşamada önce dosyanın içerisinden çıkardığınız. RSDLite6.1.4 programını bilgisayarınıza kurmanız gerekiyor.
4. ADIM: intl-fix-try1.sbf bu dosyayı RDS Lite ile flashlayacağız. Bunun için yapmanız gereken şey. Telefonu kapatın. Power + Ses Kısma tuşuna basın. Karşınızda Fastboot yazısı gelecek. Ses kısma tuşu ile ilerleyin ve RDS yazısını bulunda Ses Açma Tuşuna Basın ve Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın.Cihazın resimde ki gibi bağlı olması ve Connected yazması gerekiyor. RDS cihazını gördükten sonra resimde ki gibi filename kısmına intl-fix-try1.sbf dosyasını yerleştirin ve Starta basın. Bu sırada dosya yüklenmeye başlayacak. PASS yazısı gelene kadar bekleyin. Sıkın GİO'da yaptığınız gibi PASS yazısı gelmeden çekme işlemini yapmayın. ÖNEMLİ NOT: Atrix Cihazlar RDS ile Flashlanırken elektirik kesintisi vs olursa cihaz Hard Brick oluyormuş. Hard Brickinde çözümü yok diyorlar. Bu konuda bir araştırma yapmadım onun için kesin bir şey diyemiyeceğim. Bunun için dikkatli olun. Ben Laptop varsa onun ile atmanızı öneririm. Elektirik gitse bile şarj olduğu için işlemi bitibilirsiniz. Ben gözümü karartıp yaptım. Laptop bağlıydı ama ama pili takılı değildi. :D
5. ADIM: Dosyasnın içinden çıkan fastboot klasörünü bilgisayarınızda C ana dizine yapıştırın. Cihazını kapatın Power + Ses Kısma tuşuna basın. Karşınızda Fastboot yazısı gelecek. Fastboot kısmında Ses Açma Tuşuna Basın ve Telefonu Bilgisayar Bağlayın.Resimde gördüğünüz kotları sırası ile yazın.

fastboot oem unlock komutunu yazdıktan sonra aşağıda ki gibi bir ekran gelecek.

Ekranda UID numarası çıkacak. Printscreen yapın ve çıkan kodu bilgisayarınıza kaydedin ve saklayın. Son olarak şu komutu yazıyoruz. fastboot oem unlock UIDNUMARANIZBu aşamaya kadar ki işlemleri doğru yaptıysanız cihazınızın ekranı bu şekilde olması gerekiyor. Bu aşamadan sonra CWM yükleyip artık ROM yükleye bileceğiz.

6. ADIM: Son aşamamız. ROM Manger ile CWM yükleyeceğiz ve daha sonrasında ROM yükleyeceksiniz.
ROM Manger İndir

Bu ekrandan Flash ClockWorkMod Recovery Tıklıyoruz. Karşımıza Motorola Atrix 4G seçeneği
geliyor onada tıklıyoruz

.
Motorola Atrix 4G tıkladıktan sonra karşımıza bu ekran geliyor. Atrix için dokunmatik CWM olmadığı için Flash ClockWorkMod Touch kısmına hiç dokanmıyoruz. Direk Flash ClockWorkMod Recovery tıklayın ve CWM kurulmasını bekleyin. CWM kurulması için mobil ya da Wi-Fi aktif
olmasgerek

Bütün işlemler bitmiş cihazınız rom kurmaya hazır bir hale gelmiştir. Hadi hayırlı uğurlu olsun. :)

ÖNEMLİ NOT: Bütün bu işlemleri yaptıktan sonra eğer RAM Miktarınız 350'a düşerse aşağıda ki RAMFİX dosyasını CWM (Recovery) ile flashlayın.

--------------------------------------------------------------------------------------

Motorola Atrix 4G - Orjinal Tr Yazılımına Dönme

Ekteki rar arşivinin içindeki fastboot klasörünü bilgisayarın c:/ dizinine atıyorsunuz.

Fastboot modda telefonu açıyorsunuz.
Bilgisayarda Çalıştır'a cmd yazıp çalıştırıyorsunuz.
Sırasıyla aşağıdaki kodları giriyorsunuz.

(Her kod satırının bitiminde Enter yapın.)

Kod:
cd c:/
cd fastboot
fastboot erase boot
fastboot erase system
fastboot erase userdata
fastboot erase cache
fastboot erase webtop
fastboot erase preinstall
fastboot reboot

1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31-release-keys-signed-Retail-TR.sbf dosyasını RDS Lite ile flashlayacağız. Bunun için yapmanız gerekenler:
Telefonu kapatın.
Power + Ses Kısma tuşuna basın.
Karşınızda Fastboot yazısı gelecek. Ses kısma tuşu ile ilerleyin ve RDS yazısını bulunda Ses Açma Tuşuna Basın ve Cihazınızı Bilgisayara Bağlayın.
Cihazın resimde ki gibi bağlı olması ve Connected yazması gerekiyor. RDS cihazını gördükten sonra resimde ki gibi filename kısmına 1FF-olympus_emara-user-2.3.4-4.5.2A-74_OLE-31-release-keys-signed-Retail-TR.sbf dosyasını yerleştirin ve Starta basın.
Bu sırada dosya yüklenmeye başlayacak.
PASS yazısı gelene kadar bekleyin.

NOT: Sakın PASS yazısı gelmeden çekme işlemini yapmayın.

fastboot.rar
2.3.4 stock rom kurulumunu tamamlamış olduk.
Alıntı: Metalci Melek

Mavi a.k.a Sarangni

• Beğen
Tepkiler: kamikaze456, Metalci Melek, UpOneTR ve 5 diğerleri

BatuhanOzalp77

BatuhanOzalp77

Üye
Eline sağlık güzel bir derleme olmuş

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
  • Beğen
Tepkiler: cemalben1 ve BatuhanOzalp77
TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
Sağolun. Derlemeden daha ilerisi diye biliriz. Resimlerden tutun, anlatıma kadar hepsini tek tek hazırladım epeyde zaman aldı. :)

işte bu emeğine sağlık kardeşim burda herşey anlatılmış artık en yeni atrix sahibi bile rom yükleyebilicek seviyeye gelir bu konu ile çok yararlı ve zahmetli çalışma saygılar..

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
işte bu emeğine sağlık kardeşim burda herşey anlatılmış artık en yeni atrix sahibi bile rom yükleyebilicek seviyeye gelir bu konu ile çok yararlı ve zahmetli çalışma saygılar..

Teşekkürler. İnternette hazırlanmış dosyalar var ama hepsinde tam ve geniş bir anlatım yok. Kendi cihazıma yaparken beni çok uğraştırdığı için bu rehberi hazırladım. Umarım faydalı olur.

TuRKGuCu

TuRKGuCu

Üye
bn stock romdayım tekrar rom yüklemek için senin paylaşımını kullanıcam.faydalı bi konu.

ney27

Üye
emegine saglik güzel olnuş

excitir06_84

Üye
arkadaslar at&t cıhazlara uygulamayın demıssınız.benım cıhazım at&t ben nasıl yapacagım pekı bu ıslemı.

Kytos

Kytos

Üye
Kardeş waiting for device de kalıyo ilerlemiyo

HakanSeven12

HakanSeven12

Üye
Teşekkürker :)

Şehriyar

Şehriyar

Üye
Üst konu yapıldı.
Teşekkürler :oke:

exelanc

Üye
Eline koluna sağlik çok başarili bir çalişma teşekkürler

- - - Eklendi - - -

ELİNE KOLUNA SAĞLIK ÇOK BAŞARILI BİR ÇALIŞMA TEŞEKKÜRLER

mutarsus

Üye
recovery yapınca üçgen şekil içinde ünlem işareti çıkıyor veyanında android ikonu çıkıyor ve öyle bekliyoruz.nasıl bir hatadır anlamadım bilen varsa lütfen çözümünü anlatırsa sevinirim.

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
recovery yapınca üçgen şekil içinde ünlem işareti çıkıyor veyanında android ikonu çıkıyor ve öyle bekliyoruz.nasıl bir hatadır anlamadım bilen varsa lütfen çözümünü anlatırsa sevinirim.

Ünlem işareti geldiğinde ses kısma ve ses açma tuşlarına aynı anda bas recovery ekrani gelecek

frc008

Üye
linkler ölmüş yenilermisiniz gerekli olan programları Anlatım için teşekkür ederim

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
linkler ölmüş yenilermisiniz gerekli olan programları Anlatım için teşekkür ederim

Yarın akşama kadar güncelleme yaparım insallah. Gün içinde işlerim var maslesef.

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Linkler yenilenmiştir.

Hotfile ve Zippyshare olarak eklenmiştir.

dellete

dellete

Üye
Bir de Rom Manager Kullanmasını bilen varsa onla ilgili açıklayıcı bilgi istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Sarangni

Sarangni

Üye
    Konu Sahibi
Bir de Rom Manager Kullanmasını bilen varsa onla ilgili açıklayıcı bilgi istiyorum.Şimdiden teşekkür ederim.

Konunun en altında var. Rom Manager kullanımı oradan bakıp CWM yukleyebilirsiniz

Metalist_Angel

Metalist_Angel

Üye
Ubuntu icin anlatim var mi?

Üst Alt