Xiaomi Mi CC9 Root Atma ve TWRP Yükleme

Sponsorlu Bağlantılar

Buğra

Buğra

Admin
    Konu Sahibi
Xiaomi'nin ilk kez duyurduğu Mi CC9 serisi akıllı telefon diğer birçok Xiaomi cihazı gibi donanım ve tasarım olarak kullanıcılara gayet iyi bir deneyim sunuyordu. Mi CC9 sahip olduğu özelliklerle orta üst seviye rakipleri karşısında gayet iyi bir yer edinmeyi başarmıştı. Ülkemizde resmi olarak satılmayan fakat daha sonra bazı özellikleri değiştirilerek Mi A3 adıyla dünya genelinde satışa sunulan bu telefon şuanda yurt dışından getirip satanlar aracılığı ile satın alınabiliyor.

Bu yazımda sizlere Mi CC9 root atma ve Mi CC9 twrp yükleme işlemleri hakkında kısaca bilgi vereceğim. Buradaki işlemlere başlamadan önce telefonunuzda yer alan bütün dosyaların yedeğini almayı unutmayın. İşlemlerin ardından telefonda meydana gelebilecek herhangi bir sorundan ben veya maxicep.com sorumlu değildir. İlk olarak BURAYA tıklayarak Mi CC9 bootloader kilidi açma işlemini yapın. Ardından BURAYA tıklayarak adb driver dosyalarını bilgisayarınıza yükleyin.

Xiaomi Mi CC9 TWRP Yükleme

tıklayın ve Mi CC9 twrp dosyasını bilgisayarınıza indirerek dosya adını recovery.img yaparak adb klasörü içerisine atın. Ayrıca misc.bin dosyasını da direkt olarak adb klasörü içerisine atın. Telefonu tamamen kapatın ses kısma + güç tuşlarına basılı tutarak telefonu fastboot moduna alın ve kablo yardımıyla bilgisayara bağlayın. CMD ekranını adb klasörü içerisinde açın. Sonrasında cmd ekranına aşağıdaki kodları sırasıyla yazarak enter tuşuna basın. Bu dosyaların ardından Mi CC9 twrp yükleme işlemi bitecektir.

Kod:
fastboot flash recovery recovery.img
fastboot flash misc misc.bin
fastboot reboot recovery

Xiaomi Mi CC9 Root Atma

tıklayarak Mi CC9 root atma için gerekli olan Magisk dosyasını telefonunuza indirin. Ardından telefonu tamamen kapatın. Ses açma + güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak telefonu twrp menüsünde açın. Temizle / Format kısmından veri biçimlendirme kısmına girin ve şifre sorarsa yes yazın ve telefonu tamamen sıfırlayın. Ardından geri gelerek gelişmiş kısmından recovery yeniden başlat yapın. Sonrasında Yükle / Install kısmından indirmiş olduğunuz Mi CC9 root dosyasını seçerek yükleyin. Yüklemenin ardından telefonunuzu yeniden başlatın.
 
  • Beğen
Tepkiler: Mesut Aktaş
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt