Haber Microsoft'tan Yeni Telefon mu geliyor?

Sponsorlu Bağlantılar

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Hayatımda nokia kadar rezalet firma görmedim. Kullanıcıya hep aynı özellikteki telefonları eşek yükü fiyatla satan terbiyesiz bir firmadır. İPhone 3Gs çıktığında dengi olan N97 nin çok reklamını yapmıştı ama iphone uygulamalarının yanında o symbianın dandik uygulamaları şaka gibiydi. Kendini kandırdı durdu. O video çekemeyen, mms yollayamayan diye dalga geçtiği iphone(Sene 2007) ne durumda, nokia ne durumda? Microsoft satın aldı da millet ucuz telefon gördü. Nokiaya kalsa o dandik telefonları millete kitlerdi. Microsoftun bu ucuz telefon politikasını da sonuna kadar destekliyorum. Ne kadar maddi olarak kötü birini görsem elinde lumia 520 falan var. Herkesin hakkı iyi telefon kullanmak. Eski nokianın yaptığını da Apple yapıyor şimdi. Umarım onların sonu da Nokiadan farksız olmaz. Eyyorlamam bu kadar. Yaşasın Microsoft ve ucuz telefonları.
nokia telefonları pahalı çıkarmıyor çıktığında 1 olan fiyat gümrükten geçerken 3e katlanıyor mesela benim lumia 925 450 euro civarıydı bize 1000lira civarı giriş yapsa vergiydi dürgüydü derken 1450 liraya çıkıyor fiyatı
satacağın zamanda millet üst düzey cihazı kaçak androidlerle karşılaştırıp fiyatını aşağı çekiyor sorun nokiada değil
microsofta gelince başa geçtiğinden beri beni etkilemeyi başaramadı windows 10 hariç MWC 2015te gözüm üstünde olacak
her mesajın nokia markasının aleyhine :)
:D
bi sıkıntı mı var

GianniInfantino

GianniInfantino

Üye
nokia telefonları pahalı çıkarmıyor çıktığında 1 olan fiyat gümrükten geçerken 3e katlanıyor mesela benim lumia 925 450 euro civarıydı bize 1000lira civarı giriş yapsa vergiydi dürgüydü derken 1450 liraya çıkıyor fiyatı
satacağın zamanda millet üst düzey cihazı kaçak androidlerle karşılaştırıp fiyatını aşağı çekiyor sorun nokiada değil
microsofta gelince başa geçtiğinden beri beni etkilemeyi başaramadı windows 10 hariç MWC 2015te gözüm üstünde olacak
Bahsettiğim zamanlar şimdi değil. 2000-2009 arası. Akıllı telefonların olmadığı ve daha yeni yeni başladığı zamanlar. Nokia hep pahalıydı. Çoğu insanın senin bahsettiğin etkileyici telefonları alabilecek parası yok. Bizim ülkemizde bile 400 küsür liraya akıllı telefon satabiliyorsa o firma başarılıdır. Parası çok olan kullanıcıyla piyasaya hakim olunmaz.

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Vergiler sadece nokia için geçerli değil ya her firma her cihaz için geçerli bu. 450€ da 925 için fazla idi. Nokia 920'iyi yeni kasaya sokup piyasaya sürdü ve s4 htc one veya xperia z rakibi olacak cihaza eski cihazın özelliklerini koydu.
920'ün rakibi S3 ve 925'in rakibi s4 iken 920 ve 925 arasında hemen hemen hiç bir fark yoktu.

lazye

lazye

Üye
Vergiler sadece nokia için geçerli değil ya her firma her cihaz için geçerli bu. 450€ da 925 için fazla idi. Nokia 920'iyi yeni kasaya sokup piyasaya sürdü ve s4 htc one veya xperia z rakibi olacak cihaza eski cihazın özelliklerini koydu.
920'ün rakibi S3 ve 925'in rakibi s4 iken 920 ve 925 arasında hemen hemen hiç bir fark yoktu.
Birşey sorucam l830 rakibi kim merak ediyorum

Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
Hayatımda Nokia dan başka bir cihaz kullanmamış biri olarak Ne çıkarırsa çıkarsın farketmez diyorum
;)
ben nokiayı severim şu an lumia 925 kullanıyorum ve en büyük umudum nokianın bir gün lumia serisinin üretim geliştirme kısacası microsoftta neyi varsa hepsini geri alması
microsoftun ellerinde lumia serisinin harcanacağını düşünüyorum herşey mwc2015e bağlı microsoft iyi bir iş çıkaracaksa tek şansı var sisteminden rengine nokianın izinden gitmeli bence lumia 530 hiç etkili olmadı selefi hala lider

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Birşey sorucam l830 rakibi kim merak ediyorum
Bende pek bilmiyorum rakibi kim oluyorsa. Maalesef donanım ve fiyat ile Wp ile Android cihazlar karşılaştırılmıyor. Fiyat bazından yola çıkarsak lg g2 olabilir ama donanım olarak bakarsak g2 930 seviyesinde.

• Beğen
Tepkiler: lazye
Kaworu Nagisa

Kaworu Nagisa

Üye
farka gerek yok 925 o haliyle bile s4ü solladı 920den farkının olmamasının sebebi tam bir amiral gemi modeli olmamasıydı onun görevi lumia 920 ye hafif ve zarif bir alternatif olmaktı kaldı ki ondan 2 ay sonra lumia 1020 5 ay sonra lumia 1520 çıktı asıl amiral gemi modelleri onlardı

lazye

lazye

Üye
Bende pek bilmiyorum rakibi kim oluyorsa. Maalesef donanım ve fiyat ile Wp ile Android cihazlar karşılaştırılmıyor. Fiyat bazından yola çıkarsak lg g2 olabilir ama donanım olarak bakarsak g2 930 seviyesinde.
Bu yüzden Microsoft bu isi bilmiyor bence cevabınız aynen katılıyorum :)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Bu yüzden Microsoft bu isi bilmiyor bence cevabınız aynen katılıyorum :)
Bakalım gelecekte ne işler yapacaklar. Lumia 830 ne tam nokia altında nede tam Microsoft altında yapıldı. 100% ms altında geliştirilen cihazlar şimdilik sadece l535, l435 ve l532 ve bunların fiyatları donanımlarına göre baya iyi. Umarım gelecekte böyle devam ederler ve en azından l840 için s400'lü çipset değilde orta sınıfa daha uygun s600 serisini kullanırlar.

lazye

lazye

Üye
Bakalım gelecekte ne işler yapacaklar. Lumia 830 ne tam nokia altında nede tam Microsoft altında yapıldı. 100% ms altında geliştirilen cihazlar şimdilik sadece l535, l435 ve l532 ve bunların fiyatları donanımlarına göre baya iyi. Umarım gelecekte böyle devam ederler ve en azından l840 için s400'lü çipset değilde orta sınıfa daha uygun s600 serisini kullanırlar.
Ne 600 bu saatten sonra 800 sen aşağı orta sınıf çıkarmamali bence

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Ne 600 bu saatten sonra 800 sen aşağı orta sınıf çıkarmamali bence
Niye bence l830 için s615 fena olmazdı.
L7xx - s400 serisi
L8xx - s600 serisi
L9xx ve üzeri - s800 serisi
Böyle daha mantıklı olmaz mı?
Ve benim bildiğim artık bu s400 s600 falan bir yeni seri oluşturuyor.
Yani intel gibi
S200 - Pentium
S400 - i3
S600 - i5
S800 - i7

wpfurkan

wpfurkan

Üye
.

lazye

lazye

Üye
600 kastiniz yeni nesil ise lafım yok ben s600 sandım direk s615 olabilir tabi :)

wpfurkan

wpfurkan

Üye
600 kastiniz yeni nesil ise lafım yok ben s600 sandım direk s615 olabilir tabi :)
Yok ben seri olarak bahsetmiştim. S6xx yazsaydım belki daha açıklayıcı olurdu. Ve evet benim kastım s615 idi ;)

• Beğen
Tepkiler: lazye

ersncak42

Üye
yuksek donanim isteyip duruyorsunuz da lumia 930 cikti da ne oldu ya da 1520 ben daha bir kisinin elinde o telefonlardan gormedim

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
yuksek donanim isteyip duruyorsunuz da lumia 930 cikti da ne oldu ya da 1520 ben daha bir kisinin elinde o telefonlardan gormedim
piyasada az olabilir ama çok güzel bir cihaz 1520 zaten Nokia piyasada az onuda hesaba kat bence

ersncak42

Üye
  • Beğen
Tepkiler: StartTheGame
StartTheGame

StartTheGame

Üye
Şimdi o,telefonlar Türkiye parasıyla üretimine baksak l1520 nin ennn az 1000 tl üretimi olsa 700.000 bin tane üretilse diyelim 1000₺ ile çarp 700.000.000₺ yapar bunların hadi ennn baba 400.000 inini satsa satıştan elde edilen para (1500₺ den hesaplıyorum) 600.000.000₺ eder geriye kalan zarar 100.000.000₺ adamlar kar yerine neden zarar yapsın saçma düşünüyorsunuz yüksek donanımlı telefon daha çok çıkması için

*Edit : Evet işsizim oturup bunu hesapladım

wpfurkan

wpfurkan

Üye
Şimdi o,telefonlar Türkiye parasıyla üretimine baksak l1520 nin ennn az 1000 tl üretimi olsa 700.000 bin tane üretilse diyelim 1000₺ ile çarp 700.000.000₺ yapar bunların hadi ennn baba 400.000 inini satsa satıştan elde edilen para (1500₺ den hesaplıyorum) 600.000.000₺ eder geriye kalan zarar 100.000.000₺ adamlar kar yerine neden zarar yapsın saçma düşünüyorsunuz yüksek donanımlı telefon daha çok çıkması için

*Edit : Evet işsizim oturup bunu hesapladım
O kadar üretim masrafları yok. Mesela bir iphone'nun üretim masrafları 200$'dan az. Bu tl'ye çevirince 400-500tl oluyor yanlış bilmiyorsam.

• Beğen
Tepkiler: Dexter Morgan
StartTheGame

StartTheGame

Üye
O kadar üretim masrafları yok. Mesela bir iphone'nun üretim masrafları 200$'dan az. Bu tl'ye çevirince 400-500tl oluyor yanlış bilmiyorsam.

Bunun vergisi algısı yok mu devlet onlardan da para kesiyor ? Ben onlarıda içine kattım :)

Üst Alt