İpucu Microsoft Lumia Kullanıcıları Kulübü [361 Üye]

Sponsorlu Bağlantılar

remzi33

remzi33

Üye
Yuh yaa!! akakce.com da l920 1,545₺. Çok canım sıkıldı çünkü tlfon bni hayal kırıklığına uğrattı. Tam anlamıyla Bi hayal kırıklığı yaşıyorum bn

tenısın

Üye
beni de yaz kardeşim

muxo

muxo

Üye
yurtdışında milletin 400 dolara aldığı. Almanyada ise çok ucuz diye şuan bu telefon tükenmis durumda. Düşünün ya adamlar 400 dolara yani Türk parasıyla 720 tl ye bu telefonu alıyor. Ama bizim ülkede aynı telefon en ucuz 1500 lira, adeta keriz avlamaya çalışıyorlar

papakudioflu

papakudioflu

Admin
yurtdışında milletin 400 dolara aldığı. Almanyada ise çok ucuz diye şuan bu telefon tükenmis durumda. Düşünün ya adamlar 400 dolara yani Türk parasıyla 720 tl ye bu telefonu alıyor. Ama bizim ülkede aynı telefon en ucuz 1500 lira, adeta keriz avlamaya çalışıyorlar

almanyada cok mu ucuz:hmmm 600€ almanya fiyati. 400$ a da dunyanin hicbir yerinde yok. Varsa yerini soyle ben sana da bir tane hediye getirttireyim. Bu cihaz en ucuz amerikada at&t'de o da 450+tax 24 ay kontratli

remzi33

remzi33

Üye
Ar arkadaşlar bugün sağolsn l920 bni rezil etti. Haritalarda biryere bakacktık arkadaşlarla. Yarım saat bekledik ne görüntü geldi ne konum bilgisi. 1600₺ buna mı verdin ddi millet

ConnorKenway

ConnorKenway

Üye
    Konu Sahibi
Ar arkadaşlar bugün sağolsn l920 bni rezil etti. Haritalarda biryere bakacktık arkadaşlarla. Yarım saat bekledik ne görüntü geldi ne konum bilgisi. 1600₺ buna mı verdin ddi millet
türkiye haritasını indirdinmi

remzi33

remzi33

Üye
Ya yok indirmedim. Sınırsız net paketim var şuan. 5800 kullanırken bile net paketi olduğunda çok çabuk açılıyordu harita.

yasirtaha

yasirtaha

Üye
Arkadaşım önce kullanmayı öğren sonra millete göster neden bilmediğin telefonla millete yol tarif edersin bilmem:hmmm

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Ya yok indirmedim. Sınırsız net paketim var şuan. 5800 kullanırken bile net paketi olduğunda çok çabuk açılıyordu harita.

e haritayı indirip yüklemezsen cihaza nerden bulsun kardeşim sende sorun cihazda değilki. O gün Ali abinin Lumia900 üne bi adres girdim daha tuşa dokunduğum gibi rotayı belirledi götürdü bizi.

• Beğen
Tepkiler: n000k
n000k

n000k

Üye
türkiye haritasını indirmeden ne diye gösterirsinki... önce sen hazırla cihazı ondan sonra konuş..

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici
Yuh yaa!! akakce.com da l920 1,545₺. Çok canım sıkıldı çünkü tlfon bni hayal kırıklığına uğrattı. Tam anlamıyla Bi hayal kırıklığı yaşıyorum bn

1545 peşin fiyatı taksitle 1601 TL ye geliyor zaten.

eRdaL.

eRdaL.

Üye
selam bende varım

• Beğen
Tepkiler: xlsdx
remzi33

remzi33

Üye
türkiye haritasını indirmeden ne diye gösterirsinki... önce sen hazırla cihazı ondan sonra konuş..

bundan önce 5800xm kullnıyordm ve harita indirmeden de veri bağlantısıyla açılıyordu harita. L920'de ise sorun şu. Haritalar için güncelleme geldi ama gelen güncellemelede sorun var. Güncelleme yapan herkeste haritalar açılmıyor. Yani harita indirmeye gerek yk!!

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
bundan önce 5800xm kullnıyordm ve harita indirmeden de veri bağlantısıyla açılıyordu harita. L920'de ise sorun şu. Haritalar için güncelleme geldi ama gelen güncellemelede sorun var. Güncelleme yapan herkeste haritalar açılmıyor. Yani harita indirmeye gerek yk!!
Eğer dediğin gibiyse herkezde üzücü

MrCommanDTr

MrCommanDTr

Emekli Yönetici

öyle bişey yok! Cihazda Türkiye haritasının yüklü olması gerek.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
5800xm ile bu cihazdaki harita ayni degil. Oncelikle 5800xm'deki maps'te uydu goruntusu yoktu. Lumia920'de nokia maps internet tabanli bir harita servisidir. Haritayi telefonunuza indirmeye gerek yok zaten indirebileceginiz bir yer de yok. Harita indirme nokia drive+'da var. Şu durumda nokia maps'i actiginizda yerinizi bulamiyorsa iki nedeni vardir ya konum servisiniz acik degildir ya da internetiniz cok yavaştir. Bunun dişindaki sebepler donanim arizasi ile ilgilidir. Bunu cek etmenin yolu da nokia drive ile konum bulmayi denemektir. Eger Turkiye haritasi yukluyken nokia drive da konum bulmuyorsa cihazi faturasiyla beraber aldiginiz yere iade ederek ayipli mal kapsaminda birebir degişim isteyin kesinlikle servise gondermeyin degişim hakkiniz servis fişi dolduruldugu anda yanar.

remzi33

remzi33

Üye
Weather uygulaması olduğum köye kadar buluyor
yani konum bulmada sorun yok. Bu sorun haritayı güncelledikten sonra olmaya başladı ayrıca. Bilmem ne kadar açıklayıcı oldu

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Weather uygulaması olduğum köye kadar buluyor
yani konum bulmada sorun yok. Bu sorun haritayı güncelledikten sonra olmaya başladı ayrıca. Bilmem ne kadar açıklayıcı oldu

anlatmaya caliştigim da bu işte yani telefonun konum bulmada sıkıntısı yok ki konum bulma konusunda dunyadaki en iyi chipset qualcommdur. senin 5800'de kullandigin harita ile bu cihazdaki harita uygulamasi birbirinden tamamen farkli. Haritayi guncelledikten sonra sorun oluştuysa zaten guncelleme hatalidir. Zaten bir kac gune kadar o harita uygulamasi kalkicak yerini nokianin yeni harita servisi HERE'a birakicak. Şu anda android ve ios icin yayinlandi wp8'e de gelmesi an meselesidir.

Üst Alt