Mavi Ekran Laptop Ve Donma Vb

Sponsorlu Bağlantılar

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Mavi Ekran Laptop Ve Donma Vb
Acer Aspire 5742G
3Gb Ram İ5 500Gb Hdd

Film izlerken donuyor bazen tır ses geliyor reset atmak zorunda kalıyoruz
Ve mavi ekran geldi nedense
Sorun ne olabilir

Redmi 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:

PALA.

PALA.

Üye
Film izlerken donuyor bazen tır ses geliyor
HDD üzerinde badsector var muhtemelen şununla bir tarama yap
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Diğer bir ihtimalde sistem geri yükleme yapın belki yazılımsal bir sorun çıkmıştır.

TheNightMare.

TheNightMare.

Moderator
HDD arızalı olaabilir. Genellikle, bu tür Mavi ekran sorunları HDD'den kaynaklanıyor.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Diğer bir ihtimalde sistem geri yükleme yapın belki yazılımsal bir sorun çıkmıştır.

HDD arızalı olaabilir. Genellikle, bu tür Mavi ekran sorunları HDD'den kaynaklanıyor.

Wifide durup dururken gidiyordu fln bide bi donuyor laptop kitleniyor işlemci ışığı sönüyor format attık hızlanır düzelir
Diye ölüyor sanki laptop i5 bide
Mavi ekran falan geldi gene format atmadan dosya atarken
Şimdi durmadan kitleniyor PC düğmeden kapatmak zorunda kalıyorum
Çökecek mi öldü sanki PC noluyor buna

PALA.

PALA.

Üye
Çökecek mi öldü sanki PC noluyor buna
Yanlış anlamada bilgisayarı fena işlerlede mi kullanıyorsun ? Çarpılmış galiba :D
Sana yukarıda bad sector taraması yap ekran alıntısını yükle dedik, yardım istiyorsun ama neden önerileri yapmıyorsun :hmmm

• Beğen
Tepkiler: Gofrettin115
Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Yanlış anlamada bilgisayarı fena işlerlede mi kullanıyorsun ? Çarpılmış galiba :D
Sana yukarıda bad sector taraması yap ekran alıntısını yükle dedik, yardım istiyorsun ama neden önerileri yapmıyorsun :hmmm

Yapcam

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi

Error scan mi yapcam
Tarama yapmak imkansız normal kullanımda bile kitleniyor donuyor mecburen düğmeden kapatıyoz bilgisayar 8 senelik

PALA.

PALA.

Üye
Error scan mi yapcam
Evet, sistemi güvenli mod ile başlat(daha rahat olur)
Sonra error scan yap ama videodaki gibi olsun Quick scan seçili olmasın.
Not: Bu işlem diskin hızına ve boyutuna bağlı olarak 3 saatten uzun sürecektir.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Evet, sistemi güvenli mod ile başlat(daha rahat olur)
Sonra error scan yap ama videodaki gibi olsun Quick scan seçili olmasın.
Not: Bu işlem diskin hızına ve boyutuna bağlı olarak 3 saatten uzun sürecektir.

Güvenli mod da da donuyor
Wifi ışığı selektör yapar gibi yanıyor wifi gidiyor bazen açınca hiç yanmıyor
Acer aspire 5742G
İ5 3Gb ram 500Gb HDD

Son düzenleme:
PALA.

PALA.

Üye
Güvenli mod da da donuyor
Wifi ışığı selektör yapar gibi yanıyor wifi gidiyor bazen açınca hiç yanmıyor
Acer aspire 5742G
İ5 3Gb ram 500Gb HDD
Sağlam virüs yemiş galiba, artık ne yaptıysan :hmmm
Muhtemelen termal macunda bitmişir, bakımsızdır.
Format at sadece hd tune yükle ve tara.

_ardaa

_ardaa

Üye
hdd regenerator bul usb hazırla onunla boot et cihazı bad sector taraması yaptır.

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
hdd regenerator bul usb hazırla onunla boot et cihazı bad sector taraması yaptır.
Sağlam virüs yemiş galiba, artık ne yaptıysan :hmmm
Muhtemelen termal macunda bitmişir, bakımsızdır.
Format at sadece hd tune yükle ve tara.
format attım bilgisayara dün zaten termal macun çoktan bitmiştir 2011 de aldık şuan iyi çalışıyor bir sıkıntı yok bazen wifi gidiyor ağ ile güvenli modda açıp çıkıyom düzeliyor
taşınabilir hdd olayında da aygıtı kaldır dedim çektim kabloyu taktım sonra oldu

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
tarama başlattım 2 tane damaged kutucuk çıktı
bunun çözüümü varmı badsector ün yoksa hdd mi değişmek gerek

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ufak çaplılar çözülüyor sanırım ama sizinki nasıldır bilmem o kadar hata veriyorsa . Benim laptopta da aynısı vardı abartmıyorum son dönemlerde 2.5-3 saatte açılıyor kendi kendine dosya siliyor(silmiyormuş okuyamıyormuş) falan değişik değişik hareketler yapıyordu. Zorla bad sector taraması başlattım hep hasarlı çıkıyordu . En son driverları da görmez olunca SSD aldım uygun bir tane . 2 Yıldır sorunsuz kullanıyorum .
O tarama yaptığınız programda onarım gibi bir özellik vardı yanlış hatırlamıyorsam bu arada

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Ufak çaplılar çözülüyor sanırım ama sizinki nasıldır bilmem o kadar hata veriyorsa . Benim laptopta da aynısı vardı abartmıyorum son dönemlerde 2.5-3 saatte açılıyor kendi kendine dosya siliyor(silmiyormuş okuyamıyormuş) falan değişik değişik hareketler yapıyordu. Zorla bad sector taraması başlattım hep hasarlı çıkıyordu . En son driverları da görmez olunca SSD aldım uygun bir tane . 2 Yıldır sorunsuz kullanıyorum .
O tarama yaptığınız programda onarım gibi bir özellik vardı yanlış hatırlamıyorsam bu arada
program kuruluymuş prosu yanlışlıkla free olanıyla tarama başlatmışım şimdi farkettim durum bu
şuan mavi ekra n yok wifi çalışımıyor laptopda işte kablolu kullanılıyor

Silinen Üye 2526643

Silinen Üye 2526643

Kapalı Hesap
Ayrıntısını hatırlamıyorum ama düzeltilebilirse ordaki health sekmesinden düzeltiliyordu . Hatalar aynı benimkinden yeni harddisk yolu görünmüş olabilir . Veya harddiskte hasar vardır ama sizin sorun ondan değil de virüsten kaynaklı olabilir .

Gofrettin115

Gofrettin115

Üye
    Konu Sahibi
Ayrıntısını hatırlamıyorum ama düzeltilebilirse ordaki health sekmesinden düzeltiliyordu . Hatalar aynı benimkinden yeni harddisk yolu görünmüş olabilir . Veya harddiskte hasar vardır ama sizin sorun ondan değil de virüsten kaynaklı olabilir .
şuan donma falan yok mavi ekran
wifi çalışmıyor laptop un nedense driverla falan alakası
yok
laptop u babam açtı temizle di termal macun yaptı şimdi hiç ısınmiyor

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
1.Isı
2.HDD
3.Ram
4.Driver

PALA.

PALA.

Üye
@Gofrettin115 Denemediyseniz temiz bir windows 10 kurup denemenizi öneririm.
İçinde ihtiyacınız olan sürücülerin çoğu var, Hdd değiştirme soruna net cevap veremem, sadece şunu söyleyebilirim badsector olan bölgede sistem dosyası varsa mavi ekran verir yoksa çalışır, bozuk plak gibi bu noktaya gelmedikçe nadiren sorun çıkar...

Üst Alt