Galaxy S3 i9300 ✄ M-D-4™ TW ✄ PORT lollipop Style -N4-S5-S6- {{4.4.4}} ✄V13

Sponsorlu Bağlantılar

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
✄ M-D-4™ TW ✄ PORT lollipop Style -N4-S5-S6- {{4.4.4}} ✄V13

Merhaba arkadaşlar.Romun görselliğini çok beğendiğim için paylaşmak istedim.Performans olarakta tatmin edici.Pil süresinde ise bir günü rahat çıkartıyor diyebilirim.Görsel olarak lollipop'a benzetilmeye çalışılmış ve bence gayette hoş olmuş.Kuruluma geçelim.
ÖNEMLİ
Kurulum sırasında yaşayacağınız herhangi bir sorundan dolayı şahsım ve Maxicep sorumlu tutulamaz.Lütfen risklerini bilin ve onun bilinciyle yükleyin.

KURULUM
Öncelikle ilk defa rom kuracaksanız ve telefonunuz rootlu değilse buradaki adımları sırasıyla uygulayacağız.Eğer rootluysa bu adımları atlayabilirsiniz.

ROOT İŞLEMİ
Öncelikle gerekli olan dosyalarımızı indirelim.

Samsung usb sürücüleri;eğer odin telefonunuzu görmezse indirmeniz ve kurmanız gereken dosyadır.Eğer görüyorsa onu indirmenize gerek yok.
Dosyalarımızı indirdikten sonra;
Telefonunuzun ''Ayarlar'' kısmına girin.Geliştirici seçeneklerine tıklayın.(Eğer ayarlarda gözükmüyorsa; ''Telefon hakkında'' kısmına girin ''Yapım numarası''na 7 kez tıklayın.)
Geliştirici seçeneklerinden ''Usb hata ayıklama'' seçeneğini aktif edin.

Sonra telefonunuzu kapatın.Kapandıktan sonra ''Ses kısma'',''Home'' ve ''Güç'' düğmelerine aynı anda basılı tutalım.Böyle bir ekran bizi karşılayacak;

''Ses açma'' tuşuna basarak ''Download'' moda alalım.
Sonra indirmiş olduğunuz driverleri yükleyelim.
Ardından ''Odin''i açalım ve telefonu usb kablo yardımıyla pc'ye bağlayalım.
Odin tanıdığı zaman böyle bir ekranla karşılaşacaksınız;

Sonrasında ''PDA'' kısmına tıklayıp indirmiş olduğunuz root dosyasını seçelim.

Ardından ''Start''a basalım ve işlem başlasın.Başladığında böyle bir ekran bizi karşılayacak.

Bu arada telefon bir kaç kez yeniden başlayacaktır telaş yapmanıza gerek yok.
Root işlemi tamamlandıktan sonra;

''Pass'' yazısını gördüğümüzde telefonu çıkartabiliriz,artık telefonumuz root iznine sahip.
Şimdi gelelim Cwm yüklemeye.Cwm ile ilgili bilgiye bu konudan ulaşabilirsiniz.

CWM KURULUMU
sayfadan telefonunuza uygun olan cwm'yi indirdikten sonra tekrar telefonu ''Download'' moda alıp bilgisayara bağlayın.Odin'i açın ve ''PDA'' kısmından indirdiğimiz dosyayı seçin.Start'a basın ve kurulum tamamlansın.

ROM KURULUMU
Şimdi gelelim asıl olaya;
Yukarıdaki işlemleri eksiksiz yaptıktan sonra artık romu yüklemeye geçebiliriz.Rom dosyalarını telefona usb kablo ile atalım.
Telefonu kapatalım ve ''Ses açma'',''Home'',''Güç'' tuşlarına aynı anda basalım.Biraz bekledikten sonra bizi cwm ekranı karşılayacak;

Bu ekranda; eğer dokunmatik yüklemediyseniz ses tuşlarıyla kontrol edip güç tuşuylada eylemi gerçekleştireceksiniz.
Öncelikle ''Wipe data/factory reset''e basalım ve bize emin misiniz diyecek aynı şekilde devam edelim ve telefonumuz sıfırlansın.(Bu işlem telefonu ilk haline döndürecektir ve herşey silinecektir.Yedeklerimizi almayı unutmayalım.)
Sonra ''Wipe cache partition''a basalım.
En son ''Advanced kısmından ''Wipe dalvik cache'' yaptıktan sonra romu kurmaya geçebiliriz.
''Install zip from sdcard'' a tıklayalım ve romun olduğu klasörü bulalım.Zip uzantılı dosyayı bulup kurulumu tamamlayalım.Aroma installer olduğu için kurulum oldukça basittir.Bir sorun olursa sorabilirsiniz.Kurulum tamamlanınca telefon yeniden başlayacaktır.Bu işlem biraz uzun sürebilir panik yapmayın ve bitene kadar bekleyin.
Yeni Sürüm
Ekran Görüntüleri(V13)

Ekran Görüntüleri(V12)

Ekran Görüntüleri(V11)

Eski Sürüm
Ekran Görüntüleri(V10)

VİDEOLAR

Kurulum Videosu
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
İnceleme Videsu
Bootanimation seçmeden önce bu videoyu izleyerek karar verebilirsiniz
Keyifli kullanımlar.

Duvar kağıtları için @aziz04 'e teşekkürler

V13
Normal Versiyon

Light Versiyon

V12

V11

V10

Video oynatıcısı hatası için aşağıdaki linkten dosyayı indirin ve flashlayın.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: teknolojibaronu, burak1553, jongass ve 5 diğerleri

Adem Da

Adem Da

Üye
Paylasim icin tesekkurler
klon imei icin hangi kernel yuklenmeli

• Beğen
Tepkiler: Joker
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Rica ederim.Agni kernel çözüm oluyordu sanırım.Ama tam bir bilgim yok o konuda.Yedeklerinizi aldıktan sonra deneyebilirsiniz. indirebilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: Adem Da
mhmzergn

mhmzergn

Üye
@Joker usta tesekkurler oncelikle bir sorum olacak siz kurdunuz mu kullanıyorsanız biraz bilgi verseniz olur mu yani görseller güzel ama ram kullanımı nasıl rehber arama kaydı acılırken kasma var mı bir uygulamadan cıkınca tel in kendine gelmesi kac sn suruyor ısınma durumu nasıl
bir sorum daha var xda da bu romun yapımcılarında
Mr.MoDy & Romancy & KoKo009
E-team
Lord Boeffla
Blekota
QS
bulldog74ts
sunajkram23
thereassaad
Austtin
xunhoa
wanam
arter97
Arsaw
Osaama gharep
Norma
boykioy
phonix Rom
TheWayOfTheAce
hossam1
ayoubadri
delobre98
mutaman

bunlar var bir ekip mi yapmıs romu bilginiz var mı
tekrar tesekkurler

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
@Joker usta tesekkurler oncelikle bir sorum olacak siz kurdunuz mu kullanıyorsanız biraz bilgi verseniz olur mu yani görseller güzel ama ram kullanımı nasıl rehber arama kaydı acılırken kasma var mı bir uygulamadan cıkınca tel in kendine gelmesi kac sn suruyor ısınma durumu nasıl
bir sorum daha var xda da bu romun yapımcılarında
Mr.MoDy & Romancy & KoKo009
E-team
Lord Boeffla
Blekota
QS
bulldog74ts
sunajkram23
thereassaad
Austtin
xunhoa
wanam
arter97
Arsaw
Osaama gharep
Norma
boykioy
phonix Rom
TheWayOfTheAce
hossam1
ayoubadri
delobre98
mutaman

bunlar var bir ekip mi yapmıs romu bilginiz var mı
tekrar tesekkurler
Rica ederim dostum.Ben şuan kullanıyorum evet.Ram kullanımı iyi.Görsellere bakarsanız 500 civarı geziyor.Ben kasma yada kilitlenme yaşamadım şimdiye kadar.Bilinen bir hatası var video oynatıcısı çalışmıyor.Yani direk ikona tıklarsanız kapanıyor ama galeri içinden video açarsanız oynatıyor.Yeni bir rom güncellemeyle daha da iyi olacaktır.Rehber sorunu var hala.Yani düzelmiş desem yalan söylemiş olurum ama öyle abartı bir bekleme süresi falan yok.Onun dışında ısınma problemiyle de karşılaşmadım.Performans açısından mükemmel değil ama tatmin edici.Ben tavsiye ederim en azından bir kere denemelisiniz.Bu arada orada ismi yazanların hepsinin bir rom üzerinde yoğunlaştığını sanmıyorum sadece romu yaparken yardımcı olmuşlardır yapımcı arkadaşa.

mhmzergn

mhmzergn

Üye
Rica ederim dostum.Ben şuan kullanıyorum evet.Ram kullanımı iyi.Görsellere bakarsanız 500 civarı geziyor.Ben kasma yada kilitlenme yaşamadım şimdiye kadar.Bilinen bir hatası var video oynatıcısı çalışmıyor.Yani direk ikona tıklarsanız kapanıyor ama galeri içinden video açarsanız oynatıyor.Yeni bir rom güncellemeyle daha da iyi olacaktır.Rehber sorunu var hala.Yani düzelmiş desem yalan söylemiş olurum ama öyle abartı bir bekleme süresi falan yok.Onun dışında ısınma problemiyle de karşılaşmadım.Performans açısından mükemmel değil ama tatmin edici.Ben tavsiye ederim en azından bir kere denemelisiniz.Bu arada orada ismi yazanların hepsinin bir rom üzerinde yoğunlaştığını sanmıyorum sadece romu yaparken yardımcı olmuşlardır yapımcı arkadaşa.

cok tesekkur ederim :) denemem icin yeterli bilgi :)

• Beğen
Aziz04

Aziz04

Üye
Eline sağlık

• Beğen
mhmzergn

mhmzergn

Üye
yedek sade rehber var.
hafıza kartına dokunmuyo degil mi yani kartı da yedeklemeyelim de :)
birde efs yedegi almama gerek var mı son olarak da gapps falan kurmaya gerek oluyormu yoksa sadece linkdeki romu flashlarsak yeter mi :P
cok soru sordum galiba kusura bakmayın

mhmzergn

mhmzergn

Üye
@aziz hocam bu video problemine cozum var mıdır?

• Beğen
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
yedek sade rehber var.
hafıza kartına dokunmuyo degil mi yani kartı da yedeklemeyelim de :)
birde efs yedegi almama gerek var mı son olarak da gapps falan kurmaya gerek oluyormu yoksa sadece linkdeki romu flashlarsak yeter mi :P
cok soru sordum galiba kusura bakmayın
Sd karta falan dokunmuyor korkmayın.Efs yedeği alıyor zaten rom.Gapps'a gerek yok zaten mevcut halde geliyor rom.Sadece kurun ve kullanın.Estağfurullah cevaplamak için buradayız :)

mhmzergn

mhmzergn

Üye
joker boyle bi problem soyledi @aziz04 hocam sizide gorunce sormak istedim ben su an yeni kuruyorum romu

• Beğen
Tepkiler: Aziz04 ve Joker
Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
Kardeşim video oynatıcısı modlandığı için bir hata veriyor.Uygulamalardan açılmıyor ama galeriden açılıyor.Şimdilik mx player ile çözüm bulabilirsin bu soruna.Bir dahaki versiyonda düzelir bu sorun elbet.

mhmzergn

mhmzergn

Üye
Kardeşim video oynatıcısı modlandığı için bir hata veriyor.Uygulamalardan açılmıyor ama galeriden açılıyor.Şimdilik mx player ile çözüm bulabilirsin bu soruna.Bir dahaki versiyonda düzelir bu sorun elbet.

onda sorun yok video izlemesem de olur :) rom iyi olsun yeter :))))

Joker

Joker

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
onda sorun yok video izlemesem de olur :) rom iyi olsun yeter :))))
Rom şuan gayet iyi bence.Boeffla kerneli kurup aziz abinin verdiği ayarları yapınca iyice güzelleşiyor.Dediğim gibi ben donma kasılma reset gibi sıkıntılar yaşamadım

• Beğen
Tepkiler: mhmzergn
mhmzergn

mhmzergn

Üye
Rom şuan gayet iyi bence.Boeffla kerneli kurup aziz abinin verdiği ayarları yapınca iyice güzelleşiyor.Dediğim gibi ben donma kasılma reset gibi sıkıntılar yaşamadım

kernel versiyon hangisi 7.3 mü

• Beğen
Tepkiler: Aziz04 ve Joker
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
resimde gorulen system ui bildirimler kisminin asagisi saydam.ve bu romu kullaniyorum benim system ui saydam degil.o zaman adam neden o resmi oraya koydu ? aromada herhangi bir secenekte yok ve bir ek paketde yok ?

Üst Alt