Lumia 925 Ekran filmi kenar ksımlar

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
muammersefa

muammersefa

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 925 Ekran filmi kenar ksımlar
Merhaba arkadaşlar 3 gün once telefonuma mat film çektirdim.Bildiğiniz uzere lumia 925 ekranın kenatları pek duz değil o yüzden ekran filmini bi turlu yapaçadı adam kenar kısımları kalkıyor ve bir turlu tutmuyor.Ne yapmalıyım ki tam yapışsın?

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

meg1ddo

meg1ddo

Üye
ya daha küçük bir jelatin kullanacaksin, kenarlara yetismeyecek kadar ince bir jelatin, yada kullanmayacaksin. ben kullanmıyordum, biraz dikkatliysen birsey olmaz zaten gorilla glass var, zaten gorilla glassi bile cizecek kadar buyuk bir darbede o incecik plastikten ibaret jelatin de fayda etmeyecektir ki bu da gorilla glassli ekranlarda jelatin kullanmanin anlamsiz olduğunu gosterir.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Kenarları oturmadıysa öncelikle o filmi hemen çıkartarak başlayabilirsin. Ben Ttec takmıyorum. Kenarları kaplamıyordu. Tam kavislenen başladığı yerde bittiği için uzun süre kullandım.

beats

beats

Üye
Mat yerine parlak kullanmalısın görüntü açısından; kılıf takarsan filmin temas edeceği yüzeyle film arasında az da olsa boşluk oluşturacağı için filmin kalkmasını belli bir süre engelleyebilir.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Bende taktırdım parlak koruyucu. Ekranı tam kapatmıyor ama göz alışıyor bir sure sonra şuan fark etmiyorum bile koruyucuyu. Parlak taktırmak mata göre daha güzel duruyor görsel açıdan tavsiye ederim.

• Beğen
Tepkiler: technocu1
muammersefa

muammersefa

Üye
    Konu Sahibi
ya daha küçük bir jelatin kullanacaksin, kenarlara yetismeyecek kadar ince bir jelatin, yada kullanmayacaksin. ben kullanmıyordum, biraz dikkatliysen birsey olmaz zaten gorilla glass var, zaten gorilla glassi bile cizecek kadar buyuk bir darbede o incecik plastikten ibaret jelatin de fayda etmeyecektir ki bu da gorilla glassli ekranlarda jelatin kullanmanin anlamsiz olduğunu gosterir.

Bence gorilla bi halta yaramıyor diş fırçasıyla kulağımızı dayadığımız ses gelenkısmı temizleyim dedim ozellikle yumuşak uçlu dil fıası kullandım ama yinede çizildş yinede sağol

muammersefa

muammersefa

Üye
    Konu Sahibi
Meg1ddo arkadaşımızın dediği gibi çıkarttım filmi

meg1ddo

meg1ddo

Üye
hangi telefonun ekranını çizdin diş fırçasıyla? ekran haricinde başka bir bölgede belki gorilla glass olmayadabilir?

orian

orian

Üye
Kenar kısmı oval olduğu için tam kaplayan film tavsiye edilmiyor. Filmin düz durabilmesi için ekrandan küçük olması gerek. Ben hiç kullanmıyorum. Kılıfta takınca 925'in yan kısmındaki etkileyici görüntü kayboluyor. Şimdilik Allaha emanet gidiyoruz bakalım :)

• Beğen
Tepkiler: muammersefa
meg1ddo

meg1ddo

Üye
hiçbir telefonumda hiçbir zaman jelatin kullanmadım çok kısa aralıklarla kullandım ama faydasını görmedim çıkardım, dediğim gibi zaten ekran çizilecek kadar sert bir darbe alırsa jelatin bile olsa yırtılır delinir ekran yine çizilir ki o şekilde jelatin olmasına rağmen aldığı darbelerle ekranın çizildiğine şahit oldum daha önce, kırılmaz jelatin olsa o zaman işe yarayabilir ama o da çok kalın olduğu için hoş durmuyor bana göre, kılıf ta kullanmıyıorum, biraz dikkat edince telefonu çok temiz bir şekilde kullanabilirsiniz, masaya bırakırken bile direk sert zemine bırakmayın gazete kitap gibi yumuşak birşey varsa onun üzerinde koyun, cebine koyup çıkarırken bile kot cebindeki küçük demir düğmelere sürtmemeye özen gösterin, bunu gibi ufak tefek bazı konulara dikkat edince telefon ilk günkü gibi temiz kalır.

• Beğen
Tepkiler: yunus-emre-6606
luckysleven

luckysleven

Üye
Ben 925 de 7-8 koruyucu degistirmisimdir. Dedigin gibi kenarlari hep sorunlu tam oturmuyor ve bir sure sonra pislik toplayip yerinden cikiyor bende yenisini aliyorum hep 10 liraya : ) simdikinin kenari kalkti mesela bir kac gun sonra yanagima yapisir ekrandan ayrilir zaten : )

• Beğen
Tepkiler: Tacettinn
muammersefa

muammersefa

Üye
    Konu Sahibi
hangi telefonun ekranını çizdin diş fırçasıyla? ekran haricinde başka bir bölgede belki gorilla glass olmayadabilir?

Lumia 925 ekranı çizildi tamda orta kısımlar

cesurpolis61

cesurpolis61

Üye
aynı sorun 1020 de de var bir kaç gün kullandıktan sonra kenarlar kalkmaya başlıyor

• Beğen
luckysleven

luckysleven

Üye
Beyler bu arada yeni bir urun kesfettim soyleki jel gibi birsey ekrana damlatiyorlar ve ekrana yayilip koruyucu haline geliyor. Ekranin heryerine esit dagildigi icin her yerini koruyor ve maddesi geregi jelatin gibi kalkma cikma kir tutma yapmiyor. Kadikoyde satiliyor fiyatini bilmiyorum ama buyuk ihtimal 50-60 tl falandir

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
4MaGuS

4MaGuS

Üye
Beyler bu arada yeni bir urun kesfettim soyleki jel gibi birsey ekrana damlatiyorlar ve ekrana yayilip koruyucu haline geliyor. Ekranin heryerine esit dagildigi icin her yerini koruyor ve maddesi geregi jelatin gibi kalkma cikma kir tutma yapmiyor. Kadikoyde satiliyor fiyatini bilmiyorum ama buyuk ihtimal 50-60 tl falandir
peki geri çıkarması nasıl oluyor bence hemen denemeyin böyle şeyleri farklı telefonlarda denedikten sonra yaparsanız sizin için daha iyi olur

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Aynısı bende de oluyor birde 920 nin kenarlar iyice kıvrımlı ya bende böyle kalkmalara gıcık olurum. Dayanamadım çıkardım her hafta değiştiriyordum para bitiyordu :D çıkartmamla düşürmem bir oldu telefonu. Ekran çizildi yani jelatin şart. Bir daha ki telefonumda asla çıkarmayacağım yeminliyim buradan tavsiye çıkarmayın sizlerde

• Beğen
Tepkiler: erhanercan
luckysleven

luckysleven

Üye
peki geri çıkarması nasıl oluyor bence hemen denemeyin böyle şeyleri farklı telefonlarda denedikten sonra yaparsanız sizin için daha iyi olur

Hocam daha denemedim ama aklim kalmadi degil yani : ) bence bu madde ekranda kuruduktan sonra kati hale geliyor ve jelatin gibi sokulebiliyor .. Jelatini takarken adam baya anlattida dinlemedim o sira aklim arabadaydi kotu yere park etmistim : )Kutusu goz damlasi seklinde bu arada gidip bakarsaniz yanlis urune bakmayin

DenizhaNq

DenizhaNq

Üye
Merhaba arkadaşlar 3 gün once telefonuma mat film çektirdim.Bildiğiniz uzere lumia 925 ekranın kenatları pek duz değil o yüzden ekran filmini bi turlu yapaçadı adam kenar kısımları kalkıyor ve bir turlu tutmuyor.Ne yapmalıyım ki tam yapışsın?

yapışmasını istiyorsan ıpg ve ya wrapsol marka komple jelatinler var onlardan kullanıyorum her yerine yapışıyor ve çok iyi koruma sağlıyor. ülkemizde fiyatları birazcık pahalı ebaydan alabilirsin ama biraz geç gelir seçim senin tabi
sakın kullanmayın. çalıştığımız toptancı satıyor ama önermiyor

• Beğen
Tepkiler: luckysleven
bycoo32

bycoo32

Üye
Ben telefoncuyum. 4 farkli jelatin var. Normal ince , slikon ,cam, jel. Nomal 1 ayda deforme olur.slikon ekrana alinan darbeyi %60 %70 onler. Cam cok daha kaygan oluyor ekran darbe alinca ilk cam patliyor.jel ise suruldukten 6 ay sonra pul pul olup dokuluyor. Hicbiri zarar vermez. Bu arada s3 , s3 mini ,925 ,c3 gibi ekrani kenarlardan kavisli olan jelatinler kenarlarindan hava alip kalkar buna bir cozum yok ancak cam serliginden dolayi daha duzgun olur. Ekran ne olursa olsun bir sure sonra deforme oluyor cizilmeyen ekran yok.

• Beğen
Tepkiler: muammersefa ve luckysleven
pissed26

pissed26

Üye
Bendede aynı sorun var şu şekilde hallettim ebay dan 6 lı jelatin sipariş ettim 2$a 3 ayda bi değişiyorum kendim :)

• Beğen
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...