Lumia 920'de Arka Kasayı Kendim Değiştirebilir Miyim?

Sponsorlu Bağlantılar

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Kabiliyetin var da neden değiştiremezsin değiştirenler nasıl yapıyor zor değildir hiç yapmamış olmak düşündürüyor

My-sQLL

My-sQLL

Üye
Lumia 920'de Arka Kasayı Kendim Değiştirebilir Miyim?Orjinal Kasa Bende mevcut yeni aldığım.İçini açma sizde bakabilirsiniz: Kasa: ,,,,,,,,,,, Teknik Serviste yaptırısam ne kadar fiyat verirler?

az once saatçi tornavidalarından birini denedim ve tornavidayı buldum 5 yıldızlı tornavida vidayı açtı :D kasa alıp deneyeceğim cesaret edicem artık :D

ÖEY

ÖEY

Üye
Youtube da bir sürü video var bu konuyla ilgili. Az önce ben de bir tanesini izledim. Şansa bak yahu :D Sana linkini vereyim. Arkadaşlar eliniz yatkın değilse ki benim değil :D:D Bu işe hiç kalkışmayın. Eğer yaparım diyorsanız da mutlaka youtubedan falan 2-3 video izleyin ondan sonra karar verin:oke: Bilmeyenler için youtubea girip "Nokia Lumia 920 case replacement veya lumia 920 shellcase replacemenet v.b." türevleri yazarak aratırsanız, sürüyle video çıkıyor. Yalnız kesinlikle uygun tornavidayla açın. Öyle denedim açtı diye gidip herhangi bir tornavidayla denemeyin.

- - - Eklendi - - -

Mavi renkde bir başka oluyor canım :D:islik

kaltintop

kaltintop

Üye
Youtube da bir sürü video var bu konuyla ilgili. Az önce ben de bir tanesini izledim. Şansa bak yahu :D Sana linkini vereyim. Arkadaşlar eliniz yatkın değilse ki benim değil :D:D Bu işe hiç kalkışmayın. Eğer yaparım diyorsanız da mutlaka youtubedan falan 2-3 video izleyin ondan sonra karar verin:oke: Bilmeyenler için youtubea girip "Nokia Lumia 920 case replacement veya lumia 920 shellcase replacemenet v.b." türevleri yazarak aratırsanız, sürüyle video çıkıyor. Yalnız kesinlikle uygun tornavidayla açın. Öyle denedim açtı diye gidip herhangi bir tornavidayla denemeyin.

- - - Eklendi - - -

Mavi renkde bir başka oluyor canım :D:islik

ayrıca "lumia 920 housing change" tarzı aramalarda da bulunabiliyor ve yukarıda da bahsettiğim gibi l920 alt vidalarını açan tornavida torx t5 görseli aşağıda verdim iç vidalarda da torx t4 kullanılıyor pek çok yerde.

torx t5:

• Beğen
Tepkiler: ÖEY
ÖEY

ÖEY

Üye
Benim verdiğim videodaki eleman sanırım mavi rengi ebay'den falan aldı. Orijinal değil ama çok iyi benzetmişler gibisinden ifadeler kullandı çünkü. Ben çok sevdim o rengi yalnız :D

kaltintop

kaltintop

Üye
Benim verdiğim videodaki eleman sanırım mavi rengi ebay'den falan aldı. Orijinal değil ama çok iyi benzetmişler gibisinden ifadeler kullandı çünkü. Ben çok sevdim o rengi yalnız :D

bende ebayden aldım parlak kasa gelecek diye çok korkmuştum fakat cillop gibi mat cyan geldi kasa on numara işçilik çıkarmış adamlar :D

alo123

Üye
bende ebayden aldım parlak kasa gelecek diye çok korkmuştum fakat cillop gibi mat cyan geldi kasa on numara işçilik çıkarmış adamlar :D
Aldığın linki paylaşabilirmisin? :) Birde kasanın kamera kısmının altında NOKIA yazıyormu birçok ürün inceledim bantlamışlar yada yazı yok :)

kaltintop

kaltintop

Üye
Aldığın linki paylaşabilirmisin? :) Birde kasanın kamera kısmının altında NOKIA yazıyormu birçok ürün inceledim bantlamışlar yada yazı yok :)

daha önceki mesajlarımdan kasanın linkine ulaşabilirsiniz şuan mobildeyim. kamera kısmında nokia ve carl zeiss yazıyor orjinal renkli lumia kasalarındaki gibi. fakat şunu da belirtmeliyim orijinal cyan kasada o kısımda "CarlZeiss Tessar 2.0" yazıyor

bkz..:

bulutsuzgece

bulutsuzgece

Üye
Arkadaşlar Lumia 920 gibi monoblok kasalı cihazlarda kasayı değiştirmek önemli riskler içerir.
Teknik tecrübe veya beceriniz yoksa bu işe kalkışmayın.
Özellikle (anten, nfc, kablosuz şarj vb) bazı üniteler arka kapakla neredeyse tümleşik sayılabilecek derecede yapışıktır.
Sökülmesi mümkün ancak en ufak bir yanlışlıkta sökerken zarar verebileceğiniz, zedeleyebileceğiniz parçalar.

Dolayısıyla (başta arka kapağın iç kısmına yapıştırılmış parçalar olmak üzere) bazı parçaların yeni kasaya nakli oldukça terletici, zorlu ve riskli olabilir.

Yeni alacağınız kapak da genellikle bu bahsettiklerimden yoksun olacağından, mecbur eskisinden aktarmak ve bu riske katlanmak zorunda kalırsınız.

kaltintop

kaltintop

Üye
Arkadaşlar Lumia 920 gibi monoblok kasalı cihazlarda kasayı değiştirmek önemli riskler içerir.
Teknik tecrübe veya beceriniz yoksa bu işe kalkışmayın.
Özellikle (anten, nfc, kablosuz şarj vb) bazı üniteler arka kapakla neredeyse tümleşik sayılabilecek derecede yapışıktır.
Sökülmesi mümkün ancak en ufak bir yanlışlıkta sökerken zarar verebileceğiniz, zedeleyebileceğiniz parçalar.

Dolayısıyla (başta arka kapağın iç kısmına yapıştırılmış parçalar olmak üzere) bazı parçaların yeni kasaya nakli oldukça terletici, zorlu ve riskli olabilir.

Yeni alacağınız kapak da genellikle bu bahsettiklerimden yoksun olacağından, mecbur eskisinden aktarmak ve bu riske katlanmak zorunda kalırsınız.

kesinlikle katılıyorum. çinli üreticiler genellikle nfc, anten, tuşlar ve led flashı bütünleşik satıyorlar fakat qi alıcısı bu kasalarda bulunmuyor. orijinal kasalarda genelde çıplak satılıyor. kasa değiştirecek arkadaşlara tavsiyem, telefonu satma veya servise gönderme ihtimallerine karşın kablosuz şarj özelliğini aktif olarak kullanmıyorsanız qi'yi yeni kasaya taşımamanız.

Üst Alt