Haber Lumia 1525 ve Lumia 1820 mi Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Akhtoher

Akhtoher

Üye
Sen geçiş yapmışsın ben birebir karşılaştırdım resmen bindiriyor. :kıskıs:
Abi 1520 hala evde iphone 5'i sattım Z2 için ikisini her fırsatta bende karşılaştırıyorum %40 gibi büyük bir fark var bilmem aynı fikirdemisin? :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Abi 1520 hala evde iphone 5'i sattım Z2 için ikisini her fırsatta bende karşılaştırıyorum %40 gibi büyük bir fark var bilmem aynı fikirdemisin? :)
Lumia 1520 ile o kadar fark olacağını zannetmiyorum. Ben Z1 QSD800 ve M8 QSD801 karşılaştırması yaptım kıyaslamak bile HTC'ye hakaret.

• Beğen
Tepkiler: Akhtoher
Akhtoher

Akhtoher

Üye
Lumia 1520 ile o kadar fark olacağını zannetmiyorum. Ben Z1 QSD800 ve M8 QSD801 karşılaştırması yaptım kıyaslamak bile HTC'ye hakaret.
Farkındamısın bilmiyorum ama HTC bu aralar seni senden aldı abi :)

ERsin YAvuz

ERsin YAvuz

Üye
adminlerimiz bazen yanılıyorlar ya :D
Microsoft’un Android / Windows Phone çalışmaları daha doğrusu sızıntıları ile ilgili tartışmalar tüm hızı ile sürerken Windows Phone işletim sistemli üst seviye cihazı olacak olan McLaren kod adlı cihaz dışında bir diğer akıllı telefonda daha 3D dokunma teknolojisinin yer alacağı bilgisi paylaşıldı.
Donanım ve yazılımsal anlamda yapılan çalışmaların neticesi olacak olan 3D dokunma teknolojisi, Microsoft’un üst seviye Lumia cihazlarda bulundurmak istediği özellikler arasında. Yazılımsal olarak jestlere duyarlı sensörler ile birlikte uygulamaları ve sistemi kontrol edebilecek API’lerin yayınlanması bekleniyor. Bugün sızan bilgilere göre 20MP kameralı 5.2 inç FHD 3D dokunmatik ekrana sahip McLaren kod adlı cihazın yanında 3D dokunmatik ekranlı bir diğer cihazın daha tanıtılması bekleniyor.
5.2 inçlik ekrana sahip olacak McLaren’e alternatif ikinci cihazın 6 inç 3D dokunmatik ekrana olabileceği sızan bilgiler arasında. Lumia 1520′nin Snapdragon 801 ve diğer donanımsal özellikler ile yükseltilmiş versiyonu olacak olan sıradaki cihaz Lumia 1525′in 3D dokunmatik ekrana sahip olabileceği tartışılabilir.

BelaMonte

BelaMonte

Üye
1525'in 3D dokunmatik ekran olacağını sanmıyorum.

beats

beats

Üye
adminlerimiz bazen yanılıyorlar ya :D
Microsoft’un Android / Windows Phone çalışmaları daha doğrusu sızıntıları ile ilgili tartışmalar tüm hızı ile sürerken Windows Phone işletim sistemli üst seviye cihazı olacak olan McLaren kod adlı cihaz dışında bir diğer akıllı telefonda daha 3D dokunma teknolojisinin yer alacağı bilgisi paylaşıldı.
Donanım ve yazılımsal anlamda yapılan çalışmaların neticesi olacak olan 3D dokunma teknolojisi, Microsoft’un üst seviye Lumia cihazlarda bulundurmak istediği özellikler arasında. Yazılımsal olarak jestlere duyarlı sensörler ile birlikte uygulamaları ve sistemi kontrol edebilecek API’lerin yayınlanması bekleniyor. Bugün sızan bilgilere göre 20MP kameralı 5.2 inç FHD 3D dokunmatik ekrana sahip McLaren kod adlı cihazın yanında 3D dokunmatik ekranlı bir diğer cihazın daha tanıtılması bekleniyor.
5.2 inçlik ekrana sahip olacak McLaren’e alternatif ikinci cihazın 6 inç 3D dokunmatik ekrana olabileceği sızan bilgiler arasında. Lumia 1520′nin Snapdragon 801 ve diğer donanımsal özellikler ile yükseltilmiş versiyonu olacak olan sıradaki cihaz Lumia 1525′in 3D dokunmatik ekrana sahip olabileceği tartışılabilir.
Yazıyı alıntıladığın sitede hiç yanılma olmuyor mu ? Ayrıca nerede yanıldığını da yazmalısın, eğer ilk sayfaya göre yanıldıklarını düşünüyorsan o tarihteki sızıntılar ve bilgilere göre hazırlanmış haber kaç ay geçmiş üzerinden. Kısa öz şekilde son durum şöyle:
3D Touch özellikli telefonlar Ekim-Kasım dönemiyle birlikte görücüye çıkmaya başlayacaklar.
Bu özelliği taşıyan ilk telefon McLaren kod adlı cihaz olacak.
Ardından da yine birkaç ay içinde büyük ekranlı bir modelde bu özellik yer alacak.

3D Touch teknolojisinin yalnızca "üst düzey lumialarda" kullanılacağı belirtiliyor.
Maalesef alt ve orta segmentlerde bu özellik yer alamayacak.

goktas19

goktas19

Üye
Nokia gene bir telefon cikartir 1 ay oncesinde her sey var denir tam tanitima bir gun kala ortaya cikar ki beklenek ozellikler gelmemis fiyasko bir telefon sonra gider ona amiral telefonum der ozelliklerine baksan en basta olmasi gereken ozellik yoktur...

pissed26

pissed26

Üye
vay arkadaş 925i alalı 8 ay oldu ne telefonlar çıkmaya başladı acelemi ettik yoksa |-)

dakamon

dakamon

Üye
Aslında QSD805 daha çok yüksek ekran çözünürlükleri için geliştirildi. Bu Cihazda kullanılacağı iddia edilen QSD801 ise 800'den kat kat üstün bir chipset. Bir kere eMMC 5.0 barındırıyor Snapdragon 800'den göre çok daha yüksek yazma hızına sahip. Ayrıca grafik işlemci ve resim işleme chipi de Snapdragon 800'den çok daha iyi.
Şimdi firmanın bir aldatmacası gibi bir şey 801. Çünkü 801 in hem AC hem AB modeli var. AB 2.3 ghz saat frekansına sahip ama 800 e göre grafik işlemcide iyileştirilmeye gidilmişti AC de ise hem grafik hemde saat frekansında arttırım var saat freakansı 2.5 ghz Benim bildiğim bu şekilde. Acaba hangi 801 i kullancak AB mi AC mi. 805 dediğiniz gibi 2k lı telefonları rahatlatan bir işlemci. Şu an için 2k da ekran çözünürlüğünde oyun oynatan bir oyun yok. en fazla 1080 p ve snap 801 ile bu oyunları oynatıyor 2k ekranlı telefonlarda ama 1080p de oynattığı için gayet akıcı oynuyorsunuz ama 801 de 2k da açılan bir oyunu 2k ekranlı bir telefonda açsanız kasmalar baş gösterecektir işte burada 805 devreye giriyor desem yeridir. 450 mhz a çıakrtılmış gpu saat frekansı ile 2k ekranlı telefonlarda 2k oyunları oynatma hatta ultra hd yani 4k ekranlı telefonlara da yeşil ışık yakan bir işlemci haline geliyor fakat o biraz sıkar bence pek kimse cesaret edemeyecektir 4k ekranı 805 ile sunmaya. :) Ayrıca ikonlar falan iyice küçülmesi durumu var biraz sıkıntılı. Durum böyle nacizane bilgilerimi paylaştım yanlışım varsa düzeltin lütfen.
HTC one M8 de QSD801 in yani aslında qsd800AC modeli olan işlemci var :) bi telefonda 801 deyip AB modeli koymuşlardı sanırım z2 olabilir.

Invoke

Invoke

Üye
@dakamon
8974AB Z2
8974AC M8
Evet, ikisi de başta snap800 olarak tanıtıldı sonra cihazlar çıkınca 801'e çevrildi.
Aynı zamanda 8074 ve 8274 ile başlayan modelleri de var. Ve hepsinin max cpu değeri 800 lerden (8074-8274-8974 vs AA tabi) daha yüksek. Bence dikkate bile alınmayacak değerler.

@papakudioflu
Abi Z1 / M8 karşılaştırması yaparken tek etken çipsetler mi oluyor? Arayüz farklı. Drivelar farklı. Dalvik/bionic kütüphanesi optimizisyonları farklı. Daha bilmediğim çok da şey var. Bence pek uygun bir karşılaştırma değil.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
@dakamon
8974AB Z2
8974AC M8
Evet, ikisi de başta snap800 olarak tanıtıldı sonra cihazlar çıkınca 801'e çevrildi.
Aynı zamanda 8074 ve 8274 ile başlayan modelleri de var. Ve hepsinin max cpu değeri 800 lerden (8074-8274-8974 vs AA tabi) daha yüksek. Bence dikkate bile alınmayacak değerler.

@papakudioflu
Abi Z1 / M8 karşılaştırması yaparken tek etken çipsetler mi oluyor? Arayüz farklı. Drivelar farklı. Dalvik/bionic kütüphanesi optimizisyonları farklı. Daha bilmediğim çok da şey var. Bence pek uygun bir karşılaştırma değil.
Tabi ki fark çok var. Bunu daha önce de söyledim. Bence Androiddeki en iyi optimizasyonu HTC yapıyor. O ayrı ama benim nasıl test yaptığımı bilemezsin. Arayüz farkını ortadan kaldırıyoruz:)

Emre

Üye
:tşk: birde bunların ikisi tuşlu gelse olay olur yemin ederim 3gb ramlı falan :D

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
1525 kesinlikle çıkacak mı?

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Ben uçuk bir telefon hamlesi bekliyorum açıkçası çünkü son zamanlarda hep alt versiyon cihaz sundu piyasaya şimdi ultra üst düzey bekliyorum

Tüm dünya susuyor Gazze Feryat ediyor

ArMaGeDdOn_87

Üye
Ben uçuk bir telefon hamlesi bekliyorum açıkçası çünkü son zamanlarda hep alt versiyon cihaz sundu piyasaya şimdi ultra üst düzey bekliyorum

Hocam boşverin WP yi,gelişmesi için daha 2 yılı var :) eylül de iPhone 6 tanıtılcak iPhone 6 yı bekleyin :)

Yağız Ryan

Yağız Ryan

Üye
Gelen giden de WP'nin gelişmesi için şu kadar var bu kadar var. Ne alakası var ben WP'nin şuan bu haliyle gayet iyiyim

dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
  • Beğen
Tepkiler: ArMaGeDdOn_87
dilmenibrahim

dilmenibrahim

Üye
Gelen giden de WP'nin gelişmesi için şu kadar var bu kadar var. Ne alakası var ben WP'nin şuan bu haliyle gayet iyiyim

Sistem iyi idare ediyor sıkıntı yok ama donanım açısından çok zayıf aynı paraya daha az özellik alıyoruz resmen parasını geçtim bir hava olsun tribünlere oynamak diye bir şey var samsung ve Apple ortada itiraf edelim

Üst Alt