Haber Lumia 1525 ve Lumia 1820 mi Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Hocam tebrik ederim seni, ben bile actigim konuyu unutmusken, sen nasil aklinda tuttun :) ?
Estağfurullah, aslında merakla beklediğim bir özellikti bu, konuda tekrar bahsi geçince aklıma geldi. :)

• Beğen
Tepkiler: dücane

dakamon

dakamon

Üye
evet fikir güzel ama malesef geçerliliğini yitireli bir yıl falan oldu.

Bakın dünyadaki akıllı telefon pazarının gelişimini ve kullanıcı eğilimlerini iyi etüt etmek lazım. Apple'ın uyguladığı marka değeri üzerinden tek model/yuksek fiyat politikası artık miadını doldurdu. Çünkü akıllı telefon piyasası gelir düzeyi yüksek lokasyonlarda doyuma ulaştı ve hızlı yükseliş trendi artık gelişmekte olan ve az gelişmiş pazarlara kaymaya başladı bile. Bu da Nokia Asha ve Lumia 520-525/625/1320 gibi cihazların hedef kitlesi olan pazarları oluşturdu. Apple mevcut stratejisiyle bu pazarlarda varlık gösteremiyor. Google da bu pazarlarda hakimiyet kurabilmek için 4.4 kit kat'la düşük konfigurasyonda stabil çalışabilecek sistem oluşturmaya çalışıyor. Ne kadar başarılı olacağını zaman gösterecek. Şu anda Hindistan,Afrika,Çin gibi pazarlarda en çok rağbet gören cihazlar ucuz(200-400$ aralığı) ama büyük ekranlı akıllı telefonlar. Bahsettiğim ülkeler de dünya nüfusunun neredeyse yarısını oluşturuyor.

Diğer yandan gelişmiş ve pazarları stabil olan ülkelerde de kullanıcı eğilimleri akıllı telefon sistemlerinin yazılımsal üstünlüklerinden ziyade cihazın günlük hayata katkısı ön planda tutuluyor.

Bu da kamera,gps,sosyal ağlar,iş,ofis gibi çözümleri ön plana çıkartıyor. Bütün bunları yaparken telefon sisteminin pc ile senkronizasyonu da önem kazanıyor. Yani pc'de bir çalışma yaparken, pc'yi kapatıp telefondan çalışmanıza devam edebilmeli, telefonunuzdaki oturuma hiç bir kesintiye uğramadan pc'de devam edebilmelisiniz. Yakın zamanda bunları sağlayabilen sistemler öne çıkacaktır. Sağlayamayanlar ise yok olmaya mahkum kalacaktır.
MS ve apple ın işi zor gibi çinli firmalarçok sağlam geliyorlar. Çin dediğimizde herkes ehh ne olacak yav onların telefonlarından diyebilir ama ces2014 de damgalarını vurdular diyebiliriz telefonlarıyla teknolojileriyler.

ÖEY

ÖEY

Üye
Bence boşuna velveleye verdiniz ortalığı bunlar fake haber:bleh:

dakamon

dakamon

Üye
Bence boşuna velveleye verdiniz ortalığı bunlar fake haber:bleh:
Banada biraz öyle geliyor hali hazırda 1080 p ekranlı 1520 için donanımhaber editörleri modern combat 4 için adeta konsolda oyun oynuyorz böyle canavar bir performans görmedik demişti ces2014 fuarında bunlar bu donanımlarla aleti uçurmak isterler ancak :P :D

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Banada biraz öyle geliyor hali hazırda 1080 p ekranlı 1520 için donanımhaber editörleri modern combat 4 için adeta konsolda oyun oynuyorz böyle canavar bir performans görmedik demişti ces2014 fuarında bunlar bu donanımlarla aleti uçurmak isterler ancak :P :D
evet ben de bir kaç kişiden duydum. Standart bir 1080p ekrandan çok daha etkileyici bir ekranı varmış. Gerçi bunu diyen kişinin pek objektif olabileceğini zannetmiyorum ama:ehe

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
dakamon

dakamon

Üye
Valla donanımhaberdekiler normalde hiç beğenmezlerdi wp ki telefonları. 1520 ye hayran kalmışlar. O an bende Dedim sistemin ihtiyacı olan 2gb ram ve snap 800 müş :D

OozyStaw

OozyStaw

Üye
Abi bu telefonlar piyasaya çıktığında snap dragon yeni işlemci yayınlayacak onu mu bekleyeceksiniz :kıskıs: haber için :tşk: sanırım bu adam evleaks'ın öğrencilerinden

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Şimdi nokia ya İphone gibi tek bir model de yoğunlaşacak yada çeşitlilik sağlayacak. Şimdi tek bir modelde satış yapmanız için marka değeriniz çok sağlam olması lazım. Ne verirseniz insanlar off abi Nokia alınır abi demesi lazım :) aksi halde batarsınız :) Mesela apple :D hani derler ya partiler için eşşeği aday gösterseler kazanırlar diye onlarınkide o hesap :) Marka değerleri çok yüksek. O yüzden nokia çeşitliliği sağlayıp her kesime hitap etmeye çalışıyor hem bu sayede piyasadaki WP8 ekosisteminin oranı da yükselmiş oluyor. Ama işin b..knu çıkarmak ta iyi değil :) Başta çıkardığın telefonlarda o zamanın donanımlarına ayak uydurmuyorsun şimdi şimdi diğer üreticilerle yarışmak için sağlam donanımlı telefonlar çıkartıyorsun biraz 920 820 sahiplerine ayıp olmuş gibi oluyor buna 925 i de rahatlıkla dahil edebiliriz. 1020 de 2gb ramden kurtarıyor :D :P

++11820 çıkana kadar 820 beni hayli hayli idare eder.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
abi bu lumia 1820'nin kamera özelliğinde lytrocamera diye bir şey yazıyor dikkatimi çekti bu yeni bir kamera teknolojisimi yada pureview'den dahadamı iyi bir kamera teknolojisi'dir
evet geçen yıl Pelican İmaging adındaki şirketi satın almıştı Nokia ve o şirketin yeni bir teknolojisi geliştirilmeye devam ediyor.

Yani şöyle bir şey

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper, OttomaN TigeR ve 4MaGuS
komando04

komando04

Üye
Teşekkürler güzel haber

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
evet geçen yıl Pelican İmaging adındaki şirketi satın almıştı Nokia ve o şirketin yeni bir teknolojisi geliştirilmeye devam ediyor.

Yani şöyle bir şey
vav süper bir sey ya daha güzel çekimler ve netlikler bizi bekliyor desene ;)

man20

man20

Üye
şu teknolojilere bak ya hayran kalmamak elde değil. Gelecekten korkmaya başladım :hmmm

Rainesto

Rainesto

Üye
biz hala 920 :D

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
GFXBenchmark testlerinde yeni bir Windows Phone cihaza ait küçük detaylar bulundu. Cihazda kullanılan grafik işlem birimi ile Qualcomm'un Snapdragon 805 işlemcisinin kullanıldığı anlaşılıyor ayrıca 2K çözünürlüğünde bir ekran kullanılabileceği belirtiliyor.

• Beğen
Tepkiler: goktas19
Akhtoher

Akhtoher

Üye
Haber için teşekkürler. İnsan gözü için 1080 çözünürlükteki bir ekran bence yeterli. işlemciyi rami batarya kamera gibi özelliklere yoğunluk verilmesi gerekir diye düşünüyorum bu yüzden 1520'yi değiştirmem sanırım saten en yakın modelin gelmesi de Ali kemalin dediği gibi 6 ay. Ben 1320 alacaktım bu haber oldu mu şimdi yada 1520 alacaktım tüh genemi bekliyeceğiz diyen arkadaşlar bence beklemeyin kaldı ki haber bile %100 doğru olmayabilir.

• Beğen
Tepkiler: Invoke
roadrunner2635

roadrunner2635

Üye
1520 aldım, eski telefonum 5800'dı. İlk başlarda 920 alacaktım ama fırsat olmadı erteleye erteleye 1520'ye kadar geldim. Hayalim hep büyük ekran, uzun batarya ömrü ve medya ağırlıklı bir telefon olmasıydı. 1520'de hepsi mevcut olunca aldım. Yeni çıkacak telefonları görünce insan açıkçası "keşke bekleseydim de onları alsaydım" diyor. 1520'nin ekranı hızı ve stabilitesi çok iyi. 8.1 güncellemesinden sonra da gayet iyi özellikler dahil olacak. Ama neden bu kadar hızlı telefon çıkartılıyor ve aralarında gözle görülür büyük farklar oluyor anlamış değilim pek. Elbet bir bildikleri vardır ama biz kullanıcıların aklını karıştırıyor. Herkesin aklında "Benim telefonum eski model mi kalacak?" endişesi oluşuyor. Ayrıca yeni gelecek özelliklerle 3000 TL'ye yakın fiyatla gelir diye düşünüyorum Türkiye'ye bu cihazların. Her neyse, bekleyip göreceğiz bakalım neler çıkacak.

Akhtoher

Akhtoher

Üye
1520 aldım, eski telefonum 5800'dı. İlk başlarda 920 alacaktım ama fırsat olmadı erteleye erteleye 1520'ye kadar geldim. Hayalim hep büyük ekran, uzun batarya ömrü ve medya ağırlıklı bir telefon olmasıydı. 1520'de hepsi mevcut olunca aldım. Yeni çıkacak telefonları görünce insan açıkçası "keşke bekleseydim de onları alsaydım" diyor. 1520'nin ekranı hızı ve stabilitesi çok iyi. 8.1 güncellemesinden sonra da gayet iyi özellikler dahil olacak. Ama neden bu kadar hızlı telefon çıkartılıyor ve aralarında gözle görülür büyük farklar oluyor anlamış değilim pek. Elbet bir bildikleri vardır ama biz kullanıcıların aklını karıştırıyor. Herkesin aklında "Benim telefonum eski model mi kalacak?" endişesi oluşuyor. Ayrıca yeni gelecek özelliklerle 3000 TL'ye yakın fiyatla gelir diye düşünüyorum Türkiye'ye bu cihazların. Her neyse, bekleyip göreceğiz bakalım neler çıkacak.
Hayırlı olsun öncelikle, çok iyi bir seçim yapmışsınız. Sürekli üretilen telefonlara takılmayın bence firmalar işte büyümek kazanmak zorundalar. En iyisi güzel bir model seçip eskitmek ve bunun için 1520 iyi bir seçim :)

• Beğen
Tepkiler: Invoke
Invoke

Invoke

Üye

3000 çok uçuk olur. :D

roadrunner2635

roadrunner2635

Üye
Hayırlı olsun öncelikle, çok iyi bir seçim yapmışsınız. Sürekli üretilen telefonlara takılmayın bence firmalar işte büyümek kazanmak zorundalar. En iyisi güzel bir model seçip eskitmek ve bunun için 1520 iyi bir seçim :)
Kesinlikle 1520 çok iyi bir telefon, şikayetim yok hiç. 5800'dan sonra böyle bir telefona geçtikten sonra şikayet beklenmez zaten :D Bazen 5800'ı elime alıyorum da minicik geliyor. 5,5 Yaşındaydı, yavaşlama ve hafıza sorunları çıktı. Müziklerimi açmamaya başladı o yüzden aldım yoksa biraz daha bekleyebilirdim sanırım :D

3000 çok uçuk olur. :D
Ama 2K Ekran 30 Mp kamera CPU ve GPU'su en üst düzey bataryası yüksek üstelik birde güneş enerjisi ile şarj olma veya Lytrocamera özellikleri. Bence 2500'den yüksek olur.

Üst Alt