Haber Lumia 1525 ve Lumia 1820 mi Geliyor

Sponsorlu Bağlantılar

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Lumia 1525 ve Lumia 1820 mi Geliyor
NextLeaks adlı twitter hesabından paylaşılan bilgiler ışığında Mart ve Eylül aylarında Nokia iki yeni amiral gemi modelini tanıtacak; Lumia 1820 ve Lumia 1525.

Lumia 1820 5.2" 2k çözünürlüğe sahip bir panel bulundururken, Lumia 1525 ise Lumia 1520 gibi phablet konumunda bulunuyor ve de 6" ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Geri kalan donanımsal özellikleri ise birbirlerine benzer cihazlar olan Lumia 1820 ve 1525 QualComm'un Snapdragon S805 mobil işlemci çözümüne yer verildiği görülüyor. Cihazlarda 3400 mAh gibi büyük bir batarya söz konusu.
NextLeaks in paylaştığı yazıya göre Lumia 1525 devrimsel diyebileceğimiz bir özelliği de üzerinde barındıracağı belirtilmiş Güneş Enerjisi ile Şarj Eden ekran teknolojisi. Bu iddiaların doğru olup olmadığını cihazların duyuru tarihleri geldiğinde görebileceğiz.
Lumia 1525 ve 1820 için öngörülen duyurulma tarihi ise 1820 için 2014 Mart ayı, 1525 için ise 2014 Eylül ayı olarak belirtilmiş durumda.

Güncelleme

GFXBenchmark testlerinde yeni bir Windows Phone cihaza ait küçük detaylar bulundu. Cihazda kullanılan grafik işlem birimi ile Qualcomm'un Snapdragon 805 işlemcisinin kullanıldığı anlaşılıyor ayrıca 2K çözünürlüğünde bir ekran kullanılabileceği belirtiliyor.

Güncel Bilgiler

İşlemci olarak Qualcomm'un Snapdragon 801 çözümünün kullanılması beklenen Lumia 1525'in diğer donanım özelliklerinin Lumia 1520 ile aynı olması bekleniyordu.

Bugün farklı bir kaynaktan paylaşılan bilgilere göre cihazın Qualcomm'un Snapdragon 805 çözümünü kullanabileceği yönünde ve ayrıca 3 Gb ram, 30 mega piksellik bir kamera ile gelebileceği belirtiliyor.

Lumia 1520 ile benzer bir fiyat ile piyasaya girebileceği belirtilen cihazın yakında Amerikalı operatörler tarafından sunulması bekleniyor.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: RetaXter, CANGO97, bulutsuzgece ve 5 diğerleri

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
@dücane Üzeyir'in güneş enerjisi ile şarj hakkında bir konusu vardı. Bu haberle oda tasdiklenmiş oldu. :)

Haber için teşekkürler.

• Beğen
Tepkiler: dücane
beats

beats

Üye
güzel haberler teşekkürler 2k ekrana batarya yetersiz geldi, bazı özellikleri piyasa üstü tutsalar iyi olur

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
:aha: 3gb ram 30 mp kamera :aha: :aha: inşallah bu telefon çıkar ya :aha: :aha: :rock: :rock:
NextLeaks adlı twitter hesabından paylaşılan bilgiler ışığında Mart ve Eylül aylarında Nokia iki yeni amiral gemi modelini tanıtacak; Lumia 1820 ve Lumia 1525.

Lumia 1820 5.2" 2k çözünürlüğe sahip bir panel bulundururken, Lumia 1525 ise Lumia 1520 gibi phablet konumunda bulunuyor ve de 6" ekrana sahip olacağı belirtiliyor. Geri kalan donanımsal özellikleri ise birbirlerine benzer cihazlar olan Lumia 1820 ve 1525 QualComm'un Snapdragon S805 mobil işlemci çözümüne yer verildiği görülüyor. Cihazlarda 3400 mAh gibi büyük bir batarya söz konusu.
NextLeaks in paylaştığı yazıya göre Lumia 1525 devrimsel diyebileceğimiz bir özelliği de üzerinde barındıracağı belirtilmiş Güneş Enerjisi ile Şarj Eden ekran teknolojisi. Bu iddiaların doğru olup olmadığını cihazların duyuru tarihleri geldiğinde görebileceğiz.
Lumia 1525 ve 1820 için öngörülen duyurulma tarihi olarak ise 1820 için 2014 Mart ayı, 1525 için ise 2014 Eylül ayı olarak belirtilmiş durumda.

Lumia 1525 ve 1820 için öngörülen duyurulma tarihi olarak ise 1820 için 2014 Mart ayı, 1525 için ise 2014 Eylül ayı olarak belirtilmiş durumda.
işlemcisi 4 çekirdekli olabilirmi sizcehaber için :tşk: bu aradada

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
:aha: 3gb ram 30 mp kamera :aha: :aha: inşallah bu telefon çıkar ya :aha: :aha: :rock: :rock:

işlemcisi 4 çekirdekli olabilirmi sizce
Belirtilen işlemci QualComm tarafında ki en hızlı mobil çözüm olma özelliğini taşıyor ve 4 çekirdekli bir yapı söz konusu.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper
___kaptan___

___kaptan___

Üye
:oha: :aha: ne bu yaaa somuru: :züü: süper ötesi ikiside yaaa :( + haber için :tşk:

dakamon

dakamon

Üye
Abi 2k ekran wp için sanki gereksiz gibi. Tasarımı açısından düşünüyorum. Bence satış politikası için yapıyorlar. Şimdi Çinliler aynı özelliklerde telefonlar çıkarttıkları için MS de geri kalmak istemiyor anlaşılan. 1080p olsaymış canavar olurmuş :) 5 inçli olarak beklediğimiz telefon bakalım 5.2 olarak mı çıkacak :)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Belirtilen işlemci QualComm tarafında ki en hızlı mobil çözüm olma özelliğini taşıyor ve 4 çekirdekli bir yapı söz konusu.
bahsedilen işlemci:Snapdragon 805!!!

Şu anda sektördeki bir numara diyebiliriz. 2.5gHz hızında çalışan Krait 450 çekirdekler Snapdragon 800'den %25 daha tasarruflu ve barındırdığı Adreno 420 GPU Adreno 330'a göre %40 daha fazla grafik performansına sahip.

• Beğen
Tepkiler: ___kaptan___, Murat Alper ve OttomaN TigeR
papakudioflu

papakudioflu

Admin
  • Beğen
Tepkiler: ___kaptan___
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Lumia 1320 almayı düşünüyordum ama şu işe bak üzerine daha lumia 1320 gelmeden birsürü telefon çıkıyor :( ne yapacağımı şaşırdım

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Lumia 1320 almayı düşünüyordum ama şu işe bak üzerine daha lumia 1320 gelmeden birsürü telefon çıkıyor :( ne yapacağımı şaşırdım
bende senle aynı durumdaydım ama 1020 alacaktım ama bu özellikleri çıkarırsa nokia 1020'den kesin vazgeçerim :( malesef

papakudioflu

papakudioflu

Admin

bende senle aynı durumdaydım ama 1020 alacaktım ama bu özellikleri çıkarırsa nokia 1020'den kesin vazgeçerim :( malesef

arkadaşlar lütfen biraz mantıklı duşunun ya. Daha bişey çıktığı yok hadi çıkacak diyelim birisi 6 ay sonra piyasada diğeri de neredeyse 1 yıl.

• Beğen
Tepkiler: PureFood
sekajmer

sekajmer

Üye
bu çıkarsa "Nokia Rekabete Girdi" Deriz.bence beklemeliyiz 920,925,1020 kullanıcıları olarak değiştirmemize pekte gerek yok açıkçası. Mağazadaki Her şeyi kaldırıyor hava atmak için İdeal! :)

BelaMonte

BelaMonte

Üye
Ali Kemal abi bizim yani benim takıntım var illa en iyi modeli almak zorundayım yoksa içim rahat etmiyor. Lumia 1320 alıp millete 1520 diye kandıracaktım ben. :)

• Beğen
Tepkiler: 4MaGuS ve Murat Alper
dakamon

dakamon

Üye
arkadaşlar lütfen biraz mantıklı duşunun ya. Daha bişey çıktığı yok hadi çıkacak diyelim birisi 6 ay sonra piyasada diğeri de neredeyse 1 yıl.

1yıl sonra çıkan telefonu alırım :D şimdilik elimizdekileri Bi eskitelim :):)

• Beğen
Tepkiler: sentinel prime
efeler12

efeler12

Üye
fake bence daha 3 tweet var hesapta

Dexter Morgan

Dexter Morgan

Üye
obaaa :D

ÖEY

ÖEY

Üye
Fake midir bilemem ama ultraviole ışıkla ekran üzerinden şarj olma teknolojisini nokia bir süredir deniyordu. Üzerinde çalışmaları vardı yani. Ben 2015-2016 yilları gibi çıkacak diye duymuştum ama erkende gelebilir tabi.

Üst Alt