Tavsiye Lumia 1320 ile ilgili pişmanlık

Sponsorlu Bağlantılar

Invoke

Invoke

Üye
Simdi 8.1 sorunlu mu değil mi kafam karisti? :D

Sorunu olan insanlar var ki konular açılıyor ama bence sorun yok ama eksikler var. Eksikler her zaman olur, güncelleme gelir.

Ek: Yine mi karıştı la?
Ben memnunum 8.1den. :D

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu

0MG90

0MG90

Üye
Okudukça alasım gelmedi

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
:ah

UpOneTR

UpOneTR

Üye
Alıcam bu telefonu :angry:

DareDevil1320

Üye
    Konu Sahibi
Cihazı alan biri yukarda yazdıklarımı aynen deneyimleyecektir. (Ne yazık ki) :(

Takvimin 4, Müzik Çalar uygulamasının 5, Oyunlar uygulamasının da 6 sn'de anca açıldığı 2013 model orta-üst sınıf akıllı telefon olabiliyormuş. Onu öğrendim bu vesileyle bende.

Invoke

Invoke

Üye
Şimdi deniyorum hemen kaç saniye kronometre tutacağım.

Invoke

Invoke

Üye
1.64 takvim.

3.57 müzik.

3.33 oyunlar.

3.27 whatsapp.

5.10 facebook

2.12 mağaza

1.89 internet explorer

1.30 kişiler

Ek: elim değmişken, boost 2 nin açılması 1.75saniye rayman fiesta run ın açılması 4.58 saniye. Tabiki ubisoft yazısı geçip yüklendikten sonraki zamanı yazıyorum.
Zaten sadece bu iki oyu yüklü, ikisinde de takılma falan yok. Temple run denemedim hiç. Takılıyorsa eğer temple run da sorun cihazda değil temple runı yazan geliştiricidedir.

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: PureFood, maydinmaydin ve UpOneTR
0MG90

0MG90

Üye
Müzik 3.5sn fazla degil mi?

Invoke

Invoke

Üye
Biraz bekliyor yeşil giriş ekranında. Çok büyük bir olay da değil yani ama açıkçası ben daha güzel bir müzik uygulaması beklerdim. Ondan da hala beklediğim şeyler var ama yine de Sony'nin walkman'i favorim. :D

muhammettvurucu

muhammettvurucu

Üye
Bugün telefon konusunda şunu çözdüm şarj sorun degilse iphone ama sarj sorunsa android can gerisi heyecanMİS

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
  • Beğen
Tepkiler: emz, luckysleven ve UpOneTR
TurboCall

TurboCall

Üye
Android ve şarj :ehe :ehe Kamera nerede el sallayalım
Bence tam tersini söylemeliydin Windows Phone işletim sistemi ve şarj değerleri... Zira Windows Phone işletim sisteminin geceden sabaha %10 gibi bir şarj harcadığını neredeyse artık her Android ve iOS kullanıcısı biliyor. Neden Android ve iOS diye soranlar olacaktır. Herkes kendi kullandığı işletim sistemini sever ve kötü olduğu yönlerini söylemez. Windows Phone kullanıcılarında bu olay biraz değil daha fazla. Bunun yanında konuyu açan arkadaş kesinlikle haklı, neden derseniz 1000 TL gibi bir civara 1320 modeli veya 1320 üstü bir model satın alınabiliyor, Android bir cihaz alsanız bu fiyata animasyonlar olmadan kesinlikle daha hızlı olduğunu göreceksiniz, Windows Phone hızlı diyorlar ama animasyonları hızı kapatıyor ve sistemin 512 mb ram cihazlarda 185 mb ram kullandırtması tamamen saçmalık.

• Beğen
Tepkiler: csll ve muhammettvurucu
Murat Alper

Murat Alper

Moderator
Allah aşkına bir sölesenize samsungun telefonlarında kamerası adına kaliteli çekim yaptığı nerede görülmüştür acaba 16 megapiksellik kamera yapıyorlar aynı 8megapiksellik gibi çekiyor :D

TurboCall

TurboCall

Üye
Allah aşkına bir sölesenize samsungun telefonlarında kamerası adına kaliteli çekim yaptığı nerede görülmüştür acaba 16 megapiksellik kamera yapıyorlar aynı 8megapiksellik gibi çekiyor :D
Bir çekene bakmak lazım, birde çekilen cihaza... Lumia 1020 41 mp'de ne oluyor daha tam olarak görüntüleri gösteremiyor bile. Samsung hiç sevmem yine bile cihazlarına daha fazla destek veriyor sonuç olarak. Note 4 kamerasının birinci olduğunu da hatırlatmak lazım :D

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu, skynet ve Murat Alper

skynet

Üye
Bir süre s4 kullandım kamerası gayet iyiydi :good:

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Bence tam tersini söylemeliydin Windows Phone işletim sistemi ve şarj değerleri... Zira Windows Phone işletim sisteminin geceden sabaha %10 gibi bir şarj harcadığını neredeyse artık her Android ve iOS kullanıcısı biliyor. Neden Android ve iOS diye soranlar olacaktır. Herkes kendi kullandığı işletim sistemini sever ve kötü olduğu yönlerini söylemez. Windows Phone kullanıcılarında bu olay biraz değil daha fazla. Bunun yanında konuyu açan arkadaş kesinlikle haklı, neden derseniz 1000 TL gibi bir civara 1320 modeli veya 1320 üstü bir model satın alınabiliyor, Android bir cihaz alsanız bu fiyata animasyonlar olmadan kesinlikle daha hızlı olduğunu göreceksiniz, Windows Phone hızlı diyorlar ama animasyonları hızı kapatıyor ve sistemin 512 mb ram cihazlarda 185 mb ram kullandırtması tamamen saçmalık.

Burada lumia cihazların batarya performansını en çok eleştiren kişilerden birisiyim. 1000-2500 ma nedir ki? Giriş ve orta seviye cihazlarda batarya resmen yerlerde sürünüyor. 3000-5000 ma giriş ve orta seviye cihazı olmadığı için böyle sıkıntı var.
Kaldı ki sizin dediğiniz cihazlar amiral tabir edilen üst düzey cihazlar. Onların rakibi 1520 ki şarj konusunda hepsi ile yarışır.
İos konusuna hiç girmeyelim isterseniz. Günde 2 3 kez şarj edenleri biliyorum. Yoğun internet kullanımında bataryayı tüm işletim sistemleri sömürüyor. Artık batarya teknolojisinin değişmesi lazım. Laptoplar da kullanılacak olan uzun ömürlü batarya teknolojisinin mobil sektöre gelmesini beklemekten başka yapacak bir şey yok.
Bir çekene bakmak lazım, birde çekilen cihaza... Lumia 1020 41 mp'de ne oluyor daha tam olarak görüntüleri gösteremiyor bile. Samsung hiç sevmem yine bile cihazlarına daha fazla destek veriyor sonuç olarak. Note 4 kamerasının birinci olduğunu da hatırlatmak lazım :D
Kamera yazılımı lumialarda sıkıntılı. Bunu ancak denim güncellemesi ile belki düzeltirler diye düşünüyorum.(830 ile çekilen bir fotoğraf vardı. Onu göz önünde bulundurarak tahmini söylüyorum)

Furkan Emekli

Furkan Emekli

Üye
@DareDevil1320 kardeşim erinmemişsin yazmışsın o kadar. Eline sağlık. 8.0 stabilite yönünden daha iyiydi. 8.1 ile stabilite kalmadı benim cihazda da. Windows'ta ciddi bir ciddiyetsizlik görüyorum. Yok açılış ekranı yok kapanış ekranı yok bekleme ekranı yok cortana diye sürekli böyle ikincil hatta üçüncül konularla uğraşıyorlar. Sırf reklam olsun diye. Yeni bişeyler yapıyoruz havası oluşturmaya çalışıyorlar. Halbuki sistem kendisi zaten bir sürü problem barındırıyor. Bunları giderme yoluna gitmiyorlar ya da çok acele etmiyorlar. Onca umutla 8.1 bekledik ama sonuç hiç beklediğimiz gibi olmadı. 8.0'ın üzerine bi tane bildirim ekranı ekleyip koydular önümüze. Bunu yapan koskoca Microsoft! Ellerinde on yılların bilgisayar işletim sistemi tecrübesi var ama sonuç ortada işte. Elimizdeki cihazlarda neredeyse laptop seviyesinde donanım var ama sistem iki uygulamayı aynı anda doğru dürüst çalıştıramıyor. 200-400 Mhz ile 32-64 Mb ramli cihazlar vardı elimizde ve Symbian kötü diyorduk. Şimdi 1.5 Ghz 1-2 Gb ramli cihazlarla neredeyse Symbianı arar olduk. Bilmiyorum gidişat nereye.
Zaten symbian stabil bir sistem. Donanımı ve uygulama optimizasyonu daha iyi olsa çok daha stabil olur. Benim gözümde Android'den daha stabil.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
bountykiller

bountykiller

Üye
yazılanları okuyunca bu 1320 mi diye çok şaşırdım. Kasma mı bende öyle bi'şey hiç yok. (genellikle asphalt 8 ve age of oynuyorum.) Müzik çalar kötü. Ama açılış suresi yaklaşık 3sn ( 6gb Müzik var içinde ) . Oyunlar da 3sn de açılıyor ve batarya performansı tabiki müthiş. Kamera güncellemeler ile neredeyse iki kat b güzelleşti. Sizin problemlerinizin sebebi düşük class lı yada kotu marka Bi hafıza kartı olabilir mi acaba ?​

PureFood

PureFood

Üye
Biraz da biz bişeyler karalayalım. Belki bir Ali Kemal abi değiliz ama 28 Kasım 2012'den beri Lumia 920 kullanıyorum, neredeyse iki yıl olacak.

Şimdi öncelikle şarjdan başlayalım. Belirtildiği gibi şarj sorunu genel olarak var, bir güncellemeyle şarjın sapıttığı da oluyor, harikalaştığı da. Benim cihazda önizleme sürümü yüklü ondan bu dengesizliği kabul ediyorum, zaten 2000 miliamper batarya değeri de iyi değil artık. Ha bunu aşmanın elbette çözümü var, arka planda çalışan gereksiz uygulamalar çok, onları kapatmak lazım. Bendeki durum alttaki görseldeki şekilde, birçok gerekli gereksiz oyun ve uygulama arka plan izni istiyor, vermiyorum.

Arka plan izni demişken başka bir şey daha diyeceğim. Malum Müzik çalar çok iyi değil açılış hızı olarak, her seferinde Xbox oturumunu açıyor nedir, geçen gün arka planda çalışmasını istedim, ne fark olacak gibilerinden. İzin verdikten sonra uygulama açılmamaya başladı, ilginç. Sonra tekrar engelledim düzeldi.

Sistemin akıcı olmadığı yazılıyor ısrarla. Bende de ufak tefek sorunlar elbet var inkar etmiyorum. Bazen YouTube'da Internet Explorer'ın aniden atması, Video uygulamasını arkaya atıp geri dönünce 'sürdürülüyor' yazısında kalması, nadir de olsa bildirim çubuğunu açarken hafif teklemeler.. Ama bunları gözümde büyütmüyorum. Yani en azından sistemden nefret ettirecek, 'Allah WP'u yapanların cezasını versin' diyecek türden değil. Kalki 920'nin işlemcisi eski nesil S4 MSM8960, ama yine de şu ana kadar açamadığım oyun olmadı çok şükür.

Şarj konusuna geri döneyim. Evet, Wi-Fi ile sıkıntı yok ama 3G açıkken durum harbiden vahim. Gerçi arkadaşımın da iPhone 5'i var durum onda da aynı. Bu mobil veri denen şey aşırı sömürüyor. Yani saatlerce Whatsapp'ta takılmak imkansız. Yanımda şarj aleti taşıyorum nolur nolmaz internet paketi yaptığım zamandan beri. Zaten 1320'ye bu konuda laf eden yok, başka bir arkadaşımda var, muazzam bir şey şarjın bitmemesi. Gereksiz oyun-uygulamaları kapatmak da bir nebze çare olabilir. Asphalt 8 bana niye bildirim göndersin ki ? Ya da Shazam arkada niye çalışsın ? Ya da Picsart ? Bunlar illaki etki ediyor şarja...

Konuyu açan arkadaşa da teşekkür etmek istiyorum gayet bilinçli ve düzgün şekilde yazmış, ben de kendi fikirlerimi aktarmak istedim.

• Beğen
Tepkiler: emz, Aybin.Kilic, ceza87 ve 2 diğerleri

Üst Alt