Tavsiye Lumia 1320 ile ilgili pişmanlık

Sponsorlu Bağlantılar

TurboCall

TurboCall

Üye
Burada lumia cihazların batarya performansını en çok eleştiren kişilerden birisiyim. 1000-2500 ma nedir ki? Giriş ve orta seviye cihazlarda batarya resmen yerlerde sürünüyor. 3000-5000 ma giriş ve orta seviye cihazı olmadığı için böyle sıkıntı var.
Kaldı ki sizin dediğiniz cihazlar amiral tabir edilen üst düzey cihazlar. Onların rakibi 1520 ki şarj konusunda hepsi ile yarışır.
İos konusuna hiç girmeyelim isterseniz. Günde 2 3 kez şarj edenleri biliyorum. Yoğun internet kullanımında bataryayı tüm işletim sistemleri sömürüyor. Artık batarya teknolojisinin değişmesi lazım. Laptoplar da kullanılacak olan uzun ömürlü batarya teknolojisinin mobil sektöre gelmesini beklemekten başka yapacak bir şey yok.
Kamera yazılımı lumialarda sıkıntılı. Bunu ancak denim güncellemesi ile belki düzeltirler diye düşünüyorum.(830 ile çekilen bir fotoğraf vardı. Onu göz önünde bulundurarak tahmini söylüyorum)
Ios konusunda haklisiniz 4 saat bile bataryasi dayanmiyor. Ama suan icin en cok bataryasi dayanan cihazlardan birisi hatta birincisi diyebilecegimiz cihazlardan hepsi Android.isletim.sistemine sahip.

csll

csll

Üye
Allah aşkına bir sölesenize samsungun telefonlarında kamerası adına kaliteli çekim yaptığı nerede görülmüştür acaba 16 megapiksellik kamera yapıyorlar aynı 8megapiksellik gibi çekiyor :D

Şu anda 700-800 ₺'lik bi telefonun kamerası bile gayet yeterli şu anda. Kaldı ki üst segment cihazların kameraları da 4k video çekebilecek netlikte. Profesyonel film çekmiyoruz sonuçta anlık görüntüyü göze hitap edecek kadar yakalasa yeter :) Ayrıca Nokia'daki sarartma problemini de unutma derim

• Beğen
Tepkiler: muhammettvurucu ve Murat Alper
hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
ya şu wp nin tek mağazası sıkıntılı dıyenlere anlam veremıorum çok komıkler kardeşim ıphone neden bukadar tutuluyor mağazasından dolayı andorıdde bu yuzden ilk once mağazanı adam edeceksın eşit olacaksınız sonra diğer ozellıklerın farklılıklarını ırtaya koyacaksın şeklın ozamn belı olur mağaza seviyeside kişiden kişiye değişir ben 920den gmdye geçtim aradığım şey menu tusunun işlevselliği ve ev ekranı bide klavyesı ama gmd de daha rahatım mağazayı sal hadi 10 20 pron var kardeşim sistemı duzeltseene youblardan atmalar programdan atmalar surduruluyor yazıları kamerası adam gibi yap yahu herşey yarım yamalak acıyorum verdiğim paraya vallaha : )

• Beğen
Tepkiler: maydinmaydin ve hitafnalsa
papakudioflu

papakudioflu

Admin
Resimdeki farkları ve sebebini bulalım. Belki bazı sorulara cevap olur.

Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: yunus-emre-6606, Nextman, m542tf ve 5 diğerleri
dakamon

dakamon

Üye

Arayüz ve androidin birleşmesinin sonucu bu değerler. İki fotoğraf arasında pek fark yok. Tek fark işletim sistemi. Arayüz wp ye benziyor zaten.

PureFood

PureFood

Üye
Arayüz ve androidin birleşmesinin sonucu bu değerler. İki fotoğraf arasında pek fark yok. Tek fark işletim sistemi. Arayüz wp ye benziyor zaten.
Asıl mesele alttaki şarj değerleri.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Aynı cihaz biri Wp diğeri android. Eşit şartlarda wp8 batarya performansında androidi tokatlıyor.
Ali Kemal bey son noktayı koymuş kısacası.

• Beğen
Tepkiler: Murat Alper ve ceza87
maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Bir çekene bakmak lazım, birde çekilen cihaza... Lumia 1020 41 mp'de ne oluyor daha tam olarak görüntüleri gösteremiyor bile. Samsung hiç sevmem yine bile cihazlarına daha fazla destek veriyor sonuç olarak. Note 4 kamerasının birinci olduğunu da hatırlatmak lazım :D

Geçen gün ev içinde akşam yani odanın ışığı açıkken bir deneme yapalım dedik. S5 ile 820 neredeyse aynı kalitede foto çekimi yaptılar. Dış mekan çekimlerinde sonuç ne olur bilemem.

Şimdi şöyle birşey var yalan söylüyorsunuz diyemem ki görsem bile fotoğrafları diyemem, ama bir yanda 2 katı kameraya sahip 16 mp kamera birde 8 mp kamera var, diğer yanda Lumia 820 ile çekilen bir fotoğrafın Samsung Galaxy S5 ile aynı olması neredeyse imkansız, zaten bunu zoom yaparak oldukça net farkedersiniz. Neden derseniz? Birincisi her zaman çözünürlük önemli değildir ancak ekran çözünürlüğü konusunda Samsung Galaxy S5 fotoğrafı her zaman daha net gösterecektir buna emin olabilirsiniz. Lumia 820 hiç kullanmadım, ama Lumia 1320, Lumia 520, Lumia 920, Lumia 925 modelinde deneyimlediğim fotoğraf kalitesi beni pek memnun etmedi.

820'nin gündüz çekimleri ve makro çekimleri iyidir zaten. Gece çekimleri sıkıntılı.

Bilmiyorum kullanmadım, ama yine bile amiral gemi modelleriyle yarışamaz. Nedense Lumia 1520 bile amiral gemi modeli testlerinde yer almıyor. Amiral gemi derken diğer şirketlerin cihazları mesela Apple iPhone 6 ve LG G3, Samsung Galaxy Note 4, LG G2 falan hepsi yer alıyor. Lumia cihazlar yok.

Genelde İos ve Android cihazları kıyaslıyorlar bu konuda. WP henüz bu çevreler tarafından değerlendirme kategorisine alınacak düzeye gelmedi demekki.

Yönetici tarafından düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
TurboCall

TurboCall

Üye
Geçen gün ev içinde akşam yani odanın ışığı açıkken bir deneme yapalım dedik. S5 ile 820 neredeyse aynı kalitede foto çekimi yaptılar. Dış mekan çekimlerinde sonuç ne olur bilemem.
Şimdi şöyle birşey var yalan söylüyorsunuz diyemem ki görsem bile fotoğrafları diyemem, ama bir yanda 2 katı kameraya sahip 16 mp kamera birde 8 mp kamera var, diğer yanda Lumia 820 ile çekilen bir fotoğrafın Samsung Galaxy S5 ile aynı olması neredeyse imkansız, zaten bunu zoom yaparak oldukça net farkedersiniz. Neden derseniz? Birincisi her zaman çözünürlük önemli değildir ancak ekran çözünürlüğü konusunda Samsung Galaxy S5 fotoğrafı her zaman daha net gösterecektir buna emin olabilirsiniz. Lumia 820 hiç kullanmadım, ama Lumia 1320, Lumia 520, Lumia 920, Lumia 925 modelinde deneyimlediğim fotoğraf kalitesi beni pek memnun etmedi.

Ona bakarsak Sony'de Xperia E3 modelinin bataryasının iki gün gittiğini söylüyor... Windows Phone'un hiç kullanılmadık şekilde 10 gün durabilmesi bile büyük başarı olur. Galibaha cihaz boşken denemişler.

TurboCall

TurboCall

Üye
820'nin gündüz çekimleri ve makro çekimleri iyidir zaten. Gece çekimleri sıkıntılı.
Bilmiyorum kullanmadım, ama yine bile amiral gemi modelleriyle yarışamaz. Nedense Lumia 1520 bile amiral gemi modeli testlerinde yer almıyor. Amiral gemi derken diğer şirketlerin cihazları mesela Apple iPhone 6 ve LG G3, Samsung Galaxy Note 4, LG G2 falan hepsi yer alıyor. Lumia cihazlar yok.

0MG90

0MG90

Üye
Androidde sadece M8 yok. Buna göre karşılaştırma olmaz ve kullanıma göre değişir zaten

dakamon

dakamon

Üye

Ben lumia 820 kullanıyorum kamerasından aldığım performansı çoğu 1600 tl seviyesindeki telefonlarda alamıyordum. 820 nin kamerasını gerçekten beğeniyorum. Başka bir sitede de gormuştum bu batarya farkını. Hem android hemde ara yüzlerle doldurulmuş bu telefonlar fazla pil kullanması çok normal.

papakudioflu

papakudioflu

Admin
Androidde sadece M8 yok. Buna göre karşılaştırma olmaz ve kullanıma göre değişir zaten
Bu bir karşılaştırma ya da test Sonucu değil zaten. Bu değerler HTC'nin verdiği resmi değerler. Bunu paylaşırken Windows Phone platformunun eşit şartlarda daha az batarya kullandığını belirtmek istedim zira önceki mesajlarda bunun tersi iddialar vardı.

Bilinçli tartışmalar bilmeyenlerin ve bilgi arayanların doğru bilgi edinmesine yardımcı olur. Aksi halde delilsiz ispatsız farazi konuşmalar sadece insanları yanıltır.

• Beğen
Tepkiler: bountykiller, Sucrofe, Nextman ve 3 diğerleri
0MG90

0MG90

Üye
Bu bir karşılaştırma ya da test Sonucu değil zaten. Bu değerler HTC'nin verdiği resmi değerler. Bunu paylaşırken Windows Phone platformunun eşit şartlarda daha az batarya kullandığını belirtmek istedim zira önceki mesajlarda bunun tersi iddialar vardı.

Bilinçli tartışmalar bilmeyenlerin ve bilgi arayanların doğru bilgi edinmesine yardımcı olur. Aksi halde delilsiz ispatsız farazi konuşmalar sadece insanları yanıltır.
cidden mi? resmen bilinçsiz olduk yani? daha sonra diğer kullanıcılar neden wpde tartışma cıkarıyor oluyor, admine görede cevabınız çok iyi gerçekten(!)

papakudioflu

papakudioflu

Admin
cidden mi? resmen bilinçsiz olduk yani? daha sonra diğer kullanıcılar neden wpde tartışma cıkarıyor oluyor, admine görede cevabınız çok iyi gerçekten(!)
Yazdığım cevaptan kendinin bilinçsiz olduğunu çıkarttıysan kendini, mesajda belirttiğim delilsiz ispatsız farazi konuşmalar yapanlardan biri olarak kabul ediyorsun demekki. Zaten bahse konu konuşmada ciddi anlamda bilgi sahibi olsaydınız verdiğim resmi verilere cevabınız çok daha farklı olurdu.

• Beğen
Tepkiler: bountykiller, Sucrofe, yunus-emre-6606 ve 1 kişi daha
0MG90

0MG90

Üye
Yazdığım cevaptan kendinin bilinçsiz olduğunu çıkarttıysan kendini, mesajda belirttiğim delilsiz ispatsız farazi konuşmalar yapanlardan biri olarak kabul ediyorsun demekki. Zaten bahse konu konuşmada ciddi anlamda bilgi sahibi olsaydınız verdiğim resmi verilere cevabınız çok daha farklı olurdu.
Bak admin bey (yaşını bilmiyorum bey diyorum) eğer karşı tarafa bilgini konuşturacaksan bunu karşı tarafı ezmeden yapacaksın, ezici laflar söyleyip bunu aslında karşı taraf söylemiş gibi şeylere gerek yok. bilgimi ispatlı söylerim veya söylemem bu beni ilgilendirir seni değil. gelecek nesile böyle mi davranacaksınız? her söylediği bir şeyde eksik arayıp onu ezerek veya küçük düşererek mi bilgi vereceksiniz? bunları geçtim beni tanımıyor ismimi bile bilmiyorsunuz nereden geliyor bu özgüven?

+ben ygs'ye çalışan bir öğrenciyim ve teknoloji haberleri şu an benim umrumda değil. ayrıca wp şeysi hiç umrumda değil. umarım bu yorumumda uygunsuz bir şey bulursunuzda ban yerim çünkü bu forum bilgi paylaşma yerinden hangi kullanıcıyı aşağılasam yerine dönmüş. bu da size son mesajımdır aynı hareketlerinize devam edin.

• Beğen
Tepkiler: UpOneTR
dakamon

dakamon

Üye
Bak admin bey (yaşını bilmiyorum bey diyorum) eğer karşı tarafa bilgini konuşturacaksan bunu karşı tarafı ezmeden yapacaksın, ezici laflar söyleyip bunu aslında karşı taraf söylemiş gibi şeylere gerek yok. bilgimi ispatlı söylerim veya söylemem bu beni ilgilendirir seni değil. gelecek nesile böyle mi davranacaksınız? her söylediği bir şeyde eksik arayıp onu ezerek veya küçük düşererek mi bilgi vereceksiniz? bunları geçtim beni tanımıyor ismimi bile bilmiyorsunuz nereden geliyor bu özgüven?

+ben ygs'ye çalışan bir öğrenciyim ve teknoloji haberleri şu an benim umrumda değil. ayrıca wp şeysi hiç umrumda değil. umarım bu yorumumda uygunsuz bir şey bulursunuzda ban yerim çünkü bu forum bilgi paylaşma yerinden hangi kullanıcıyı aşağılasam yerine dönmüş. bu da size son mesajımdır aynı hareketlerinize devam edin.
Bak dostum yeni nesil diyorsun ya açıkcası ben yeni nesilden hiç bir ümidim yok etrafımızda görüyoruz. Bu benim şahsi görüşüm. Ezici laflar kendini ezik hissedene dokunur. Adam haklı farazi şeyler söyleyip hiç bilgisi olmayan insanları farkında olup yada olmadan kandırmış oluyorsun. Biri gider senin yada ötekinin söylediği yanlış bir şeyi doğruymuş gibi anlatabilir. Belki senin yüzünden de o arkadaş dışarda ezilecek? Dalga geçecekler ne cahilsin o öyle değil derler o adama. O da sana o an giydirir ulan sana inandık rezil olduk der. Ben Adminin öyle ezici hakaret vari yada rencide edici bir yazı yazmadığını düşünüyorum. Kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz. Adam aslında sana değil senden öncekilerin konuşmalarına atıfta bulunmuş. Azıcık bir şey yazmışsın bir tane mesajcık ona gidip te böyle bir şey söylemez bu adam.

Sucrofe

Sucrofe

Üye
0MG90'ın hesabını çalmışlar veya kendinde değil. :d:

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
sakin olalım..

Üst Alt