Tavsiye Lumia 1320 ile ilgili pişmanlık

Sponsorlu Bağlantılar

pirenuri

pirenuri

Üye
Herkesin dediği gibi 8 den 8.1 geçişte stabilite diye bir şey kalmadı. Resmen bitirdiler işletim sistemini. Sürekli güncelleme geliyor ama gelen güncellemeler pil ve stabiliteye zarar veriyor sürekli. Bir türlü bunları düzelten güncelleme gelmedi ama bence bi denim güncellemesini bekle. Bu arada eski müzik çalar ve takvimi ben de özledim. MS bu uygulamaları da bitirdi. Şimdi Msnin aklını başına getirecek tek hareket pazar payının düşmesi. Pazar payındaki %1-2 lik düşüş aklını başına getirir MSnin

giray38

giray38

Üye
Biraz da Microsoft bünyesindeki eleman mı mühendis mi diyeyim artık onların işgüzarlığından kaynaklanıyor olay Microsoft büyük ama yaşlı bir şirket bence kendi elemanları şirketin geleceği için çalışmak yerine kendi rahatlarının peşinde gibi bir düşünce var kafamda. Wp fikir güzel işletim sistemi hoş ama çıktığından beri neredeyse aynı seviyede çok ufak kıpırdanmalar dışında pek bi hareketlilik yok sistemin geleceği açısından. Bu telefonu alırken microsoftun çok hantal bir şirket olduğunu biliyordum ama yıllardır süregelen Nokia sevdamızdan vazgeçemediğimizden aldık bu cihazı. Bir yandan da ben bu telefonu aldığımda Xperia Z ile L920 arasında gidip geliyordum o zamanlar Xperia Z kopturuyordu çünkü şimdi düşündüğümde iyi ki Xperia Z almamışım :)

dakamon

dakamon

Üye
Arkadaşlar ilginiz için teşekkürler.

Bu kadar kısa sürede bu kadar çok yanıt almayı beklememiştim. Bu konuda rahatsız olan tek ben değilmişim onu da görmüş oldum sayenizde.

Bakalım şimdilik cihazı elimde tutacağım ama bu sefer yenisini almadan önce kesinlikle a'dan z'ye iyi araştıracağım. Kasmıyor, akıyor, yağ gibi kayıyor mavallarını yuttuktan sonra bir kere hele. Sütten dilim yandı, yoğurdu üfleyerek yiyeceğim kesinkes.

Bahsi geçen uygulamayı hiç yüklemedim. Keşke dediğiniz gibi yaptığımda bütün kasmalar uçup gidebilseydi ama yok.
Şimdi biz konuşuyoruz burada ama neredeyse forumdaki wp lilerin yüzde 80 i previev kullanıyor. Buda demek oluyor ki stabillik beklemeyin. Bende de sürekli previev yüklü. Ben telefonu kullandım kullanalı elime başka tel alınca kendi telefonumun hızlılığını arıyorum. Evet kronik sorunlar var yükleniyor yazısı uygulamaların bekletmesi gibi ama onların uygulama bazlı olduğunu düşünüyorum. Tertemiz bir sayfanın ben win10 ile olacağını düşünüyorum. Bir geçiş sürecindeyiz. Hani bir eve yeni taşınırsınız da o ev bir iki hafta bi adam olmaz ama o 2 hafta sonunda herşey yerli yerine konur ev düzene girer işte öyle bir şey var sanırım sistemde şu an. MS tam olarak ne yapacağına henüz karar vermemiş gibi win10 a atmış tüm işlerini gibi geliyor. Sistemi tek çatı altında toplayıp adımlarını daha sağlam bir zeminde atma düşüncesindedir diye düşünüyorum. WİN10 u bekleyelim derim ben.
Biraz da Microsoft bünyesindeki eleman mı mühendis mi diyeyim artık onların işgüzarlığından kaynaklanıyor olay Microsoft büyük ama yaşlı bir şirket bence kendi elemanları şirketin geleceği için çalışmak yerine kendi rahatlarının peşinde gibi bir düşünce var kafamda. Wp fikir güzel işletim sistemi hoş ama çıktığından beri neredeyse aynı seviyede çok ufak kıpırdanmalar dışında pek bi hareketlilik yok sistemin geleceği açısından. Bu telefonu alırken microsoftun çok hantal bir şirket olduğunu biliyordum ama yıllardır süregelen Nokia sevdamızdan vazgeçemediğimizden aldık bu cihazı. Bir yandan da ben bu telefonu aldığımda Xperia Z ile L920 arasında gidip geliyordum o zamanlar Xperia Z kopturuyordu çünkü şimdi düşündüğümde iyi ki Xperia Z almamışım :)
Satya NAdale kıçlarına tekmeyi basmaya başladı :) MS sağlam bir revizyona gidiyor umarım yenilikçi fikirlere sahip genç insanları çalıştırırlar.

• Beğen
Tepkiler: emz
serinaga

serinaga

Üye
Bir çok şeyin düzelmesi için beklemedeyiz, elbet bir, iki derken bir gün gelir ya adam ederler, kullanıcısı artar, ya da rezil ederler herkes kaçar, şahsen ben adam edilir diye bekleyenlerdenim ...

dakamon

dakamon

Üye
Bir çok şeyin düzelmesi için beklemedeyiz, elbet bir, iki derken bir gün gelir ya adam ederler, kullanıcısı artar, ya da rezil ederler herkes kaçar, şahsen ben adam edilir diye bekleyenlerdenim ...
Adam olursa kullanmaya devam olmazsa bb deriz. Körü körüne de bağlı değiliz. Şu an için ben mutsuz değilim. Maymun iştahımız olmasa bu telefonu yıllarca kullanırım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
İlk başta şu müzik çalar uygulamasına uyuz olan bir ben değilmişim demek ki.
Koskoca yılların yazılım devine (afedersiniz) böyle b.ktan bir müzik çalar uygulaması hiç ama hiç yakışmıyor.
Takvim konusunda sorun yok. Önemli günleri çatır çatır hatırlatıyor.:)

Rehber konusu kişiden kişiye değişir. Ben şahsen memnunum. Hızlı arama ekranına sık aradıklarımı ekledim kafam rahat. Kişi kaydetme ilk başlar da zor geliyor ama alışınca kolay duruyor.

Oyun konusunda ise ben 512 mb (üvey evlat) 620 kullanıyorum ve 1gb ram kısıtlaması yüzünden oynamadığım oyunlar var. (Topu topu 36 adetçik oyun var.) Ve kasma atma yaşamıyorum. Frame atladığını hiç görmedim yada benim gözlerim bozuk.

Bir abi veya dost önerisi yapayım. Telefonda usb kablo yada kart okuyucu ile hafıza kartındaki müzik video resimleri pc ye atın ve Telefonu sıfırlayıp temiz bir kurulum yapın ve hafıza kartını formatlayıp resim müzik ve videoları geri taşıyın. Güncellemeleri kurup , Stabilize olup olmadığını o zaman karar verirsin.

Şimdi benim de değinmeden geçemeyeceğim şu video player yetersizliği konusu var. Yahu ms sana yakışıyor mu bu kadar sıradan bir player. Hiç becerememişsin otur yerine sıfır veriyorum. (En azından moli playerden kopya çek bari)

• Beğen
Tepkiler: PureFood, emz, maydinmaydin ve 1 kişi daha
BelaMonte

BelaMonte

Üye
Bende 1320 kullandım ama dediğin hatalardan hiç yoktu. Müzik çalar berbat, ara sıra ayarlara bile girerken 2 saat sürdürülüyor yazısı çıkıyordu. Oyunlarda kasma yoktu benim cihazda. Ama anneme sattım, kardeşlerim bi ton oyun yüklemişler mahvetmişler telefonu şimdi telefon reset atıp donup kasıp duruyor. Güzel cihazdı

luckysleven

luckysleven

Üye
Muzik calar cok kotu buna bende katiliyorum ama diger sorunlara katilamiyorum. Kendim 1320 kullaniyorum ve 925 gibi bir cihazdan gectim pisman etmedi henuz.Bu arada sgs2 ciddi anlamda basarili bir cihazdi. Zaten samsung 2 den sonra bozdu . Bugun bir sgs3 sinir sahibi olma sebebidir. Ozaman wp nin degeri ortaya cikar : )

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Yani S2 Nere 1320 Nere Kasma Filan Demisşsinde Ben Lumia 620yi Kaç Kez Kullandım Oyunmuş Bilmem Neymiş Kasma Yok Sende Nasıl Oluyor? Telefona Ne Yükledin NSU İle Bi Yazılım At Sonra Tekrar Dene Sorun Sende Cihazlık Birşey Yok.1320 Yi Sadece Kamerası İle Eleştir Başka - Yönü Yok O Cihazin

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve luckysleven

DareDevil1320

Üye
    Konu Sahibi
Yani S2 Nere 1320 Nere Kasma Filan Demisşsinde Ben Lumia 620yi Kaç Kez Kullandım Oyunmuş Bilmem Neymiş Kasma Yok Sende Nasıl Oluyor? Telefona Ne Yükledin NSU İle Bi Yazılım At Sonra Tekrar Dene Sorun Sende Cihazlık Birşey Yok.1320 Yi Sadece Kamerası İle Eleştir Başka - Yönü Yok O Cihazin

Eminim sorun bendedir. Yoksa bu kadar şikayet eden adam bir yerlerinden sallıyor :)
Şu an bana Galaxy S2 mi deseler yoksa Lumia 1320 mi hiç tereddüt etmeden Galaxy'yi seçerim. Bir de nesini nasıl eleştireceğimi bir başkasından öğrenecek değilim. Kullanmadığınız cihazlar hakkında internette duyduklarınız üzerinden ahkam kesmeyin.

m542tf

m542tf

Üye
Eminim sorun bendedir. Yoksa bu kadar şikayet eden adam bir yerlerinden sallıyor :)
Şu an bana Galaxy S2 mi deseler yoksa Lumia 1320 mi hiç tereddüt etmeden Galaxy'yi seçerim. Bir de nesini nasıl eleştireceğimi bir başkasından öğrenecek değilim. Kullanmadığınız cihazlar hakkında internette duyduklarınız üzerinden ahkam kesmeyin.
Siz bu mesajı iphone ile mi yazıyorsunuz?

csll

csll

Üye
@DareDevil1320 kardeşim erinmemişsin yazmışsın o kadar. Eline sağlık. 8.0 stabilite yönünden daha iyiydi. 8.1 ile stabilite kalmadı benim cihazda da. Windows'ta ciddi bir ciddiyetsizlik görüyorum. Yok açılış ekranı yok kapanış ekranı yok bekleme ekranı yok cortana diye sürekli böyle ikincil hatta üçüncül konularla uğraşıyorlar. Sırf reklam olsun diye. Yeni bişeyler yapıyoruz havası oluşturmaya çalışıyorlar. Halbuki sistem kendisi zaten bir sürü problem barındırıyor. Bunları giderme yoluna gitmiyorlar ya da çok acele etmiyorlar. Onca umutla 8.1 bekledik ama sonuç hiç beklediğimiz gibi olmadı. 8.0'ın üzerine bi tane bildirim ekranı ekleyip koydular önümüze. Bunu yapan koskoca Microsoft! Ellerinde on yılların bilgisayar işletim sistemi tecrübesi var ama sonuç ortada işte. Elimizdeki cihazlarda neredeyse laptop seviyesinde donanım var ama sistem iki uygulamayı aynı anda doğru dürüst çalıştıramıyor. 200-400 Mhz ile 32-64 Mb ramli cihazlar vardı elimizde ve Symbian kötü diyorduk. Şimdi 1.5 Ghz 1-2 Gb ramli cihazlarla neredeyse Symbianı arar olduk. Bilmiyorum gidişat nereye.

Aynen öyle. Şu andaki elimizdeki lumialarda aynı donanımla wp yerine symbian belle olsaydı bence daha stabil olurdu :)

DareDevil1320

Üye
    Konu Sahibi
Siz bu mesajı iphone ile mi yazıyorsunuz?

Hayır. Nokia Lumia 1320'den gönderiyorum ama iPhone olarak gözüküyor nedense onu ben de anlamadım. Sonra dikkat ettim ki wp bölümünde herkes öyle. Demek ki cihaz iphone olarak gösteriyor kendini.

m542tf

m542tf

Üye
Hayır. Nokia Lumia 1320'den gönderiyorum ama iPhone olarak gözüküyor nedense onu ben de anlamadım. Sonra dikkat ettim ki wp bölümünde herkes öyle. Demek ki cihaz iphone olarak gösteriyor kendini.
Şuan kullandığınız beta sürüm bazı hataların olması normal.

Invoke

Invoke

Üye
Bence rehberde sorun yok. (Tamam, kullanım olarak androidden farklı ama zor bir şey de yok, gayet hemen alışılıyor.) Müzik çalarda da yok. Düzeltilecek yerler var ama cihaz genel olarak iyi. Oyun olarak boost 2 ile rayman fiesta run yüklü. Atlama, takılma yok. 1320/8.1/Cyan.

m542tf

m542tf

Üye
Kararlı sürüm kullanıyorum demiş
Kararlı sürümde iphone yazmıyor hatırladığım kadarıyla ki bende kararlı sürüm cyan yüklü ve iphone yazmıyor. Geliştirici sürümünde iphone yazıyor diye hatırlıyorum.

csll

csll

Üye
Kararlı sürümde iphone yazmıyor hatırladığım kadarıyla ki bende kararlı sürüm cyan yüklü ve iphone yazmıyor. Geliştirici sürümünde iphone yazıyor diye hatırlıyorum.

Anladım. Hiç dikkat etmemiştim

maydinmaydin

maydinmaydin

Üye
Finlandiya başbakanı ekonomideki kötü gidişat ile ilgili açıklama yapmış. Apple'ı suçlamış. Iphone Nokia'yı bitirdi demiş. Üretici ülkenin başbakanı bile Nokia bitti diyorsa biz yanmışız)):

Rekovni

Üye
Birader İşletim sisteminde sorunlar var demişsin. Rehberde, müzik çalarda, takvimde vs. İstersen gerçekten video çekip atabiliririm sen bana nexus 4 ve moto g den başka bir tane snapdragon 400 lü bu kadar stabil çalışan başka bir cihaz göster. temple run da kasıyor demişsin. GTA SA takılmadan oynayabiliyorum. Facebook falan takılıyor diyorsun hikaye sadece telefonunda sorun olabilir. Hemen eleştirmeden önce bir araştırmanı tavsiye ederim. Telefonda olacak tek problem oda mağazası yeterli düzeyde değil.

Üst Alt