Karşılaştırma Lollipop mu, Kitkat mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
RAM de kalmıyor olabilir
Fakat lollipop la geldiği kesin en azından g2 ye
Ve güzel bi özellik

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
S6'da da 5.0.2 sürümünde arka planda 2 oyun varken 3. Oyunu baştan başlatıyordu gerçi şimdi 5.1 güncellemesi aldı belki duzelmistir.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
G4 ün incelemesinde dikkat ettim Tolga Cem GTA ve Asphalt 8 arasinda defalarca gecis yapti ne yeniden yukleme ne de takilma vardi G4 5.1 ile geliyor bu arada o yuzden örnek verdim
GTA ve Real Racing 3 de olabilir yanlis olmasin

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
G4 ün incelemesinde dikkat ettim Tolga Cem GTA ve Asphalt 8 arasinda defalarca gecis yapti ne yeniden yukleme ne de takilma vardi G4 5.1 ile geliyor bu arada o yuzden örnek verdim
GTA ve Real Racing 3 de olabilir yanlis olmasin
Benim demek istediğim geçişler de takılma vs değil 3.oyunu çalıştırdimda baştan başlatıyor yoksa oyunlar arası geçişte hız sorunu yok. Belki 5.1 ile dduzeltilmişte olabilir.

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
5.1 ile düzelmistir ram yönetimi iyikestirilmis

cihanata_1

cihanata_1

Üye
kitkat:oke:

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
yeni arayüz ve animasyonlar ve akıcılığı ve RAM kullanımı ve uzun süreli kullanımda bile takılma yapmadığı ve uygulama açılış sürelerini daha kısalttığı için LOLLİPOP

osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Lolipop art runtime kullandığından dolayı kitkat a göre daha performans gösterir zira kitkat dalvik kullanır dalvikte zamanla şişen kasan bir sistem

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Lolipop art runtime kullandığından dolayı kitkat a göre daha performans gösterir zira kitkat dalvik kullanır dalvikte zamanla şişen kasan bir sistem

Kitkat'ı art yaparak kullanırken adeta uçuyor telefon.

Jelly Beanci

Jelly Beanci

Üye
osmnbabaoglu

osmnbabaoglu

Üye
Hiç araştırmıyorsun derim bunu Android ustalarda söylüyor dalvik şişen bir sisteme sahip kardeşim ki yakında kaybolacak ortalıktan
Kitkat dalvik sisteminin yanında niye Artı koyduğu daha belli oluyor her türlü art avantajlıdır

serdar_gs

serdar_gs

Üye
bir süredir rusya stock lolipopu kullanıyorum kitkat note 3 üzerinde şu an daha stabil dönüş yapacam galiba lolipoptan tam verim alamadım güç tasarrufunda falan kasmalar mevcut daha zamana ihtiyacı var geliştirilmeli

boyabatlı

boyabatlı

Üye
Nasıl art yapılıyor

Invoke

Invoke

Üye
Yanlış bilmiyorsam Lollipop da bile dalvik 100% kalkmış değil.

cihanata_1

cihanata_1

Üye
Hiç araştırmıyorsun derim bunu Android ustalarda söylüyor dalvik şişen bir sisteme sahip kardeşim ki yakında kaybolacak ortalıktan
Kitkat dalvik sisteminin yanında niye Artı koyduğu daha belli oluyor her türlü art avantajlıdır
dezavantajları da vardır:oke:

PriZm

PriZm

Üye
Yanlış bilmiyorsam Lollipop da bile dalvik 100% kalkmış değil.
Dalvikten kalan tek şey build.prop'da ki vm ayarlarının Art ile birebir aynı olması. Dolayısıyla google tembellik etmiş ve build.prop da ki dalvik yazılarını art ile değiştirmemiş. :D

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: Invoke
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Aynen vm dalvik 2.1 olarak görünüyo :D