Karşılaştırma Lollipop mu, Kitkat mı?

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Lollipop mu, Kitkat mı?
Nexus 4 kullanıyorum ve Lollipop sanki biraz hantalmış gibi geliyor. Kitkat'a geçtiğimde adeta uçuyor telefon.

Sizce hangisinde kalmalıyım? 5.1 mi 4.4.4 mü? Arayüzü muazzam güzellikte 5.1'in fakat dediğim gibi kitkat'ında performansı çok iyi geliyor.

Son düzenleme:

thecentilmen

thecentilmen

Üye
Geçenlerde okuduğum bir yazıda samsung geliştiricilerinin 5.1 yazılımının hatalı olduğunu ve bu hataların daha çözülmediğini belirtmişti. bu yüzden yazılımının 4.4.4 olmasının daha iyi olacağını düşünmekteyim. Çünkü 5.1 yazılımını şu anda kullanmaktayım ve 3 aydır edindiğim deneyimler sonucu bu yazılımın sadece görsel olarak iyi olduğunu performans açısından berbat olduğunu söyleyebilirim

• Beğen
Tepkiler: osmnbabaoglu ve ilyas_0177
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Geçenlerde okuduğum bir yazıda samsung geliştiricilerinin 5.1 yazılımının hatalı olduğunu ve bu hataların daha çözülmediğini belirtmişti. bu yüzden yazılımının 4.4.4 olmasının daha iyi olacağını düşünmekteyim. Çünkü 5.1 yazılımını şu anda kullanmaktayım ve 3 aydır edindiğim deneyimler sonucu bu yazılımın sadece görsel olarak iyi olduğunu performans açısından berbat olduğunu söyleyebilirim

Bende aynı düşüncedeyim. Görsel açıdan gerçekten çok güzel fakat performans olarak kitkat tartışmasız daha iyi. Benchmark sonuçlarında Lollipop daha iyi gibi fakat iş kullanıma gelince kitkat uçuyor resmen. Birde ART yaparsan tadından yenmiyor.

thecentilmen

thecentilmen

Üye
Aynen kardeşim... birde unutmadan 5.1 telefon şarjını su gibi içiyor resmen günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyorum ki batarya kalibrasyonu da pek bi işe yaramadı :)

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Aynen kardeşim... birde unutmadan 5.1 telefon şarjını su gibi içiyor resmen günde 2 kez şarj etmek zorunda kalıyorum ki batarya kalibrasyonu da pek bi işe yaramadı :)

Aynen onuda unuttum. Lollipop çıkmadan önce batarya konusunda baya gelişme olacak diyorlardı fakat kitkattan daha beter oldu.

cemal çolak

cemal çolak

Üye
G2 kullanıcısıyım bende lolipop kurmuştum geri döndüm kitkata. Şarj hızlı gidiyordu bir takım hatalar vardı kendiliğinden kilitlenip kapanmalar falan. Kitkat gerçekten daha hatasız ve daha performanslı.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Kitkata geçtim tekrar. Gerekmedikçe geri L'ye dönmem sanırım.

0MG90

0MG90

Üye
Ben L'ye alışamadım. Her şeyi çok sade geldi. Kitkat görsellik olarak daha iyi.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
Ben L'ye alışamadım. Her şeyi çok sade geldi. Kitkat görsellik olarak daha iyi.

Zevkler ve renkler tabii ama L'de bambaşka bi arayüz var. Şuan kitkattayım ve her şey daha güzel. :)

parberk99

parberk99

Üye
Kitkat'ın gozunu seveyim. Ciddi yer sorunu var. (LG G3 Stylus)

tesadüf05

tesadüf05

Üye
Cok enteresan telefon resmen ucuyor lollipopta. gecisler pürüzsüz sarji cok iyi. Custom rommu kullaniyorsunuz bilmiyorum ama lg g3 te lollipop harika.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
bir daha L'ye döneceğimi sanmiyorum :ehe

mcnpl4

mcnpl4

Üye
uygulama acilma hizi 5.0'da yavasti ama 5.1 yavas degil o kadar ama sarj kotu gidiyor

OttomanEmpire06

OttomanEmpire06

Üye
allahallah android batma yoluna doğrumu gidiyor acaba yüksek donanımlarda zayıf performans :D

Gönüldaş

Gönüldaş

Üye
Şuan kitkat kullanıyorum gayet memnunum ama Lolipop kullanmadım şuana dek.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
KitKat kullanıyorum kafam eserse Lollipop kuruyorum hangisinin şarjı daha iyiyse onda kal

Dark-Evil

Dark-Evil

Üye
Doğrusu ben kitkat'ı daha çok seviyorum , lollipop çok beyaz , sade ve bana kullanışlı gelmiyor , ancak 5.0.1 ile 4.4.4'ü karşılaştırsaydım hız konusunda kitkat derdim fakat 5.1 ile android lollipop h
çok hızlandı , ancak ben yinede kitkat derim , dönmeyi düşünüyorum ama üşeniyorum.
hem kitkat'ın en büyük avantajı xposed :)

Son düzenleme:
El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Arada fark yok demek istemiyorum,sözde adamlar sitemin temelini degistirdiler ama fark yok.

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Ace 2 de bile hızlı çalışıyor Android 5.1 Lollipop olmuş :oke:

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Performans - Lolipop
Şarj - Kit-Kat