Öneri Lg g3 ölü piksel değişim verilmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Benim cihazda delta garantili burayı okuduktan sonra bi bakıyım dedim. Resmi sitesinde rootlu telefonlar da kullanıcıyı düşündüğümüz için garanti kapsamında diye bir madde var. Rootlayim bari cihazı :D

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
kardeşim az önce 175 tüketici haklarını aradım kanunen 6502 sayılı tüketici koruma kanunun da 6 ay içeriside fabrıka veya depolamadan oluşan hatalar da direk degişim hakkın var
Eğer ölü piksel varsa cihazın kesinlikle ekran değişiminin yapılması gerekir. Ölü piksel yazılımsal bir sorun değil, ancak diğerleri yazılımsal bir sorun olabilir. Ayrıca 6 aylık bir cihazın değişimini yapmazlar, ölü piksel daha sonra ortaya çıkmış olabilir.
aldıgım da vardı ve o zaman pek önemsemedim ama sonra sıyah duvar kagıdı koyunca kendini belli etmeye başla teknik servise ekran degişimi için gittim yok denilince iş inada bindi değişimini istedim edindigim bilgiye göre de 6502 sayılı kanuna göre de bu hakkım mevcut

byAndroid

byAndroid

Üye
Hacım senin kutudan ölü pixel li çıkmış sen onu aldığın zaman hemen geri verecektin. Sıkıntısız değişim olurdu. Benim kutudan sorunsuz çıktı 3 hafta sonra ölü pixel im oluştu. Beyaz ekran belli oluyor

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Hacım senin kutudan ölü pixel li çıkmış sen onu aldığın zaman hemen geri verecektin. Sıkıntısız değişim olurdu. Benim kutudan sorunsuz çıktı 3 hafta sonra ölü pixel im oluştu. Beyaz ekran belli oluyor

hocam cihazı teknosa ya verdim bugun degişim istedigimi belirttim degişim talebi ile yolladılar ve bi de ek olarak diğer sorunları yazdım onu da verdım ek halin de olan kagıdın da en alt kısmına da yine belirttim " S/N ... cihazın degişimini arz ediyorum " diye ama aklıma şu takıldı acaba degişimini mi verirler yoksa iade alıp hediye çeki mi verirler ? çeki istemıyom çek benim işimi görmez 2 yerde de belirttim gönderim nedeni hatta degişim olarak işlendi belge ye sizce tamir edilip geri mi yollanır yada hediye çekinı mi yollarlar yoksa cihazin degişimini mi :hmmm

byAndroid

byAndroid

Üye
Lg Türkiye garantili mi? Yoksa ithalat mı? Daha öncede yazdığım gibi sorunu kullanıcıya atacaklardir ve ekran değişimini ücretli yaparlar. Değişim falan yapmazlar. Hediye Çeki de vermezler. Başka ne sorunları var ki yazdınız

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Lg Türkiye garantili mi? Yoksa ithalat mı? Daha öncede yazdığım gibi sorunu kullanıcıya atacaklardir ve ekran değişimini ücretli yaparlar. Değişim falan yapmazlar. Hediye Çeki de vermezler. Başka ne sorunları var ki yazdınız

LG TÜRKİYE ( distribütör ) GARANTİLİ
-aşırı ısınma sorunu.
-dokunmatık bazen geç cevap verıyordu.
-telefonla olan konuşma karşıdan gelirken boguk ve kısıt gelıyordu.
-benim sesim karşı tarafa eskiye göre az gidiyordu.
-sarjı yarım günden biraz fazla gidiyordu ( tam bi günü çıkarmıyordu ).
-3G sebeke de iken bazen çekmiyordu yani 3G de iken tam çekmiyordu.
-cıhaz sarj da diyelim bi arama geldıgınde veya internette bişeylere bakınca sarji ilerlemıyordu pek.
-Cihazı kullanırken şarji mesela %12 ise bi süre kullanmadan bırakınca %14-16 oluyor.
-ekran parlaklıgı bazen dışarı da iken 3-5 dk bi uygulama acınca ekran parlaklıgını %80 e düşürüyordu bu da dışarı da güneş de yetersiz oluyordu
bu sorunlar vardı bunları yazıp altına
" SİZDEN RİCAM : LÜTFEN S/N : 511********** Seri no lu LG G3 32GB TİTAN CİHAZIMIN DEGİŞİMİNİ ARZ EDİYORUM. " yazdım ve gönderimi de degişim olarak yolladım

byAndroid

byAndroid

Üye
Hmm o zaman değişim çıkabilir büyük ihtimalle

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Hmm o zaman değişim çıkabilir büyük ihtimalle

Hocam peki tahminen kaç güne belli olur bi bilgin var mi acaba :-) ve bi de mesela cihazı lg veriyor ise ellerinde g3 32gb yok ise ? ( Teknosa da mevcut ama cihazın değişimini lg yapıp yolluyor diye biliyorum )

byAndroid

byAndroid

Üye
G4 verebilirler. 3-5 güne belli olur

byAndroid

byAndroid

Üye
Her adımı buraya yazın hocam bizi bilgilendirin

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Her adımı buraya yazın hocam bizi bilgilendirin

Hocam bugün saat 2 civarında cihazı teslim ettim teknosa ya ve bu akşam saat 20:40 da şu sms geldi "SAYIN MUSTERIMIZ,6****** TAKIP NUMARASI ILE MAGAZAMIZA BIRAKMIS OLDUGUNUZ URUNUNUZ YETKILI SERVISE GONDERILMISTIR " diye bi sms geldi bakalım ne zaman geri dönüş yapacaklar değişimi kabul edecekler mi acaba
cihaz ıstanbul da ki şengüller e yollanmiş bu firma nasıl ? Değişim de sıkıntı yapan bi firma mi ?

byAndroid

byAndroid

Üye
Bilmiyorum sonuçları görücez. Bu arada bende delta garantiye mail atmıştım. Gönderin inceleyelim cihazı dedi. Büyük sıkıntı olmadıkça göndermem garantiye.

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Bilmiyorum sonuçları görücez. Bu arada bende delta garantiye mail atmıştım. Gönderin inceleyelim cihazı dedi. Büyük sıkıntı olmadıkça göndermem garantiye.

Hocam kesinlikle büyük bi sorun olmadıkça yollamayin

bmw_m6

bmw_m6

Üye
Hocam moralinizi bozmak istemem ama . Diyer sorunlar için yazilip atar yolarlar . Olu piksel olayi ise her firmada farkli oluyor ,kimi 4 ve fazlasi degisim verirken kimi tek piksele veriyor.lg yi bilmiyorum ama samsung s7 konusunda (farkli forumda) tek piksel ile bile degisim alanlar var tabi ayi çıkaramamış cihazlar. Sarj konusu ve isinma konusu bendeki g3 tede oluyordu isinma isletimci kaynakli sanirsam değişim olsada ayni sorunu yaşarsınız. Sarj konusuna gelirsek ben sorunu kalin usb kablo kullanarak çözdüm. Beni yanlis anlamayin İnşallah degisim cikar sevinirim .

Son düzenleme:
  • Beğen
Tepkiler: wegas23
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Hocam moralinizi bozmak istemem ama . Diyer sorunlar için yazilip atar yolarlar . Olu piksel olayi ise her firmada farkli oluyor ,kimi 4 ve fazlasi degisim verirken kimi tek piksele veriyor.lg yi bilmiyorum ama samsung s7 konusunda (farkli forumda) tek piksel ile bile degisim alanlar var tabi ayi çıkaramamış cihazlar. Sarj konusu ve isinma konusu bendeki g3 tede oluyordu isinma isletimci kaynakli sanirsam değişim olsada ayni sorunu yaşarsınız. Sarj konusuna gelirsek ben sorunu kalin usb kablo kullanarak çözdüm. Beni yanlis anlamayin İnşallah degisim cikar sevinirim .
Hocam öncelikle böyle güzel yorumunuz için çok teşekkür ederim. Piksel gözüme takılıyordu bi de ses boğuk geliyordu diğer sorunlari sizin önerilerinizi cihaz geldiğinde deneyecem ama servisi aradım cihaz 5 aylık olduğu için parça değişecek bi durum yok ise değişim vermiyoruz eğer parça değişilecek bi durum olursa değişim veririz denildi ama bi de cihaz bazen kullanırken kendiliğinden kapanıyordu bu durumu gönderirken demeyi ve yazmayı unuttum acaba bu durumu nasıl ilete bilirim

• Beğen
Tepkiler: bmw_m6
DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Cihazi Alırken Bakmalısınız.Belirli Bir Sayıdan Sonra Değişim Verirler

Üst Alt