Öneri Lg g3 ölü piksel değişim verilmiyor

Sponsorlu Bağlantılar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Lg g3 ölü piksel değişim verilmiyor
İyi günler LG G3 32GB orta kisim da sag tarafta siyah ekran da beyaz nokta var parliyor ölü piksel ve cihazim daha 5 aylik bi cihaz sade o da değil fazlasiyla ısınma bazen kasma ve sesin diğer tarafa az gidip az gelme sorunum var teknik servise gittim yazilim atariz ama değişim olmaz dedi geri döndüm bende takıntılı biriyim o ölü piksel gözüme batıyor değişim yapmak istiyom ama yapmiyorlar 6 tane ayni noktada olmazsa değişmiyoruz diyorlar bende de 1 tane var ne yapacam bi fıkır verin :hmmm

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
İyi günler LG G3 32GB orta kisim da sag tarafta siyah ekran da beyaz nokta var parliyor ölü piksel ve cihazim daha 5 aylik bi cihaz sade o da değil fazlasiyla ısınma bazen kasma ve sesin diğer tarafa az gidip az gelme sorunum var teknik servise gittim yazilim atariz ama değişim olmaz dedi geri döndüm bende takıntılı biriyim o ölü piksel gözüme batıyor değişim yapmak istiyom ama yapmiyorlar 6 tane ayni noktada olmazsa değişmiyoruz diyorlar bende de 1 tane var ve değişmeyi istiyorum ne yapacam bi fıkır verin :hmmm

byAndroid

byAndroid

Üye
Benimde 2 aylık telefon da var. Şans işi yapacak bişey yok. Benim garanti de 5 ölü pixel de ücretsiz değiştiriyor galiba

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Benimde 2 aylık telefon da var. Şans işi yapacak bişey yok. Benim garanti de 5 ölü pixel de ücretsiz değiştiriyor galiba

Acaba direk telefonu kutulu halde tüm sorunlari yazıp kargo ile istanbul şubesine direk yollasam mi değişim istediğimi de belirterim diyorum sence ?

byAndroid

byAndroid

Üye
Ekran değişimi için ya para isterler yada cihazı geri gönderirler tahminimce

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Ekran değişimi için ya para isterler yada cihazı geri gönderirler tahminimce

Sebep ? Zaten cihaz 19 ay daha garantisi devam etmekte ve garanti dışı hiç bi şey yapilmadi en ufak bi düşme veya sivi temasi filan hiç bi şey olmadi cihazı aldiğimda vardi önemsemedim sonra siyah duvar kagidi koyunca fazla belir edince rahat olduğundan götürüp servise vermek istedim hatta yanda ki jelatini bile duruyordu daha bugun söktü yani cihaz ilk aldığım gün de ki gibi hiç bi oynama yok para istenilecek bi durum da yok bence ? sence yollamayayim mi ?

hikmet366

hikmet366

Üye
Ölü piksel ilk bir ay içinde görülürse değişim olur

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Ölü piksel ilk bir ay içinde görülürse değişim olur

Kanune 6 ay değil miydi bugün tüketici haklarini aradim sordum 6 ay içerisinde eğer ki cihaz da donanimsal bi sorun çıkarsa ayipli mal olarak kabul edilip geri iadesi alina biliniyormuş

hikmet366

hikmet366

Üye
1 ay fatura arkasında yazar ben s6 aldım 27 gün kullandım kasada açıklık vardı son anda fark ettim verdim servis kağıda da garanti ilk ay diye not düştü yenisi aldım ama 1ay geçseydi sonuç kötü olacaktı

Yani 1 ay içinde fark ettin ettin sonrası hiç bakmazlar

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
1 ay fatura arkasında yazar ben s6 aldım 27 gün kullandım kasada açıklık vardı son anda fark ettim verdim servis kağıda da garanti ilk ay diye not düştü yenisi aldım ama 1ay geçseydi sonuç kötü olacaktı

Yani 1 ay içinde fark ettin ettin sonrası hiç bakmazlar

hikmet366

hikmet366

Üye
  • Beğen
Tepkiler: wegas23
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Ben sanmıyorum eğer bu doğruysa tüketici halklarına başvur

Bugün tüketici haklarini aradim sordum yanlis olduğuna dahi bi şey demediler ve ilk olarak cihazi verip inceleme raporu almami istediler sonra o rapor ile faturanın fotokopisi ile tekrar teknik servise götürülüp vermemi eğer tekrar kabul etmezlerse THH basvurabilecegimi söylemediler kararsiz kaldim sonuçta son 1 ay kalmış 6 ayin dolmasina acaba direk istanbul vintek teknik servise mi yollasam yoksa inceleme raporu mu alsam ?

• Beğen
Tepkiler: hikmet366
hikmet366

hikmet366

Üye
Bugün tüketici haklarini aradim sordum yanlis olduğuna dahi bi şey demediler ve ilk olarak cihazi verip inceleme raporu almami istediler sonra o rapor ile faturanın fotokopisi ile tekrar teknik servise götürülüp vermemi eğer tekrar kabul etmezlerse THH basvurabilecegimi söylemediler kararsiz kaldim sonuçta son 1 ay kalmış 6 ayin dolmasina acaba direk istanbul vintek teknik servise mi yollasam yoksa inceleme raporu mu alsam ?
Sonuç alamazsın rapor al

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Sonuç alamazsın rapor al

Sizce istanbul da ki şube başka ilden gelen cihazı inceleyip değişimi kabul eder mi ? rapor da da 20 iş günü bekleyecem değişim de de eğer değişimi onaylasalar direk servise yollayayim diye dusunuyom

• Beğen
hikmet366

hikmet366

Üye
Sizce istanbul da ki şube başka ilden gelen cihazı inceleyip değişimi kabul eder mi ? rapor da da 20 iş günü bekleyecem değişim de de eğer değişimi onaylasalar direk servise yollayayim diye dusunuyom
Normalde bu olay başıma geldi ama farklı s6 olayı yine servis telefonu incelendi istanbul cihazı onayladı cihaz İstanbula gitti orasıda inceledi yerden kağıt geldi gittim teknosa dan para iade aldım

İstanbula gönderilen cihaz kabul edilir niye edilmesin

wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Normalde bu olay başıma geldi ama farklı s6 olayı yine servis telefonu incelendi istanbul cihazı onayladı cihaz İstanbula gitti orasıda inceledi yerden kağıt geldi gittim teknosa dan para iade aldım

İstanbula gönderilen cihaz kabul edilir niye edilmesin

Bende teknosa dan aldim cihazi en iyisi yarin bi de oraya gidip sorayim sonra duruma göre ilk değişim istediğimi belirtilerek bi sorunlari kağıda yazarim sonra onla beraber istanbulla yollayayim ?

hikmet366

hikmet366

Üye
Bende teknosa dan aldim cihazi en iyisi yarin bi de oraya gidip sorayim sonra duruma göre ilk değişim istediğimi belirtilerek bi sorunlari kağıda yazarim sonra onla beraber istanbulla yollayayim ?
Yine başkaların düşüncelerini de alda ondan sonra gönderir sin

• Beğen
wegas23

wegas23

Üye
    Konu Sahibi
Yine başkaların düşüncelerini de alda ondan sonra gönderir sin

Çok saol hocam düşüncelerin için ama biraz kararsiz kaldim yarin teknosa da da sorarım öyle yollarim

• Beğen
byAndroid

byAndroid

Üye
Benim cihazda delta garantili burayı okuduktan sonra bi bakıyım dedim. Resmi sitesinde rootlu telefonlar da kullanıcıyı düşündüğümüz için garanti kapsamında diye bir madde var. Rootlayim bari cihazı :D

• Beğen
Doğuş Pertez

Doğuş Pertez

Admin
Eğer ölü piksel varsa cihazın kesinlikle ekran değişiminin yapılması gerekir. Ölü piksel yazılımsal bir sorun değil, ancak diğerleri yazılımsal bir sorun olabilir. Ayrıca 6 aylık bir cihazın değişimini yapmazlar, ölü piksel daha sonra ortaya çıkmış olabilir.

Üst Alt