Tavsiye ←‹---------Leptop Alıyorum Bir bakk --------›→

Sponsorlu Bağlantılar

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
azalmaz yanında driver cd si geliyo takınca otomatik yüklüyo sen sadece başlat diyorsun bu kadar basit ;)
zaten cd var ;)
Asuslarda driver cd'si geliyo mu ya ? Gelmez diye dün konudan hepsini pcye indirdim flasha atacaktım :D .

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
İşte O Gelmiyor Çünkü FreeDos Ama Format Cd Sİ Yapmak İNdirilmiş DOsyan Varsa 15 Dk Yı Geçmez ;)
Windows 8 format CD si yaprırırım ben Pc cide o sorun değil Ama korkuyorum Ram azalır diye :(

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Arkadaşlar ASUS ta driver cd si geliyor. Başlata tıklayıp biraz şekerleme yapıyorsunuz. O kendisi yüklenmiş oluyor. Yeni PC alacak arkadaş şimdiden ISO dosyasını indirip minimum 8GB'lık flaşına atsın. Sonra kurar çok basit. Kurduktan sonrada tak driver cd sini yüklensin. Eğer beceremezseniz Win8.1 i kurmayı git en yakındaki bilgisayarcıya 20₺ ye yapsın. Microsoftun başındaki şahıs israil asıllı bir Yahudi. Paramız ona mı gitsin?

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Ram azalması diye bir şey yok nereden duydun merak ediyorum. :D

Nokia by Microsoft Lumia 920 ile roketlendi.

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
osmanmert94

osmanmert94

Üye
Var Benim eski pc ye sekiz kere format attım ram azaldı 512 mb den 318 mb e düştü :(
Ben şimdiye kadar sayısız format attım hiçbir şey olmadı. Toplam ram 8,00 yazar. Yanında da 7,89 kullanılabilen ram mi ne yazıyor. Nette araştırdım hep öyle.

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Ben şimdiye kadar sayısız format attım hiçbir şey olmadı. Toplam ram 8,00 yazar. Yanında da 7,89 kullanılabilen ram mi ne yazıyor. Nette araştırdım hep öyle.
Valla kardeş Ben doğruyu söylüyorum format atmayı güzel birşey sanmayın Bizim komşu var Yeni Masaüstü pc aldılar Pc windows 8 diye format attılar salaklar Ram azaldı sonra virus kaptı gine attılar toplam 3 kere format attılar 6 GB lik ram 4,86 ya düştü gerisini Sen düşün?

osmanmert94

osmanmert94

Üye
Zorda kalmadıkça atmam zaten de neden azalsınki ram anlayamadım. Ram donanımsal bir şey sonuçta.

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Onu bana değil İntel e veya microsofta sor O kadarını anlımıyorum :D
Abi tutturmuşsun bi ram azalır davasına :D işletim sistemi değişirse (xp'den vista'ya gibi) o zaman windowsun kullandığı ram artar . ama sen w8 e format atıp yine w8 kurarsan ram kullanımı değişmez. ki w8.1 vistadan daha az ram kullanıyo diye biliyorum

özet:bişey olmaz rahat ol :D

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Abi tutturmuşsun bi ram azalır davasına :D işletim sistemi değişirse (xp'den vista'ya gibi) o zaman windowsun kullandığı ram artar . ama sen w8 e format atıp yine w8 kurarsan ram kullanımı değişmez. ki w8.1 vistadan daha az ram kullanıyo diye biliyorum

özet:bişey olmaz rahat ol :D
:sahan2: :nono:

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
freedos tavsiye ederim. Mesela aynı özellikteki iki pc alalım. Windows yüklü olan takribi 300 lira daha pahalı olur tabi ben zenginim diyorsan orası ayrı. Ben freedos aldım çatır çatır kullanıyorum.

ByKatre

ByKatre

Üye
Size Kim Dedi Bu Ram Azalmasını Ya o ram ölünce olacak iş ben diyorum önceden günlük format atıyordum 1 gb ramli pc me hala 1 gb hala 1 gb xp ile geldi w7 yükledim w8 yükledim şimdi w8.1 yükledim sorunsuz ;) hala 1 gb ram ram azalma diye bir şey yok :D

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
Size Kim Dedi Bu Ram Azalmasını Ya o ram ölünce olacak iş ben diyorum önceden günlük format atıyordum 1 gb ramli pc me hala 1 gb hala 1 gb xp ile geldi w7 yükledim w8 yükledim şimdi w8.1 yükledim sorunsuz ;) hala 1 gb ram ram azalma diye bir şey yok :D
Akıllım Birde şöyle bir şey var Eğer Pc n de Ekran kartı Varsa Ne kadar Dormat atarsan at ekran kartı RAM i tamamlıyor.
Birde şöyle bak istersen Pc nden ekran karrını çıkarda bak Kullanılan RAM miktarına. O zaman görürsün Bu adam doğruyu sötlüyormuş diye , Kısa cevap şu Eğer pcn de ekran katı varsa sen RAM in ne kadar az olduğunu göremezsin Ekran kartının güzelliklerinden biri bu işte Sen RAM im azalmaz sanarsın ama Ekran kartını çıkarıpta bir bak :oke: Birşey biliyorumki konuşuyorum

Enpatsu Shakugan

Enpatsu Shakugan

Üye
Akıllım Birde şöyle bir şey var Eğer Pc n de Ekran kartı Varsa Ne kadar Dormat atarsan at ekran kartı RAM i tamamlıyor.
Birde şöyle bak istersen Pc nden ekran karrını çıkarda bak Kullanılan RAM miktarına. O zaman görürsün Bu adam doğruyu sötlüyormuş diye , Kısa cevap şu Eğer pcn de ekran katı varsa sen RAM in ne kadar az olduğunu göremezsin Ekran kartının güzelliklerinden biri bu işte Sen RAM im azalmaz sanarsın ama Ekran kartını çıkarıpta bir bak :oke: Birşey biliyorumki konuşuyorum
1. Si laptop ekran kartı çıkarılamaz. 2.si o dediğin sadece paylaşımlı ekran kartlarında olur. Alacağın pc büyük ihtimal paylaşımsız ekran kartlı olacak. Bizde birşey biliyoruz ;)

ByKatre

ByKatre

Üye
o iş nasıl biliyor musun bak benim masaüstünde harici ekran kartı var 512 mb. ekran kartı rami tamamlar diye bir şey yok eğer ekran kartını çıkartırsan mecburi onboard vga ya bağlamak zorundasın monitörü o da ramden yiyecek tabi bende 8 mb azaltıyor onboarda bağlarsam ki yani ekran kartı rami tamamlamaz ;) ki alacağın laptop öyle değil :oke: şehir efsaneleri çok pc hakında inanma :oke:

valla fazla biliyormusşun gibi gelmedi ama hayırlısı :D

Darqos

Darqos

Üye
    Konu Sahibi
o iş nasıl biliyor musun bak benim masaüstünde harici ekran kartı var 512 mb. ekran kartı rami tamamlar diye bir şey yok eğer ekran kartını çıkartırsan mecburi onboard vga ya bağlamak zorundasın monitörü o da ramden yiyecek tabi bende 8 mb azaltıyor onboarda bağlarsam ki yani ekran kartı rami tamamlamaz ;) ki alacağın laptop öyle değil :oke: şehir efsaneleri çok pc hakında inanma :oke:

valla fazla biliyormusşun gibi gelmedi ama hayırlısı :D
Tamamlıtor derken Öyle demek istemedim artrırmıyor tabi ama İlk günkü gibi gösteriyor RAM i yada sağdece Görünüş bilmem anlatabildimmi Ben bunu neden söylüyorum biliyomusun çünkü Ben 8 sene önce pc aldım Ekran kartı yoktu pc de sonra ben format attım pc ye toplam 8 kere sonra RAM in değeri düştü format ata ata 512 mb lik RAM 384 e düştü Sonra Ben pc ye Ekran kartı taktım Ram şimdi 512 mb gösteriyo :) Ben yaşadım bunu ki söylüyorum kardeşş

ByKatre

ByKatre

Üye
Tamamlıtor derken Öyle demek istemedim artrırmıyor tabi ama İlk günkü gibi gösteriyor RAM i yada sağdece Görünüş bilmem anlatabildimmi Ben bunu neden söylüyorum biliyomusun çünkü Ben 8 sene önce pc aldım Ekran kartı yoktu pc de sonra ben format attım pc ye toplam 8 kere sonra RAM in değeri düştü format ata ata 512 mb lik RAM 384 e düştü Sonra Ben pc ye Ekran kartı taktım Ram şimdi 512 mb gösteriyo :) Ben yaşadım bunu ki söylüyorum kardeşş
onun formatla alakası yokkki senin ekran ona göre ram çekiyor zorlamana göre yani bu sadece senin pc yi zorlamanlar alakalı bir şey onboard girişe takarsan ramden alacak tabi nerden alsın başka :bilmm

demirkan_1999

demirkan_1999

Üye
Biz yardım etmeye çalıştıkça Ram düşer diye söyleniyosun . Ne diyeyim kolay gelsin birader .