laptop mu alacaksınız ?? kesinlikle okumalısınız !!(Laptop Öneri-Yardım Konusu)

Sponsorlu Bağlantılar

.caner.

.caner.

Üye
G540m e eşit olması lazım.

.caner.

.caner.

Üye
Evet.

ANIL

ANIL

Admin
610M giriş seviye bir kart. 520M ve 520MX arasındadır. Detaylı bilgiye linkten ulaşabilirsiniz.

avcitalip

avcitalip

Üye
  • Beğen
Tepkiler: .caner.

Timidus

Üye
teşekkürler

OozyStaw

OozyStaw

Üye
:tşk: gt650m ile günümüzde hangi oyunları oynayabilirim hangi düzeyde oynayabilirim 4gb

avcitalip

avcitalip

Üye
:tşk: gt650m ile günümüzde hangi oyunları oynayabilirim hangi düzeyde oynayabilirim 4gb

benim imzamdaki sistemle bütün oyunları kasmadan oynatıyorsa 650M'i düşün gta 4'ü orta ayarlarda mod yokken oynatıyor Driver San Fransisco'yu ayarlarda oynatıyor Farcry 3 ve Crysis 3'ü orta ayarlarda oynatıyor :evet: ama soğutmada iyi olmalı...

• Beğen
Tepkiler: OozyStaw
OozyStaw

OozyStaw

Üye

benim imzamdaki sistemle bütün oyunları kasmadan oynatıyorsa 650M'i düşün gta 4'ü orta ayarlarda mod yokken oynatıyor Driver San Fransisco'yu ayarlarda oynatıyor Farcry 3 ve Crysis 3'ü orta ayarlarda oynatıyor :evet: ama soğutmada iyi olmalı...
harddısk 1 tb 5400rpm ram 16gb 1600mhz :) yani daha iyi mi oynarım açar yani hepsini

ANIL

ANIL

Admin

Tüm oyunları oynayabilirsin. Bazı oyunlarda daha rahat oynamak için ayarları düşürmen gerekebilir.

avcitalip

avcitalip

Üye

harddısk 1 tb 5400rpm ram 16gb 1600mhz :) yani daha iyi mi oynarım açar yani hepsini
ram olarak bence 4 bile yeterli ama temiz olsun derseniz benim gibi 6GB çok rahat yetiyor 16GB'tın hepsini kullanabileceğinizi zannetmiyorum zaten markalar fazla rami fiyatı kabartmak için koyuyor aynı şekilde hdd de mesela 1 TB 5400 RPM alacağınıza 500GB 7200 RPM alın :oke:

• Beğen
Tepkiler: ANIL
OozyStaw

OozyStaw

Üye

ram olarak bence 4 bile yeterli ama temiz olsun derseniz benim gibi 6GB çok rahat yetiyor 16GB'tın hepsini kullanabileceğinizi zannetmiyorum zaten markalar fazla rami fiyatı kabartmak için koyuyor aynı şekilde hdd de mesela 1 TB 5400 RPM alacağınıza 500GB 7200 RPM alın :oke:

:hmmm şimdi asusun 16gb ram 1600mhz , gt650m 4 Gb , 1tb 5400mhz 2700 ; ₺ samsung 8gb ram 1600mhz , gt650m 2 Gb, 500gb 5400 mhz 2100 ₺ hangisi sizce

avcitalip

avcitalip

Üye

:hmmm şimdi asusun 16gb ram 1600mhz , gt650m 4 Gb , 1tb 5400mhz 2700 ; ₺ samsung 8gb ram 1600mhz , gt650m 2 Gb, 500gb 5400 mhz 2100 ₺ hangisi sizce

fiyat farkı ne derecede ? :hmmm

birde özellikleri tam anlayamadım :evet:

Asus :

16GB 1600 MHZ Ram (10 GB'tı şişirme)
GT650M 4GB GPU
2700mAh batarya
işlemci ?
ekran çözünürlüğü ?

Samsung (Marka olarak pekte tercih edilmemesi gereken 100% saf plastikten yapılmış(:ehe)bir malzeme kalitesiyle karşı karşıya kalırsınız Asus marka olarak daha iyidir telefonda da aslında samsung'u tercih edesim olmuyor ancak adamlar kasa ve müzik haricinde benim gözümde şu anda rakipsizler ancak bu telefon gibi değil bilgisayar olduğu için aynı parçaları farklı bir marka başka bir tasarım ve model altında sunabiliyor)

8GB 1600 MHZ Ram (2GB'tı şişirme)
GT 550M(aynı gpu)
500GB 5400 RPM HDD (yarı yarıya fark var)
işlemci ?
ekran çözünürlüğü ?

birde max bütçeni söylersen sana daha iyi yardımcı olabiliriz :oke: sen fiyat önemli değil piyasadaki tüm oyunları açsın dersen benim bilgisayar bile senin işini çok rahat görür kasan oyun yok çünkü(orta grafiklerde)

zebercet27

Üye
güzel ama ekran kartı beni düşündürüyor. amd genellikle beğenilmiyor siz ne dersiniz bu notebook için

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Samsung laptoplar güzeldi aslında kasası dandikti samsungun her zamanki sıkıntısı. Sonra kasayı geliştirdiler daha sağlam malzeme kullanmaya başladılar fakat bu sefer amd sıkıntı başladı. Amd kartları laptopta pek tavsiye etmem zaten güncelleme ile pek destek almıyor gelişmiyor. Soğutma sistemi de iyi olmadığında oyunda makineyi ısıtıyor. Madem amd kullanıyorlar daha iyi bir modelini kullansalar neyse maliyeti daha düşük olmasına rağmen yine dandik kartlar koyuyorlar aynı seviyedeki nvidia kartlı cihazlarla aynı oluyor. Eğer oyun oynayacaksanız zaten düşündürmeli bu kartla bu makineyle biraz zor yani bence ilk mesaja bakın yine aynı fiyatlara daha iyi ekran kartına sahip cihazlar bulabilirsiniz.

• Beğen
Tepkiler: zebercet27

zebercet27

Üye

sizce hangisi daha iyi bi de iyi olmasından ayrı lenovo?

avcitalip

avcitalip

Üye

sizce hangisi daha iyi bi de iyi olmasından ayrı lenovo?

tabikide z500 ama alternatif olarak z580 düşünebilirsin :oke:

neden lenovo ? çünkü son zamanlarda bana göre çok iyi leptoplar yapmaya başladılar(malzeme kalitesi+yazılımsal özellikler olarak) ve fiyatları diğer rakip firmalara göre ya biraz daha uygun yada hemen hemen aynı ve bunu ben söylemiyorum bir haberde gördüm lenovo en iyi bilgisayar üreticisi seçilmiş :evet: z580 kullanıcısı olarak z500 ü ekran kartı biraz daha iyi olduğu için aslında önermem diyebilirim çünkü z580 daha yakışıklı z500 de :apple: mac book havası var :sirit:

yanlış anlama diğer markaları kötülemiyorum Lenovo'dan sonra 2.markam asus'tur he bu arada lenovo'da Dolby var :evet:

• Beğen
Tepkiler: zebercet27
Neisseria.Ps

Neisseria.Ps

Üye
Lenovo laptop alacağım aynı modelin 8 ve 4 gb lık versiyonu var sorum şu; 4gb lık versiyonu alsam 1-2 yıl sonra +4gb ram eklesem ne kadara patlar? Ram eklerken ekran kartını da değiştirmeyi düşünüyorum iyi model uygun bir e.k. bulabilir miyim ve aynı şekilde fiyatı ne olur?

beyt443

Üye
slm çok az oyun oynayabileceğim genelde video izleyebileceğim internette rahatlıkla gezinebileceğim uzun yıllar kullanılabilecek çok ısınmayan ve yavaşlamayan notebook arıyorum kullanıcılardan tavsiyelerini bekliyorum şimdiden teşekkürler (1500tl ye kadar bütçem var)

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
Lenovo laptop alacağım aynı modelin 8 ve 4 gb lık versiyonu var sorum şu; 4gb lık versiyonu alsam 1-2 yıl sonra +4gb ram eklesem ne kadara patlar? Ram eklerken ekran kartını da değiştirmeyi düşünüyorum iyi model uygun bir e.k. bulabilir miyim ve aynı şekilde fiyatı ne olur?

sonradan daha fazla verebilirmisin laptop ramleri pahalı olabiliyor ama üstündeyken pek fark olmuyor bana kalırsa sen ortasını bul 6 gb al her türlü yeter. Ekran kartını zaten değiştiremezsin onu unut derim laptopta sıkıntı. Bence ileride donanıma katkı yapacaksan ssd alırsın tamamdır can getirir makineye

Üst Alt