laptop mu alacaksınız ?? kesinlikle okumalısınız !!(Laptop Öneri-Yardım Konusu)

Sponsorlu Bağlantılar

SİMOTA

Üye
baktımda pek bişi anlamadım anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilirmi ?

MİSAFİR2013

Üye
PC Mİ ALACAKSINIZ? MUTLAKA OKUYUN!
PC alırken ilk dikkat etmemiz gereken nokta işlemcidir.İşlemcilere baktığımızda çok çeşitli seçenekler görüyoruz.İntel in core duo i3 i5 i7 amd nin athlon phenom türleri var.Peki bunlardan hangisi bizim için daha iyi ? Bu soruya cevap verebilmek için aralarındaki farkı bilmek gerekir.İntel e bakarsak core duo çift çekirdek teknolojisidir.İ serisi ise duo core ye göre yenidir.i3 yeni nesil işlemci serisinin ilk seviyesidir.i5 de çift çekirdeklidir ve ht teknolojisiyle dört işlemi aynı anda yapabilmektedir.i7 ise 4 çekirdekten oluşur ve ht teknolojisiyle 8 işlemi aynı anda yapabilmektedir.i3 internetle içiçe olan müzik dinleme video izleme gibi genel uygulamalar için iyi bir performans gösterir.Günlük kullanımda sıkıntısız bir performans için i5 uygundur.Ayrıca turbo-boost teknolojisiyle 2.9 a kadar çıkan hızıyla iyi bir ekran kartının da yardımıyla çok rahat oyun oynanabilir.i7 ise en iyi performans isteyenler içindir.Amd athlon çift çekirdek phenom 4 çekirdeklidir.Fiyat olarak amd işlemciler daha uygundur.Aynı parayla intelden daha iyi amd alabilirsiniz.Fiyat/Performans olarak incelediğimizde i5 en uygun işlemcidir.

Bilgilendirme için tşk, 1000-1500tl arası iyi bir laptop arıyorum.özellikler konusunda öneride bulunabilir misin

NowOrNewer

NowOrNewer

Üye
Arkadaşlar laptop alıcam şunları begendim.Hangisini önerirsiniz.
1299 tl indirimle alıcam bunu.

yada sizin önereceginmiz bişey varsa lütfen önerin idirimli bişey olursa çok sevinirim fiyat 1250 en fazla 1300tl olsun

erhan14321

erhan14321

Üye
arkadaşlar merhaba ben 14 şubatta packard bell diz üstü bilgisayar aldım modeli Packard Bell Easy Note TV44-HC-610TK Notebook i5-3230 8GB 500GB 2GB VGA gold bilgisayar dan aldım.benim kafamın takıldığı konu ekran kartı 710m nvidia geforce satıcı en yüksek kart bu dedi paylaşımsız 2 gb sizce nasıl bu ekran kartı lütfen yorumlarınızı bilgilendirmenizi bekliyorum..bu arada packard bell i 1400 tl ye aldım.sizce bilgisayar ve özellikleri nasıl? ltfn yardım..

Hasan Enes

Hasan Enes

Üye
arkadaşlar merhaba ben 14 şubatta packard bell diz üstü bilgisayar aldım modeli Packard Bell Easy Note TV44-HC-610TK Notebook i5-3230 8GB 500GB 2GB VGA gold bilgisayar dan aldım.benim kafamın takıldığı konu ekran kartı 710m nvidia geforce satıcı en yüksek kart bu dedi paylaşımsız 2 gb sizce nasıl bu ekran kartı lütfen yorumlarınızı bilgilendirmenizi bekliyorum..bu arada packard bell i 1400 tl ye aldım.sizce bilgisayar ve özellikleri nasıl? ltfn yardım..

Kardes iyi bir seye benziyor o kesin.Fakat ben.Pockert Bell Laptoplarini pek sevmem ve onermem.

116helal

Üye
Bir dahahi yazınızda cash belleği de unutmamanızı istiyorum fir malar asıl bunun için ter döküyor .
her ne kadar olsa l3 e kadar çıkar 6 mb i3 işlemcim var 2. nesil ama arkadaşın 3. nesil i5 işlemcisini yok sayar bir performans sunuyor bana (onun laptop HP - benim ki de TOSHİBA:):kop:

corchy

corchy

Üye
hp pavilion g6 i5 işlemci benimki tavsiye ediyorum..

- - - Eklendi - - -

hp pavilion g6 i5 işlemci benimki tavsiye ediyorum..

Uhops

Uhops

Üye
asus k55vj serisinin en iyi laptobu hangisi lütfen acil yardım edin yakın zamanda alcam fakat karar veremedim
ekran kartında sıkıntı yaşıyorum
8gb olsun ram
2gb ekran kartı olsun(635m yazıyor fakat 630m'miş ole duydum)
ısınmasın
max bütçem 1800tl acil yardım edin mesaj atın

crysis3/gta v/farcry3/prototype(süper oyun tavsiye ederim en beğeniğim oyun) gibi oyunlar oynuyacağım

i_miss_you

Üye
herkeze merhabalar.. TOSHIBA notebook almayı düşünüyorum, 8 GB ram olsun, 500- 750 GB HDD, birde en az i5 olsun istiyorum.

eskiden bilgisayarlarla aram çok iyiydi, iş değişikliği nedeniyle uzun süredir ilgilenemiyorum, kısaca son gelişmelerden pek haberim yok.

benim istediğim programlama dillerini sorunsuz çalıştıran, tabi arada film izleyebileceğim, oyunlardıda açabilecek bir notebook... sizce belirtmiş olduğum özellikler benim için yeter mi?

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
herkeze merhabalar.. TOSHIBA notebook almayı düşünüyorum, 8 GB ram olsun, 500- 750 GB HDD, birde en az i5 olsun istiyorum.

eskiden bilgisayarlarla aram çok iyiydi, iş değişikliği nedeniyle uzun süredir ilgilenemiyorum, kısaca son gelişmelerden pek haberim yok.

benim istediğim programlama dillerini sorunsuz çalıştıran, tabi arada film izleyebileceğim, oyunlardıda açabilecek bir notebook... sizce belirtmiş olduğum özellikler benim için yeter mi?
toshiba şart değil hangi programlama dillerini kullanacaksınız bütçeniz ne kadar bunlar hakkında bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

i_miss_you

Üye

toshiba şart değil hangi programlama dillerini kullanacaksınız bütçeniz ne kadar bunlar hakkında bilgi verirseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

cevabınızı kaçırmışım...

ben bunu aldım... photoshop kuracağım, delphi, php çalışabilirim, my sql... sorunsuz çalışırım inş.

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
cevabınızı kaçırmışım...

ben bunu aldım... photoshop kuracağım, delphi, php çalışabilirim, my sql... sorunsuz çalışırım inş.
bu fiyata daha iyi modeller bulabilirdiniz ama kötü değil zaten bahsettiğiniz programlar çok sistem isteyen programlar değil rahatlıkla kullanabilirsiniz bilgisayarmı okuyorsunuz ?

i_miss_you

Üye

bu fiyata daha iyi modeller bulabilirdiniz ama kötü değil zaten bahsettiğiniz programlar çok sistem isteyen programlar değil rahatlıkla kullanabilirsiniz bilgisayarmı okuyorsunuz ?

hafta sonu indirime girdi o model. 1495 tlye aldım. okulu bitireli çok oldu. eskiye dönüş yapıp biraz programlamayla ilgilenmek istiyorum.

- - - Eklendi - - -

ayrıca toshiba olmasını istedim. eski bilgisayarım toshibaydı sorunsuz çalışıyor halen. bilgisayarı kardeşim kullanıyor halen.

deepmano

Üye
Benim pcnin özellikleri i5 işlemci ekran kartı amd radeon hd 7610 6gb ram 580 gb kapasitesi var markası toshiba satallite c85-18g diye hatırlıyorum benim eski pcmde toshibaydı ısınma sorunu 3.yaşını doldurduktan sonra baslıyor bide soğutucu alırsanız bu 4 sneye kadar çìkabilir soğutucu olarak addisonu öneriyorum fiyatı 50 tl galiba ama gerçekten bir vantilatör gibi soğutuyor pcnin altinda hic isinmq olmuyor sadece sağ tarafında biraz ısınma oluyor pc performans olarak gayet iyi şu anda bilgisayarda 14 tane bilgisayar oyunu var (Bu oyunlar yeni çıkan oyunlar şòyle diyebilirim en dandigi blur) ve 7 tanede online oyun var anlattİğim gibi pc alcaksaniz benim pcye bakin bence bide benim pcnin bir ùst modeli var oda i7 işlemcili ve 8 gb rami var pekte var yok zaten turboboost ile işoemcisini arttırabiliyorsunuz benim pc teknosada 1700 tl bir üst modelide 2100 tl dediğim gibi bakmanızi tavsiye ederim

- - - Eklendi - - -

Benim pcnin özellikleri i5 işlemci ekran kartı amd radeon hd 7610 6gb ram 580 gb kapasitesi var markası toshiba satallite c85-18g diye hatırlıyorum benim eski pcmde toshibaydı ısınma sorunu 3.yaşını doldurduktan sonra baslıyor bide soğutucu alırsanız bu 4 sneye kadar çìkabilir soğutucu olarak addisonu öneriyorum fiyatı 50 tl galiba ama gerçekten bir vantilatör gibi soğutuyor pcnin altinda hic isinmq olmuyor sadece sağ tarafında biraz ısınma oluyor pc performans olarak gayet iyi şu anda bilgisayarda 14 tane bilgisayar oyunu var (Bu oyunlar yeni çıkan oyunlar şòyle diyebilirim en dandigi blur) ve 7 tanede online oyun var anlattİğim gibi pc alcaksaniz benim pcye bakin bence bide benim pcnin bir ùst modeli var oda i7 işlemcili ve 8 gb rami var pekte var yok zaten turboboost ile işoemcisini arttırabiliyorsunuz benim pc teknosada 1700 tl bir üst modelide 2100 tl dediğim gibi bakmanızi tavsiye ederim

Uhops

Uhops

Üye
Güzel anlatmışşın

etıpem

Üye
radeon hd 8750m nasıl crysis 3 ü hangi ayarlarda oynatabilir

Kaishakunin

Kaishakunin

Üye
Çok teşekkür ederim gerçekten çok işime yaradı :)

saltanat70

Üye
Ekran kartı olarak g610m nasıl
şu bilgisayarı hafta sonu indiriminde 1112 tlye görmüştüm tekrar indirime girmesini bekliyorum vatanbilgisayardan bakabilirsiniz
[h=1]LENOVO G580 NOTEBOOK CORE İ5-2.5GHZ-4GB-500GB-15.6-DVDRW-1GB-W8[/h]

Üst Alt