laptop çok ısınıyor ne yapmalıyım

Sponsorlu Bağlantılar

pelın_

Konu Sahibi
buz kalıbını al laptopun alt kısmında gezdir,bilgisayarın böylelikle serinleyecek ve rahatlayacak,sistem sıcaklığı düşecektir..Dolayısıyla performansı da paralel olarak artacaktır.

ciddimisin

• Beğen
Tepkiler: greenmile

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Oldu olaracak derin dondurucuya koysun:D
Ben az koymamıştım ps'i:)
Kızın devrelerini yakıcaksınız benden demesi pc'den bizim gibi anlamaz zaten %90 yazılımsal bir sorun değildirde sıcakların böyle geçmesinden dolayıdır şimdi yazılım bölümünden başlasanız sabaha kadar çok zor bile anca adım adım anlatmak lazım sonuçta ilk yapıcak:)
En etkini fanı temizlemesi olucak gibi:)

pelın_

Konu Sahibi
kafam kazan gıbı oldu ben bı bılgısayarcıya verem o yapsın :)

greenmile

greenmile

Üye
asadasfbdkjfaflalf pelin şaka yapıyorum ya deneme sakın:D

nokia_belle

nokia_belle

Üye
Teknik servisine ver canım:)

greenmile

greenmile

Üye
ciddi olarak cevap vereyim o zaman :)

bu sıcaklarda laptopun ısınması normal sayılabilir,kasma olayına gelirsek laptopundan gereksiz programları ve kalıntılarını kaldır.Birde bi zararlı yazılım taraması yap.Tarayıcı geçmişlerini temizle sonra gel buraya yaz.

• Beğen
Tepkiler: pelın_

pelın_

Konu Sahibi
o dedıklerını nasıl yapcam bıde anlat :)

ismail

ismail

Üye
advenced system care :)
Bu programı çok öneriyolar :D
Benim pcim yok denemedim ama çok ismini duydum :D

greenmile

greenmile

Üye

şuradan cclenar programını indir ve sisteminde kullanmadığın gereksiz programları temizle.

Buradan da sistemine MSE anti virüs programını kur ve tarat

El~PisToLeRo

El~PisToLeRo

Üye
Ama zaten sıcaklardan dolayı kasılmalar olur çünkü bilgisayar donanımları yarı iletken maddelerden olusur yani sıcak ortamda elektron alısverisi olur ve böylece kullanılan yarı iletken madde baska bi maddenin özelligini göstermeye baslar yani sistem kararsızlasır.Yani ısınması ve kasılamalar normal ben 1 aydır dogru düzgün pes oynayamıyorum..
Ama bi tiyo da ben verim sistemle ilgili ;

Klavyeden baslat tusuna bas ve elini kaldırmadan R tusuna bas çıkan pencereye 'msconfig' yaz gelen pencereden baslatma kısmına gel karsına bilgisayar açılırken çalısan uygulamalar çıkacak burdan gereksiz olanları kaldır hem pc daha hızlı açılır hem de istemedigin uygulamalar bosuna çalısmamıs olur.

ANIL

ANIL

Admin
pelin vista mı windows 7 mi?

pelın_

Konu Sahibi
yaptım dedıklerını

greenmile

greenmile

Üye
kimin dediklerini yaptın ona göre

ANIL

ANIL

Admin

windows7starter

- - - Eklendi - - -

kurdum ve çerezlerı sılıyo haydı baklımm

tamam birde buradakileri uygulamaya çalış sorunun kalmaz.

• Beğen
Tepkiler: pelın_
Joker.

Joker.

Üye
1-Bendede laptop var o yüzden derdini anlıyorum berbat bir durum.
2-Üsteki arkadaşımın dediğini yap ancak bazen o msconfig yazınca çıkmıyo .Ben orayı başlat/arama yerine /sistem yapılandırması yazınca çıkıyor / üsteki adımları yaptıktan sonra üsteki pencerelerin 2. Olanını seç gelişmişe tıkla orda pencerede sol tarafta bir yer var oraya tik koy ve kaç çekirdekliyse pc onu seç. Tamam de sonra ana pencereye gelince baştan uygula tıkla sonra tamam tıkla.

3-Diski temizle c ve d yi
Başta /arama yerine /disk temizle yaz zaten karşına çıkar.
4-Gereksiz (kullanmadığın) programları kaldır .
5-Masa üstünde görsellik az olsun örnek :dolusuyla program klosör olmasın.
.Şimdi geldik soğutma tuyosu.
1-Kullanırken ya sadece pille yada sadece fişle kullan . Teknosodaki Adam söyledi yararıda oluyor.
2-Fanı açıkta tut mesela laptopum ordasına bir kitap koy fanı kapatmaacak şekilde.
3.Pencere yanında pc bak cam açık olsun ;)
4-Soğutucu al derim çok işe yarıyo

5~Laptop kapalı haldeyken süpürgeyi max a al ve fanı çeksin biraz .Temizlesin yani

Üst Alt