Laptop almayı planlıyorum. Yardım!

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
imthedoctor

imthedoctor

Üye
    Konu Sahibi
Laptop almayı planlıyorum. Yardım!
Öncelikle yerli yersiz baslık actıgım icin cok ama cok özür dilerim.
Bilgisayardan, öyle ekran kartı, islemcisi vs. den cok anlayan birisi degilim. Ayrıca alacagım laptopu özellikle adobe cs6 ailesi kullanmayı planlamakla beraber ödevler, film, müzik vs. icin de kullanmayı da planlıyorum. Yani öncelik sırası böyle. Ayrıca adobe kendi sitesinde windows icin sistem gereksinimlerini şöyle sıralamış:

Sistem gereksinimleri
Windows
Intel® Pentium® 4 veya AMD Athlon® 64 işlemci
Microsoft® Windows® XP Service Pack 3 veya Windows 7
1 GB RAM (2 GB önerilir)
Yükleme için 1,3 GB kullanılabilir sabit disk alanı, yükleme sırasında ise ilave boş alan gerekir (çıkarılabilir flash depolama aygıtlarına yüklenemez)
1024x768 ekran (1280x800 önerilir) ve 16 bit ekran kartı
DVD-ROM sürücüsü
SWF dosyalarını dışa aktarmak için Adobe® Flash® Player 10 yazılımı gereklidir
Adobe Bridge'deki bazı özellikler için en az 64 MB VRAM DirectX 9 uyumlu ekran kartı gerekir

Marka olarak casper veya asus'u düsünüyorum. Fiyat aralığı da 1500-1800 en fazla 2000 olabilir. Lütfen bu konudan anlayan birileri yardımcı olabilirlerse cok sevinirim. Şimdiden çok teşekkürler...

serkan719

serkan719

Üye
Ben i7 Asus kullaniyorum ancak gecen haftada akrabama i7 casper aldik bimeksten 1650 ye
2gb ekran karti
6gb ram
3.10 cpu

ANIL

ANIL

Admin
2000lira seviyesinde bir çok cihaz var sabah bakarım link atarım değerlendiririz

Elektr0

Elektr0

Üye
2.5 senedir Casper kullanıyorum 1.600 TL ye almıştım 2.5 sene önce ve düşürdüm hiç bişi olmadı sert kullandım ekranı çak diye kapattıgım çok gün oldu , 1 yıl neredeyse hiç kapatmadım diyebilirim ve halen aynı performansında bu aralar sıcaklardan dolayı çok ısınıyor ama kış'ın buz gibi oluyor :)
ben sana gene 1.600 TL seviyesindeki Casper öneririm :oke:

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
Casper almayın diyoruz dinletemiyoruz:off:sisteme kaliteli işlemci koyuyor iyi ram koyuyor ama anakartla ekran kartının ne olduğu bile belli değil.casper almayın başka bir firma alın.ürünlerde problem çıkınca 100de %90 anakart arzasi.gidin asus,acer,packard bell gibi firmalardan ürünler bakın.kardeşimin sorusuna gelince oyun oynuyorsanız dahi 1800tl fiyatta bir pc işinizi fazlasıyla görecektir:oke:

Elektr0

Elektr0

Üye
Casper almayın diyoruz dinletemiyoruz:off:sisteme kaliteli işlemci koyuyor iyi ram koyuyor ama anakartla ekran kartının ne olduğu bile belli değil.casper almayın başka bir firma alın.ürünlerde problem çıkınca 100de %90 anakart arzasi.gidin asus,acer,packard bell gibi firmalardan ürünler bakın.kardeşimin sorusuna gelince oyun oynuyorsanız dahi 1800tl fiyatta bir pc işinizi fazlasıyla görecektir:oke:

Kardeşim ben silkroad online oynuyordum 5 sene önce başlamıştım 2.5 sene önce alma dedigin PC yi aldım Casper ... oyunu bot üzerinden 7/24 oynuyordum PC yi 1 sene hiç kapatmadım ... bunun üstüne sinirimden sert kullandım diyebilirim.. 2 ay öncede masadan sert bir şekilde düşürdüm ... PC kapanmadı bile ... Ana kart ile ekran Kartı çin malı olabilir hayatımız çin malı zaten ... 2.5 senelik PC bir kere bile garantiye gitmemiş ve performans düşüklügü bile olmamış ..şimdi bu makineyede kötü diyorsunuz hee ne diyim ki ... Asus alın arkadaşlar Samsung alın Hp bak çok güzel yapıyor Delll de alabilirsiniz...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

Kardeşim ben silkroad online oynuyordum 5 sene önce başlamıştım 2.5 sene önce alma dedigin PC yi aldım Casper ... oyunu bot üzerinden 7/24 oynuyordum PC yi 1 sene hiç kapatmadım ... bunun üstüne sinirimden sert kullandım diyebilirim.. 2 ay öncede masadan sert bir şekilde düşürdüm ... PC kapanmadı bile ... Ana kart ile ekran Kartı çin malı olabilir hayatımız çin malı zaten ... 2.5 senelik PC bir kere bile garantiye gitmemiş ve performans düşüklügü bile olmamış ..şimdi bu makineyede kötü diyorsunuz hee ne diyim ki ... Asus alın arkadaşlar Samsung alın Hp bak çok güzel yapıyor Delll de alabilirsiniz...
arkadşım.. silkroad çok az özellik istiyor.. casperın sorunsuz çalıştırması normal çalıştırmazsa al at camdan..

512 ram istiyor tek çekirdek 2.5 ghz işlemci ve 64 mb ekran kartı yetiyor...

millet şurda 4 çekirdek işlemci isteyen 8GB ram isteyen.. 2 gb canavar ekran kartı isteyen oyunlar çıkıyor...

örnek maxpayne 3

Önerilen sistem gereksinimleri:
İşlemci: Intel i7 3930K x 3.06 GHz/AMD FX8150 x 3.6 GHz
RAM: 16 GB
Ekran kartı: NVIDIA GeForce GTX 680/Radeon HD 7970
Sabit: 35 GB

şu yukarda yazan 4 parçanın toplam fiyatı 3000 TL... sadece 4 parça...

-------------------------------

buarada asıl konuya gelecek olursak....
kardeş sende araştır... ekran kartı
GT635m veya (GT640m çok iyi olur ama zor bulunur )
HD7690m XT
olan notebooklar senin işini görür :oke:

bende bakıcam sana :)

ANIL

ANIL

Admin

%20 indirim var. işlemci, ram, ekran kartı her şeyi yeterli. +olarak 32gb ssd var kaçmaz diyorum...

imthedoctor

imthedoctor

Üye
    Konu Sahibi
Hepinize gercekten cok tesekkür ederim. Allah hepinizden razı olsun. Hadi rami, islemcisini falan biraz anlamaya basladım da iste ekran kartı kalitesinden falan pek anlayan biri degilim. Ama önerilerinizi fırsat buldukca arastırıp değerlendirmeye calısacagım ve önerilerinizin devamını bekliyorum. Tekrar tekrar tesekkür ederim...

imthedoctor

imthedoctor

Üye
    Konu Sahibi
Bir de bir sey sorabilir miyim? Cahilligime sayın. Bu 32 bit'le 64 bit'in farkı ne? Ayrıca bazıları adobe icin i7 en iyi alternatif falan diyorlar. Yani i5 alsam bilgisayarı kasar mı? Yani böyle bir ihtimal var mı?

ANIL

ANIL

Admin
işletim sisteminden bahsediyorsan 32-bit en fazla 3gb rame destek veriyor. 64bitte böyle bir şey yok. sanmıyorum i5lerde güçlü işlemciler ve daha az ısınmaları avantaj. fakat bu programlar oyunlar her zaman güncelleniyorlar ileride daha fazla sistem isteyecekleri kesin...

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
i5 ile i7 arasında pekbir fark yok.. :oke:
i7 ler renderde daha yüksek performans veriyor ama i5 senin işini fazlasıyla görecektir

imthedoctor

imthedoctor

Üye
    Konu Sahibi
Bilgilendirmeleriniz icin tesekkürler...

SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
Bu laptop fazla fazla işinizi görecektir:oke:istediğiniz gibi i7 dir.ekran kartı da iyidir:oke:

- - - Eklendi - - -

Bu laptop fazla fazla işinizi görecektir:oke:istediğiniz gibi i7 dir.ekran kartı da iyidir:oke:

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye

- - - Eklendi - - -

olabilir ama eski seri bir notebook.

ANIL

ANIL

Admin
benim önerdiğim daha iyi tercih edebilirsin fiyatı normal. ya da yeni seri olan 630m ekran kartlı modellere bakacaksın.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
benim önerdiğim daha iyi tercih edebilirsin fiyatı normal. ya da yeni seri olan 630m ekran kartlı modellere bakacaksın.

GT555 daha iyi bir ekran kartı gt630 dusuk seviye kalıyor..

veya gt555 in denk modeli 7690m XT dir

Regenit

Regenit

Üye
Ekranın hd olması çok önemli değilse linkteki dizüstü bilgisayarı öneririm.

GTX660M orta seviye, hızlı bir kart.GT555 ' den GT630 ' dan daha hızlıdır.570M ' e yakın bir kart.
Üstelik 1600MHz 8GB ram genelde 1333MHz oluyor.İşini görür.Daha sonra 128 GB ' lık SDD takabilirsen o bilgisayar canavar gibi olur.Keşke ekranı da hd olsaydı.

Neyse.

L-LumieRe

L-LumieRe

Üye
Dur!! Boşver onu.Buna bak. Ekran hd değil ama bu fiyata başkasını bulamazsın.Ekran kartı BF3 ü high da bile açar.İşlemci çizime yeter.
fiyatına göre süper hatta canavar ama o çözünürlük photoshop için iyi olmaz :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Üst Alt