L920 Sarj

Sponsorlu Bağlantılar

enessrsy

enessrsy

Üye
akşamları açık mı bırakıyorsun wifi falan açık kalıyor olmasın akşamları ben genelde akşamları kapatırım yukarda zaten belirtmiştim 1-2 defa açık bıraktım onda da fazla sarj yemedi onun dışında sabahleyin açıp öglene kadar %20 oluyorsa bir sroun var demek telefonda amber yüklümü
Telefon açık akşam fakat bütün arka plan görevleri, 3G, wifi, konum vs. ne varsa bütün gün kapalı durumda. Yine de aylardır çözemedim problemi. Mesela 1-2 saat önce şarjdan aldım %82 idi 5-6 dakikalık görüşme yaptım, whatsapp'ta toplamda 2 dk kaldım %70'e düştü 10 dakika içinde.

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Telefon açık akşam fakat bütün arka plan görevleri, 3G, wifi, konum vs. ne varsa bütün gün kapalı durumda. Yine de aylardır çözemedim problemi. Mesela 1-2 saat önce şarjdan aldım %82 idi 5-6 dakikalık görüşme yaptım, whatsapp'ta toplamda 2 dk kaldım %70'e düştü 10 dakika içinde.
onu bilmiyorum benimde deneme yapmadan bir şey diyemiyecegim ancak ben mesela deminki yazıyı yazdıktan sonra fabrika servise bindim 20dk tel kurcaladım şimdi bakıyorum sarjı yüzde 20 bende de senin gibi önceden amber yokken vardı ancak amberdan sorna pilimde baya gelişme oldu bu arada sende amber yüklü degil mi

serkan410

serkan410

Üye
kapatıp açmamın sebebi şarj seviyesini ya düşük gosteriyo yada yukek açıkken bazen 1saat hep aynı gösteriyor pil programlarıda aynı gösteriyor Bi sorun var gibi

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
kapatıp açmamın sebebi şarj seviyesini ya düşük gosteriyo yada yukek açıkken bazen 1saat hep aynı gösteriyor pil programlarıda aynı gösteriyor Bi sorun var gibi
bende yüzde 1 fazla gösterdi ve telelefon kullandıgım için fazla sürmedi 30dk falan azalmaya başladı ve şuan son durum yapayım telefonun sarjı %10 iken 5 tane resim çekip nova 3 ve bir kaç uygulama indirip daha sonra 15dk nova 3 oynayıp takıldım sarjım şuan %5 de baya gelişme var bende sarj konusunda

serkan410

serkan410

Üye
hatta şimdi şarjım %85di kapatıp açtım %76 gösterdi böyle benimki 10 eksik 10 fazla gösteriyor

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
hatta şimdi şarjım %85di kapatıp açtım %76 gösterdi böyle benimki 10 eksik 10 fazla gösteriyor
sarj degerini kendi ayarlardan mı giriyorsun ben insider ve kendi proramanı kullanıyorum sorun yok bende senin dediğin kadar hiç sorun yaşamadım bir ara tekrar deneme yaparım

serkan410

serkan410

Üye
ayarlardan şarj seviyesine bakıyorum Bi program kullanmıyorum amberi yüklemeden böyle oldu amberlede devam ediyo

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
ayarlardan şarj seviyesine bakıyorum Bi program kullanmıyorum amberi yüklemeden böyle oldu amberlede devam ediyo
bilmiyorum diğer kullanıcılarda aynı sorunlar var aslında ancak bende böyle bir şey yok bende sorun olabilir belki iler günlerde bakalım aynı devam edicek mi

serkan410

serkan410

Üye
windowsphonede Bi yazıda zamanla şarj oldukça düzelir diye yazı vardı düzelmezse servise vercem mecbur

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
windowsphonede Bi yazıda zamanla şarj oldukça düzelir diye yazı vardı düzelmezse servise vercem mecbur
servise vermeden önce diger kullanıcılar ilede bir konuş bence onlarda da aynı sorun varmı yokmu

serkan410

serkan410

Üye
Bi konu açtım yazdımda fazla ilgi çekmedi sanırım :D

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Bi konu açtım yazdımda fazla ilgi çekmedi sanırım :D
biraz daha bekle 1 hafta kadar bende paylaşım yaparım bu benim 2 sarjım amberdan sonra bakalım ilerde nasıl değişim olucak sende denemeler yap bakalım nelerle karışılaşıcan

serkan410

serkan410

Üye
tamam beklicem zaten takipçisiyim bu konunun şimdi çıkmam lazım iyi geceler

enessrsy

enessrsy

Üye
onu bilmiyorum benimde deneme yapmadan bir şey diyemiyecegim ancak ben mesela deminki yazıyı yazdıktan sonra fabrika servise bindim 20dk tel kurcaladım şimdi bakıyorum sarjı yüzde 20 bende de senin gibi önceden amber yokken vardı ancak amberdan sorna pilimde baya gelişme oldu bu arada sende amber yüklü degil mi
Amber'i OTA'dan önceki gün yükledim, bir süre denemem lazım sanırım verdiğiniz bilgilere göre. teşekkürler.

themardinli

themardinli

Üye
Yok ben nsu üzerinden yüklemiştim

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Yok ben nsu üzerinden yüklemiştim
peki sizin denemelerde neler yapıyorsunuz ne akdar gidiyor amber sürümü birde yazarsanız belki farkı olabilir çünkü yazılımlar sarjı etkiliyor bu arada ben dün tekrar denedim bu sefer 1 gün gitit sarjı ancak baya bir şey yaptım sıralamak gerekirse 25 de gece 1 saat sabah telefona programalr falan kuram ve novigasyonla dolaşma tolam 1 saat gündür ara ara 15dk kullanım akşam nova 3 ve the dark oyunu indirme ve 1 saat oynama daha sonra internette gezme falan akşam 11 gibi sarjı bittti fena degil bencebu kadarıda çok oluyor diyeceksiniz o yüzden resim ekliyecegim 5-6 saat kullanımda arada 4-5 tane resim çektim onun dışında pek bir şey yapmama ragmen sarjım %100 dü bende dedim ne olluyor bir sorun mu var diye reset attım resimleri restten sorna çektim %98 gösteriyor bu kadar uzun gitmesinden bahsediyordum size bunun gibi bir olay yaşan varmı hiç

themardinli

themardinli

Üye
Bence gayet normal yani Windows phone oyunlarda ve müzik dinlerken gerçekten yiyebileceği en az şarjı yiyor, tüketimi hızlandıran internet ama şu da bir gerçek ki Lumia cihazların bataryaları maalesef kalibre edilmeden geliyorlar eğer kalibre eder ve wi-fi ve konum kapatıp arka planda çalışan uygulamaları minimuma indirirseniz 2 gün hatta 2.5 gün dahi gidiyor. Bu arada Amber'in özelliklerinden olan göz atma ve çift tıklama da pilin ömrünü yiyor bunu biliniz.
Pil kalibrasyonu nasıl yapacağım diyorsanız bu uygulama yardımcı olacaktır ama kalibre etmesi pili 1.5 saat sürüyor;

4MaGuS

4MaGuS

Üye
    Konu Sahibi
Bence gayet normal yani Windows phone oyunlarda ve müzik dinlerken gerçekten yiyebileceği en az şarjı yiyor, tüketimi hızlandıran internet ama şu da bir gerçek ki Lumia cihazların bataryaları maalesef kalibre edilmeden geliyorlar eğer kalibre eder ve wi-fi ve konum kapatıp arka planda çalışan uygulamaları minimuma indirirseniz 2 gün hatta 2.5 gün dahi gidiyor. Bu arada Amber'in özelliklerinden olan göz atma ve çift tıklama da pilin ömrünü yiyor bunu biliniz.
Pil kalibrasyonu nasıl yapacağım diyorsanız bu uygulama yardımcı olacaktır ama kalibre etmesi pili 1.5 saat sürüyor;
bununla yapılan kalibrasyonda her hangi bir değişikli oldumu sende benim şuan telefonda sorun yok dediğin gibi bir şey yapmadan 2 gün gidiyor şuan kullanmak istemiyorumda

themardinli

themardinli

Üye
bununla yapılan kalibrasyonda her hangi bir değişikli oldumu sende benim şuan telefonda sorun yok dediğin gibi bir şey yapmadan 2 gün gidiyor şuan kullanmak istemiyorumda
Farkediyor evet ama memnun isen yapmana gerek yok ;)