Kaç gündür çözemediğim sorunlara yardım edin lütfen (S5 Lolllipop Port ROM v4.1)

Sponsorlu Bağlantılar

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Kaç gündür çözemediğim sorunlara yardım edin lütfen (S5 Lolllipop Port ROM v4.1)
Bu benim foruma yazdığım ilk mesaj. S4 Mini telefonum var ben buna costum rom yükledim. S5 Lolllipop Port ROM v6.1 ile başladım, sorun gördükçe bu romun bütün sürümlerini denedim en az sorunlu da 4.1 olduğunu gördüm. Şu an onu kullanıyorum ama kaç gündür değişik şekilde uğraştığım halde çözemediğim ufak sorunlarım var. Resimlerini eklediğim sorunların çözülmesi konusunda ve sesle komut kousunda yardımınıza ihtiyacım var, bunlarla uğraşırken kaç gündür uykusuz kaldım. Stock romda sesle komut komutlarını kullanıp alarmı stop diyerek durdurabiliyordum, ancak şimdi telefonun sesle komut algılamıyor. Bunu düzeltmek mümkün mü? Ustalardan bu konularda yardım bekliyorum. Şimdiden teşekkürler

Gelen aramayı mesajla reddetme ekranının arka planını beyaz nasıl yapabilirim?

Rehberdeki grupların ekranının arka planını beyaz nasıl yapabilirim?

Yukardan çıkan menünün yan kenarlarında iki taraftan da daralma görünüyor, bunu düzeltmek mümkün mü?

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Kimse birşey yazmamış...

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Kimse bilmiyor mu bu sorunları, bana bu renkleri veren dosyayı söyleyin yeter arkadaşlar.

androfilex

androfilex

Üye
İstedikleriniz için rom dosyalarıyla oynanması lazım. Bunun için de java, xml bilmek gerekiyor.

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Tamam teşekkür ederim, onlarla da oynarım da hangi java-xml içinde, bunu bilmek lazım. Ben de hep png sanmıştım, onlarla oynamıştım.

androfilex

androfilex

Üye
Framework dosyalarıyla (doğrusu System.UI olacak) oynamanız lazım. Benim de yeteri kadar bilgim olmadığı için daha fazla yardım edemeyeceğim. Gönül isterdi ki zip dosyası hazırlayıp direk size sunmak.
Kolay gelsin
Bu kanalın videolarını izleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız
Medyaları görüntülemek için kayıt olmalısınız

Son düzenleme:

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Ben bunun gibi parçalama işini araştırdım benim gördüklerimde parçalama işi daha zordu, yapamadım. Ancak burada ikindi video basit görünüyor, bunu deneyeceğim. Şimdi de aklıma diyelim ki parçalamayı yaptım, peki bu rengi beyaza çevirme işini hangi dosyanın içinde nereyi yapmam lazım diye takıldı. Neyse parçalama işini bir yapayım onu da deneyerek bulmaya çalışırım artık. Yardımlarınız için çok teşekkür ederim.
Bu videolardaki gibi apk dosyalarını parçalayabiliyorum ama hangi dosyada neyi değiştirmem lazım onu bilmiyorum.

mcnpl4

mcnpl4

Üye
O daralma lollipopta öyle yani normal. Diğerinde de fontun beyaz olması lazım yada arka planın sonraki sürümlerde belki düzeltilmiltir belki de gözden kaçmıştır xda'daki ana konuya yorum yapabilirsin bu konuda

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Yok ustam ya versiyon 3, 3.1, 4, 4.1, 5.2, son çıkan 6'yı da kurdum, bu sorun hepsinde aynı. Daralma konusunu bıraktım, o önemli değil artık. Beyaz olması lazım ama bu hangi dosyadan kaynaklanıyor onu bulamıyorum. İngilizcem yok xda'ya yorum yazamam.
Aşağıdaki resim 'SystemUI\res\values\colors.xml' dosyasının içi. Acaba buradan birşey yapılsa düzelir mi? Sorun buradaki renklerde mi acaba?

androfilex

androfilex

Üye
Ben de buraya kadar biliyorum. Gerisi gelmiyor maalesef.
Sanırım deneme yanılma yaparak bulacaksınız. Bayağı isteklisiniz :)

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
İstekli ve meraklıyım ama bunların yetmediğini anladım pes ettim. Aramayı mesajla reddetme siyah ekranını düzelttim sadece. O da başka InCallUI.apk dosyası yükleyince düzeldi. Artık uğraşmıyorum.

Son düzenleme:
mappaX

mappaX

Üye
system xml dosyalarıyla oynarsan renkler birbirine karışır en iyisi sen kendine farklı istediğin gibi bir system ui bulup flash la .

iyi forumlar

baydanis

Üye
    Konu Sahibi
Elimde birkaç tane SystemUI vardı onları denedim ama bu sorunlarda değişen birşey olmadı. Şu anda kurcalamıyorum ve böyle kullanmaya devam ediyorum.

mappaX

mappaX

Üye
en mantıklısını yapıyorsun sistem bildiğin gibi cok hassas bi kod yanlıs olursa kullanılamaz hale gelir .
buildprob tan biraz düzenleme yap istersen faydalı olur belki.
en mantıklısını yapıyorsun sistem bildiğin gibi cok hassas bi kod yanlıs olursa kullanılamaz hale gelir .
buildprob tan biraz düzenleme yap istersen faydalı olur belki.