İstanbul'a okulda kravat özgürlüğü


Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
İstanbul'a okulda kravat özgürlüğü
05 09 2008 11:59
İl Milli Eğitim Müdürlüğü yeni öğretim yılı öncesi öğrencileri ferahlattı. Öğrenciler kendileri isteyinceye kadar kravat takmayabilecek, tişörtle okula gelebilecek.

İstanbul Milli Eğitim Müdürü Ata Özer, yeni öğretim yılı öncesinde yeni bir karara imza attı. İstanbul’da bu eğitim döneminden itibaren hiçbir öğrenci kravat takmadığı için disipline sevk edilmeyecek.
Kararını bir ankete dayandıran Ata Özer, öğrencilerin pek çoğunun lacivert ceket, gri pantolon, gömlek ve kravattan nefret ettiğini, kravat yüzünden disipline giden öğrencinin de okuldan soğuduğunu savundu.
Özer, kravat serbestisi kararını 39 ilçenin milli eğitim müdürüne bir toplantıyla duyurdu. Yeni uygulamada kravat takmamanın cezası olmayacak. Öğrenci hava soğuyana ve kendisi ihtiyaç duyana kadar gömlek-kravat yerine tişörtle okula gelebilecek. Kot pantolon yasağı ise yine sürecek.
Uzmanlar ise bu karara farklı açılardan yaklaşıyor. Pedagog Nazan Ürkmez, “Gençlerin kendilerini ifade edebilmeleri için serbest, özgür ve bireysel farklılıklarını ortaya koyabilicekleri kıyafetlerle okula gelebilmelerini olumlu karşılıyorum. Ancak buradaki kriter çağdaşlık olmalı. Üniforma gibi tektip giyinmenin yerine bu kez de inanç ve ideolojilere dayalı tek tip kıyafetler, gençlerin kendilerini ifade etmeleri yönünde olumsuz etki yapar” diye konuştu.
Eğitim-Sen eski genel başkanı Alaaddin Dinçer’e göre ise kravat serbestisinin önünde mevzuat engeli bulunuyor. Dinçer “Böyle bir serbestliğin getirilmesi mevcut mevzuata, yönetmeliklere aykırı. Dolayısıyla gerçekleşme olanağı yok. Ben, burada esas olarak modernleşmenin, aydınlanmanın ve batılılaşmanın cumhuriyetle birlikte sembolü haline gelen kravata dair bir karşıtlık, örgütlenme niyetini taşındığını düşünüyorum” dedi.
NTV
 
Praetor

Praetor

Emekli Yönetici
Kravat takmaktan hiçbir zaman nefret etmedim... İş hayatı geldi hala da severim... Hele ki böyle çeşit çeşit, seçersin, ona göre gömlek arasın, çizgili mi olsun, siyah ağırlıklı mı derken aynanın karşısına geçersin, çok yakıştığını görürsün... Adama benzersin :ehe

Gerçi sevmeyeni çok fazlaydı, bizim arkadaşlar bu geç gelmiş uygulamaya çok üzülecekler :kop:
 
Salihyet

Salihyet

Üye
CİDDİ Mİ BU HABER ?
Eğer böyle ise değişik figürlere göbek atmaya başlayacağım.. :D :kop:
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
evet ciddi haber7 den alıntı
en çok sen sevinirsin:ehe

--------------- Ekleme ---------------

at at göbek at yandan yandan :D:D
 

tuba.dmn

Üye
:oley:oley
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
çok mu sevindiniz ya:D:D
 

tuba.dmn

Üye
ben çok sewindim hiç sewmem krawat fln:biggrin::biggrin::biggrin:
 
Salihyet

Salihyet

Üye
ben çok sewindim hiç sewmem krawat fln:biggrin::biggrin::biggrin:

o değilde , ben geçen sene okul açıldığında t-shirtüyle gittim okulun.. almamışlardı, bu sefer milli eğitimine kadar giderim valla :ehe kıravatı da 2 senedir kullanıyodum sonunda kurtuldum :ehe aynı kıravatı kullana kullana içi dışına çıktı valla..
 

tuba.dmn

Üye
t-shirt te serbestmiş artık:biggrin: :biggrin:
 

tuba.dmn

Üye
:kop::kop:at at bnm yerime göbek at:D:D
 
siberson

siberson

Üye
sevinin arkadaşlar sevinin biz faydalanmıyoz bu durumdan
 
Hellboy®

Hellboy®

Üye
niye sadece İstanbul :ss
biz insan degil miyiz :ehe
 

Anıl Umut

Emekli Yönetici
    Konu Sahibi
:eheevet yaa niye sade istanbul
 
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
MaxiCep.com internet sitesi 5651 Sayılı Kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında BTK kurumu tarafından onaylı Yer Sağlayıcı olarak faaliyet göstermektedir. İçerikler, ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır.

MaxiCep.com; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir.

MaxiCep.com’un yer sağladığı içeriğin 5651 Sayılı Kanun’un 8 ila 9. maddelerine aykırı şekilde; kişilik haklarınızı ihlal ettiğini ya da hukuka aykırı olduğunu düşünüyorsanız Buradan yada [email protected] mail adresine e-mail göndererek iletişime geçerek bildirebilirsiniz.

Bildirimleriniz dikkatle ve özenle incelenmekte olup kişilik haklarınızın ihlali ya da hukuka aykırılığın tespiti halinde mevzuat kapsamında en kısa sürede işlem yaparak bilgi vereceğiz.
Üst Alt