Harlem Shake dansı yapan 8 öğrenci okuldan atıldı

Sponsorlu Bağlantılar

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
Harlem Shake dansı yapan 8 öğrenci okuldan atıldı
Gangnam Style dansının modası geçtikten sonra fenomen olan Harlem Shake dansı 8 öğrencinin okuldan atılmasına neden oldu.

Bodrum'daki Ayşe Gülsevim Ali Rüştü Kaynak Anadolu Lisesi idaresi tartışılacak bir karara imza attı. 9. sınıfa devam eden 8 erkek öğrenci (O. K., O.C., Ş.E.T., K.S., O.G., R.K., O.C. ve U.Ö.) öğle arası sınıflarında tahtaya 'Harlem Shake Dans' yazdıktan sonra dans edip görüntüleri cep telefonlarına kaydetti. Daha sonra da bu görüntüleri sanal ortamda okullarının adını da vererek paylaştı. Gerçekte stres atmak amacıyla daha çok sallanarak yaptıkları dans, öğrencilerin başını yaktı. Okul yönetiminin görüntüleri izlemesiyle öğrenciler disipline verildi.

KURUL KARARI ONANDI
Okul Müdür Yardımcısı ve Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Çelik başkanlığında öğretmenlerden oluşan Okul Disiplin Kurulu, öğrencilerin tamamı hakkında tasdikname verilerek, okuldan uzaklaştırılmaları yönünde karar aldı. İlçe Disiplin Kurulu da cezaları onayladı. Okul Müdürü Hakan Camcıoğlu, öğrenci velilerini tek tek okula çağırarak, Disiplin Kurulu kararı tebliğ edilmeden, velilerin kendi kararlarıyla çocuklarının nakillerini başka okullara almaları yönünde uyardı.

ZORAKİ AÇIK LİSE
Öğrencileri velileri şimdi tebligat yapılmadan çocuklarını okuldan alırsa ceza öğrencilerin sicillerine işlenmeyecek. Almazlarsa çocukların eğitim hayatlarının sonu olabilecek. Öğrenciler tasdikname alırsa örgün öğretim dışına çıkarak eğitimlerine açık lisede devam etmek zorunda kalacak.

VELİLER TEPKİLİ: SİZ ÇOCUK OLMADINIZ MI?
Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuran veliler karara tepki gösterdi: "Çocuklarımız sadece kendi aralarında dans ediyorlar. Yalnızca biraz cinsel içerikli dans biçiminde sergiliyorlar. Yanlarında kız öğrenci yok. 15-16 yaşında çocuklar ve hata yaptıklarını anladılar. Siz hiç mi çocuk olmadınız? Okuldan atılmasınlar." Ancak velilerin itirazı İl Disiplin Kurulunca reddedildi. Aileler, okul müdürü ve Bodrum MEM'nden hoşgörü göstermediği için Bakanlığa şikayetçi olacaklarını bildirdi.

MÜDÜRDEN İLGİNÇ SAVUNMA
Okul Müdürü Hakan Camcıoğlu: "Öğrencilerimiz sadece okulda dans ettikleri için disipline verilmedi. Bu görüntüleri okulun adıyla internette paylaştıkları için disipline verildi. Görüntüler tasvip edilemez. Çocukların sicilleri bozulmasın, başka okullarda eğitimlerini sürdürebilsinler diye velilerinden nakillerini almalarını istedik. Hiçbir öğrenci şu ana kadar atılmadı. Bazıları kaydını aldı. Nakil almayanların tasdiknameleri işleme konulacak. Çünkü İl Disiplin Kurulu cezaları onayladı"

Haydar

Haydar

Emekli Yönetici
işte bu be afeein o müdüre helal

x-scarface

x-scarface

Üye
Sana katılmıyorum haydarım :hmmm

_YldZEneS_

_YldZEneS_

Üye
Sana katılmıyorum haydarım :hmmm

bende katılmıyorum.
Bizim sınıftada 7kişi yaptılar okul çıkışı, müdür öğrencileri okuldan attırmaktan beter etti her derse giren hoca olayı abartarak o 7 kirinin sürekli suratına vuruyordu

codblackops2

codblackops2

Üye
ağır bir ceza vermişler..bence bu kadar ağır olmamalıydı

_RYUK_

_RYUK_

Üye
bir kaç günlük okuldan uzaklaştırma cezası verilmesi yeterli olurdu.örgün eğitim den çıkarılmaları çok ağır bir ceza olmuş.

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Bence karar çok doğru. Okulun adını paylaşmaları büyük hata olmuş.

• Beğen
Tepkiler: x-scarface
x-scarface

x-scarface

Üye
Bence karar çok doğru. Okulun adını paylaşmaları büyük hata olmuş.
Ama abim daha 9.sınıf çocuklarmış düşünemezlerdi ki olayın böyle ciddiye alınacağını :bilmm
Onların bilerek yaptığını düşünmüyorum bence masumane bi eğlence yapmak istediler ama olmadı :hmmm

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Tamam dediğin gibi bu masumane bir hata kabul ediyorum, ama açık konuşmak gerekirse bu çocukların evveliyatında bir olayları vardır diye düşünüyorum, buda uzaklaştırılmaları için bahane olmuştur Aras'cım.

• Beğen
x-scarface

x-scarface

Üye
Tamam dediğin gibi bu masumane bir hata kabul ediyorum, ama açık konuşmak gerekirse bu çocukların evveliyatında bir olayları vardır diye düşünüyorum, buda uzaklaştırılmaları için bahane olmuştur Aras'cım.
Tabi abim öyleyse o vakit haketmişler :evet:

• Beğen
Tepkiler: OttomaN TigeR
OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye

Tabi abim öyleyse o vakit haketmişler :evet:

işte ben bu yüzden tasdikname vermedikleri ve ailelerinden nakillerini almaları konusunda verilen kararı çok doğru buldum. Zira tasdikname ile uzaklaştırılmaları daha vahim neticeler doğururdu.:tebessüm:

• Beğen
Kayahan14

Kayahan14

Üye
Okul adı vermeleri yanlış olmuş ama ceza yine de çok ağır

OttomaN TigeR

OttomaN TigeR

Üye
Edit

• Beğen
Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
İyi olmus bilisim sucuna girer bunlar ve bilisim suclarina karsi verilecek cezalar bellidir

• Beğen
Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi
bencede bu kadarı biraz ağır olmuş sanki ahlak dışı birşey yok sonuçta dans ve o yaştaki gençlerin ilgisini çekmiş yapmışlar bu kadar katı olunmamalı.

tapatalk

tapatalk

Üye
bizim okuldada var böyle bikaç kişi bide vendetta maskesi takıyolar 3 yıldır incideyim daha 1 kere takmadım

Oğuzhan

Oğuzhan

Üye
bencede bu kadarı biraz ağır olmuş sanki ahlak dışı birşey yok sonuçta dans ve o yaştaki gençlerin ilgisini çekmiş yapmışlar bu kadar katı olunmamalı.

Agir degil fakat disiplin kurallari okullarda dogru duzgun uygulanmadigi icin oyle gibi geliyor ben biliyorum disiplin yonetmeligini mesela benim telefonda arkadaslarla okulda cekildigim fotografi bulundurmak suc isteseler disipline verebilirler ama verilmiyor cunku cok hosgoru gosteriliyor fakat hosgorunun de bir siniri var zaten fazla hosgoruden ogrenciler iyice civitti bakalim daha neler olacak Allah ogretmenlere sabir versin

Mad EagLe

Mad EagLe

Üye
    Konu Sahibi

Agir degil fakat disiplin kurallari okullarda dogru duzgun uygulanmadigi icin oyle gibi geliyor ben biliyorum disiplin yonetmeligini mesela benim telefonda arkadaslarla okulda cekildigim fotografi bulundurmak suc isteseler disipline verebilirler ama verilmiyor cunku cok hosgoru gosteriliyor fakat hosgorunun de bir siniri var zaten fazla hosgoruden ogrenciler iyice civitti bakalim daha neler olacak Allah ogretmenlere sabir versin
sanki harem ne o öyle bende lise okudum derste hocalarla çekerdik :D

Üst Alt