Karşılaştırma İphone 5S Vs Samsung Galaxy Note 3

Sponsorlu Bağlantılar

2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
İphone 5S Vs Samsung Galaxy Note 3
Merhaba arkadaşlar öncelikle bu konunun yeri burası degilse şimdiden özür dileyerek devam etmek istiyorum..

Şimdi Nokia 701 kullanıyorum artık yeni telefon almamın zamanı geldi diye düşünüyorum fakat İphone 5S mi yoksa Galaxy Note 3 mü alayım bilemedim ikisininde fiyatına ve performansına baktım Galaxy note 3 daha iyi fakat araştırdıgımda İphone 5S daha dayanıklı diyorlar Galaxy Note 3 çabuk bozuluyor gibi şeyler gördüm yardım edermisiniz sizce hangi telefonu almalıyım..

İphone 5S veya Galaxy Note 3

DİKKATLİCE OKUYUN
1-) Sadece İphone 5S ve Galaxy Note 3 Önerin
''İkiside güzel degil ... telefonu al'' :nono:
Gibi cümleler yazmayın sadece İphone 5S ve Note 3

2-) Telefonları daha önce araştırdım ve ikilemde kaldım onun için
''Telefonu al eline bak'' :nono:
''İhtiyacın olanı al'' :nono:
Gibi cümleler yazmayın zaten ihtiyacım olanı alacagım ..

3-) Önemli olan telefonun dayanıklılıgıdır çünkü telefonu uzun süreli kullanıcagım

Dikkatlice Okudugunuz için teşekkür ediyorum : ?

Son düzenleme:

0MG90

0MG90

Üye
Ekran fark etmezse bi işletim sistemini seçmen lazım. Fanlık olarak düşünecek herkes ama ben iPhone 5s alırdım. Sınıf arkadaşımda var kullandım gerçekten çok hızlı, stabil. Oyunlarda sorunsuz.

İhtiyar007

İhtiyar007

Üye
Ekran küçük diye sorun etmeyeceksen 5s :oke:

2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Telefon dayanıklı olması ve teknolojik olması benim için yeterli Android veya İos'tan bahsediyorum ..

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Dayanıklılık olarak iphone 5s fakat yazılım özgürlüğü ve teknoloji dersen (bende note 3 kullanıyorum) tabii kide note 3 iphone da yıllardır wow derditecek güncelleme veya bir özellik görmedim.

2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Note 3'te dikkattimi çeken olay 3GB DDR3 Ram'in olması gerçektende ilgi çekici fakat araştırdıgımda diger forum sitelerinde note 3 çabuk kırılıyor çabuk bozuluyor maksimum kullanma süresi 6 ay gibi yazılar gördüm dayanıklılık esnasında en iyi iphone 5S ama performans konusunda Note 3 diyorlar bunları bende biliyorum fakat ben şuan ikilem arasındayım hangisi yıllar geçsene yeni kalacak gibi olacak yani pişman olmak istemiyorum Nokia 701 ilk çıktıgında hemen aldım 900 tl ye ve pişman oldum bir daha aynı hatayı yapmak istemedigim için bu konuu açtım biraz daha iyi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden görüşlerini bildirenlere çok teşekkür ederim :D

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
Note 3'te dikkattimi çeken olay 3GB DDR3 Ram'in olması gerçektende ilgi çekici fakat araştırdıgımda diger forum sitelerinde note 3 çabuk kırılıyor çabuk bozuluyor maksimum kullanma süresi 6 ay gibi yazılar gördüm dayanıklılık esnasında en iyi iphone 5S ama performans konusunda Note 3 diyorlar bunları bende biliyorum fakat ben şuan ikilem arasındayım hangisi yıllar geçsene yeni kalacak gibi olacak yani pişman olmak istemiyorum Nokia 701 ilk çıktıgında hemen aldım 900 tl ye ve pişman oldum bir daha aynı hatayı yapmak istemedigim için bu konuu açtım biraz daha iyi yardımcı olursanız sevinirim şimdiden görüşlerini bildirenlere çok teşekkür ederim :D

Ram 2.60 ta bile note 3 te kasma yok bende. note 3 6 ayda bozuldu diyen arkadaş a harbiden sasiyorum. Bence note 3 ;)

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yusuf1998x

Üye
ne 6 ayı ya :D her cihazın zaten 2 yıl firma garantisi olur bişe oldumu garantiye gider . Ayrıca note 3 gibi 2bin tllik üst segment bir cihaz 6 ayda bozulmaz ama tabi herşey kullanıma bağlı atıyorum balkondan düşürürsün tuzla buz olur bence note 3 al çünkü sıkılmazsın en azından sistemi açık daha çok kurcalayabilirsin paralı olan uygulamaları internetten bulup yükleyebilirsin iosta malesef herşey mağazadan yapılmak zorunda ve çoğu şey paralı. Birde ne için kullanıcağınızı belirtirseniz iyi olur

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
Burak Altun

Burak Altun

Üye
Kardeşim beklentilerin neler onları da yaz. Bana kalırsa stabilite , güncelleme , dayanıklılık diyorsan iPhone 5S al.

yusuf1998x

Üye
kulaklıktan çok müzik dinliyorsan iphone 5s . Eğer çok film izlerim diyorsan tabikide note 3. Şarj benim için önemli diyorsan note 3 biraz daha iyidir ama fazla fark yok. Oyun oynuyucaksan ikiside olur . Note 3 te büyük ekran olucağı için daha zevkli olur. Stabilite dersen açık ara iphone 5s. Güncelleme diyorsan iphone daha çok güncelleme desteği veriyor ama note 3 için de gerekli güncellemeler zaten gelir fazla fark olmaz. Kamera ve video dersen eşit gibiler her ne kadae note 13 mp olsada iphone 5s in 8 mp siyle aynı sayılırlar.
İnternet uygulama dersen ikiside ideal. Stabil sistem kasmasız telefon dersen ios sistem olarsk gerçekten çok akıcı ancak note 3 iyi bir cihaz olduğu için android i yağ gibi.. Benim görüşlerim bunlar ben alsam note 3 alırdım ekran açısından gerçekten iyidayanıklılık konusunu sorarsan bence tamamıyla kullanıcıya bağlı. Ama iphone 5s kasası daha iyi

2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Beklentilerimi yazdım daha önce gene söylüyorum öncelikle saglam olacak ve teknolojik olacak Android sisteminin ne kadar büyük bir sistem oldugunu biliyorum İos'ta öyle ...

Telefon alacaksam 1 kere alacam her sene degiştirmeyecegim 1 kere alacagım kalacak yani anlayacagınız..
Saglam olsun günümüz programlarını uygulamalarını oyunları vs.. hepsini açsın başka bir şey istemem
Uygulamaları saglam güçlü bir telefon istiyorum
İphone 5S mi yoksa Galaxy Note 3 mü ikilem arasında kaldım her yorumdada bunu belirttim neden anlayamadıgınızı anlamadım
Söyleyeceginiz kelime;

İphone çok iyi çünkü ....... var
Galaxy Note 3 daha iyi çünkü .... var

İstedigim budur sizden bu bakımdan sizden yardım istiyorum lütfen cevap yazmadan iyice yukarıdaki yazıyı okuyun

Bu arada ben diger forumda gördügümü yazdım Galaxy note 3 çabuk kırılıyor konusunu ben sadece fikirlerini ve önerilerinizi istiyorum

yusuf1998x

Üye
iphone 5s çok iyi çünkü sistemi çok stabil kasma sorunu yok.
Note 3 büyük ekran + kalemi var s pen.dışarıdan uygulama yükleme avantağı

enterneoll

enterneoll

Üye
büyük ekran daha fazla eğlence demek :) o yüzden note 3

2en

2en

Üye
    Konu Sahibi
Note 3'te merak ettigim bir konu var bu note3 te saat varmış
  • -O saat kutunun içinde mi ayrımı satılıyor ?
  • -Pil türü nedir şarjlımı pilli mi ?
  • -Nasıl iletişime geçiliyor Bluetothlu mu yoksa kendine ait çip mi var ?
  • -Telefondan en uzak mesafesi nedir ?
Kafamda gene deli sorular :D

Son düzenleme:

yusuf1998x

Üye
saat telefonla beraber hediye olarak gibi veriliyor yanında yani. Bataryası tabikide şarjlı pil ne ya :D saatle telefon arasında blututla bağlantı kuruluyor. Mesafe olarak 2 3 metreden alır hatta 4 metre bile olur.şarjı 10 saat civarı gidiyormuş

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Benim tercihim Note 3 olurdu .

MrExpert

MrExpert

Üye
Tamamen ihtiyaç meselesi ama büyük ekran istiyorsan note 3 al birde note3 ü rootla6ınca garantidn çıkıyor sayaç sıfırlanamadığı için ben olsan 5s alırdım o ayrı

muratcan1999

muratcan1999

Üye
Iphone 5s in 5 den hiçbir artısı yok 64 bit işlemcisi var ama şuan 64 biti destekliycek program veya oyun yok note3 de baya fazla özellik var ikisinide kullandım ikiside güzel telefon ama 5s in 5 den bi farkı yok bence note 3

0MG90

0MG90

Üye
Fark olmasa çıkarmazlar kamerasıda daha iyi 5e göre

• Beğen
Tepkiler: ardacumhur

yusuf1998x

Üye
5 le 5s arasında fark var elbette. note3 pek sağlam değil ancak çoğu yönden iphone 5sden öndedir ben olsam note3 alırdım . Arkadaşımda note 2 var telefonu full dolu gram kasma yok :)

Üst Alt