iPhone 3GS Vs. Galaxy S i9000

Sponsorlu Bağlantılar

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
iPhone 3GS Vs. Galaxy S i9000
Arkadaşlar bende Galaxy S var ama telefonlardan çabuk sıkılan insanım. Bunu satıp iPhone 3GS almak istiyorum ama doğru mu yoksa yanlış mı yaparım bi fikrim yok. Galaxy S, iPhone 3GS'e göre hem ekran kalitesi, hem dış görünüş, hem ekran büyüklüğü vs. olarak daha avantajlı. Fakat iPhone 3GS'te ise stabil çalışan bir iOS ve biraz daha uzun giden şarj süresi vs. var.

Sizce hangisini kullanmalıyım? Gönül isterdi Galaxy SIII, Galaxy SIV ama maalesef öğrenciyim telefona para harcayamıyorum sadece elimdekini satıp bir başkasını alabiliyorum. :D

Bu arada alacağım iPhone 3GS; Turkcell çıkışlı 16gb faturalı.. yani yurt dışı sıkıntısı yok.

aleranol

aleranol

Üye
Eğer öncelik oyun ise mantıklı olur. Ama dersen ben o arayüzden sıkılırım , kurcalamak önemli falan o zaman s1 de kal.

• Beğen
Tepkiler: Peocawe
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
iOS'un arayüzünü seviyorum ve zaten bununda büyük etkisi var. Android'de iken bi arayüzde sabit kalamıyorum ve sürekli değiştirmek istediğimden dolayı yeni şeyler aramaya başlıyorum ve buda çok can sıkıyor :D oyun oynamayı pek sevmezdim fakat son 1-2 haftadır oyun oynuyorum. :ehe

Invoke

Invoke

Üye
3GS bundan sonra güncelleme gelmeyecek diye biliyorum ve zaten IOS 6da her şey kısıtlı olarak geldi.
Şarj süresi çok da fark etmez yine günde bir takıcaksın. Tabi kullanıma bağlı.
Neyse 3GS ile daha çok oyun oynayabilirsin bence. IOSda dandik telefona bile uyumluluk sağlıyor mesela nova3 gibi. Gerçi nova3ü Galaxy S de açar. Ama ekran dandik bir oyun oynuyorsun görüntü yok yani :D
Kamerası da dandik...
3GS'nin aslında pek bir albenisi yok :D

- - - Eklendi - - -

Tek vaycanına dediğim şey: 256mb ramiyle o oyunları açıyor. Multitaskin yapıyorsun takır takır. Kasmıyor donmuyor. Çok enteresandır, Bu da IOS'un artıları :D
Bırak 256yı 512 yetmiyor androide... :D

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
3GS bundan sonra güncelleme gelmeyecek diye biliyorum ve zaten IOS 6da her şey kısıtlı olarak geldi.
Şarj süresi çok da fark etmez yine günde bir takıcaksın. Tabi kullanıma bağlı.
Neyse 3GS ile daha çok oyun oynayabilirsin bence. IOSda dandik telefona bile uyumluluk sağlıyor mesela nova3 gibi. Gerçi nova3ü Galaxy S de açar. Ama ekran dandik bir oyun oynuyorsun görüntü yok yani :D
Kamerası da dandik...
3GS'nin aslında pek bir albenisi yok :D

- - - Eklendi - - -

Tek vaycanına dediğim şey: 256mb ramiyle o oyunları açıyor. Multitaskin yapıyorsun takır takır. Kasmıyor donmuyor. Çok enteresandır, Bu da IOS'un artıları :D
Bırak 256yı 512 yetmiyor androide... :D

Aynen öyle ama kamera konusunda ikiside aynı bence.. 3gs de 3.2 var galaxys de 5 ama aynı kalitede çekim yapıyorlar bence.

doğrusunu söylemek gerekirse ben rom olaylarından sıkıldım açıkcası. Ayran gönüllüyüm birinde sabit kalamıyorum zaten hiç bi romda tam istediğim tadı alamıyorum. :D iOS'da öyle değil ama ben eskiden 3gs kullanıyordum 5.1.1 ve her şeye yetiyordu. şimdi 6.1.3 varmış en son 3gs 'e oda hemen hemen her şeye yeter gibime geliyor. :D

aleranol

aleranol

Üye
O zaman al :oke:

PriZm

PriZm

Üye
Galaxy S den 3gs e geçmek gibi bir hata yapma derim.Ayrıca aralarında abartılacak bir hız farkı da yok.4 yada 4s desen neyse.

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi
PriZm

PriZm

Üye
Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi

Bende 3gs o kadar stabil değil diyorum :D hele 6.x iOS sürümlerinde dahada yavaş.Amcamın telefonu 3gs.Oradan biliyorum :D

Galaxy S'e bintane rom var sürekli değiştiresim geliyo kendime engel olamıyorum Aliiiiiiiğğğğğğğğğğğğğğğğğ. :ehe Vallahi sırf bu yüzden soğudum Androidden. Aslında çok iyi bir şey fakat bıktım sürekli güncel romları yüklemekten. :D

Ben niye böyleyim ya. :aman2:

PriZm

PriZm

Üye

Galaxy S'e bintane rom var sürekli değiştiresim geliyo kendime engel olamıyorum Aliiiiiiiğğğğğğğğğğğğğğğğğ. :ehe Vallahi sırf bu yüzden soğudum Androidden. Aslında çok iyi bir şey fakat bıktım sürekli güncel romları yüklemekten. :D

Ben niye böyleyim ya. :aman2:
Rom yüklemekten dolayı soğuyanıda ilk defa görüyorum. :D

Be insan daha bende olmayan 4.2.2 yi benden 5-6 ay önceden kullanmaya başladın neyin kafasını yaşıyorsun :D

Peocawe

Peocawe

Üye
    Konu Sahibi

Rom yüklemekten dolayı soğuyanıda ilk defa görüyorum. :D

Be insan daha bende olmayan 4.2.2 yi benden 5-6 ay önceden kullanmaya başladın neyin kafasını yaşıyorsun :D

Birinin şarjı iyi gidiyor ama performans yok
birinin performansı iyi ama şarj süresi iğrenç bi sabit duramıyorum :D

4.2.2 - semaphore - bigmem 3lüsü iyi ama swap desteklemiyor semaphore. :D

PriZm

PriZm

Üye
CyanCore yükle Semaphore tabanlı ve Swap destekliyor :D

Ufukcan77

Ufukcan77

Üye
bence geçme gereksiz birazda paranı biriktirip en azından 4 al ios7 de gelecek

• Beğen

MaxipmaN

Üye
saçma olur ama forumdakiler s e oyum konusunda iyi diyorlardı

• Beğen
MrExpert

MrExpert

Üye
Androidde rom varsa iostede tweak var :D Bende 3gs varken telefonda 3,5gb tweak vardı yüzlerce yüklü halde :D Can sıkıntısın tweak yüklüyordum :D

• Beğen
fk555897

fk555897

Üye
Bence hiç değiştirme. Galaxy S 3GS'den daha iyi. Ama iPhone 4-4S alabilirsen daha iyi olur.

serihan

serihan

Üye
En iyisi sen kal 3gs kötü ya alcaksan lumia 620 derim de olmaz bence sen kal hem rom lar var yani çok iyi

Üst Alt