iPhone 3Gs jailbreak + UNLOCK

Sponsorlu Bağlantılar

rapege

rapege

Üye
bu baya eski bir konu herhalde :D

cengaver_10

Üye
USA dan gelen 3 GS 4.0.1 i nasil JB yapacagiz arkadaslar ???

1oyun

1oyun

Üye
3gs 4.0 yüklü garantili cihaz acaba cydia yüklenirmi yüklenirse nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar....

alpern38

Üye
arkadaslar bılgısayara nasıl itunes programı yuklenecek iphone 8 gb aldım müzık yukleyemıyrm bı yardımcı olun

rapege

rapege

Üye
arkadaslar bılgısayara nasıl itunes programı yuklenecek iphone 8 gb aldım müzık yukleyemıyrm bı yardımcı olun

Applenin sitesinden indir

--------------- Ekleme ---------------

3gs 4.0 yüklü garantili cihaz acaba cydia yüklenirmi yüklenirse nasıl yüklerim yardımcı olursanız sevinirim arkadaslar....

yüklenir ve sitemizde mevcut bu konu

USA dan gelen 3 GS 4.0.1 i nasil JB yapacagiz arkadaslar ???

sitemizde mevcut konu :)

ssre

Üye
kapatıp açılınca kablo işareti çıkıyor buna çözüm bulundumu ?

upower

Üye
JB yaptıktan sonra unlock yapmak şart mı ? Daha yeni aldım cihazı acemiyim biraz :hmmm

upower

Üye
Teknosadan aldım

hilmimaltas

Üye
ben iphone (3g 8gb siyah) itunes dan update ettim sanirim ios 401 oldu itunes ve usb isareti ekrana mesken kurdu beni cok sevmis olmalki ne yaparsam yapayim terki diyar eylemiyor soyleki yukarda anlattiginiz gibi aynen yaptim done diyor ama bizim karacocuk itunes ve usb bilir baska bisi bilmem diyor su servisci cakallari aradim 100 kagit bayil sana online destek verelim cozulsun diyorlar kufur eder gibi ustad bu ise bir hal caresi lutfen evde ben annem hatta babam bile kafayi yiyecek benim bu iphone mucadelemden dolayi ne yapmaliyim pls help diye bagiracagim artik yardimci olurmusun

bycengiz

bycengiz

Üye
iPhone 3GS Jailbreak + Unlock
Önce uyarılar..
- Bu işlemi yapmadan önce telefonunuz mutlaka bir wireless şebekesine bağlı olmalı !
-
- Jailbreak işlemini en düzgün şekilde Windows XP ile yapılabildiği söylenmekte..
- Bilgisayarınızda iTunes 8.2 kurulu olduğundan emin olun..
- Bu işlemlere başlamadan mutlaka yedeklerinizi alin !!!!!
- Alttaki unlock işlemi 2G - 3G ve 3GS ile uyumludur.
Herşey tamam, peki ya nasıl yapacağız??

jailbreak işlemi

Evvet arkadaslar..
Sonunda bekledigimiz jailbreak ve unlock dev-team tarafindan yayimlandi.

Islem siralamasi..
iPhone 3GS orjinal 3.0 firmware ile restore ediyoruz..
redsn0w 8.0 ile jailbreak yapiyoruz..
ultrasn0w 8.0 ile unlock yapiyoruz..
Aktivasyon islemine artik luzum yok, redsn0w kendisi aktivasyon yapiyor..
Islem genel olarak 3g deki ile ayni sayilir.. buyrun anlatim asagida !
Jailbreak icin wireless baglantisina ihtiyaciniz yok fakat bulundugunuz operatorde internet paketiniz yok ise utlrasn0w yuklemek icin wireless`a ihtiyaciniz olacaktir..
Gerekli programlar..
- redsn0w 8.0 (kendi uploadimdir)

- iPhone 3GS 3.0 firmware from apple.com

redsn0w 8 download ettikten sonra masaustunde herhangi bir isimde klasor acalim, ornegin klasorumuzun ismi 3gs olsun..
redsn0w, masaustunde 3gs klasorunun icinde..
apple.com sitesinden indirdigimiz orjinal 3.0 firmware`i masaustundeki 3gs klasorunun icine atiyoruz.. defalarca kez denedim eger ki redsn0w ile ayni klasorde degilde firmware nedense gocuyor? Oyuzden bosuna denemeyin siz redsn0w ile firmwareyi ayni klasorun icine atin.. yani exe ile firmware yanyana olsunlar!..
3GS Klasor gorunumu alttaki sekilde olacaktir.

iTunes ile 3.0 a tekrardan restore ettiniz simdi sira redsn0w kullaniminda..
3GS Klasor icerisindeki redsn0w.exe programini calistiriyoruz

Karsimiza cikan pencere de `browse` butonuna tikliyoruz..

Browse dedikten sonra acilan pencerede masaustunde acmis oldugumuz 3gs klasorunun icindeki orjinal apple 3.0 firmware`i seciyoruz..

Dosyayi sectikten sonra "Next" butonuna basiyoruz.

Bir sonraki ekranda karsimiza Cydia secili sekilde cikacak.. icy kurup kurmamak sizin tercihinizde ben icy sevemedigim icin isaretlemedim.. isterseniz sizde isaretlemeyin zaten jailbreak isleminden sonra isterseniz iki dakika icinde cydia dan yukleyebilirsiniz..
Tekrar "Next" diyoruz.

Redsn0w`un bir onceki versionlarina gore biraz farkli bir durumla karsilasiyoruz..
Daha oncesinde DFU moduna almamiz isteniyordu ancak redsn0w 8.0 da restore moduna alin diyor.. Bunun icin ekranda yazilanlari uyguluyoruz..
- Telefonunuzdan usb kablosunu cikartin, bilgisayara bagli olmasin..
- Telefonunuz acik durumdaysa ustte kapatma tusuna basili tutarak normal bir sekilde telefonunuzu kapatin..
- Telefonunuzun tamamen kapandigindan emin olun.
- Telefonunuz tamamen kapandiktan sonra menu tusuna basili tutun ve birakmayin ardindan usb kabloyu iphone`unuza takin.. home tusuna basili tutmaya devam edin..
- Karsiniza iTunes ve kablo isareti cikacak.. tamam simdi menu tusuun birakabilirsiniz ve jailbreak islemi kendiliginden baslayacak..

Islem bitiminde alttaki ekran karsiniza gelecek

Jailbreak islemi tamamdir..
Not: Winterboard kurabilirsiniz, sorunsuz calisiyor.
Not: Ultrasn0w kurabilirsiniz, sorunsuz calisiyor. :)
Not: cydia.hackulo.us kurdum ve yine patladi..
Not: AppSync kurmak icin cydia.alpden.com ekleyip ordan kurabilirsiniz.

Unlock Işlemi

Birinci Aşama :
iPhone masaüstündeki Cydia programını çalştıralım..

Ikinci Aşama :
Ekranın altındaki Manage butonuna basalım..

Üçüncü Aşama :
Karşımıza gelen ekrandaki Sources yazısına dokunalım.

Dördüncü Aşama :
Sağ üst köşedeki Edit butonuna basalım.

Beşinci Aşama :
Sol üst köşedeki Add butonuna basalım.

Altıncı Aşama:
] yazıp Add Source basalım

Yedinci Aşama :
Source (kaynak) eklendiğinde alttaki ekran karşınıza çıkacak, return to cydia basalım

Sekizinci Aşama :
Sağ üst köşedeki Done butonuna basalım.

Dokuzuncu Aşama :
Ekranımızda görünen repo666.ultrasn0w.com yazısına basalım veya sağ altta search e gelip ultrasn0w aratın

Onuncu Aşama :
Karşımıza çıkan ultrasn0w isimli programa dokunalım.

Onbirinci Aşama :
Sağ üst köşedeki Install a basalım.

Onikinci Aşama :
Sağ üst köşedeki confirm e basalım.

Onüçüncü Aşama :
Yükleme tamamlandıktan sonra Return to Cydia butonuna basalım.

OnDördüncü Aşama :
Telefonun kapatma tuşuna basılı tutup telefonu kapatalım.

Onbeşinci Aşama :
Telefonunuzu açın ve simkartınız telefona takılı ise çıkartıp tekrar takın, şebeke gelecektir !

ALINTIDIR...

Merhaba aynen anlattığın gibi yaptım ancak jailbreak işlemi sırasında iphone umu yenıdende başlattım tam dediğin yerde ondan sonra menu tuşuna basılı tutup açtım iphone umu ama yükleme başlamadı waiting for reboot diyor jailbreak işlemi başlamıyor ne yapmam gerek acil bekliyorum:hmmm

İphone 3Gs versiyon 4.1

dargure

Üye
Tüm işlemleri olduğu gibi yaptım. Fakat malesef telefonu hala telefon olarak kullanamıyorum.
Cihaz 3G 3.1.3 Yurtdışı
Sim kartı takınca uzunca bir süre aranıyor diyor. Sonra Servis yok yazısı çıkıyor.
Sorun nereden kayanaklanıyor acaba? Lütfen yardım.

gezgino38

Üye
merhaba arkadaşlar ben USA dan ıphone 3gs getirdim 4.0.2 versiyonu ancak şu güne kadar trde çalıştıramadım. henüz jb ve unloked çıkmadı diyorlar. ne yapmam lazım acaba
yardımlarınız için teşekkürler şimdiden..

mr.beyzade

Üye
Merhaba ben ingilterede yaşıyorum burda iphone 3gs satın aldım. dediğiniz işlemleri aynen yaptım fakat "bycengiz" arkadaşın başına gelenin aynısı bendede oldu. bir türlü yükleme ekranında yükleme başlamadı. Neden acaba? ilginiz için teşekkür ederim

cmlkrc

cmlkrc

Üye
dargure.....baseband ını 05.14.02 i yse bekliyeceksin unlock çıkana kadar

sehzade_emir

Üye
tskjler

emalieren

Üye
arkadaşlar işlem başarıyla tamamlanıyor ama cydia loading yapıp kapanıyor,source ekleyemiyorum yani,napmalıyım sizce ?

yardım yokmu

djcelikb

Üye
teşekkürler

Üst Alt