ilk şarj süresi ne kadar olmalı

Sponsorlu Bağlantılar

3onur5

3onur5

Üye
    Konu Sahibi
ilk şarj süresi ne kadar olmalı
merhaba arkadaşlar sony xperia Z aldım telefonun şarjını bitirip şarja koydum kaç saat şarjda kalmalı ?

Buğra

Buğra

Admin
ilk şarj bildiğim kadarıyla 6-8 saat olmalı

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Telefonu yeni almışsınız bende xperia z almayı planlıyorum siz memnun musunuz? çok kullanamamış olabilirsiniz genel olarak sordum

• Beğen
Tepkiler: 3onur5
skywalker06

skywalker06

Üye
Şarj doldu yazdıktan sonra çekebilirsin ben öyle yapmıştım çünkü şarj doldu yazdıktan sonra telefon tekrar şarj olmuyor

serdar_gs

serdar_gs

Üye
Fazla şarj bataryayı öldürüyor da, ilk şarjda 12-16 saat yapın diyenler var bilmiyorum bu eski bataryalar içinmiydi şimdide geçerlimi ama bence dolunca çıkardığında bir sıkıntı olmaz. İlk bir kaç şarjdada tamamen doldur sonra tamamen bitinceye kadar şarja takma. Hayırlı olsun. Ni süre sonrada kalibre yaparsın oldu bitti :D

• Beğen
PriZm

PriZm

Üye
Şimdiki nesil telefonlarda öyle bir kural yok.İstersen şarj doldu yazana kadar şarj et istersen yarıda iken çıkar.Bataryaya birşey olmaz.

• Beğen
Tepkiler: Fotistox ve 3onur5
SeniGördüm

SeniGördüm

Üye
Normalde 8 saat yazar...

• Beğen
canertopal

canertopal

Üye
valla şehir efsanesi şu telefonun ilk şarjı kimisi diyo 24 saat boyunca hiç çıkmayacak telefon kapalı duracak pil öyle açılıyomuş (araba mı bu :hmmm ) kimisi diyo geceden sabaha kadar şarjda olacak kimisi diyo yarısı dolunca çıkarılcak sonra boşaltılcak ardından %100 yapılcak ben akıl sır erdiremedim :vur

• Beğen
Dampierre

Dampierre

Üye
Esci Ni-Cd, Ni-Mh pillerde bu geçerliydi. Artık Li-on pillerin içerisinde zaten şarj %100 olunca şarjı kesmek gibi bir özellik var. Yani İstersen 100 saat bırak, o batarya %100 olduktan sonra şarj falan olmayacaktır.

• Beğen
3onur5

3onur5

Üye
    Konu Sahibi
Telefonu yeni almışsınız bende xperia z almayı planlıyorum siz memnun musunuz? çok kullanamamış olabilirsiniz genel olarak sordum

telefondan çok memnunum şarjı çok dayanıklı s3 e göre en fazla 1gün 17 saat kullandım telefonu

kamerasıda süper çok canlı çekiyor resimleri

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe
sLeepLe

sLeepLe

Üye
telefondan çok memnunum şarjı çok dayanıklı s3 e göre en fazla 1gün 17 saat kullandım telefonu

Ekranda siyahları biraz griye dönük gösteriyomuş öyle bi sorun var mı sesi nasıl?

• Beğen
Tepkiler: SalihByk
muratvemine

muratvemine

Üye
3 - 4 saat den sonra.Telefon akım gitmediği için isterseniz 1 hafta şarjda tutun, yinede bataryaya yararı dokunmaz.

SalihByk

SalihByk

Üye
Ekranda siyahları biraz griye dönük gösteriyomuş öyle bi sorun var mı sesi nasıl?
Kardes bende dun aldım hıc oyle bir sorunu yok ekran parlaklıgı yuksek bende cok duydum baktım alakası yok artı kulaklıkla ses mukemmel hayatımda boyle bırsey gormedım daha once ben cok begendım sıddetle tavsıye edıyorum...

• Beğen
Tepkiler: sLeepLe

mr.bell

Üye
İlk şarjları tam bittikten sonra doldu uyarısı verene kadar yap yeter.

sLeepLe

sLeepLe

Üye
Kardes bende dun aldım hıc oyle bir sorunu yok ekran parlaklıgı yuksek bende cok duydum baktım alakası yok artı kulaklıkla ses mukemmel hayatımda boyle bırsey gormedım daha once ben cok begendım sıddetle tavsıye edıyorum...

Sağol kardeş

sinanozcan312

sinanozcan312

Üye
Hayırlı olsun kardeşim bende bi ara sony marka bir telefon almıştım kutu içeriğinde pil ile ilgili bi bilgilendirmede ilk şarj için ne yapman gerektiği yazılıydı bi bak istersen kafan rahat olur

iboo_a

Üye

Arkadaşım şu an xperia z kullanıyorum. Sabah şarjım %100ken akşam batarya boşalıyor. Yaklaşık 12 saat kullanabiliyorum ancak telefonu. Bu konuda yardımcı olabilecek bir arkadaş var mıdır?

Turan

Turan

Üye
yardım ettiğiniz için çok teşekkürler kimisi 10-12 kimisi 16 saat diyip aklımı karıştırdı :)

O eski telefonlardaydi :-) sen pil doldu deyince cikar.cunku pil dolunca tel elektrik cekmiyo bataryaya yani srj etmiyo.