Huawei Honor U8860(Turkcell Maxi Pro5) Cwm Sorunu

Sponsorlu Bağlantılar

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Huawei Honor U8860(Turkcell Maxi Pro5) Cwm Sorunu
Arkadaşlar ben huawei honor U8860 telefonuma çok güzel bir custom rom buldum mıuı ama bunu yüklemek için cwm yapamadım birçok yerden okudum yapmaya çalıştım ama recovery.img yi değiştirince telefonu açamıyorum otomatik olarak recovery moda geliyor ve recoveryi tanımadığını eski recoverye dönmemi söylüyor.. Eğer bu konuda bilgisi olan yada Cwm yapmayı bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.. Şimdiden Treşekkürler.

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Şu an cwm yaptım ama sadece çince recovery var onu kaul ediyor başka recovery kabul etmiyor recovery.img yi kopyalıyorum ama Huawei yazısında kalıyor açılmıyor recovey mod. Yardımcı olursanız sevinirim. Cevap bekliyorum.

df_rapid

Üye
ben de huawei honor kullanıyorum daha önceden biraz ugrastım telefon açılmadı ama huaweinin sitesinden indirdigim norvec romunu dload halinde hafıza kartına atarak tüm butonlara basıp işi haalettim yani yeni rom yükledim cwm ye gelirsek huawei honor blogspot denen bir site var orada cwm nin sadece cin romunu destekeledigi yazıyor cin romu bende var eger yüklerseniz de morelocale ile dil sorunun halledebilirsiniz yani derleme numarasının son 4 hanesi b919 olması lazım ben de sunu merak ediyorum acaba cin romunu attıktan sonra cwm yi yükleyip tekrar eski romumuza dönersek cwm silinir mi
siz de biraz yardımcı olabilir misiniz

atillaaltiok

Üye
lütfen yarım edin u8860 rom yüklerken hata oluştu install etti sonra huawei yazısı takıldı kaldı batarya çıkartıp taktım yine aynı

df_rapid

Üye
huaweinin sitesinden norvec romunu indir dloadı hafıza kartına at tüm tuslara bas yeniden yükle korkma illa kurtulur denedikten sonra beni bilgilendir

atillaaltiok

Üye
Mağlesef olmadi tüm teknik servisleri gezdim kimse yapamadi telefon kendini off hale getirmiş turkcell genpaya verdik cihazi ne olacak bakalim servisteklerin dediğine göre ya yeni telefon verirler dedi yada garanti dişidir derler dedi onlarda açamaz dediler. Bu yüzdenbenim tavsiyem çok dikkatli yükleyin heleki jelly beeni diğerlerinde sorun yok yüklerken jelly been sikintili haberiniz olsun

df_rapid

Üye
olum senin jelly beanla ne işin var ice cream daha dün çıktı zaten jelly bean sadece cm10 da yüklü o da zaten sorunlu eğer servis yapmazsa googlea huawei honor update failed yaz cokbasit adlı bir site cıkacak ordaki dosyayı indir içindeki dloadı hafıza kartına atve bütün butonlara bas 10 saniye bir işlem sürecek ondan sonra huaweinin sitesindeki norvec romunu daindirip dload halinde hafıza kartına atıp bütün butonlara basarsan tahminim iş hallolur son çare budur

atillaaltiok

Üye
yok kardeş ubdate failed çözmez çünkü cihaz hiç açılmıyor genpa yetkili servis in bugünkü yazısında bile üst düzey uğraşlarla sorun çözülememiştir diyor ya değişim olacak yada jtag yapılacaktır ama jtag yapmışlardır yinede çalıştıramamışlardır cihazı bu yüzden büyük ihtimal değişim olacak herhalde bakalım cevap çıkarsa bilgilendiririm allahtan garanti kapsamında sonradan kıvırmazlarsa

tuzluca76

tuzluca76

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar anakart yanmış bitmiş değştirdim şimdi sapa sağlam yinede sağolun.

mavii_61

Üye
selam arkadaslar u8860 v112 ise bosuna ugrasmanıza gerek yok huaweinın orjınal romunu yukleyemeazsınız cuunku ben yukleyemedım u8860ıv100r001 ıle baslıyorsa yukleye bılırsınız denedım oldu :)

- - - Eklendi - - -

arkadaslar telefonunuzun modelını kasdettım versıon u8860 v112 ise?

1995erol1995

Üye
telefonumun versiyonu v112 huaweı rom yüklemek için ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun çok uğraştım olmuyor ?

atillaaltiok

Üye
arkadaşlar derleme numarası v112 ise yani rom derlemesi c121b943 oluyor eğer araştırın patch dosyası olursa düşürme ve yeni rom yükleme yapabilirsiniz aksi halde rom yükleyemez update failed hatası veriri durur.ayrıca sakın recovery dosyasını değiştirmeye kalkmayın açılmaz hale gelir çünkü piyasada yayınlanan recovey dosyası b919 versiyonuna aittir. telefonu açamassınız.

atillaaltiok

Üye
v112 olanlara tüm romlarda update failed hatası alanlara müjde orjinal maxipro5 yazılım b943 şu sitede var indirmek isteyenler link: asanfile.com/file/search?search=huawei+honor

fserdary

Üye
v112 için verilen linkten indirme yapabilen oldu mu acaba?

asanfile.com/file/search?search=huawei+honor

Siteye Register olmak istendiğinde verification Maili gelmiyor. Dolayısıyla dosyalar indirilemiyor.

atillaaltiok

Üye
Arkadaşlar v112 olanlar ben türkcell uygulamalarindan kurtuldum birazdan yollayacağim dosyayi hafiza kartina atip yazilim güncelle deyin sonra yükleme yapacak yaptiktan sonra cihaz kendini formatlayacak kendi kendini kapatacak kapatmassa 1 dk sonra pili çikar tak değişikliği görürsünüz.

- - - Eklendi - - -

- - - Eklendi - - -

yukaarıda verdiğim dosyayı dload klasörü açıp içine atın

atillaaltiok

Üye
Fserdary Aktivasyon maili geliyor ama ucretli indirmek

- - - Eklendi - - -

Aktivasyon maili geliyor ama ucretli indirmek

fserdary

Üye
Teşekkkürler atillaaltiok.
Gönderdiğin update dosyası ile turkcell uygulamalarından kurtuldum fakat turkcell rom'undan temelli kurtulmak için bahsettin B943 ROM'unun piyasayı düşmesini bekleyecegiz sanırım :)

atillaaltiok

Üye
Yardimci olabildiysem nemutlu 4 aydir ugrastim telefonlaartik b943 patch dosyasi bulacagiz artik

- - - Eklendi - - -

Rootluysa telefonun miui rom indir telefonuna zip halinde sd card at telefonuna root explorer indir bir yerden root xploreri ac sd card bolumune gir indirdigin zip dosyasini ac system dosyasi ordanda app dosyasina gir radyo ve weather dosyasini yukle artik hwu romdan farki kalmadi kolay gelsin

xxtuna

Üye
upupupupup

Üst Alt