Huawei U8650 Sonic ( Turkcell T20 ) için CyanogenMod 7.2 Root İçinde

Sponsorlu Bağlantılar

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
tamam deneyecem :)

----------Eklendi @ 16:58:55 ---------- Yazıldı @ 16:44:24 ----------

android var fakat güncelle diyip dosyaları seçmek istediğimde klasöler çıkıyor sadece, dosyalar gözükmüyor ?

Peocawe

Peocawe

Üye
Çevrim içi güncelle demeyi denedin mi ? Google da aratır mısın bi android driver yükleme diyerek.

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
hi suite ile t20 driver kurulumu adlı bir makale buldum başka sitede, şimdi onu deneyecem :)

karahanliist

Üye
hi suite ile t20 driver kurulumu adlı bir makale buldum başka sitede, şimdi onu deneyecem :)
hocam selam. bence sendeki sorunun çözümü için, neler yaptığını, hanagi romu indirdin neler neler yaptın, en baştan anlatırsan tek tek bizde sorunun nerde olabileceğini yada nerde hata yaptığın hakkında fikir sahibi olabilirizz...Belki çözüme çok daha kolay gidebiliriz...

Peocawe

Peocawe

Üye
hocam selam. bence sendeki sorunun çözümü için, neler yaptığını, hanagi romu indirdin neler neler yaptın, en baştan anlatırsan tek tek bizde sorunun nerde olabileceğini yada nerde hata yaptığın hakkında fikir sahibi olabilirizz...Belki çözüme çok daha kolay gidebiliriz...

Arkadaşın sorunu tam anladığım kadarıyla ses kısma + power tuşunda driver yükleniyor ya orada install.bat dosyasında waiting for device yazıyor. Orayı çözmek içinde dediğim yol gerekli.

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
heheyt yaptım sonunda :D peki orjinal roma dönmek istediğimde ne yapıcam ben? kaldım demeyin bu romla sakın :D Yapamayanlar için driver kısmını anlatıyorum:

Waiting for Device Hatası: Bilgisayarınızın telefonu bulamaması.Bu da sürücü yüklenmediği/güncelleştirilmediği için oluyor.

1- Telefonu açık olarak pc ye usb ile bağlayın.
2- Telefonu pc'ye bağladığınızda Mobile Partner gibi şeyler gelcek USB Depolama aç "demediğiniz" taktirde.Orda ki drivers klasöründe adb klasörünü bilgisayarın bir köşesine kurun.
3- Telefonu USB Hata Ayıklama ve Uyanık Kal seçeneklerini işaretleyerek komple kapatın.
4- Telefon kapanırken USB kablosu bilgisayara bağlı olmalı.
5- USB bağlı olan telefonu ses kısma ve power tuşlarına basılı tutarak açın.10-15sn bekleyin, Turkcell yazısı çıkacak ve öyle sabit kalacak.
6- Sonra DriverTool'u kurun. Daha sonra Aygıt Yöneticisini açın.
7- Aygıt yöneticisi açtıktan sonra donanım değişiklerini tara deyin. Güncelleştirme isteyen bir Android sürücüsü bulacaksınız. Onu güncelle deyin.
8- Yüklenecek sürücüyü PC bulsun ya da siz elle yükleyin gibisinden birşeyler olacak.Elle yükleyin deyin.
9- Telefonunu usb ye taktığınızda mobile partner cart curt olan klasör varya.O klasördeki ADB klasörünü -pcye atmıştınız hani- pcden bulun ve konum olarak seçin.PC güncelleştirmeye başlayacak.
10- Driver Tools ve arkadaşın diğer, burdan verdiği adb klasörlerini kurun.Gerisi ilk sayfadaki gibi.Ben driver kurmayı anlattım. Bol şans :)

----------Eklendi @ 16:50:45 ---------- Yazıldı @ 16:10:37 ----------

Burdaki amaç aygıt yöneticisinden android sürücüsünü güncelle diyip arkadaşın verdiği linkteki adb dosyalarını falan bulmuyor, telefonda gelnde buluyor ama.o yüzden güncellerken usb ye bağladığında gelen driver adb klasöründeki dosyalar sonra diğer aşamalarda arkadaşın dediği dosyalar :)

Not: Bu rom ile birlikte telefon açıkken orjinal veya başka roma dönmek mümkün değil, yazılım güncelleme niyeyse kaldırılmış ama dedikleri gibi ses açma-kapama tuşlarına basıp power tuşuna basınca sd karttan yüklüyorsa sorun yok :)

Ben belki ilerde T20 ile gelen Turkcell roma dönebilirim bu yöntemle, içimde bir korku kapladı gitti acaba sorun çıkarmı ne diye gittim başka rom yükledim ne yaptım ben telefonun içine ettim gibi ilk başta pişmanlık duyguları oluştu bende :D Şuan memnunum ama, iki launcher geliyor, ilk romu attınızda ki temayı sevmedim, GoLauncher ile gelen temayı kurdum.O ideos X5'in teması o daha güzel :) Radyoyu bulamadım, ki yokmuş zaten.

Not2: Turkcell'in kendi yayınladığı rootsuz, telefona eziyet eden Android 2.3.5 Gingerbeard yerine bu romu tavsiye ederim.Çünkü bu rom tasarımsal olarak hem daha güzel, performans katkıları, Root, ve ve ve 2.3.5 Gingerbeard ile gelmesi :) Ben 2.3.3 olur zannediyordum ama özelliklere bi baktım 2.3.5 çıktı :D Umarım yardımcı olabilmişimdir bazı soru işaretlerine :)

Peocawe

Peocawe

Üye
Eski roma dönmek için eğer yarıda hata alıyorsan çok zor ben eski romun zipini upload ederim boş olduğum bi zaman. :D

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
turkcell 2.3.5 yeni yayınladığı romda alıyorum o hatayı karışık bir yükleme tarzı var o romun diğer romlarda öyle değilmiş bir kere kuruyorsun bitiyor sd karttan falan :S sen boş olduğun zaman at ben denerim olmazsa bunla giderim gittiği yere kadar :D telefonu satacak olursam da ya böyle satarım ya da veririm bir yere düzeltirler mi arıtk ne yaparlarsa yaparlar

----------Eklendi @ 21:34:00 ---------- Yazıldı @ 20:48:46 ----------

yok orj. rom u buldum turkcell olan ama olmadı %40lara doğru kalıyor öyle, servise versem ilk adığım gibi yaparlar herhalde yeni işletim sistemini mi kurarlar ne yaparlar tam bilmiyorum ama düzeltirler ilk aldığım gibi olur ne super user olur ne rom ne root falan işte, kaç tl alırlar, tim e versem onlar servise verirlermi acaba :D bu rom iyide yarın bi gün telefonu satsam telefoncu böyle almaz içine etmişsin sen telefonun der vermeden önce bi servise vermek lazım çünkü

Peocawe

Peocawe

Üye
turkcell 2.3.5 yeni yayınladığı romda alıyorum o hatayı karışık bir yükleme tarzı var o romun diğer romlarda öyle değilmiş bir kere kuruyorsun bitiyor sd karttan falan :S sen boş olduğun zaman at ben denerim olmazsa bunla giderim gittiği yere kadar :D telefonu satacak olursam da ya böyle satarım ya da veririm bir yere düzeltirler mi arıtk ne yaparlarsa yaparlar

----------Eklendi @ 21:34:00 ---------- Yazıldı @ 20:48:46 ----------

yok orj. rom u buldum turkcell olan ama olmadı %40lara doğru kalıyor öyle, servise versem ilk adığım gibi yaparlar herhalde yeni işletim sistemini mi kurarlar ne yaparlar tam bilmiyorum ama düzeltirler ilk aldığım gibi olur ne super user olur ne rom ne root falan işte, kaç tl alırlar, tim e versem onlar servise verirlermi acaba :D bu rom iyide yarın bi gün telefonu satsam telefoncu böyle almaz içine etmişsin sen telefonun der vermeden önce bi servise vermek lazım çünkü

Şuan senin telefonun cyanogen ile garanti dışı kalmış durumda onu söyleyeyim. :D Eğer eski recovery menü ve rom'u yüklersen garanti devreye girer.

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
garanti var mı acaba da devre dışı kalsın :D nasıl yükleyecem işte sorun orda :/ yüklesem servise yollamayada gerek kalmayacak

rustemteksoy

rustemteksoy

Üye
Ya arkadaslar nolur ya ben deniyorum deniyorum yapamıyorum hiç biri resimli anlatabilir mi?? Nolurrr yaaaaaaaaaaaaaaaaaa

selcuk9501

Üye
selam , ben t20'ye senın yazdıgın adımları takıp ederek cyanogenmod romu yukledım hersey sorunsuz gıbı gozukuyodu fakat bısey farkettım telefonun msj ve cvpsız cagrı oldugunda yanan led yanmamaya basladı aktıf hale getırmek ıcın menude ayarlardan aradım ama bulamadım yardımcı olursan sevınırım.Bıde cyanogenmod ayarları ıngılızce onu degıstırme sansımız war mı acıl yardımcı olursam sevınırım ... cvp beklıyorum.

rustemteksoy

rustemteksoy

Üye
selcuk9501
bana nasıl root yaptıgını iyice anlatırmsın bende t20 kullanıcısıyım hiç root yapmadım lütfen bak bi bana nolurrr bilgisayarım windows 7 ultimate 32 bit

AggressivePsycho

AggressivePsycho

Üye
arkadaşlar son postlarımda anlattım waiting for device hatası alıyosanız nasl kurtulacağınızı onları uygulayarak başarırsınız benim tlefon şuan bu modda mod güzel ama silinemiyor bunu unutmayın. silmeyede gerek yok ama, belleğim boş ve iyice arttı oc bilenler için overclock seçeneleride var, kasan veya kaldırmayan oyunlara son diyebilirsiniz yani :) root yapmaya gerek yok rom rootlu
ayarlrdan bu modun setting ksmı var orda application gibi bir bölüm var ordan sd karta taşımayı aktifleştirirsenz sorun biter :)

rustemteksoy

rustemteksoy

Üye
kardeşim guzel demişşin de bana özel mesaj olarak bu olaya anlatırsan sevinirim dediğim gibi ben ilk defa bu işi yapacağım deneyimsiz oldugum için senin ufak bir şeyi sölememen bana pahalıya patlar dostum lutfen bana bunu en ayrıntılı şekilde anlat :) Mesaj olarak :) Sana Yalvarırım ki anlat cunku bunu yapmak istiyorummmmmm.............

-faa-

Üye
o değilde hepsini hallettim rehberde sim kart kişilerini göster seçeneğini bulamadım. rehberim bomboş görünüyor. yardımcı olursanız sevinirim :)

Kǔr Şâd

Üye
Görüntü Seçenekleri'nden bulabilirsin.

rustemteksoy

rustemteksoy

Üye
kardeşim ben yapıyorum her adımı sürekli waiting for device hatası alıyorumm...Saltuk senin dediğin gibi yapıyorum ama olmuyorr gene aynı hata gene aynı hata

baybaytul

Üye
arkadaşlar uygulamalar aynen ama tlfnun ses arttırım tuşu değil ses kısma tuşuyla birlikte basıyorsunuz şimdi yükleniyor

oziturka

Üye
Ben kullanıyorum ama ileryen zamanlarda kasmadan kaynaklı reset başlıyor ve radyo özelliği hala aktif değil bunların bi çaresine bakılsa çok süper olacak :)

Üst Alt