Htc "android" telefonlarında bootloader root ve rom ile sorular sorabilirsiniz

Sponsorlu Bağlantılar

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
yardım ederiz kardeş ne konuda yardım istiyorsun ? rom kurma konusunda biraz araştırma yaptın mı ?

• Beğen
Tepkiler: diefck

major38

major38

Üye
yardım ederiz kardeş ne konuda yardım istiyorsun ? rom kurma konusunda biraz araştırma yaptın mı ?
Yaptım fakat hiçbirşey anlamadım çünkü daha önce hiç uğraşmadığım konulardır yardım ederseniz sevinirim:utan

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
tabi yArdımcı oluruz ne yapmak ıstediğinizı tam olarak anlatın

duvak

duvak

Üye
htc desire s telim rotlu olmasına rağmen baska bir rom yükleyemiyorum yuklediklerimde htc yazısından sonra siyah ekranda kalıyor.yapılması gerekenleri harfien yapıyorum ama bir türlü başaramadım .yardımcı olurmusunhtc desire s telim rotlu olmasına rağmen baska bir rom yükleyemiyorum yuklediklerimde htc yazısından sonra siyah ekranda kalıyor.yapılması gerekenleri harfien yapıyorum ama bir türlü başaramadım .yardımcı olurmusun

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
kardeş kısaca birşey soracagım sen rom yüklemeyi vs biliyorsun dogru mu ? buna cevabın evet ise yükleyecegin rom un içini aç boot.img dosyası var onu hani recovery yüklüyoruz ya bootloader den aynı onun gibi boot.img dosyasını flashlayacaksın ama bu kez flaslama kodu degişik "fastboot flash boot boot.img" bu kodu fastboot dizinindeyken flashlayacaksın yani boot dosyasını bu klasörün içine koy sonra telefonu bootloder moduna al ve bu kodu çalıstır bu boot dosyası yüklenmiş oldugunda sonra tekrar full factory wipe vs işlemlerini yap sonra romu recovery den yükle sıkıntın giderilmiş olur

• Beğen
Tepkiler: diefck
virus19

virus19

Üye
karneller hakkında bir bilgin varmı hocam?

0MG90

0MG90

Üye
Ben bootloader'ını kaldırdım telefon sıfırlandı her şey gitti kurtarma şansım var mı geri? Bir de rootladım telefonu sonra. Şimdi çok güzel bi rom buldum ama nasıl yükleyeceğim bilmiyorum.

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
kardeş bootloader kaldırılmaz o senin yapabilecegin bir iş degil hatta bende yapamam :) recovery kaldırmışsındır bootloder s-on ise recovery yüklersin sonra romu recovery den flashlarsın olur biter htc telefonlar hard brick olma ihtimali çok düşüktür her türlü sıkıntıdan bootloder kurtarır bootloader dedigim menü telefonu tamamen kapat pilini sök tak sonra ses yükseltme tuşunu ve power tuşunu basılı tut aynı anda bas sana beyaz bir ekran açılır o ekran geliyor ise telefonun kurtulma ihtimali %99 dur gelmiyorsa teknik bir arızası vardır o senin yapabilecegin birşey degilrom kurma recovery bootloader s-on işlemlerini yapamayan arkadaşlar forumdan bana mesaj atabilirler bir zaman belirliyoruz aramızda teamwiewer ile pc ye baglanıyorum karşımdaki arkadaş sadece telefonu pc ye baglama ve bir kaç tuşa basmaktan başka birşey yapmıyor gerisini ben hallediyorum istedigi romu kurarım veya xda dan begenilen romu indirip kuruyorum "not telefon tamircisi ve android sistem uzmanıyım :)"

• Beğen
Tepkiler: karaman_deniz ve diefck
karaman_deniz

karaman_deniz

Üye
merhaba kardeşim kolay gelsin.

ben desire sv ics olduğu için desire 500ün jb romunu kullanmak istediğimden, desire sv'ye desire 500'ün romunu portlamak istiyordum.çünkü ikisi de çift sim kartlı ve aynı çözünürlükte olduğundan sorun çıkmayacağını düşünüyordum. burada: belirtilen şekilde romu portladım. recovery'den telefona flashladım. ama beyaz htc ekranında takıldı telefon hiç açılmadı. batarya çıkar tak dene falan yaptım yok çalışmadı rom sonra eskisine geri döndüm. nerede hata yapmış olabilirim acaba? xda'da belirtilen gibi portlamıştım oysa.

genzu

genzu

Üye
slm, htc desire s telefonum costum rom yuklü orjinal ıcs dönmek istiyorum yardımcı olurmusun
:tşk:

MERRA94

Üye
Htc "android" telefonlarında bootloader root ve rom ile sorular sorabilirsiniz
mesaj da atabilirsiniz yardımlarım sonucu yapamayan arkadaşlara teamwiewer ile bilgisayarına baglanıp özellikle yardımcı olacagım :)
öncelikle selamünaleyküm.bu hizmeti bize sunduğun için çok teşekkürler.benim sıkıntım htc wildfire telimi root edememem.htc dev sitesinden unlock yapabildim ancak root yapamadım ne denediysem olmadı.bu konuda bir yardım edebilirsen çok hora geçecek.tel de yine hafıza azaldı uyarıları geliyor.şimdiden çok teşekkürler.

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
kardeş dogrudur ilk olarak şimdi telefonun hata ayıklama ile ilgili bir kısmı var onu aktif et ve superoneclick root programı var onu dene veya buna benzer programları denediysen olmamış olabilir clockworkmod recovery yükleme işlemlerine bir bak ordan recovery yüklersen sonra rom yüklemek zorunda kalabiliyorsun çünki recovery yükledikten sonra sistem hata verebiliyor htc buzz olarak arat internette ve xda forumdan bir link veriyorum dikkatli işlem yaparsan sonuca ulaşabilirsin " " siteyi biraz karıştır dikkatli ol işin içinden cıkamazsan siteden mesaj atarsın yardımcı olurum htc telefonlarda brick olma ihtimali çok daha düşüktür imei silinme gibi bir durumda çıkma ihtimali %0.1 felan kolay gelsin

lord135

lord135

Üye
slm
bende htc one x at&t modeli var türkiye sürümündeki orjinal romu kurabilirmiyim

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
hayır hocam kuramaz sin

MERRA94

Üye
eyvallah burhan kardeşim sağolasın süperuser proğramı geldebildi çok şükür menüye superoneclick proğramıyla ama şu bizim s- on hala s-on yani s- off yapamadım.şimdi soru 1 s-off olmayan makineye custom rom yüklenebiliyormu.soru 2 eğer yükleniyorsa wildfire için en stabil türkçe 2.2 den yüksek rom varmı.kafanı şişiriyorum kusuruma bakma girdik bu mevzulara bi kere.hakkını helal et.saygılar.

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
kardeş hiçbir zaman kafamız şişmez biz burda bilgi paylaşımı yapıyoruz kendi istegimizle ve karşılıksız neyse sorununa geleyim telefonun bootloaderine geldiginde yukarıda pembe bir yazı vardırbunlar
"locked" telefon önceden hiç root edilmemiş oldugunu gösterir garanti süresi devam ediyorsa garanti kapsamına girer
"unlocked" geçmiş olsun garanti süresi varsa bile garanti dışına çıkmış bulunuyorsun root yapmak için bu şart mecburi zaten htc dev sitesinden htc nin kendi sitesinden yapıyorsun
"relocked" bootloader kilidi açılmış root vs işlemler görmüş ve geri kilitlenmiş bir telefon garanti dışıdır neden geri bootloaderi kilitlerler amaç nedir derseniz htc nin dagıtmış oldugu orjinal roma dönmek için bu bootloaderin kilitli olması gerekiyor onun için tekrar kilitliyorlar bootloaderi kiltli bir telefona recovery root rom gibi hiçbir işlem yapamazsınız unlocked olmadıgı için yapacagınız tüm komutlar devre dışı oldugu için çalışmayacaklardır . iyi forumlar

kartal555

kartal555

Üye
HTC EVO 3D 4.2.2. VERSİYONDA SORUNSUZ ÇALIŞAN ROM VE ROOT KURULU DOSYASI VARMI

MERRA94

Üye
eyvallah kardeşim cevapların için ama şimdide wifi sorunu çıktı root yattıktan sonra hangi işlemi yaptıysam wifi ye bağlanamıyorum önceki boot 1.01.0002 şimdiki ise 1.02.0000 sorun nerede acaba.ve cihaz hala s-on da ama süper user proğramı menüde mevcut.teşekkürler

burhankoxp22

Üye
    Konu Sahibi
rom konusunda yardımcı olamam çünkü kernel de sıkıntı olabilir veya romda sıkıntılar olabliyor ben htc sensation kullanıyorum benim romu isteyen olursa verebilirim kendi editledigim romu kullanıyorum wifi sıkıntısına gelirsek root yapınca htcnin orjinal romları bozulabiliyor wifi sıkıntısı ondan olabilir boot 1.01.0002 veya başkabir boot sürümü ile alakası yok root yaptıgınız için başka bir rom yükleyin sornununuz büyük ihtimal düzelecektir.bu arada romun içerisindeki boot.img dosyasını bootloader ekranından flashlamayı unutmayın sonra hangi romu yükkleyecekseniz o romu yükleyin bu işlemi yapmazsanız romunuz açlmayacaktır. tüm romlar için geçerlidir
"not htcnin her telefonu için geçerli degildir bu boot.img dosyasını flashlamak örnek vermek gerekirse htc explorer (pico) telefonunu kullandım boot.img dosyasını kerneli flashlamadan da rom kurulurken kendi boot.img dosyasını kendisi kullanıyordu."

Üst Alt