Hiç bir şekilde telefona reset atamıyorum

Sponsorlu Bağlantılar

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
    Konu Sahibi
Hiç bir şekilde telefona reset atamıyorum
Kullanıcı kulubüne yazacaktım ama orda genelde cevap alamıyorum. Sorun şu; telefon kendi kendine reset atıyor atmadan önce vpn, wifi kapatıyorum telefon tekrar açıldığında kapanmamış oluyor. Soft reset işe yaramadı, hard reset hem ayarlar menüsünden hemde normal tuşlardan işe yaramıyor, lsrt ilede denedim yine olmuyor kafayı yiycem biri yardım edebilir mi ? Telefonun orjinal şarj kablosu bozuk bende s3'ün şarjıyla şarj ediyorum bu yüzden oluyor olabilir. Bu arada konuyu bilerek buraya açtım görülebilsin diye.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Kendi kendine reset atması donanımsal yada yazılımsal bir sorundan kaynaklı olabilir.
Öncelikle işe şarj aleti / kablosu ile başlayın. Evde mini usb kullanan bir cihaz varsa onun şarj aleti ile şarj etmeyi deneyin. ( Tablet şarj aleti favorimdir). Pili bu şekilde şarj edin isterseniz.

Olduki pil ile alakalı bir sorun çıkmazsa hazır wp 10 beta sürümü yakın nasılsa deyip Telefondaki verileri pc ye yedekleyin (hafıza kartı varsa onuda yedekle) ve Lsrt , Nsrt gibi programlar vasıtasıyla orjinal yazılımı yeniden flaşlayın.

Gelelim donanım kısmına. Telefonu sallayınca oynayan bir parça var mı yada ses geliyor mu cihazdan ona bakın.
Varsa eğer verin servise.

• Beğen
Tepkiler: ogzhnoTr
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
    Konu Sahibi
Kendi kendine reset atması donanımsal yada yazılımsal bir sorundan kaynaklı olabilir.
Öncelikle işe şarj aleti / kablosu ile başlayın. Evde mini usb kullanan bir cihaz varsa onun şarj aleti ile şarj etmeyi deneyin. ( Tablet şarj aleti favorimdir). Pili bu şekilde şarj edin isterseniz.

Olduki pil ile alakalı bir sorun çıkmazsa hazır wp 10 beta sürümü yakın nasılsa deyip Telefondaki verileri pc ye yedekleyin (hafıza kartı varsa onuda yedekle) ve Lsrt , Nsrt gibi programlar vasıtasıyla orjinal yazılımı yeniden flaşlayın.

Gelelim donanım kısmına. Telefonu sallayınca oynayan bir parça var mı yada ses geliyor mu cihazdan ona bakın.
şarj aleti fark etmiyor, pil değiştirdim hala aynı, sallayıncada ses gelmiyor. Lsrt tam yükleyecekken reset atıyor hop baştan açılıyor telefon. Geçtik bakalım nokia 5230'a iyi dayandı 5 senedir bana

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Soft reset attınız mı acaba?

merlin19

merlin19

Üye
teleservice haric resmi nokia servisine var hiç uğraşma..

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic
dakamon

dakamon

Üye
Dead Flash atacaksın yada direk nokiacare noktasına cihazı bırakacaksın

MaxiCep Windows Phone uygulamasıyla gönderildi.

Rainesto

Rainesto

Üye
Lsrt de reset atıyorsa hard-soft reseti dene kanka olmazsa tek çare teleservis :(

ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
    Konu Sahibi
hiç biri olmuyor :D teleservise kesinlikle vermem zaten :D şişlide nokia care var oraya her türlü :D Şu an tek sıkıntım garantiden cihaz değişimi yaparlar mı yoksa anakart değişimi için ücretmi isterler. Hiç bir şekilde hard/soft reset lsrt dead flaş yemiyor telefon :D Resmen bağımsızlığını ilan etti :D

Rainesto

Rainesto

Üye
hiç biri olmuyor :D teleservise kesinlikle vermem zaten :D şişlide nokia care var oraya her türlü :D Şu an tek sıkıntım garantiden cihaz değişimi yaparlar mı yoksa anakart değişimi için ücretmi isterler. Hiç bir şekilde hard/soft reset lsrt dead flaş yemiyor telefon :D Resmen bağımsızlığını ilan etti :D

Nokia care yapamazsa direkt teleservise yolluyor

hajkhanx33

hajkhanx33

Üye
Hadi iyisin baktın bir üst seviye olan 1520 verdiler

Rainesto

Rainesto

Üye
oranın gönderceğini pek sanmıyorum :s cihazlar satın alınma tarihinden itibaren 2 yıl garantili değil mi

Kanka şimdi yapamayacağı şey oluyor mesela 920 ekran pır pır etmesinden verdim teleservise yollamamız lazım dedi oraya gitti 620 de batarya oynuyordu nokia carede yaptılar 2 gün sonra aradılar gel al diye :D

• Beğen
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
    Konu Sahibi
Kanka şimdi yapamayacağı şey oluyor mesela 920 ekran pır pır etmesinden verdim teleservise yollamamız lazım dedi oraya gitti 620 de batarya oynuyordu nokia carede yaptılar 2 gün sonra aradılar gel al diye :D
ya garantiye girsinde gerisi umrumda değil :D

• Beğen
Tepkiler: Rainesto
emz

emz

Üye

Bak lsrt de özel bir mod varya hani cihaz açılmıyorken nasıl sıfırlayacağına dair anlatıyor. Nokia destekte falan da bulabilirsin. Önce hard reset atarmış gibi aç sonra da kabloyla tak. Ama ünlemde iken tak. Olur diye düşünüyorum. Denemenden zarar gelmez :ehe

• Beğen
ogzhnoTr

ogzhnoTr

Üye
    Konu Sahibi
Bak lsrt de özel bir mod varya hani cihaz açılmıyorken nasıl sıfırlayacağına dair anlatıyor. Nokia destekte falan da bulabilirsin. Önce hard reset atarmış gibi aç sonra da kabloyla tak. Ama ünlemde iken tak. Olur diye düşünüyorum. Denemenden zarar gelmez :ehe

bilmediğim halde denemişim :D

emz

emz

Üye
bilmediğim halde denemişim :D

Eğer sen o moda aldığından yeniden başlıyorsa anakartını tatile göndermişsin demektir. Eğer o modda ünlem ile kalıyorsa sorun yok yazılımı basarsın. Sadece driver eksiliği falan vardır. Beklersen ve telefon usbye takılı kalırsa öyle ondan sonrası bilgisayardan. Elbet olur o zaman. Ama kalıp kalmadığını tekrar bir dene :)

Üst Alt