İpucu Güç tasarrufunu açınca pilim daha erken bitiyor

Sponsorlu Bağlantılar

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Güç tasarrufunu açınca pilim daha erken bitiyor
One M8 telefonumda güç tasarrufu modu kapalıyken, açık olduğu hale göre pilin daha uzun süre dayandigini fark ettim. Üstelik, şarj %85 civariyken telefonu sarjdan çekip güç tasarrufuna alırsam çok daha uzun süre dayanıyor. Konuyu gereksizlere acacaktim ama ciddiye almazsanız diye buraya açıyorum. Bu durum neden olabilir acaba? Açıkçası ben telefonun pili algılamada yazilimsal hatalarının olduğunu düşünmekteyim, wipe atsam düzelir gibime geliyor ama telefona baya yerleştim, wipe atmakta istemiyorum. Sizce ne yapmalı?

HTC Sense 6 ile Android 5.0.1

Son düzenleme:

teknolojibaronu

teknolojibaronu

Üye
"Üstelik, şarj %85 civariyken telefonu sarjdan çekip güç tasarrufuna alırsam çok daha uzun süre dayanıyor."
Bu gayet doğal gibi geldi bana :hmmm

• Beğen
Tepkiler: abandonware
manguru022

manguru022

Üye
Arkadas ya baslıgı yada iceriği ters yazmıs bi el atsın konuya bence :D @abandonware

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
ben guc tasarrufunun pili daha cok somurdugunu savunanlardanim:ehe android surumunden kaynakli batarya sorunu olabilir

• Beğen
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
"Üstelik, şarj %85 civariyken telefonu sarjdan çekip güç tasarrufuna alırsam çok daha uzun süre dayanıyor."
Bu gayet doğal gibi geldi bana :hmmm
O konuda bir fikrim yok, olabilir cidden. Li-Po piller hakkında tam bir bilgim yok, yorum yapamıyorum.

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
manguru022

manguru022

Üye
Pil daha geç bitiyor = daha uzun süre dayanıyor :hmmm

hocam baslıkta güc tasarrufu acıkken batarya daha ERKEN bitiyor anlamı cıkıyor ama konu iceriginde yazıdıgın yazıda %85 de cekiyorum güc tasarrufunu acıyorum daha COK gidiyor demişsin orayı anlayamadık ki

• Beğen
Tepkiler: byAndroid
OnurYurdakul

OnurYurdakul

Üye
One M8 telefonumda güç tasarrufu modu kapalıyken pilin daha uzun süre dayandigini fark ettim. Üstelik, şarj %85 civariyken telefonu sarjdan çekip güç tasarrufuna alırsam çok daha uzun süre dayanıyor. Konuyu gereksizlere acacaktim ama ciddiye almazsanız diye buraya açıyorum. Bu durum neden olabilir acaba? Açıkçası ben telefonun pili algılamada yazilimsal hatalarının olduğunu düşünmekteyim, wipe atsam düzelir gibime geliyor ama telefona baya yerleştim, wipe atmakta istemiyorum. Sizce ne yapmalı?

HTC Sense 6 ile Android 5.0.1
Aynısını windowsta yaşıyorum %85in altında açarsam çok şarj yiyor :islik

• Beğen
mcnpl4

mcnpl4

Üye
Cwm flashlayip wipe battery stats desek ne farkeder :hmmm
bisey degismez bence bosver. zaten guc tasarrufu cok buyuk fark yaratmiyor hicbir telefonda. kullanmadigin ozellikleri kapatirsin internet wifi gibi sorun kalmaz. guc tasarrufu da bunlari kisitliyor. performansta yaptigi kisitlama hem rahatsiz edici hem de pek kari yok. guncelleme geldiginde sorun da cozulur muhtemelen

• Beğen
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
bisey degismez bence bosver. zaten guc tasarrufu cok buyuk fark yaratmiyor hicbir telefonda. kullanmadigin ozellikleri kapatirsin internet wifi gibi sorun kalmaz. guc tasarrufu da bunlari kisitliyor. performansta yaptigi kisitlama hem rahatsiz edici hem de pek kari yok. guncelleme geldiginde sorun da cozulur muhtemelen
Peki ben Andorid 5.1 ile Sense 7 guncellemesini bekleyeyim bari :hmmm

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
hocam baslıkta güc tasarrufu acıkken batarya daha ERKEN bitiyor anlamı cıkıyor ama konu iceriginde yazıdıgın yazıda %85 de cekiyorum güc tasarrufunu acıyorum daha COK gidiyor demişsin orayı anlayamadık ki
Ben bi sıkıntı göremiyorum ama yinede biraz duzenleyeyim.

Edit: tapatalk başlığı düzeltmeye izin vermedi ya ugrasmayayim şimdi anlayan anlasın, anlamayana da hayırlısı diyelim :hmmm

abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
İfadelere takilmayin yav :zzz:

MaxipmaN

Üye
bana da öyle geliyodu bi ara, kışın öyle bile olsa yazın değil
tasarruftan çıkarınca ısınma fazla olduğundan daha çabuk bitiyor :D

• Beğen
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
bana da öyle geliyodu bi ara, kışın öyle bile olsa yazın değil
tasarruftan çıkarınca ısınma fazla olduğundan daha çabuk bitiyor :D
Ben normalde pek dikkat etmen pulun be kadar gidiyor diye.. bir kaç haftadır dikkatimi çekiyor hepsi o :)

• Beğen
Tepkiler: MaxipmaN
abandonware

abandonware

Üye
    Konu Sahibi
Arkadas ya baslıgı yada iceriği ters yazmıs bi el atsın konuya bence :D @abandonware
"Güç tasarrufunu kapatınca pilim daha geç bitiyor" başlığını "güç tasarrufunu açınca pilim daha erken bitiyor" olarak değiştirdim. Ayrıca konu içeriğinde de bazi değişiklikler yaptım. Kafa karışıklıklari giderilmistir umarım : ?

Üst Alt