Galaxy S5 Wifi Otomatik Bağlanmıyor

Sponsorlu Bağlantılar

erotero

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S5 Wifi Otomatik Bağlanmıyor
Merhabalar,
Dün hiç bir sıkıntım yokken wifi'ı kapamıştım ve telefonu şarja takıp bırakmıştım. Elime aldığımda wifi'ın otomatik bağlanmadığını her seferinde şifre yazmam gerektiğini gördüm ve can sıkıcı bir durum oluşturmaya başladı. Hem fazla bildirim gelmesinden hem de şarjın daha uzun süre gitmesi için wifi'ı el alışkanlığı olarak kapıyorum. Lütfen birisi yardımcı olsun. Cihazım rootludur.

kralberk13

kralberk13

Üye
'un akıllı telefon sektöründe amiral gemisi olan Galaxy serisinin şuan son telefonları olan S4 ve S5 'de Wi-Fibağlantı veya bağlandıktan sonra kopma sorunu yaşanmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.1. Galaxy S4, Galaxy S5 Wi-Fibağlantısını başka modemlerde yapabiliyorsunuz ama kendi modeminizde yada tam tersi' de olabilir yapamıyorsanız 'Kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine)kablosuz ayarlardan kanal 6 yada 11 olacak şekilde ayarlayınızşifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor.2. Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi bağlantısını denediğinizde bağlanıyor bağlantı sağlanamadı yada bağlantı sonlandırıldı uyarısı varsa'Yukarıdaki nedenler yada girmiş olduğunuz şifre yanlış olabileceği anlamınada gelebilir modem arayüzünden şifrenizi kontrol edinizEğer şifreyi siz belirlemedi iseniz modem altında ürün anahtarı yada ürün parolası diye bir yazı bulabilirsiniz.3. Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz: Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş'e dokunup "Uykudayken Wifi' yi açık tut" seçeneğini"Daima"olarak ayarlıyorsunuz.Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi' yi açın ve"Wifi power save mode"kısmı açıksa kapalıya getiriniz.3. Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz: Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş'e dokunup "Uykudayken Wifi' yi açık tut" seçeneğini"Daima"olarak ayarlıyorsunuz.Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi' yi açın ve"Wifi power save mode"kısmı açıksa kapalıya getiriniz.4. Kablosuz bağlantınız var ama internet' e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ' Android cihazınızdan yada modem arayüzünden"DNS"tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

alıntıdır

erotero

Üye
    Konu Sahibi
'un akıllı telefon sektöründe amiral gemisi olan Galaxy serisinin şuan son telefonları olan S4 ve S5 'de Wi-Fibağlantı veya bağlandıktan sonra kopma sorunu yaşanmaktadır. Bu sorundan kurtulmak için aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.1. Galaxy S4, Galaxy S5 Wi-Fibağlantısını başka modemlerde yapabiliyorsunuz ama kendi modeminizde yada tam tersi' de olabilir yapamıyorsanız 'Kablosuz bağlantı sorunu olan modemin arayüzüne giriş yapıp (içerisine)kablosuz ayarlardan kanal 6 yada 11 olacak şekilde ayarlayınızşifreleme tipi wpa psk olarak değiştiriyorsunuz eğer olmazsa wep olarak ayarlayınız (wep olursa her şifreyi kabul etmez alfabede f ye kadar karakteri seçebiliyorsunuz örnek A1B1C1D1E1 yada 9876543210)Son işlem modem güvenlik duvarını devre dışı bırakmanız gerekiyor.2. Galaxy S4, Galaxy S5 Wifi bağlantısını denediğinizde bağlanıyor bağlantı sağlanamadı yada bağlantı sonlandırıldı uyarısı varsa'Yukarıdaki nedenler yada girmiş olduğunuz şifre yanlış olabileceği anlamınada gelebilir modem arayüzünden şifrenizi kontrol edinizEğer şifreyi siz belirlemedi iseniz modem altında ürün anahtarı yada ürün parolası diye bir yazı bulabilirsiniz.3. Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz: Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş'e dokunup "Uykudayken Wifi' yi açık tut" seçeneğini"Daima"olarak ayarlıyorsunuz.Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi' yi açın ve"Wifi power save mode"kısmı açıksa kapalıya getiriniz.3. Galaxy telefonunuzda herhangi bir donanım sorunu yoksa aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz: Ayarlar > Bağlantılar > Wifi > Gelişmiş'e dokunup "Uykudayken Wifi' yi açık tut" seçeneğini"Daima"olarak ayarlıyorsunuz.Telefon etme kısmından *#0011# yazın, karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacak. Buradan menü butonuna tıklayarak Wifi' yi açın ve"Wifi power save mode"kısmı açıksa kapalıya getiriniz.4. Kablosuz bağlantınız var ama internet' e dolaşamıyorsanız sayfa görüntülenmiyor hatası varsa ' Android cihazınızdan yada modem arayüzünden"DNS"tanımlaması yapabilirsiniz. Örnek DNS: 8.8.8.8 – 8.8.4.4

alıntıdır
Hocam siz sanırım sorunu yanlış anladınız. Ben bu makaleyi daha önce okumuştum. Ama benim sorunum kopma sorunu, modeme bağlanmama vb değil. Benim sorunum ilk mesajda da belirttiğim gibi wifi'ı açtıktan sonra her zaman otomatik olarak modemime bağlanırdı artık her seferinde şifre yazmam gerekiyor. Otomatik bağlanmayla alakalı bir ayar da bulamadım ve bunun hakkında yardım almak istiyorum. Bu arada ilgin için teşekkürler :)

erotero

Üye
    Konu Sahibi
Arkadaşlar bilen yada fikri olan birisi yok mu gerçekten kötü bir hal aldı bu durum

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Ayarlar-wifi-gelişmiş-otmatik bağlan açık değil mi. Sanki bir uygulama veya sistem içinde bişey önbelleğinizi siliyor ve modemi her seferinde tanınmayan yeni modem olarak görüyor.
Modeme reset atın veya otom.bağlanan bir wifi uygulaması deneyin, mesela ;
Smart WiFi Pro v.1.8.3 Türkçe
Eğer uygulamada sıkıntı yoksa sistem otomatik bağlantısında sıkıntı var demektir. Fabrika ayarlarına alın.

erotero

Üye
    Konu Sahibi
Ayarlar-wifi-gelişmiş-otmatik bağlan açık değil mi. Sanki bir uygulama veya sistem içinde bişey önbelleğinizi siliyor ve modemi her seferinde tanınmayan yeni modem olarak görüyor.
Modeme reset atın veya otom.bağlanan bir wifi uygulaması deneyin, mesela ;
Smart WiFi Pro v.1.8.3 Türkçe
Eğer uygulamada sıkıntı yoksa sistem otomatik bağlantısında sıkıntı var demektir. Fabrika ayarlarına alın.
Öncelikle sağolasın hocam ilgin için. O dediğiniz yolu zaten daha önce izlemiştim fakat otomatik bağlan gibi bir seçenek mevcut değil. Dediğiniz prograöı yükledim o da işime yaramadı. Root sonrasında tasker, greenify, root booster adlı uygulamaları da yüklemiştim batarya ömrüne katkısı olur mu acaba gibisinden acaba onların biri etkilemiş olabilir mi? Bende o konuda şüpheliyim. Tekrar sağolun.

kralberk13

kralberk13

Üye
@kaankulahli @ghstr bir yardım edin arkadaşa

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Uygulamalardan biri stabil çalışmayı engelliyor olabilir. Özellikle greenify root yetkisi ile (xposed la çalışınca)etkileyebilir. Bence o uygulamaları tek tek kaldırarak denemeli. Wifi ayarlarında nasıl otomatik bağlantı ayarı olmaz çok garip. Ben lollipoptan bakamıyorum sizin ki kitkat sanırım

İbrahimakinci

İbrahimakinci

Üye
Bir de uygulama da işe yaramadı dediniz ama modeminizi otomatik aç butonuyla işaretlemişmiydiniz?

CoDeXx

Üye
Bende daha once ayni sorunu yasamistim isim pc teknik servisi oldugu icin pcden yola cikarak sorunumu cozdum sizde de ise yarayacagini düşünüyorum..

Modemi ac kapa yaptigimiz zamanlar modem telefona ip veremiyor o yuzden ip degistigi icin agdan dusuyoruz ve yeniden sifre girdigimizde modem yeni ipyi tanimliyor ve giriyoruz..

Yapmamiz gereken telefona manuel olarak ip atama..

Ilk once ayarlardan wifi yazan yere geliyoruz ve baglanacagimiz agin uzerine basili tutuyoruz açılan ekrandan ag ayarlarıni yoneti seciyoruz.

Gelismis secenekleri isaretleyip DHCP olan kismak STATIK yapiyoruz..

ip adresi: 192.168.1.12 ( 12 yazan kismi baska iki rakamli biseyde yapabilirsiniz )

ag gecidi : 192.168.1.1 ( aynen bu sekilde olsun )

ag onek uzunlugu : 24

dnsleri de google dns yapin 8.8.8.8 - 8.8.4.4

sonra yukari cikip sifreyi tekrar girin kaydet diyip baglanin..

bu arada ben modeme 192.168.1.1 ile baglaniyorum sizde de oyledir ama bazi modemler 192.168.2.1 ile bağlanıyor ona dikkat edin 2.1 ile baglaniyorsa sonunu 192.168.2.12 ag gecidini 192.168. 2.1 yapi diğer kisimlar ayni zaten..

AYARLAR / WIFI / UZERINDE BASILI TUT/ AG AYARLARINI YONET / GELISMIS SECENEKLER/ DHCP YI STATİK YAP / EL ILE IP VE DNS ATA / SIFREYI YAZ KAYDET..

• Beğen
Tepkiler: eren134

Üst Alt