Telefon Tavsiyesi Galaxy S3'ten Lumia Telefona Geçilirmi ?

Sponsorlu Bağlantılar

luckysleven

luckysleven

Üye
Kullanıcı isteklerinizi göz önünde bulundurursak pişman etmez.
Stabilize ✔
Hız ✔
Güncelleme desteği ✔
Sosyal medya kullanımı ✔
İnternet deneyimi ✔
Tek sıkıntınız yeni bir işletim sistemine geçtiğiniz için eski alışkanlıklarınızı (rom root mağaza dışı oyun uygulama yükleme gibi) bir kenara bırakmanız gerekecek. Mağaza dışı oyun uygulamalar bizde de var ama androidteki gibi kolay değil sadece.
Olurda wpye geçerseniz atraksiyon boldur. Pfd , güncelleme haberleri , yeni sürümlerin sızıntıları gibi.

Hocam sen yapma bari : ) hangi internet deneyimi ? Hangi browserla hangi deneyim ? Sosyal medya diyorsun sunun surasinda cok degil 2-3 ay once whatsapp yuzunden facebook yuzunden insanlar telefonlarini satmayi dusundu. Bir buyuk guncelleme ile bunlar tekrar gumleyecek bu belli birsey. Guncellemeye deginmiyorum bile bir model guncelleme alirken digeri aylar sonra aliyor. Ne aldigi belli degil aldigi da guncelleme olsa. Simdi androidden buraya gececek adama yeni gelecek olan guncellemenin icerigini soylesen bön bön yuzune bakar : )
pfd nedir cahilligime verin ? :)

Gelistiriciler icin ileriki guncellemenin betasini veriyolar. Hatalari geri bildiriyorsun falan. Sonra ms bunlari degerlendirip sana final surumu veriyor .. Tabi yuklemek icin gelistirici olmana gerek yok : )

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hocam bu sistemi 2 sene seve seve kullananlar, telefonlarını 3310 gibi kullanan kullanıcılardır :)
Af buyur!! Hadi giriş seviyesi 400 liralık bir 512 MB Android telefon öner bana. İçine resmi uygulamalar dahil 180den fazla oyun uygulama kurayım. 3 ana güncelleme ve 7 8 ara güncelleme alsın! Ve kasma yaşamasın.
Evet 3310 kullanıcısıyım beni ikna et öyle bir cihaza!

luckysleven

luckysleven

Üye
Af buyur!! Hadi giriş seviyesi 400 liralık bir 512 MB Android telefon öner bana. İçine resmi uygulamalar dahil 180den fazla oyun uygulama kurayım. 3 ana güncelleme ve 7 8 ara güncelleme alsın! Ve kasma yaşamasın.
Evet 3310 kullanıcısıyım beni ikna et öyle bir cihaza!

Hocam yok ve aslada olmayacagi icin kullanici 2 sene kullaniyor. Hatta 2 degil 22 senede kullanir. Zaten kiyaslama yaparken android ve wp olarak yapiliyor bu cok yanlis. Hep diyorum cihazlar baz alinmali.

Yani gidipte galaxy ace mi lumia 520 mi dersen tabiki 520.. 1520 mi note3 mu dersen tabiki note3. Iste wp nin dusuk modelleri bukadar cok satmasinin sebebi de bu.. bosuna en cok satilan model 520 secilmedi..

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hocam sen yapma bari : ) hangi internet deneyimi ? Hangi browserla hangi deneyim ? Sosyal medya diyorsun sunun surasinda cok degil 2-3 ay once whatsapp yuzunden facebook yuzunden insanlar telefonlarini satmayi dusundu. Bir buyuk guncelleme ile bunlar tekrar gumleyecek bu belli birsey. Guncellemeye deginmiyorum bile bir model guncelleme alirken digeri aylar sonra aliyor. Ne aldigi belli degil aldigi da guncelleme olsa. Simdi androidden buraya gececek adama yeni gelecek olan guncellemenin icerigini soylesen bön bön yuzune bakar : )

Gelistiriciler icin ileriki guncellemenin betasini veriyolar. Hatalari geri bildiriyorsun falan. Sonra ms bunlari degerlendirip sana final surumu veriyor .. Tabi yuklemek icin gelistirici olmana gerek yok : )

İnternet Explorer tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor.
Alternatif browserlar var mağazada (i.e tabanlı)
Whatsapp olmazsa olmazım değil. Facebook en son ne zaman girdiğimi unuttum.
Bildirim sorunu yazılımla düzelecek bir problemdi. Onlarda halledildi zaten.

Atla deve yarıştırmıyoruz sonuçta. Kullandığım sistem ve elimdeki telefon tüm ihtiyaçlarımı karşıladıkça devam diyorum.
İlerde giriş seviyesinden üst düzey bir cihazla değişeceğim üvey evlat 620yi. Bir sonraki cihazımda Lumia olacak yani.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
büyük bir güncelleme ile gümlücek derken neyi kastediyorsunuz ? sistem güncelleme aldıkça programlar mı bozuluyor ?

luckysleven

luckysleven

Üye
büyük bir güncelleme ile gümlücek derken neyi kastediyorsunuz ? sistem güncelleme aldıkça programlar mı bozuluyor ?

Yok onu ben biraz abarttim : ) ama bir ara whatsapp sus niyetine duruyordu telefonda mesela. Guncellemeler vs derken anca duzelttiler. Facebook ayni sekilde.
Neyse ben cok konustum : ) aklina gonlune hangisi yatiyorsa guzelce arastir incele onu al kardesim ve ne alirsan al gule gule kullanmani dilerim

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Yok onu ben biraz abarttim : ) ama bir ara whatsapp sus niyetine duruyordu telefonda mesela. Guncellemeler vs derken anca duzelttiler. Facebook ayni sekilde.
Neyse ben cok konustum : ) aklina gonlune hangisi yatiyorsa guzelce arastir incele onu al kardesim ve ne alirsan al gule gule kullanmani dilerim

Hocam hakikaten acımasızca vurdun sisteme. :) L920 kullanıcısı olarak, eleştirilerine hak veriyorum ama hakikaten bahsettiğin kadar kötü olsa bir kez bile sorun yaşatmaz mı be kardeşim. Ben sorun yaşamadım pek. Android daha gelmiş bir sistem ama bu hakikaten nelerin gerekli olduğunda göre değişen bir durum değil mi. Örneğin senin yapıp da benim yapamayacağım şeyleri sıralasak acaba kaç tanesini ben gereksiz bulacağım? Yada dünyadaki kaç insan gerekli kaç insan gereksiz diyecek. Ben bir yazılım geliştirici değilim. Ben Bir donanım üreticisi değilim. Hadi sırala bana da birlikte tarafsızca bakış atalım. Arkadaşlar faydalansın. :)

• Beğen
Tepkiler: ON9 ve luckysleven
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3'de rom Windows Phonede pdf :)

ya baktımda bu pdf işi bayaa zormuş symbianda cfw atiyordum RM-356 felan. resmi güncelleme beklemek en iyisi.

suyunsesi

suyunsesi

Üye

ya baktımda bu pdf işi bayaa zormuş symbianda cfw atiyordum RM-356 felan. resmi güncelleme beklemek en iyisi.

Hocam pfd çok kolay ms hesabınla ms nin bir sayfasına girip telefona yüklediğin bir uygulamada da aynısını yaptınmı bitti. Ayrıca pfd yani geliştirici ön izleme kullanan kişi yaşanacak aksilikleri kabul etmiş sayılır da ben hiç aksilik yaşamadım. Telefonda gayet stabil. Bir ön izleme sürümü kullanıp kullanmadığım anlaşılmayacak kadar stabil. Yanında artı olarak bazı ek özellikleri offical sürüm yayınlanmadan kullanmış oluyoruz. Yeğenimde L720, eşimde 820, bende 920. Hiç birinde sorun yok. Eşimle ben 2,5 yıldır kullanıyoruz. Aktif olarak kullanmasam da mutlaka kullandığım Twitter, Facebook, 6tag (Instagram), Whatsapp, vine telefonda kurulu. Arkaplanda sürekli açıklar. Benim görebildiğim en büyük eksiklik whatsapp ile mp3 gönderememek olabilir. Gerçi kimse benden bir mp3 göndermemi istemedi ama olurda lazım olursa onedrive ile paylaşırım. Başka hiç bir eksiklik bulamıyorum şimdilik kendimce. :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye

Pfd zor mu ? Bir üyelik alıyorsunuz ve mağazadan uygulama indirip oturum açıp güncelleme kontrolü yapıyorsunuz. Hepsi bu kadar.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
Önceki resmi sürüme nasıl dönüyoruz ?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Önceki resmi sürüme nasıl dönüyoruz ?
Nokia Software Updater ile pc den orijinal sürümü tek tıkla yükleyebiliyorsunuz.

Tek sıkıntı tüm yüklü olan uygulamaları yeniden yüklemek zorunda kalıyorsunuz.

luckysleven

luckysleven

Üye
Hocam hakikaten acımasızca vurdun sisteme. :) L920 kullanıcısı olarak, eleştirilerine hak veriyorum ama hakikaten bahsettiğin kadar kötü olsa bir kez bile sorun yaşatmaz mı be kardeşim. Ben sorun yaşamadım pek. Android daha gelmiş bir sistem ama bu hakikaten nelerin gerekli olduğunda göre değişen bir durum değil mi. Örneğin senin yapıp da benim yapamayacağım şeyleri sıralasak acaba kaç tanesini ben gereksiz bulacağım? Yada dünyadaki kaç insan gerekli kaç insan gereksiz diyecek. Ben bir yazılım geliştirici değilim. Ben Bir donanım üreticisi değilim. Hadi sırala bana da birlikte tarafsızca bakış atalım. Arkadaşlar faydalansın. :)

Evet hocam haklısın biraz abarttım : ) Ozaman ben çıtırdan madde madde yazmaya başlayayım : )

-Launcher büyük lüks. Şimdi istesem telefonu bir launcher ile baştan yaratabilirim. İkonlar ve animasyonlarda cabası. Birde launcherların içerisindeki kaydırma ve animasyon hız ayarlarıda insanlık için küçük ama telefon için büyük bir olay. Özetle kişiselleştirme adına ne ararsan kolayca ulaşabiliyorsun
-Genişletilebilir bildirim çubuğu ve detaylı bildirim ekranı. Bildiğimiz üzere lumianın bildirim çubuğunda 5 tane kısa yol eklenebiliyor .. Ayrıca hava durumu borsa haber gibi uygulamalarıda bildirim ekranına ekleyebiliyoruz.
-Yerleşik uygulamalara alternatif uygulamalar. Arama uygulaması,mesajlaşma,rehber vs vs ..
-İnce ayar yapabileceğimiz ekran parlaklık ayarı . Şarja büyük ölçüde etkisi var. Lumiada bu 3 kademe sadece.
-Ana ekran ve uygulama ekranında klasörleme seçenekleri. Lumiada ana ekrana klasörleme yeni geldi ama kişiselleştirme yok .
-Kilit ekranı kişiselleştirebilme .
- Bol seçenekli haber,hava durumu,dergi vs uygulamaları.
-Yine bol seçenekli ofis,iş uygulamaları.
-Kullanıcı dostu gmail uygulaması ve mail uygulamaları.
-Kamera uygulamaları. Güncel popüler sık kullanılan uygulamalara kolayca erişebilme.
-Alternatifli navigasyon uygulamaları ve çok daha iyi bir Here maps uygulaması : )
-Güncellemesi bol kullanıcı dostu sosyal uygulamalar.
-Sistemi rahatlatacak uygulamalar.
-Mağaza dışı uygulama kurabilme lüksü.
-Browser seçenekleri. Hepsi bir kenara chrome elimin altında. Hızı ve arayüzüyle ie browserın 20 adım önünde gidiyor
-Widgetler
-Tek ekranda çoklu uygulama özelliği. Geçen gün bahsetmiştim youtube da video izlerken whatsappta konuşup internette gezinebilmek : )
-Detaylı sistem uygulamaları.
-Alternatifleri bol müzik çalar uygulamaları. Orjinali bile Wp player dan çok önde
-Rom atarak baştan bir telefon yaratma şansı.

Note3 ün kendi özelliklerinden bahsetmiyorum bile adaletsiz bir kıyaslama olur. Çünkü wp de note3 e karşı baz alabileceğim bir model yok : )

Hocam benim aklıma gelenler şimdilik bunlar : )

• Beğen
Tepkiler: B.A.R.O.N
ON9

ON9

Üye
Hocam bu sistemi 2 sene seve seve kullananlar, telefonlarını 3310 gibi kullanan kullanıcılardır :)
Yanılıyorsunuz aslında 3310 gibi değil sene 1999'daki 5110'um gibi kullanıyorum. İlk çıktığı gün aldım 920'mi ve memnunum. Ama 3310'dan kastınızın ne olduğunu biraz daha açarsanız aramızdaki farkın ne olduğunu açıklamaya devam edebilirim. ;)

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
yani program vs kullanmadan telefonu kullanan arkadaş diye söz ediyor sanırsam

akdeniz77

akdeniz77

Üye
lumia 830 veya 925 derim ben.s3 ten lumia 920 ye geçersen minibüs ten inip otobüse binmiş gibi olursun(tasarım olarak sadece)
yani program vs kullanmadan telefonu kullanan arkadaş diye söz ediyor sanırsam
bak kardeşim bende sana yazayım bi senaryo:2 sene l920 kullandım türkiyeye geldiğinden 1 hafta sonra aldım.ben android olsun wp olsun telefona bilgisayar gözüyle bakrsan hiç bi verim alamassın zaten.l920 s3 egöre biraz kaba bi telefon ama kamera hız piksel kalitesi dersen l920 s3 ü pazara gönderir.2.5 senedir ne kulaklığına şarj aletine telefona 50 den fazla yere düştü.hatta arkadaşla iddaya girip konraplağa cam çivisi çaktım onunla kasayı değiştircem diye ve çaktım kasa da sadece çizildi::)2 yılın sonunda bu herşeyin uygulamsı olan androide bi geçiyim dedim çok pişman oldum telefona 18 tane uygulama kurdum windows 95 e döndü.bekle bekle bekle kapa aç bataryayı sök.bunlar wp de yok istediğin kadar uygulamanı kur bak keyfine.ve şimdi l830 kullanıyorum yeni aldım çok da memnunum.uygulama konusuna gelince fb whatsapp ınstagram falan iyi çalışıyor yani ınstagramda direct ve video yükleyemiyosun ama alternatifleri var.arkadaşın biri geçmişi bırak geleceğe senaryo yazmış patlar çöker diye yok öyle bişey yani bence bi dene derim.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic ve ON9
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
denicemde 6 inch biraz büyük mü gelir acaba ? 3400mah olması cezbetti beni mükemmel bir sarj süresi verir.cebe sığar mı onun derdindeyim :)

programlari bir şekilde hallederiz.

luckysleven

luckysleven

Üye
lumia 830 veya 925 derim ben.s3 ten lumia 920 ye geçersen minibüs ten inip otobüse binmiş gibi olursun(tasarım olarak sadece)

bak kardeşim bende sana yazayım bi senaryo:2 sene l920 kullandım türkiyeye geldiğinden 1 hafta sonra aldım.ben android olsun wp olsun telefona bilgisayar gözüyle bakrsan hiç bi verim alamassın zaten.l920 s3 egöre biraz kaba bi telefon ama kamera hız piksel kalitesi dersen l920 s3 ü pazara gönderir.2.5 senedir ne kulaklığına şarj aletine telefona 50 den fazla yere düştü.hatta arkadaşla iddaya girip konraplağa cam çivisi çaktım onunla kasayı değiştircem diye ve çaktım kasa da sadece çizildi::)2 yılın sonunda bu herşeyin uygulamsı olan androide bi geçiyim dedim çok pişman oldum telefona 18 tane uygulama kurdum windows 95 e döndü.bekle bekle bekle kapa aç bataryayı sök.bunlar wp de yok istediğin kadar uygulamanı kur bak keyfine.ve şimdi l830 kullanıyorum yeni aldım çok da memnunum.uygulama konusuna gelince fb whatsapp ınstagram falan iyi çalışıyor yani ınstagramda direct ve video yükleyemiyosun ama alternatifleri var.arkadaşın biri geçmişi bırak geleceğe senaryo yazmış patlar çöker diye yok öyle bişey yani bence bi dene derim.

O arkadas benim isim verebilirsin rahat ol.. Ama tekrar diyorum yazdiklarinin hic bir anlami yok. Tamamen yazmak icin yaziyorsun .. Yok civi cakmissinda yok 50 kere yere dusurmussunde falan filan. Bunlar kimin umrunda ? Ha senin icin cok onemlidir civi cakinca cizilmemesi ozaman sen getir bakalim bana elindeki 830 u ben bir cekic darbesiyle ne hale getiriyorum o telefonu . Birakin artik su nokianin yere dusunce birsey olmamasi muhabbetlerini. Sen telefonuna temiz bak isterse kasasi camdan olsun pasa pasa kullanirsin.. Ayrica 1320 den once 5 ay falan 925 kullandim 920 den gozle gorulur tek farki kasasi ve amoled ekrani onun disinda farklari anlayamazsin bile ve sen diyorsunki 920 alirsan otobuse binersin alacaksan 925 al.. Yani kendinle celisiyorsun insanlari yanlis yonlendirme.. Android deneyimini hangi cihazda yasadin da o sorunlar meydana geldi bilemiyorum ama android var android var bunu da dikkate al derim.. Gecen seferde birseyler yazdin fazla uzatmadim uzatma ihtiyacida hissetmedim ama dedigim gibi biraz bilgi sahibi olmaya davet ediyorum seni..

Hic bir sey yapamiyorsan az yukarida siraladigim maddelere bir goz at ..

Edit: Bu arada bir konuda pfd nin ne oldugunu sormussun. Evet bilmemek degil ogrenmemek ayip ama daha pfd gibi artik hemen hemen herkonuda gecen google a yazdigin anda bir cok bilgiye ulasabilecegin bir konu hakkinda bilgin olmadan koru korune sistemi savunman yazdiklarinin ne kadar bilincsiz oldugunun bir gostergesidir zaten bunun uzerinede ne yazarsan yaz cevap verme ihtiyaci duymam. Kolay gelsin..

Son düzenleme:
akdeniz77

akdeniz77

Üye
O arkadas benim isim verebilirsin rahat ol.. Ama tekrar diyorum yazdiklarinin hic bir anlami yok. Tamamen yazmak icin yaziyorsun .. Yok civi cakmissinda yok 50 kere yere dusurmussunde falan filan. Bunlar kimin umrunda ? Ha senin icin cok onemlidir civi cakinca cizilmemesi ozaman sen getir bakalim bana elindeki 830 u ben bir cekic darbesiyle ne hale getiriyorum o telefonu . Birakin artik su nokianin yere dusunce birsey olmamasi muhabbetlerini. Sen telefonuna temiz bak isterse kasasi camdan olsun pasa pasa kullanirsin.. Ayrica 1320 den once 5 ay falan 925 kullandim 920 den gozle gorulur tek farki kasasi ve amoled ekrani onun disinda farklari anlayamazsin bile ve sen diyorsunki 920 alirsan otobuse binersin alacaksan 925 al.. Yani kendinle celisiyorsun insanlari yanlis yonlendirme.. Android deneyimini hangi cihazda yasadin da o sorunlar meydana geldi bilemiyorum ama android var android var bunu da dikkate al derim.. Gecen seferde birseyler yazdin fazla uzatmadim uzatma ihtiyacida hissetmedim ama dedigim gibi biraz bilgi sahibi olmaya davet ediyorum seni..

Hic bir sey yapamiyorsan az yukarida siraladigim maddelere bir goz at ..

Edit: Bu arada bir konuda pfd nin ne oldugunu sormussun. Evet bilmemek degil ogrenmemek ayip ama daha pfd gibi artik hemen hemen herkonuda gecen google a yazdigin anda bir cok bilgiye ulasabilecegin bir konu hakkinda bilgin olmadan koru korune sistemi savunman yazdiklarinin ne kadar bilincsiz oldugunun bir gostergesidir zaten bunun uzerinede ne yazarsan yaz cevap verme ihtiyaci duymam. Kolay gelsin..
1. ben çok rahatım.2.si uzun olan ben yeteri kadar bilgi sahibiyim android var android var da nedir ya note 3 ün var android fanlığı yapıyorsun bu bi tercih meselesi bana ve kullanan arkadaşlara yetiyor. tabiki gelişmesini herkez ister eksikler yok değil pfd yi bilmememde senin teknoloji uzmanı olman ve cahil olmam anlamına gelmez.sen benim telefonu çekiçliyosun ya senin tel i de getir de bi 100-150 uygulama atalım belki astronot olur telefonun he ne dersin çok hızlı ya android marsa uçar::)

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
lumia 920 hız konusunda Galaxy s3'ü pazara gönderemez.ben buna archidroid cyanogenmod 11 yuklesem ve üstüne 1.8.ghz overlock kernel atsam = lumia 920yi yerden kaldırmaz.
ama bu sefer sarj 2 saatte biter orası ayrı :) Sarj süresi icin touchwiz kullanıyorum yoksa kullanmam.

benim amacım yeni bir şeyler keşfetmek. şuanlik ön araştırma yapıyorum ilerde pişman olmayayım diye çünkü bildiğin o sistem gidecek ve yeni bir sistem kullanmaya başlayacaksin.

normalde note 2 falan düşünüyordum ama fikrim birden değişti nedense