Telefon Tavsiyesi Galaxy S3'ten Lumia Telefona Geçilirmi ?

Sponsorlu Bağlantılar

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
Galaxy S3'ten Lumia Telefona Geçilirmi ?
galaxy s3 kullanıyorum dn4 (ditto note 4) 4.4.4 romu yüklü.

lumia 925 veya 930 ile takas yapmayi düşünüyorum.

Ama kafama takılan sorular var.

Bu dediğim cihazları hiç kullanmadım bunlar stabilmi ? sarji nasıl? tatmin edici bir performans sunuyor mu ? s3 ten buna geçmeye değermi ? Ram sorunu olmasını kesinlikle istemiyorum hiç değilse arkada 2-3 uygulama tutabilsin yeter.yada sizin onerebileceginiz baska wp telefon varmi ? dediklerime bakılırsa WP tecrübem hiç yok :)

Konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın.

suyunsesi

suyunsesi

Üye
Stabilite ya da Ram sıkıntısı yaşamazsın. Arkaplanda kaç uygulama tutarsan tut kasma yapmaz. Telefonu ağzına kadar doldursanda şişme yapmaz. Aslında farkını en çok mağaza yönünde hissedebilirsin. Çünkü Windows Phone mağazası bir android mağazası kadar dolu değil. WP Mağazasına uygulama geliştiricilerinin desteği Android yada IOS kadar yok. Sen en iyisi telefonu kullanış şeklini yazarsan daha çok yardımcı olabiliriz. En çok kullandığın uygulamaları - oyunları, olmazsa olmaz dediğin özellikleri vs. yazmalısın. Bizde sana bunlar bizde var yada yok diyelim. Sen karar ver. Çünkü kimi insana bazı uygulamalar ve özellikler gereksizken, kimi insanlar "aman o olmazsa hayatta olmaz" diyebiliyor.

• Beğen
Tepkiler: Aybin.Kilic, Esendağlı ve Rainesto
Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Öncelikle @suyunsesi arkadaşıma kesinlikle katılıyorum. Telefonu kullanım amacınızı yazabilirseniz size yardımcı olabileceğimizi sanıyoruz.

• Beğen
Tepkiler: suyunsesi
onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
930 un fiyatlarina baktimda çok pahalı geldi ya.925 ila 920 düşünüyorum.pek bir beklentim yok sosyal ağları kullanıyorum face whatsaap instagram soundcloud zedge falan.oyun olarak oynadığım bi clash of clans var.bazen yoğun kullanırım bazen hiç kullanmam.rahat 4-5 saat ekran süresi almam lazım.ya tabi s3 de akıllı bekleme var tonlarca özellik var ama sadece akıllı beklemeyi kullanıyorum.lumiada da ekran zaman aşımıni yukseltiriz yapcak bir şey yok :)

lumia 925-920 farkları neler ? hangisi daha güncel ? güncelleme alması çok önemli benim için.

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
clash of clans dediğin an senin için WP bitmiştir :)
tüm uygulama/oyunlara buradan bakabilirsin ön fikir açısından

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
basit bir oyun benim için sorun yaratmaz

Emre

Üye
930 un fiyatlarina baktimda çok pahalı geldi ya.925 ila 920 düşünüyorum.pek bir beklentim yok sosyal ağları kullanıyorum face whatsaap instagram soundcloud zedge falan.oyun olarak oynadığım bi clash of clans var.bazen yoğun kullanırım bazen hiç kullanmam.rahat 4-5 saat ekran süresi almam lazım.ya tabi s3 de akıllı bekleme var tonlarca özellik var ama sadece akıllı beklemeyi kullanıyorum.lumiada da ekran zaman aşımıni yukseltiriz yapcak bir şey yok :)

lumia 925-920 farkları neler ? hangisi daha güncel ? güncelleme alması çok önemli benim için.
Clash Of Clans Yok Soundcloud Resmi Sürümü Yok Alternatifler var .
basit bir oyun benim için sorun yaratmaz
Alışkanlık Yapmışsa Telefonu Kırarsın ben diyim.

suyunsesi

suyunsesi

Üye

Clash of Clans veya Soundcloud yok bizim mağazada. Senin için olmazsa olmaz değillerse benzerlerini bulabilirsin mağazada.
4 - 5 saat ekran süresini kolayca aşarsın. Ben abartı kurcalayan biri değilim, oyun çok az oynarım. Sabahtan şarjdan aldığım cihazı ertesi gün öğlen arkası falan tekrar takıyorum. Ayrıca WP sistemde de Pil Tasarruf Modu diye bir olay var.
925, 920 den daha yeni bir telefon. Ancak 925 ile 920 arasındaki farklar çok az. Göze batan farklar olarak 925 daha ince ve hafif. Fotoğraf kalitesi çok az bir farkla daha iyi ancak 920 nin direk kablosuz şarj özelliği var. 925 e ek kapak alabiliyorsun kablosuz şarj için.
Telefonlar 2007 ye kadar gelecek tüm güncellemeleri donanımlarının verdiği kadarıyla alacaklar. Güncelleme desteği konusunda sıkıntı yok. Şu anki tüm Lumia telefonlar Windows 10 güncellemesini dahi alacaklar.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
Clash ve soundcloud olmaması benim için buyuk bir eksiklik değil.uygulama desteği beni şüphelendirdi ama istediğim uygulamalarin çoğu var sanırım.

telefonu kurcalamayi çok severim s3 e sayısız rom attım lumiada böyle bir seçenek yok heralde :)

ponçikEnişte

ponçikEnişte

Üye
rom olayı yok, anca canın sıkılığında tema rengi, arkaplan resmi ve kutucukların yer ve boyutlarını değiştirirsin anca o :)
gerçi 3. parti çeşitli uygulamalarla çok daha detaylı/değişik başlangıç ekranları tasarlanabiliyor

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Wp de rom , root vs işleri unutun bence. Sistem o tip müdahalelere izin vermiyor. Kullanım olarak tüm beklentilerinizi karşılar. (Sosyal medya, müzik, video, internet) Oyun konusunda da pek sıkıntı yok bence. Mağaza da fazlasıyla zaman geçirecek oyunlar var.
925 in 32 GB modelini araştırın. 16 gb bir yerden sonra yetersiz kalıyor. (Sd kart desteği olsaydı efsane olurdu).
Alternatif olarak ta 1320 tercih edilebilir. Uzun pil ömrü ile birlikte geniş ekran olması avantaj ama kamera konusunda,gündüz iyi gece vasattır.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
kamera pek önemli değil.1320 ile 925 in fiyatları benzer gibi. ikisini ayrintili bir araştırmam lazım.

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
925 şık bir cihaz. Ele tam anlamıyla yakışıyor. Dediğim gibi hafıza kartı desteği olmaması tek dezavantajı. Wp10 için 4.7" inç ve üzeri cihazlara yatırım yapmak akıllıca bir iş olur.

onurcngzhn34

onurcngzhn34

Üye
    Konu Sahibi
peki siz iki telefondan hangisini önerirsiniz son olarak ?

1320de ips ekran kullaniliyor 925de amoled ekran kullanılıyor. ayrica 925 in gpusunun 1320den daha iyi olduğunu duydum.

iki telefonda 720x1280 kullaniyor ama 6 inch olan 1320 nin ekranı leş gibi olur sanırım.

sanırım 925 üzerinde yoğunlaşacagim.

papakudioflu

papakudioflu

Admin

1320de ips ekran kullaniliyor 925de amoled ekran kullanılıyor. ayrica 925 in gpusunun 1320den daha iyi olduğunu duydum.

iki telefonda 720x1280 kullaniyor ama 6 inch olan 1320 nin ekranı leş gibi olur sanırım.

Lumia 830'u da göz önünde bulundurun bence.

StartTheGame

StartTheGame

Üye
Kesinlikle samsungu onermem almamda , Lumia yı gonul rahatlığıyla kullanabilirsin, bence samsung telefon yerine dokunmatik bomba yapıyor , her an patlama riski var :)

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Şahsen bütçeniz yüksek olsa 1520 yi gözüm kapalı önerirdim. Hatta ikinci el piyasasından bakınız isterseniz

Esendağlı

Esendağlı

Üye
Ben n8 kullanırken modaya uyup sıfır S3 aldım 1 hafta kullanıp eşime verdim ve n8 e geri döndüm bir türlü sevemedim,n8 den sonra ise L920 aldım harika bir cihaz 1.5 yıl kullandıktan sonra onu da takasa verip L1020 aldım, lumia lar gerçekten çok güzel cihazlar. pişman olmazsın.

Emre

Üye
Ben n8 kullanırken modaya uyup sıfır S3 aldım 1 hafta kullanıp eşime verdim ve n8 e geri döndüm bir türlü sevemedim,n8 den sonra ise L920 aldım harika bir cihaz 1.5 yıl kullandıktan sonra onu da takasa verip L1020 aldım, lumia lar gerçekten çok güzel cihazlar. pişman olmazsın.
Lumia 830

Son düzenleme:
YaşlıTaşCocuk54

YaşlıTaşCocuk54

Üye
Kapalı kaynak kodlu zaten ne romu