Esrardan Nasıl Kurtulunur Lütfen Yardım Edin

Sponsorlu Bağlantılar

a21a

a21a

Emekli Yönetici
mutlaka sağlık kurumuna gidilmeli... ve ilaç mutlaka kullanılmalı...

geçmiş olsun

darkred

darkred

Üye
crazy işlerin içinde büyümüş olabilirsin ama kişiden kişiye fark eder bu durum.bi laf daha var EŞŞEĞİNİ ÖNCE SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA SONRA ALLAH'A EMANET ET die.bak yine seni eleştirmiyorum görüşlerine sagı duyuyorum bunu belirteyim ama sonuç olarak gencecik bir insanın hayatı söz konusu olacak kadar ciddi şeyler bunlar.onun için arkdaşın herşeyi heryönden görmesi tartması lazım oke yanlış anlama beni....

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
haberci abi öncelikle geldigin için ve yardım ettigin için sana teşekkür ediyorum

ama bu kızla tanışalı 1 hafta oldu kız bana söleyeli 4 gün oldu ya laf anlamıyoo Yok diyo bişe demiyo bazen küsüyo ya dilimde tüy tel . kntür bitti laf anlamıyooo ya annesini tanısam veya babasını tanımıyomm tek ben biliomm ya bide büyüklerimiz ugraşması lazım tek başıma kaldım ne yapacagımı bilmiorum hergün bana diyo ölüyorum diye yine kiriz tutuyo içme diyom tamam diyo oyalıyom ama dayanamıyo o acıya

Haberci

Haberci

Üye
Bak madem bu konu genele açıldı buraya kadar tamam ama bundan sonrasını genelden konuşmamaya özen gösterelim lütfen.Çünkü bu işin şu an için yapılması gereken o kız arkadaşımızın acilen krizi atlatması gerekiyor ve ondan sonraki merhaleler daha ikinci planda kalıyor.
Kız arkadaşının yardım istememesi kadar doğal bir şey yoktur.Ta ki canı yanana kadar kriz tutana kadar şu an demek ki krize girdi ve senden yardım istiyor veya sana yakınıyor.Diğer zamanlar senden yardım istemez kendisinin bunu atlatacağını ve bi daha krizin gelmeyeceğini umut eder ama gelince de şu an olduğu gibi ne yaacağını bilemez.
Bana PM den ulaşırsan telefon numarasından adresini tespit edelim ve oraya sağlık ekibi yollayalım şu krizi bi atlatsın sonrasını ztn konuşuruz.ama daha nerede olduğunu bile bilemiyorum ki? Bana PM den veya msn den ulaş...

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
tamam haberci abi de her kriz tuttugunda hapı içmezse nolur

Haberci

Haberci

Üye
a21a Ahmet kardeşimiz daha iyi bilir onun branşına girer bu konular ama yine de benim bildiğim kadarıyla eğer durumu ilerlemiş bağımlılığını iyice kaptırmışsa o nu başarması mümkün görünmüyor.Yani ne seni ne kendini kandıramaz aldatamaz Sonuç maalesef her zaman hüsran olur ve her krizi geçirmek için aldığı ilaç onu daha da akibeti bilinen sona doğru götürür.Ahmet kardeşimizin de söyleyecekleri vardır sanırım.
En kötü ihtimalle bile eğer hastaneye gitmeme gibi bir durum olursa yine bana ulaş msn den ona bu konularda uzman doktorlardan telefonla terapi ve neler olabileceği konusunda bilgi edindirelim.

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
<div class='quotetop'>(darkred &#064; Mar 12 2006, 11&#58;38 PM) [post=296213]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
crazy işlerin içinde büyümüş olabilirsin ama kişiden kişiye fark eder bu durum.bi laf daha var EŞŞEĞİNİ ÖNCE SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA SONRA ALLAH&#39;A EMANET ET die.bak yine seni eleştirmiyorum görüşlerine sagı duyuyorum bunu belirteyim ama sonuç olarak gencecik bir insanın hayatı söz konusu olacak kadar ciddi şeyler bunlar.onun için arkdaşın herşeyi heryönden görmesi tartması lazım oke yanlış anlama beni....
[/b][/quote]
yok kardeşim estafurulah ya esrarın bagımlılıgı eroin gibi cok tehlike li degildir ve bagımlı olma süreci cok uzundur ve kolay bırakıla bilir.eroin ise cabuk bagımllı hale getirir ve cok cabuk öldürür esrar ve hapta aynı sigara gibidir ve bırakıla bilir belki durum agırdır uzun zamandır kullanıyodur ozaman hastane derim ben ark sordum ama cevab alamadım sanırım yars-dımcı olmamızı istemio kaç yaşında ve kaç senedir içio merak ettigim bunlar eger 1 veya 2 senedir içiosa cabuk atlata bilir acil şifalar diorum ve koşeme çekiliorum

a21a

a21a

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(Haberci &#064; Mar 13 2006, 12&#58;03 AM) [post=296235]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
a21a Ahmet kardeşimiz daha iyi bilir onun branşına girer bu konular ama yine de benim bildiğim kadarıyla eğer durumu ilerlemiş bağımlılığını iyice kaptırmışsa o nu başarması mümkün görünmüyor.Yani ne seni ne kendini kandıramaz aldatamaz Sonuç maalesef her zaman hüsran olur ve her krizi geçirmek için aldığı ilaç onu daha da akibeti bilinen sona doğru götürür.Ahmet kardeşimizin de söyleyecekleri vardır sanırım.
[/b][/quote]

pm den yazdım... sen zaten yazmışsın abi... mutlaka AMATEM ile bağlantı da olmalı. zaten onlar böyle durumlar için hastaları ile sürekli iletişimdedirler... ilaç krizin atlatılması için verilir... böyle bir durumda bu kişinin sağlık kurumuna gitmemesi, bir yerlerde saklı kalması hayati önem taşır... ilacı kullanmıyayım krizi kendi kendime
atlatayım fikride yanlış olur.. bu durumun en uygun tedavisi yatarak tedavidir... konu bukadar önemli iken
sanal ortamda bir çözüm üretmekte doğru bir yol değil... çünki anlık müdahale gerekli... başka bir şey diyemiyorum...

crazy_amigo06

crazy_amigo06

Üye
<div class='quotetop'>(darkred &#064; Mar 12 2006, 11&#58;38 PM) [post=296213]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
crazy işlerin içinde büyümüş olabilirsin ama kişiden kişiye fark eder bu durum.bi laf daha var EŞŞEĞİNİ ÖNCE SAĞLAM KAZIĞA BAĞLA SONRA ALLAH&#39;A EMANET ET die.bak yine seni eleştirmiyorum görüşlerine sagı duyuyorum bunu belirteyim ama sonuç olarak gencecik bir insanın hayatı söz konusu olacak kadar ciddi şeyler bunlar.onun için arkdaşın herşeyi heryönden görmesi tartması lazım oke yanlış anlama beni....
[/b][/quote]
yok kardeşim estafurulah ya esrarın bagımlılıgı eroin gibi cok tehlike li degildir ve bagımlı olma süreci cok uzundur ve kolay bırakıla bilir.eroin ise cabuk bagımllı hale getirir ve cok cabuk öldürür esrar ve hapta aynı sigara gibidir ve bırakıla bilir belki durum agırdır uzun zamandır kullanıyodur ozaman hastane derim ben ark sordum ama cevab alamadım sanırım yars-dımcı olmamızı istemio kaç yaşında ve kaç senedir içio merak ettigim bunlar eger 1 veya 2 senedir içiosa cabuk atlata bilir acil şifalar diorum ve koşeme çekiliorum

ardaca

Üye
öncelikle geçmiş olsun. inşallah krizi atlatır. benim tavsiyem bu krizi atlattıktan sonra tedavi süresinde ve sonrasında şu anda yaşadığı çevreden uzaklaşması. bunu sevdiği olarak sen yapabilirsin. işin kolay değil. tekrar geçmiş olsun&#33;

ibonline

ibonline

Üye
<div class='quotetop'>(MiStA Fb &#064; Mar 12 2006, 11&#58;01 PM) [post=296170]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
cabucak hic beklemeden bi hastaneye git derim gelmiyo mu surukle olm sakası olmaz walla bunun
evde oturarak kurtulamaz we kurtaramazsın onu biliyorum

cok gecmis olsun insallh bir an once kurtarabilirsin daha dogrusu kurtulur
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(darkred &#064; Mar 12 2006, 11&#58;02 PM) [post=296171]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
bağımlılık düzeyine gelmişse bunun yardımını burda bizden değil hastahaneye giderek yetkili ve uzman kişilerden istemen bence daha doğru.madem ki seviyorsun sitede konu açacağına bence çoktan hastahanede olman gerekirdi inşallah kurtulur kardeşim geçmiş olsun .....
[/b][/quote]

<div class='quotetop'>(MiStA Fb &#064; Mar 12 2006, 11&#58;11 PM) [post=296182]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
tedavi edilmeden hapı bıraktıgında krize girdigini biliyorum

olm sana tavsiyem eger gitmiyosa 112 acil ara ewe gelsinler polisi ara ailesini ara hic geri plana atılmaması gereken bi konu allah korusun her an kotu bisey olabilir cunku belli olmaz
[/b][/quote]
arkadaşlar ne güzel yazmışlar inşallah sen benim yazdıklarımı okumadan önce 112 ye haber bile vermişssindir kardeş bu işler hiç sonraya bırakılmaz ivediyen gerekeni yap mükafatını alırsın haktan ona göre secilmişsin acilen işinin başına
hadi Allah kolaylık versin
selam ve dua ile...

tofy

Üye
öncelikle çok üzüldüm çok geçmiş olsun diyorum

daha sonrada a21a ve haberci gibi kesinlikle amatem e gitmenin şart olduğunu düşünüyorum etkisi az yada çok tedavi edilmeli tedavi edilmezse dozajda artar
bir zararlıdan diğer zararlıya geçişte söz konusu olabilir

o yüzden sana düşen göörev bence uzman yardımı aldırmaktır

tekrar çok geçmiş olsun

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
Öncelikle arkada&#351;&#305;n&#305;n esrar kullanm&#305;yor, çünkü esrar adama i&#351;kence etmez aksine güldürür ve içen ki&#351;iye bulutlar&#305;n üstünde uçuyormu&#351; gibi bir his verir ve insan&#305; dü&#351;ündürür, siz de bilirsiniz ak&#305;l hastahanelerinin bahçesinde bir heykel vard&#305;r; Betondan yap&#305;lm&#305;&#351; bir dünya maketi üzerine adam&#305;n biri oturmu&#351; dü&#351;ünür.

<div class='quotetop'>(DJOGUZ &#064; Mar 12 2006, 11&#58;07 PM) [post=296179]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
arkada&#351;lar kenisi sevgilim yemin ettim onu kurtarcag&#305;ma bag&#305;ml&#305;s&#305; olmu&#351;
ya gitmiyo hastaneye
ya hap&#305; kullanmazsa ne olur ??? bi&#351;e olurmuu

allah dü&#351;man&#305;m&#305;n ba&#351;&#305;na vermesin sizinde sevdikleriniz ba&#351;&#305;na vermesin arkada&#351;lar
[/b][/quote]

Bu yazd&#305;&#287;&#305;ndan anla&#351;&#305;lan arkada&#351;&#305;n&#305;n hap at&#305;yor, umar&#305;m extazy de&#287;ildir..

En k&#305;sa zamanda arkada&#351;&#305;n&#305;n ailesiyle görü&#351;erek ortakla&#351;a ikna etmeye çal&#305;&#351;&#305;n arkada&#351;&#305;n&#305;z&#305;. Olmazsa ailesiyle ortak hareket ederek arkada&#351;&#305;n hap&#305; ald&#305;ktan sonra yani yine kendinden geçtikten sonra ambülans&#305; kap&#305;ya dayand&#305;r&#305;p hastaneye götüreceksiniz. &#304;laçlara istekli olarak cevap verirse yakla&#351;&#305;k 1.5, 2 ay hastanede kalacak.

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
arkadaşlar dün gece baya düşündüm ve bugün 3,4 arkadaş yanına gittik anlattık hapın zararlarını (2 - 3 ay çekiyormuş) bu hapı bırakman lazım dedik hayatı anlattık ona hayatın güzelliklerini anlattık ve hapı bıraktırdık ama şöle bişe var bize bir konuda yardım etmiyo bu hapı ona veren kişiyi hakkında bilgi alıyoz şimdi sevdigim kız artık hap almıyoo baya ugraş verdim en sonda başardık şuan elinde hap yok ama çoçuk zorluyomuş hap için artık almıyacam diyo kız arkadaşım ama çoçuk sıkıştırıp polise götürcez.....bu belada başımızdan gittçek

ya benim anladımadıgım konu var bu hap içmezse kriz yapıyo ya bu kız işte Ocak ta başlamış ama içmeyince kriz yapıyomuş her krizde içmezse nolur ben onu merak ediyomm

birde bu konuda bilgi verdiginiz için teker teker bütün maxicep dostlarıma teşekkür ediyom özellikle <span style="color:#FF0000">Haberci abim ve a21a</span> çok saolun allah kimsenin ve ve sevdiklerinizin başına vermesin diyorum

Salihyet

Salihyet

Üye
büyük geçmi&#351; olsun allah bunu al&#305;&#351;t&#305;ran&#305;nnn Cezass&#305;&#305;nn&#305; versin

ouSahin

ouSahin

Üye
    Konu Sahibi
saol kardeşimm versin valla cezasını

jewel_ma21

jewel_ma21

Üye
gecmis olsun

D3N1Z

D3N1Z

Üye
<div align="left"> Tabiki teknik yardim basda gelir ama eger oralara gitme imkani yoksa bence sigraraya cevrilmesi gerekir icerken zaten icinde de tutun bulundugu ıcın kendisini avundurabilir ama bence cok buyutulecek bir mevzu degil esrar zaten sigara ile karsilasdiginda icindeki zararli maddelerin daha etkilis daha acik bir sekilde bulunuyor ama beyaz gibi olmaz aslinda bu tartisilan muhabbet ve sorun BEYAZ kullanıyor olsaydı ( allah korusunki oraya bulasmis )
dedigim gibi sadece sigaraya dönüstürsün ve ordan da azaltsin bu zaman alabilir </div>

ChavRash

ChavRash

Emekli Yönetici
<div class='quotetop'>(DJOGUZ &#064; Mar 13 2006, 06&#58;36 PM) [post=296608]Quoted post[/post]</div><div class='quotemain'>
arkadaşlar dün gece baya düşündüm ve bugün 3,4 arkadaş yanına gittik anlattık hapın zararlarını (2 - 3 ay çekiyormuş) bu hapı bırakman lazım dedik hayatı anlattık ona hayatın güzelliklerini anlattık ve hapı bıraktırdık ama şöle bişe var bize bir konuda yardım etmiyo bu hapı ona veren kişiyi hakkında bilgi alıyoz şimdi sevdigim kız artık hap almıyoo baya ugraş verdim en sonda başardık şuan elinde hap yok ama çoçuk zorluyomuş hap için artık almıyacam diyo kız arkadaşım ama çoçuk sıkıştırıp polise götürcez.....bu belada başımızdan gittçek

ya benim anladımadıgım konu var bu hap içmezse kriz yapıyo ya bu kız işte Ocak ta başlamış ama içmeyince kriz yapıyomuş her krizde içmezse nolur ben onu merak ediyomm

birde bu konuda bilgi verdiginiz için teker teker bütün maxicep dostlarıma teşekkür ediyom özellikle <span style="color:#FF0000">Haberci abim ve a21a</span> çok saolun allah kimsenin ve ve sevdiklerinizin başına vermesin diyorum
[/b][/quote]

Bu dediğin arkadaşın için çok güç bir durum olur, ayrıca kendi isteğiyle hap atmayı birden kesipte bırakmak çok büyük irade ister, sen de bilirsin ki bayanların iradesi fazla güçlü olmaz ( gerçi bu değişiklik gösterir ama çoğunluk fazla dayanamaz ). Ben, tedaviyle bırakmasının daha doğru olacağını düşünüyorum; zaten asıl doğru olan da budur.

***BlackrosE***

***BlackrosE***

Üye
Arkadaşım eğer aşırı bi bağımlılığın varsa ve onu 5 seneden fazla bi süredir devamlı kullanıyorsa....

Hemen hiç vakit kaybetme opna beni seviyorsan bir dahaki buluşma yerimiz hastane olacak A ş k ı m &#33;&#33;

dE Eğer seni seviyor ve sana değer veriyorsa mtlaka gelecktir ona gelecek hayallerden bahset....

Bu onun inadını eminim biraz kırar..

Ama son söz sana kalmış ...
Dilerim O Kurtulur

vE M u t l u Bir YAŞAMINIZ OLUR....

Üst Alt