N97 mini format atma lütfen yardım edin konu acil.

Sponsorlu Bağlantılar

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
N97 mini format atma lütfen yardım edin konu acil.
arkadaşlar merhaba,
N97-4 RM-555 cihazım var uzun zamandan beri kullanmıyordum. cihazda Lock code diye bir ekran var bir türlü çözüm bulamadım YOUTUBE de izlemediğim video kalmadı ama bu ekrandan ileri geçemedim. lütfen yardım edin. çaresiz bir şekilde kaldım.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Phoneix yada BB5 service tool programı yüklemelisiniz öncelikle.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Öncelikle bu programı indiriyorsun bilgisayarına , gerekli Nokia sürücüleri olmalı . Daha sonra usb ile bağlayıp program görünce services kısmında
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

User code kısmındaki read tuşuna bas alttaki yeşil yazılı ekranda şifre yazacak mı bak olmadı farklı bir yöntem deneyelim.

Ekli dosyalar

• Düşünceli
Tepkiler: aosk
aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
Öncelikle bu programı indiriyorsun bilgisayarına , gerekli Nokia sürücüleri olmalı . Daha sonra usb ile bağlayıp program görünce services kısmında

User code kısmındaki read tuşuna bas alttaki yeşil yazılı ekranda şifre yazacak mı bak olmadı farklı bir yöntem deneyelim.

merhaba; nokıa best BB5 1,51 versiyonu indirdim fakat olmuyor. neden derseniz sizin atmış olduğunuz resimdeki bazı tuşlar renkli görünmekte fakat ben ovi ya da pc suıte üzerinden bağlanamadığım için bende tuşlar aktif değil.yani proğram şu durumda teli okumuyor.kurmadığım yapmadığım şey kalmadı. her baktığım yerde OVİ SUITE ya sa NOKIA SUITLE ya da NOKIA CARE SUITLE bağlanıyor ama benim telefon usb modunda bağlı olarak görünüyor ve telefon açılmadığı kilit ekranında kaldığı için bağlantı noktasını yanı OVİ ile bağlan seçeneğine gelemiyorum. netice de tel kapalı. sim kart takıyorum sim kilidi olmadıgı için tel açılıyor aramalar geliyor ekranda görünüyor fakat tel kilidi aktif olduğu için bende bilmediğim için ben menü ye ulaşamıyorum. pc ye kurduğum ve denediğim proğramların isimlerini de ekliyorum 3 gündür kafayı yedim bu telefonu açmam lazım ben symbıan kullanmak ıstıyorum.

Nokia_Care_Suite_PST_5.0_2013.13.4.4
BEST v1.51
NSS
Nokia PC Suite
Nokia BB5 Utility simlock pl
nokıa ovı suite
F1Upgrade

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi

aynı zamanda N 97 için geçerli format yöntemi olan Shift + Space + Backspace ve açma kapama tuş kombinasyonu da tabi ki denedi ama nafile.

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi

N97 E72 ve klavyeli modellerde Hard Format Atma

Telefon Kapalıyken Klavyedeki sol shift tuşu ,boşluk tuşu ,geri silme tuşu(backspace) ,açma kapama tuşuna El Sıkma Ekranı Gelene Kadar Basılı Tutun..

Aşağıdaki Sıralamayla Basın

sol shift tuşu

boşluk tuşu

geri silme tuşu

açma kapama tuşu​

yardımı olacağını düşündüğüm ne kadar site ve şekil varsa denedim yok arkadaş olmadı vay arkadaş ne kilitmiş.

MAERKEK

MAERKEK

Moderator
@sinan yüksel @Nuru TaşDemir @DarkredBlue61 sizler ne önerirsiniz ?

• Beğen
Tepkiler: DarkredBlue61 ve PALA.
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
merhaba; nokıa best BB5 1,51 versiyonu indirdim fakat olmuyor. neden derseniz sizin atmış olduğunuz resimdeki bazı tuşlar renkli görünmekte fakat ben ovi ya da pc suıte üzerinden bağlanamadığım için bende tuşlar aktif değil.yani proğram şu durumda teli okumuyor.kurmadığım yapmadığım şey kalmadı. her baktığım yerde OVİ SUITE ya sa NOKIA SUITLE ya da NOKIA CARE SUITLE bağlanıyor ama benim telefon usb modunda bağlı olarak görünüyor ve telefon açılmadığı kilit ekranında kaldığı için bağlantı noktasını yanı OVİ ile bağlan seçeneğine gelemiyorum. netice de tel kapalı. sim kart takıyorum sim kilidi olmadıgı için tel açılıyor aramalar geliyor ekranda görünüyor fakat tel kilidi aktif olduğu için bende bilmediğim için ben menü ye ulaşamıyorum. pc ye kurduğum ve denediğim proğramların isimlerini de ekliyorum 3 gündür kafayı yedim bu telefonu açmam lazım ben symbıan kullanmak ıstıyorum.

Nokia_Care_Suite_PST_5.0_2013.13.4.4
BEST v1.51
NSS
Nokia PC Suite
Nokia BB5 Utility simlock pl
nokıa ovı suite
F1Upgrade
Phoneix neden denemedin ? Onun içinde flash kısmında software reset tuşu var telefonu ilk haline döndürür.

Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
Kilit şifresini sıfırlamak için sadece yazılım atmanız gerekir formatlar ile olmaz ya JAF ile atacaksınız yada Phoenix ile DeadFlash seçeneği(ben hep bu seçeneği kullandım) seçerek atarsanız hem şifreden kurtulursunuz hemde yazılımınız sıfırlanmış olur.

• Beğen
Tepkiler: MAERKEK
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
Kilit şifresini sıfırlamak için sadece yazılım atmanız gerekir formatlar ile olmaz ya JAF ile atacaksınız yada Phoenix ile DeadFlash seçeneği(ben hep bu seçeneği kullandım) seçerek atarsanız hem şifreden kurtulursunuz hemde yazılımınız sıfırlanmış olur.
Tahmin etmiştim sıfırdan yazılım gerektiğini. Bir X3-00 da video oynatıcısı bozulmuştu. Çizgi gösteriyordu videoda . Yazılım yükledim yine aynı . En son format attım düzelmişti.

PALA.

PALA.

Üye
  • Beğen
aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
Phoneix neden denemedin ? Onun içinde flash kısmında software reset tuşu var telefonu ilk haline döndürür.
önermiş olduğunuz proğramların nasıl kullanıldığına dair resimli anlatım ya da video ya da bu konu ile ilgili olarak link atmanız mümkün mü? bir de phoneix proğramı da ovi ya da pc suite ye bağlanmak gerekiyoor mu? eger bağlanmak gerekli ise ben ovi ya da pc suite ye bağlanamıyorum. tel pc ye usb modunda yani dosya aktarımı modunda bağlı tel de şifre istediği için suite lere geçiş yapmam mümkün değil. suite lere bağlanmadan bu işlemi yapmam gerek umarım phoneix proğramı tamda bu şekilde çalışıyordur.

• Beğen
MAERKEK

MAERKEK

Moderator
önermiş olduğunuz proğramların nasıl kullanıldığına dair resimli anlatım ya da video ya da bu konu ile ilgili olarak link atmanız mümkün mü? bir de phoneix proğramı da ovi ya da pc suite ye bağlanmak gerekiyoor mu? eger bağlanmak gerekli ise ben ovi ya da pc suite ye bağlanamıyorum. tel pc ye usb modunda yani dosya aktarımı modunda bağlı tel de şifre istediği için suite lere geçiş yapmam mümkün değil. suite lere bağlanmadan bu işlemi yapmam gerek umarım phoneix proğramı tamda bu şekilde çalışıyordur.
Tamam yarın foto göndermeye çalışacağım .

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
kardeşim bu proğramda telefonun ovi ya da pc suite e bağlı olması gerekiyor mu?
eğer ovi ya pc suite ye bağlamak şart ise ben bu proğramlara teli bağlayamıyorum
ya da isterseniz watsapp ekleyin 5459337681

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
Phoneix le bu işi yaparken başka gerekli proğram ya da eklentiler varmıdır. varsa nelerdir bu konuda da bilgi verirseniz başladığım zaman hiçbirşey engel olmasın. telefonum NOKIA N97 MİNİ RM-555

BİLGİLER ŞU ŞEKİLDE

Type: RM-555
Model: N97-4

• Beğen
Mesut Aktaş

Mesut Aktaş

Co-Admin
kardeşim bu proğramda telefonun ovi ya da pc suite e bağlı olması gerekiyor mu?
eğer ovi ya pc suite ye bağlamak şart ise ben bu proğramlara teli bağlayamıyorum
ya da isterseniz watsapp ekleyin 5459337681
Phoenix anlatım konusu resimli idi fakat resim yükleme sitesi . Anlatım ve gidişat aynıdır. RM kodu önemli ve yazılım dosyalarını indirmeniz gerekli, belirtilen konuma atıp "Dead Flash" seçeneğini seçin, telefon kapalı ve kablosu bağlı olmasın, bataryayı çıkartıp kabloyu takın. Şimdi burada hızlı olmanız gerekli Phoenix içerisinde "Yükle" seçeneğine basıp hemen bataryayı takın, yazılım yükleme işlemine geçecektir siz telefon açılana kadar asla hiçbir şeye dokunmayın. Burada ufak bir ayrıntı var eğer yazılım yükleme işlemi başlamazsa "driver" yükleme kısmı gelecektir, bu hiç sorun değil bekleyin "driver" yüklenmesi sonlansın ve telefonu kapatıp bataryayı çıkartıp tekrar yaptığınızda sorunsuz şekilde yüklenecektir.

• Beğen
Tepkiler: aosk
aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
Phoenix anlatım konusu resimli idi fakat resim yükleme sitesi . Anlatım ve gidişat aynıdır. RM kodu önemli ve yazılım dosyalarını indirmeniz gerekli, belirtilen konuma atıp "Dead Flash" seçeneğini seçin, telefon kapalı ve kablosu bağlı olmasın, bataryayı çıkartıp kabloyu takın. Şimdi burada hızlı olmanız gerekli Phoenix içerisinde "Yükle" seçeneğine basıp hemen bataryayı takın, yazılım yükleme işlemine geçecektir siz telefon açılana kadar asla hiçbir şeye dokunmayın. Burada ufak bir ayrıntı var eğer yazılım yükleme işlemi başlamazsa "driver" yükleme kısmı gelecektir, bu hiç sorun değil bekleyin "driver" yüklenmesi sonlansın ve telefonu kapatıp bataryayı çıkartıp tekrar yaptığınızda sorunsuz şekilde yüklenecektir.
Phoenix_Service_Software_2012.50.001.49220 proğramı buldum pc ye indirdim ama kurulumu yapamıyorum ya virüslü ya da uygun değil gibi bir hata veriyor pc win 10.

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
RM kodu önemli ve yazılım dosyalarını indirmeniz gerekli diyorsunuz ama bunlar nedir hangileridir yani N97 mini RM-555 için hangi yazılımları indirmeliyim ki yükleme de sorun yaşamadan ilerleyebileyim.
konu için bilgi paylaşırsan harika olur.

aosk

aosk

Üye
    Konu Sahibi
Nokia N97 Mini RM-555 En Yeni Flash Dosya Versiyon 30.0.4 Ücretsiz Indir
Nokia N97 Mini RM-555 Sürüm 30.0.4 Son Flash Dosyaları

arkadaşlar bunları buldum link bu
bu dosyalar uygun mu? değil mi?
ya da bulunması gerekenler bunlar mıydı?

DarkredBlue61

DarkredBlue61

Üye
Dayı Şeçenekler Belli.Hard Format Atılmıyorsa Dead Flash Filan Yani Ama Dosyaları Bulup Denemek Gerek.Uyumsuz Sürümse Sorun Olabilir Taki Uyumlu Sürümü Bulana Kadar

Üst Alt