DLNA nedir??

Sponsorlu Bağlantılar

_ardaa

_ardaa

Üye
bendeki media player da uzaktan bağlantı gibi birşey yok, ilk mesajını okudum akış demişsin bende akış'ta yok:)

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
bendeki media player da uzaktan bağlantı gibi birşey yok, ilk mesajını okudum akış demişsin bende akış'ta yok:)

akıs simgesi olmadan olmaz sen media player klasıkte yapmaya calısmıyosun demi??

_ardaa

_ardaa

Üye
Media Player 11 bendeki klasikle denemiyorum, telefonu media server olarak ayarladığım da pc telefonu görüyor ama içindeki resimleri videoları görmüyor.

birde bende şöyle bir sorun oldu biraz geç farkettim nokia play to uygulamasını açınca otomatik modeme bağlanıyor ona dikkat etmemiştim, ne yaptıysam yinede modeme bağlanıyor otomatik ben en iyisi biraz araştırma yapayım bunu çözmeden gözüme uyku girmez|-)

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
Media Player 11 bendeki klasikle denemiyorum, telefonu media server olarak ayarladığım da pc telefonu görüyor ama içindeki resimleri videoları görmüyor.

birde bende şöyle bir sorun oldu biraz geç farkettim nokia play to uygulamasını açınca otomatik modeme bağlanıyor ona dikkat etmemiştim, ne yaptıysam yinede modeme bağlanıyor otomatik ben en iyisi biraz araştırma yapayım bunu çözmeden gözüme uyku girmez|-)

modeme baglantı yapması gerekiyor zaten cunku bu olay direk wifi uzerinden olan bi uygulama yanı yanlıslık orda deil

_ardaa

_ardaa

Üye
modem üzerinden değil pc deki kablosuz ağa bağlanması gerekmiyor mu? zaten yeni bir ağ kurmadaki amaçta bu değil mi modem üzerinden birbirlerini görmediler çünkü bende.

madx

Üye
bu gerçekten mükemmel bi olay. sadece media player 11 de -akış yap- tan ortadaki iki izin i aktif yaptım. telden de programı açınca hem özel ağdan hemde normal modem üzerinden de denedim birebir görüyor. ayrıca bilgisayarım da dlna özelliğide yok. artık tel deki videoları göstermek için bilgisayara kopyalamaya gerek kalmadı :).

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
modem üzerinden değil pc deki kablosuz ağa bağlanması gerekmiyor mu? zaten yeni bir ağ kurmadaki amaçta bu değil mi modem üzerinden birbirlerini görmediler çünkü bende.

haklısın dostum kusura bakma yorgunluk wifi modem karıstı hersey olusturdugunuz aga girceksiniz bu olayı basaranların sayısı git gide artıo sanırım:)

trontr

Üye
tw olayını bılmıorum dostum ama bilgisayara baglamak icin bi kac bişi yapman gerekio
burdan bilgisayara baglantısını nası yapcanız gosterılıo yapamassanız tekrardan yardımcı olurum:)

----------Eklendi @ 21:21:54 ---------- Yazıldı @ 21:20:12 ----------

güzel teknoloji umarım ilerde led tvmize yaw ama video gecıslerını ılerı atlamayı yapmadı bende sende yaptımı yazılımsal sorun vardır dıe ugrasmadıım ben sende ne oldu:)

ben xp ve mediaplayer 9(akış özlliği yok) kullandığım için ek program yükledim xbmc mi neydi adı. Video boyutu büyük olduğu zaman biraz beklemek gerekiodu. Ama 30 mblik videolar arasında hızlı geçiş yaptım. Müziklerde biraz zorlandım telefondan kontrol ederken ama bilgisayardaki programdan değiştirmeye çalıştığımda hızlı değiştirdi. Sanırım müzik klasörünün büyük olmasından kaynaklanıyor. Hafıza kartım yok ordan denemedim.
Ayrıca bazı arkadaşlar şey yazmış cepten bilgisayardakieri göremiyorum demişler. Zaten öyle bir özelliğimiz yok. Telefona dlna akışı yapabilen bir player programı çkkarsa ancak o dediüğiniz olur. Mevcut playerde yok.

----------Eklendi @ 07:14:17 ---------- Yazıldı @ 07:10:27 ----------

ha ayrıca ağ kurmaktan falan basetmişler. Bilgisayarınız ve telefonu aynı wlan modeme bağlamanız yeterli. Bem öyle yaptım ek bişe yapmadım. Zaten pcden paylaşım verdiğimde myexplorer ile bilgisayarın içinde gezebiliodum. Yani aynı ağa bağlanmış olusun direk.

ahmetdemircim

Üye
merak ettimde bu işler ayfon ve androiddede varmı? muhtelemeln vardır ama ben bilmiyroum

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
merak ettimde bu işler ayfon ve androiddede varmı? muhtelemeln vardır ama ben bilmiyroum

benim bildigim kadarıla wawede we wp7de var ama digerlerinde varmı bilmiorum:D

----------Eklendi @ 01:27:05 ---------- Yazıldı @ 01:02:35 ----------

dlna bilgisayar kurulumunu anlatan videou sayfa basına ekledıım umarım yardımcı olur.

• Beğen
Tepkiler: ozggurr
franzliszt

franzliszt

Üye
o kadar car car etti samsung wave ciler yok dlna nız yok bimnemne al size dlna. aferin nokiaya

'eco

'eco

Üye
ya goruntu hd olarakmı aktarılıo acaba yanı hdmı baglantısı ıle goruntu aynımı acaba ya ????:hmmm

ahmetdemircim

Üye
görüntü kalitesi biraz düşüyor galiba.

• Beğen
Tepkiler: gokturk_prensi
gokturk_prensi

gokturk_prensi

Üye
Düşersede düşsün Taş gbi dlna mız var artık :pro:

Starsley

Aynen Öyle... :D

ozggurr

ozggurr

Üye
görüntü kalitesi biraz düşüyor galiba.

Benim cektigim goruntuleri Windows 7 media player ile oynattim hic bir kalite kaybi goremedim... 10 numara is olmus.. Umarim tam surumunde kendi cekimlerimiz haricindeki videolari da destekler de tadindan yenmez..

----------Eklendi @ 12:37:38 ---------- Yazıldı @ 12:36:07 ----------

ya goruntu hd olarakmı aktarılıo acaba yanı hdmı baglantısı ıle goruntu aynımı acaba ya ????:hmmm

Goruntu ne cektiysen o sekilde aktariliyor, bence goruntu kalitesini TV ya da Monutor etkiliyor artik bu konuda...

----------Eklendi @ 12:38:21 ---------- Yazıldı @ 12:37:38 ----------

o kadar car car etti samsung wave ciler yok dlna nız yok bimnemne al size dlna. aferin nokiaya

+1000

'eco

'eco

Üye
pekı tvmızde dlna olup olmadıgını nasl anlıcaz napmamız gerek proyu n8e yukledım ben

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
pekı tvmızde dlna olup olmadıgını nasl anlıcaz napmamız gerek proyu n8e yukledım ben

twinde dlna desteklio olması ıcın kablosuz baglantı yapabılıo olması lazım yani wifisi olmalı :)

madx

Üye
ya arkadaşlar bende resim video tamam da müzikler çalmıyor. beta sürüm oldugundan mı ?

Üst Alt