DLNA nedir??

Sponsorlu Bağlantılar

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
yok dostum bı yerde sorun yasamıssındır bende muzıklerıde acıo

uribaju

uribaju

Üye
yani bunu yapabilmemiz için wifi modemli bilgisayara veya wifi özellikli televizyona ihtiyacımız var doğru mu?

iatis

iatis

Üye
Arkadaşlar ben programı tele yükledim,medya playeri de işaretledim ama çalıştıramadım.Yapan arkadaşlar sırasıyla baştan yapmamız gerekenleri anlatabilirler mi?Videodan bakarak yapmaya çalıştım ama pek de anlaşılmıyor.Madde madd bir arkadaşımız anlatabilirmi?Şimdiden teşekkürler.

.eRCaN.

.eRCaN.

Üye
Arkadaşlar ben programı tele yükledim,medya playeri de işaretledim ama çalıştıramadım.Yapan arkadaşlar sırasıyla baştan yapmamız gerekenleri anlatabilirler mi?Videodan bakarak yapmaya çalıştım ama pek de anlaşılmıyor.Madde madd bir arkadaşımız anlatabilirmi?Şimdiden teşekkürler.

Bu konuda
anlatılan yönergeleri uygulayın. Daha sonra Media Player açıkken telefonunuzdan PlayTo uygulamasını çalıştırın. Ardından telefon bilgisayarınızı görecektir. Bu işlemler sorunsuz ilerliyorsa Fotoğraf, Müzik veya Videolarınızı bilgisayarınızdaki Media Player'dan görüntüleyebilirsiniz.

najanaja

najanaja

Üye
bi kişi tam olarak ayrıntılı bi şekilde anlatabilirmi acaba vista ultimate windows media 11 sistem, bütün paylaşım ayarlarını yaptım pro yu açıyorum telden fakat pc yi görmüyo sorun nerde anlamadım. media player teli bilinmeyen aygıt olarak gördü izinleri verdim fakat tel pc yi görmüyo ne yaptımsa.

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
1-bilgisayardan bilgisayara ag baglantısı olusturcaksınız
2-tel bu aga baglıcaksınız
3-ayarlar baglantı media server on konumuna getirilcek
4-bilgisayarda media playerda akıs seceneklerinde izinler verilcek
5- play to uygulaması acılcak
bundan sonra gormesı gerekior
yapılan hatalar neler olabilir
1-tel normal wifi yani internet agına giriodur bu durumda bilgisayarla baglantı yapmıodur ve gormuodur
2-tel media server off konumundadır
3-ag izinleri verilmemistir
4-media playerda akıslarda denetim izinleri acılmamıstır
umarım yardımcı olabılmısımdır.

karasahinemre

Üye
tel ve pc yi evdeki kablosuz modeme bağlasak?

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
yok bilgisayardan ag kurman gerekio

kingofweb

kingofweb

Üye
ps3'te uygulayan var mı?

_ardaa

_ardaa

Üye
1-bilgisayardan bilgisayara ag baglantısı olusturcaksınız
2-tel bu aga baglıcaksınız
3-ayarlar baglantı media server on konumuna getirilcek
4-bilgisayarda media playerda akıs seceneklerinde izinler verilcek
5- play to uygulaması acılcak
bundan sonra gormesı gerekior
yapılan hatalar neler olabilir
1-tel normal wifi yani internet agına giriodur bu durumda bilgisayarla baglantı yapmıodur ve gormuodur
2-tel media server off konumundadır
3-ag izinleri verilmemistir
4-media playerda akıslarda denetim izinleri acılmamıstır
umarım yardımcı olabılmısımdır.

telde media server off konumdadır on yapın demişsin ama şöyle birşey var, onun altında sharing off yazıyor yani paylaşma kapalı, on yaparsanız wi-fi açılıyor otomatik sebebi ise artık server duruma geçmiştir telefon, onu on yapıp play to uygulamasını açarsanız bu sefer client durumuna geçer ve media server otomatik olarak off olur yani kapanır, ufak bir düzeltme olsun diye söyledim.

bu arada vista ve öncesi versiyonlar sadece media player ile başaramayabilir, ekstra uygulama gerekebilir google'e dlna server yazaıp ücretsiz server uygulamarını indirip deneyebilirler, windows 7 için böyle birşeye gerek yok media player yetiyor.

najanaja

najanaja

Üye
walla hiç bi halt anlamadım bütün denilenleri yapıyom tel pc yi görmüyo yaa bu proyu buldum kurdum çalıştırıyorum nafile yine yok sıkıntı geldi artık ne illet şeymiş bu wazgeçtim sonuçta telde olan herşey pc de war gerek yok bunu kullanmak için bence lcd tv in olacak wifi li işte o zaman süper olurdu.

trontr

Üye
telde media server off konumdadır on yapın demişsin ama şöyle birşey var, onun altında sharing off yazıyor yani paylaşma kapalı, on yaparsanız wi-fi açılıyor otomatik sebebi ise artık server duruma geçmiştir telefon, onu on yapıp play to uygulamasını açarsanız bu sefer client durumuna geçer ve media server otomatik olarak off olur yani kapanır, ufak bir düzeltme olsun diye söyledim.

bu arada vista ve öncesi versiyonlar sadece media player ile başaramayabilir, ekstra uygulama gerekebilir google'e dlna server yazaıp ücretsiz server uygulamarını indirip deneyebilirler, windows 7 için böyle birşeye gerek yok media player yetiyor.

bence yanlış biliyorsun server client olayını.
play to yu açarsan zaten otomatikman sharing on oluyor. play to dan tvde veya laptopda izleyeceğin şeyi telefondan seçiyorsun. ama play to yu açmadan sharing on yaparsan izleyeceğin şeyi tv kumandan ile tvden veya mouse ile pcden seçiyorsun. telefonun client olma özelliği yok henüz. öyle bir özellik kanımca bir player aracılığı ile hayata geçirilebilir.

----------Eklendi @ 00:11:41 ---------- Yazıldı @ 00:10:08 ----------

videoyu izlediğiniz aygıt clienttir, videonun kayıtlı olduğu aygıt serverdir.
bütün bu anlatılanlarda telefon serverdir, client olduğu bir durum yok.

_ardaa

_ardaa

Üye
henüz çalıştırmayı başaramadığım için söylediklerinde haklı olabilirsin, yalnız orda client server derken anlatmak istediğim, play to uygulamasını açarsan paylaşım yapan cihaza bağlanırsın, uygulamayı açmadan sharing on yaparsan cihaz telefondaki medyaya bağlanır, çalıştıramadığım için sadece mantık yürütüyorum.

ekreem12

ekreem12

Üye
    Konu Sahibi
henüz çalıştırmayı başaramadığım için söylediklerinde haklı olabilirsin, yalnız orda client server derken anlatmak istediğim, play to uygulamasını açarsan paylaşım yapan cihaza bağlanırsın, uygulamayı açmadan sharing on yaparsan cihaz telefondaki medyaya bağlanır, çalıştıramadığım için sadece mantık yürütüyorum.

uygulamayı acmadan tel kontrol edemıyorsun pcyi pc uzerinden zaten teldaki bilgileri gormuosun program suan hersei yapabilcek durumda deil daha uygun daha guzel duruma ilerleyen zamanlarda getirirler ben sıralamayı yaparken kendi uyguladıgım yontemle yazdım youtube uzerindeki videolardada bole anlatıolardı direk olarak aktardıım egerki duzeltmemi istediginiz yanlıs bişey varsa yinede düzeltebiliriim herkezin fikirine tesekkür ederiim:oke::oke:

_ardaa

_ardaa

Üye
işte insan çalıştıramayınca cahil kalıyor ben dediğim gibi mantık yürüttüm yanlış da olabilir, artık dlna destekli tv alınca kurcalarım pc ile bağlantı kurmaktan vazgeçtim, verdiğin bilgilere yanlış demiyorum yanlış anlaşılmasın.

SilentOne

SilentOne

Üye
çok süper bir özellik kimin aklına geldiyse

trontr

Üye
işte insan çalıştıramayınca cahil kalıyor ben dediğim gibi mantık yürüttüm yanlış da olabilir, artık dlna destekli tv alınca kurcalarım pc ile bağlantı kurmaktan vazgeçtim, verdiğin bilgilere yanlış demiyorum yanlış anlaşılmasın.
bak bu programı yükle bilgisyarına (biraz ağır bir program ama bilgisayarın eskiyse kasabilir.

program açıkken play to yu aç. görür bilgisayarını.

• Beğen
Tepkiler: najanaja
_ardaa

_ardaa

Üye
denemediğim program kalmadı söylediğin programı da denedim ama telefon pc ye küsmüş sanırım inat etti görmüyor bende vardır bir hikmet dedim vazgeçtim kısmet artık dlna destekli tv aldığımda denerim, yinede önerin için sağol.

najanaja

najanaja

Üye
bak bu programı yükle bilgisyarına (biraz ağır bir program ama bilgisayarın eskiyse kasabilir.

program açıkken play to yu aç. görür bilgisayarını.

Teşekkürler kardeş işe yarıyo mükemmel bi pro ayrıca film izlemek için bile kullanılabilir.

----------Eklendi @ 23:53:23 ---------- Yazıldı @ 23:51:00 ----------

denemediğim program kalmadı söylediğin programı da denedim ama telefon pc ye küsmüş sanırım inat etti görmüyor bende vardır bir hikmet dedim vazgeçtim kısmet artık dlna destekli tv aldığımda denerim, yinede önerin için sağol.

kardeş tekrar dene işe yarıyo bende ne yaptıysam olmamıştı bu pro ile oluyo proyu açınca ayarlarına gir önce dili türkçe yap sonra bağlantı izin ayarları war onları yaptınmı tel XBMC diye proyu görüyo ve bağlantı kuruyo.

• Beğen
Tepkiler: ErcanSenn, iatis ve trontr

uMTOku

Üye
Ya yapamayan teamwiewer açsın yapalım Win 7 ise çok kolay media player açık kalcak wireless'a bağlancan o pcyle paylaşım klasörlerini açıcan bu kadar izinleri verdin mi tamam

Üst Alt