DLNA nedir??

Sponsorlu Bağlantılar

iatis

iatis

Üye
Teşekkürler kardeş işe yarıyo mükemmel bi pro ayrıca film izlemek için bile kullanılabilir.

----------Eklendi @ 23:53:23 ---------- Yazıldı @ 23:51:00 ----------

kardeş tekrar dene işe yarıyo bende ne yaptıysam olmamıştı bu pro ile oluyo proyu açınca ayarlarına gir önce dili türkçe yap sonra bağlantı izin ayarları war onları yaptınmı tel XBMC diye proyu görüyo ve bağlantı kuruyo.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Bu pro ile uygulamayı çalıştırdım.Gerçekten harika.Yanlız bazı videoları oynatırken sık sık durup hafızaya alma işlemi yapıp video sonra oynamaya devam ediyor.Bu durumu hangi ayar ile giderebiliriz?Çünkü çok can sıkıcı oluyor.

trontr

Üye
Arkadaşlar çok teşekkür ederim.Bu pro ile uygulamayı çalıştırdım.Gerçekten harika.Yanlız bazı videoları oynatırken sık sık durup hafızaya alma işlemi yapıp video sonra oynamaya devam ediyor.Bu durumu hangi ayar ile giderebiliriz?Çünkü çok can sıkıcı oluyor.

ben de fazla incelemedim programı ama videoy açtıktan sonra aynı youttubeden izlermiş gibi birazcık pause yapıp sonra devam edersen işe yarayablir :D

najanaja

najanaja

Üye
walla bende hiç donma olmuyo sadece çözünürlük biraz düşüyo hd video açıyorum görüntü biraz pürüzlü oluyo onun dışında çok güzel.

madx

Üye
telde media server off konumdadır on yapın demişsin ama şöyle birşey var, onun altında sharing off yazıyor yani paylaşma kapalı, on yaparsanız wi-fi açılıyor otomatik sebebi ise artık server duruma geçmiştir telefon, onu on yapıp play to uygulamasını açarsanız bu sefer client durumuna geçer ve media server otomatik olarak off olur yani kapanır, ufak bir düzeltme olsun diye söyledim.

bu arada vista ve öncesi versiyonlar sadece media player ile başaramayabilir, ekstra uygulama gerekebilir google'e dlna server yazaıp ücretsiz server uygulamarını indirip deneyebilirler, windows 7 için böyle birşeye gerek yok media player yetiyor.

arkadaşlar bu gün modem arızalı diye değiştirdim. daha önce ağdaki tüm bilgisayarlara bağlanabiliyordum buna bağlı olarak n8 ile de dukto playto gibi ağ gerektiren pro larda da sıkıntı olmuyordu. yeni modem de zorla bağlanıyor coğu zaman hiç ağı görmüyordu bile. eski modemi taktım şu an ağla ilgili hiç bir sıkıntı yok. yani bir çok kişinin programı kullanamamasının nedini modem olabilir.
ayrıca play to programı tüm resim ve videoları bilgisayarda gösterebiliyor. bunun için ayarlar- bağlantı-media server-video support(all videos) yapmanız yeterli.

ErcanSenn

ErcanSenn

Üye
Arkadaşlar son noktayı koymak istiyorum Nokia Play to programı için.
Programı Bilgisayar ekranını kullanmak isteyen arkadaşlar bağlantı sorunlarınıza çözümü araya araya sonunda buldum.
Öncelikle bilgisayarımıza XMBC adlı programı indirip kuruyoruz. İsteğe bağlı olarak Türkçe dilini kullanıla bilir. Bunun için ise System-Appereance-International kısmından Leangue kısmını yanlardaki ok tuşlarıyla Türkçe ye çevire bilirler.
Daha sonra Sistem-Ağ Bağlantıları bölümüne gelerek yandaki bütün seçenekleri işaretliyoruz.
Telefonumuza da nokia play to programını kurduktan sonra Ayarlar-Bağlantı-Media Share kısmından alttaki seçeneği All videos yapıyoruz . Programı çalıştırdığımız zaman yukarı kısımda bilgisayar adını bulacaktır . Oradan istediğiniz resim,müzik,videoları bilgisayarınızda rahatlıkla izleyebilir ve dinleye bilirsiniz. Herkese iyi paylaşımlar ..

suat1111

suat1111

Üye
mersi, kardeşim

• Beğen
Tepkiler: ErcanSenn

ownmyofmyowner

Üye
Şebeke bağlantısı koptu yükleme iptal ediliyor.. Dİyor nedir bu yahu?

Larismus

Larismus

Üye
dlna bizim televizyonda var ama baska cihaz olmadıgı icin pek işe yarmayo :D

resulalan

resulalan

Üye
Şebeke bağlantısı koptu yükleme iptal ediliyor.. Dİyor nedir bu yahu?

eğer telefona veri sil ve geri yükle yaptıysan ya da hard format yaptıysan şu an için play to uygulamasını yüklermek mümkün değil bende güncellemerini bekliyorum bu sorunun kalkıcağını düşünüyorum

Esendağlı

Esendağlı

Üye
eğer telefona veri sil ve geri yükle yaptıysan ya da hard format yaptıysan şu an için play to uygulamasını yüklermek mümkün değil bende güncellemerini bekliyorum bu sorunun kalkıcağını düşünüyorum
Ben kaçkere hard format attım bilmiyorum ama playto yüklenmiyor gibi bir sorun yaşamadım.eğer ağ bağlantım yoksa yüklemeyi kesiyor okadar.

apof1s

Üye
mrb. benim tel bazen buluyor bazen bulmuyor bulunca sarkının yarsnda baglantı gidiyor yanı bi turlu dogru duzgun kullanamadım. sorunsuz olarak kullanan varmı acaba bunu ?

kalennder

Üye
Dlna henüz çok yaygınlaşmadı. ne olduğunu bile yeni yeni öğreniyoruz. İleride sorunsuz çalışacak şekilde düzenlenecektir diye düşünüyorum.

abdozer

abdozer

Üye
Arkadaşlar lcd televizyonumda dlna olayı yok.Bende bunun için yeni bir tv almak istemiyorum .Fakat dlna uyumlu medya oynatıcılar var piyasada.Medya oynatıcı üzerinden N8 telefonumdaki video foto aktarımını tv de gerçekleştirebilirmiyim?Yardımcı olursanız çok sevinirim

hajkano

Üye
ya bende kurdum dlna ama tv yi bulmuyor başka yuklemem gereken birşeymi varrrr!!!!!!n8 ayrıca wifi açık arıyor cihaz ama yok:)ne yapmam gerek yardımcı olursanız sevınırım:)

Üst Alt