Püf Noktası Desteklenmeyen Cihazlara Redstone Yapılarını Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

.BlueTR

.BlueTR

Üye
Sistem dosyalarına erişimi olan birisi NlpmService.dll dosyasını System32den çıkarıp upload edebilir mi acaba?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Telefonun tarihini 100yıl ileri alarak ekstra+bilgi'yi kaldırmayı deneyebilirsin (bunu hiç denemedim işe yarıyormu bilmiyorum).
Diğer seçenek ise telefonu sıfırlamak
100 ileri aldım, eks+bil. kaldırdım, denedim olmadı.
Telefonu sıfırladım, eks+bil hiç güncellemeden denedimyine olmadı.

Murat Alper

Murat Alper

Moderator
lumia 920 için güncel interop tools linki alabilir miyim @papakudioflu @Bay H
birde bu yöntem lumia 920 için geçerlimi

skynet

Üye
Glance ekranının çalışması için şu kayıtları kayıt defterine girmeniz gerekiyor.
Telefonunuzdaki glance screen uygulamasının güncel olmamasına dikkat edin :)

Glance için kayıt girdileri

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpm
{
Anahtar >> Enabled (dword)
değer >> 1
}

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpmSDK
{
Anahtar >> CurrentFooterProvider (string)
değer >> 106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb

Anahtar >> StandbyScreenActive (dword)
değer >> 0
}

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NlpmService
{
değer >> 1

Anahtar >> Path (string)
değer >> NlpmService.dll
}

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\SIAgent\StandbySettings\{106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb}
{
Anahtar >> OfferId (string)
değer >> {0abdb051-e3b0-4312-9f8b-a35a51890cd9}

Anahtar >> InstanceId (string)
değer >> {f98dc1de-64c6-4159-9097-50c82e099901}

Anahtar >> Status (dword)
değer >> 100

Anahtar >> Installed (dword)
değer >> 2
}

Hocam bu glance screen in eski sürümünü indirip kurarsak olur mu yoksa illa sıfırlayıp güncellemeden mi yapmamız gerek ?
Ve artı şu satır aralarında ki } { işareteride ekleyecek miyiz ?

Aybin.Kilic

Aybin.Kilic

Üye
Hocam bu glance screen in eski sürümünü indirip kurarsak olur mu yoksa illa sıfırlayıp güncellemeden mi yapmamız gerek ?
Kayıt defterinde o yolu izleyip verilen değerleri giriniz. (Yapılan işin mantığı bu olmalı sanırsam)

Örnek yol =>>>
HKLM\Software\OEM\Nokia\SIAgent\StandbySettings\{106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb}

Yeni anahtar oluştur : OfferId (string)
Anahtar değeri : {0abdb051-e3b0-4312-9f8b-a35a51890cd9}

Edit :
Yazdığım sadece varsayım. Bu işi yapan arkadaşlar yada varsa videolara bakarak öğrenebilirsiniz.

Son düzenleme:
Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Eski sürüm yüklemek ilk ve son denememde işe yaramamıştı muhtemelen olmayacaktır :) Aralardaki parantezler girilmeyecek ama onun dışındakiler girilecek aralardaki parantezlerin amacı birden fazla değerin aynı yolda olduğunu göstermek ya da yolları ayırmak diyebiliriz.

• Beğen
Tepkiler: skynet

skynet

Üye
Eski sürüm yüklemek ilk ve son denememde işe yaramamıştı muhtemelen olmayacaktır :) Aralardaki parantezler girilmeyecek ama onun dışındakiler girilecek aralardaki parantezlerin amacı birden fazla değerin aynı yolda olduğunu göstermek ya da yolları ayırmak diyebiliriz.
Hocam bu Registry Value Name kısmında sadece Normal ve Default seçeneği var Enabled yok bir sıkıntı olur mu ?

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Hocam bu Registry Value Name kısmında sadece Normal ve Default seçeneği var Enabled yok bir sıkıntı olur mu ?

Enabled seçenek değil zaten onu alttaki kutuya siz yazacaksınız

• Beğen
Tepkiler: skynet

skynet

Üye

Enabled seçenek değil zaten onu alttaki kutuya siz yazacaksınız
Hocam sonradan o alt seçeneğe Enabled yazıp yaptım ama nedense işe yaramadı yani göz atma ekranını açıyorum boş ekranda kalıyor :hmmm
Birde bu seçenekler Registry Value Data menüsünde yok sadece sonlarında ki (string) (dword) olan seçenkleri seçip yaptım ama tabi omadı yine :)
Anahtar >> Path (string)

Rock Ve Roll

Rock Ve Roll

Üye
Hocam sonradan o alt seçeneğe Enabled yazıp yaptım ama nedense işe yaramadı yani göz atma ekranını açıyorum boş ekranda kalıyor :hmmm
Birde bu seçenekler Registry Value Data menüsünde yok sadece sonlarında ki (string) (dword) olan seçenkleri seçip yaptım ama tabi omadı yine :)
Anahtar >> Path (string)
Tam anlamadım ama registry value data yazan kısma mesajda değer olarak belirttiğim şeyleri gireceksiniz.

Sanırım parantez içindekileri (string, dword) anahtarın devamına eklediniz?
Eğer öyle yaptıysanız yanlış yaptınız bunları registry value type kısmından seçmeniz gerekiyor. Registry value name kısmına sadece anahtarı yazacaksınız. Kısaca yukarıda attığım ekran görüntüsündeki gibi olacak.

skynet

Üye
Tam anlamadım ama registry value data yazan kısma mesajda değer olarak belirttiğim şeyleri gireceksiniz.

Sanırım parantez içindekileri (string, dword) anahtarın devamına eklediniz?
Eğer öyle yaptıysanız yanlış yaptınız bunları registry value type kısmından seçmeniz gerekiyor. Registry value name kısmına sadece anahtarı yazacaksınız. Kısaca yukarıda attığım ekran görüntüsündeki gibi olacak.
Tamam hocam şimdi oldu ben yanlış yere yazmışım :bangin:
Teşekkürler :)

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll
mami_61_29

mami_61_29

Üye
Tamam hocam şimdi oldu ben yanlış yere yazmışım :bangin:
Teşekkürler :)
slm arkadaşım baştan sona nasıl yağıldığını anlatırsan bende yapmak istiyorum glance ekranını,L820 son redstone yapısı

skynet

Üye
slm arkadaşım baştan sona nasıl yağıldığını anlatırsan bende yapmak istiyorum glance ekranını,L820 son redstone yapısı
Nasıl yapılacağını zaten Rock Ve Roll anlatmış ama ben görsel olarak yinede belirteyim :)
Bu arada Glance uygulamasının güncel olmamasına dikkat edin
Interop Tools > REGISTRY EDITOR menüsünden belirtilen değerleri görselde ki gibi girip ardından Write Data seçeneği ile sırayla kaydedin ve en sonunda telefonu kapatıp açın işlem tamamdır :oke:

Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpm
değer >> 1
====================================================
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\lpmSDK
değer >> 106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb
değer >> 0
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\NokiaSvcHost\Plugins\NsgExtA\NlpmService
değer >> 1
Anahtar >> Path (string)
değer >> NlpmService.dll
Dizin >> HKLM\Software\OEM\Nokia\SIAgent\StandbySettings\{106e0a97-8b19-42cf-8879-a8ed2598fcbb}
değer >> {0abdb051-e3b0-4312-9f8b-a35a51890cd9}
değer >> {f98dc1de-64c6-4159-9097-50c82e099901}
değer >> 100
değer >> 2

• Beğen
Tepkiler: Rock Ve Roll ve Aybin.Kilic
suyunsesi

suyunsesi

Üye
Telefonum L920, Interrop Tools ile bir şekilde Redstone'un son versiyonuna getirdim. Ayrıca Glance uygulamasını da telefona bir şekilde attım, ama dosya yöneticisinden üzerine tıklayıp ekrana gelen yükleme pencereden yükleye bastığımda hiç bir şey olmuyor. Geri dosya yöneticisine dönüyor. Yükleme gerçekleşmiyor. Ne yapabilirim?

mami_61_29

mami_61_29

Üye
skynet arkadaşım glancenin güncel olmaması için ne yapmam gerekiyor şu an güncel galiba,birde verdiğin tüm değerleri ayrı ayrı mı gireceğim,

skynet

Üye
skynet arkadaşım glancenin güncel olmaması için ne yapmam gerekiyor şu an güncel galiba,birde verdiğin tüm değerleri ayrı ayrı mı gireceğim,

Telefonu sıfırlayıp mağazadan glance ı güncellemeden bu işlemi yapın ve evet değerleri tek tek girmeniz gerek

Üst Alt