Püf Noktası Desteklenmeyen Cihazlara Redstone Yapılarını Yüklemek

Sponsorlu Bağlantılar

gardi

gardi

Üye
Bir yere kadar çevirdim paylaşacaktım ama 10.adımdan sonra iş biraz karıştı gibi geldi o yüzden bıraktım. İşlemleri deneme şansım yok o yüzden kimseyi yanlış yönlendirmekte istemem.
Çok bile gelmişsiniz 10 a kadar çeviriyi paylaşabilirsiniz dileyen yapar dileyen yapmaz :)

xiseyn

Üye

uygulama yoluyla redstone yüklemeyi anlatmış..merak edenler deneyebilirler.

• Beğen
Tepkiler: gardi
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye

uygulama yoluyla redstone yüklemeyi anlatmış..merak edenler deneyebilirler.
@Bay H Şunu Türkçe ve anlaşılır şekilde hazırlama şansın olur mu hocam?

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
@Bay H Şunu Türkçe ve anlaşılır şekilde hazırlama şansın olur mu hocam?
Elbette, zaten konunun ilk mesajı çok eskide kaldı guncellenmesi gerekiyordu. Yarın fırsat bulduğum vakit detaylı bir şekilde eklerim içeriği.

• Beğen
Tepkiler: furyzer0 ve KırmızıBeyaz60
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Aşağıdaki uygulama paketini ister telefonunuzun hafızasına atıp, isterseniz de Cihaz Portalı üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Öncelikle "dependencies" içerisinde bulunan iki paketi eğer telefon hafızası üzerinden yüklüyorsanız önce kurun, cihaz portalı üzerinden sadece ilgili yere eklemesini yapın
Ekli resimleri görüntülemek için kayıt olmalısınız

Daha sonra yine telefon hafızası üzerinden ilerliyorsanız ana uygulamayı -DHTUpdgradeAdvisor 1.1.4- kurun, cihaz portalı üzerinden kuranlar appx dosyasını seçip yükleme işlemini başlatabilir.

Uygulama telefonunuza yüklendiğinde aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. -uygulama benim cihazım üzerinde çalışmamakta bundan dolayı belirtilen bölge pasif-

Buradan sonrası artık dokunma eylemleri;

Yedeklemeyi aktif edin, uygun sim seçeneğini seçin ve "allow update" bölümüne dokunun.

Insider uygulamasına giderek uygun güncelleme kanalını seçin ve güncellemeleri kontrol edin. Güncelleme sonrası "Restore Backup" kısmını kullanmayı unutmayın.
@KırmızıBeyaz60

-------------------------
DHTUpgradeAdvisor 1.512.5 paketi tek başına cihaz portalı üzerinden yüklenebilmekte ve 512mb ram bulunan cihazlarda çalıştı belirtilmekte.

Ekli dosyalar

• Beğen
Tepkiler: KırmızıBeyaz60
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Aşağıdaki uygulama paketini ister telefonunuzun hafızasına atıp, isterseniz de Cihaz Portalı üzerinden telefonunuza yükleyebilirsiniz.

Öncelikle "dependencies" içerisinde bulunan iki paketi eğer telefon hafızası üzerinden yüklüyorsanız önce kurun, cihaz portalı üzerinden sadece ilgili yere eklemesini yapın

Daha sonra yine telefon hafızası üzerinden ilerliyorsanız ana uygulamayı -DHTUpdgradeAdvisor 1.1.4- kurun, cihaz portalı üzerinden kuranlar appx dosyasını seçip yükleme işlemini başlatabilir.

Uygulama telefonunuza yüklendiğinde aşağıdaki ekranla karşılaşacaksınız. -uygulama benim cihazım üzerinde çalışmamakta bundan dolayı belirtilen bölge pasif-

Buradan sonrası artık dokunma eylemleri;

Yedeklemeyi aktif edin, uygun sim seçeneğini seçin ve "allow update" bölümüne dokunun.

Insider uygulamasına giderek uygun güncelleme kanalını seçin ve güncellemeleri kontrol edin. Güncelleme sonrası "Restore Backup" kısmını kullanmayı unutmayın.
@KırmızıBeyaz60
Eline sağlık kardeşim uygun olan ilk vakitte deneyeceğim. :)

Şu noktayı anlamadım. Cihaz portalı dediğimiz ne? Uygulamayı telefon hafızasına atıp yüklemeyi denedim ama şirket hesabı hatası verdi.

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Eline sağlık kardeşim uygun olan ilk vakitte deneyeceğim. :)

Şu noktayı anlamadım. Cihaz portalı dediğimiz ne? Uygulamayı telefon hafızasına atıp yüklemeyi denedim ama şirket hesabı hatası verdi.
Cihaz Portalı telefonunuzla aynı ağda bağlı olan bilgisayarınızdan telefona uygulama yükleyebildiğiniz ve telefon durumunu görütülleyebildiğiniz yer.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Cihaz Portalı telefonunuzla aynı ağda bağlı olan bilgisayarınızdan telefona uygulama yükleyebildiğiniz ve telefon durumunu görütülleyebildiğiniz yer.

DHTUpgradeAdvisor 1.512.5 bunu .rardan çıkartıp direkt telefona attım, sonra telefondan dosyalara girip yükle dedim, şirket hesabı gerekli diye hata alıyorum.

furyzer0

furyzer0

Üye
O sayfa telefondan da açılıyor hocam geliştirici seçeneklerindeki ip adresini tarayıcıya yazınca cihaz üzerinden de çalışıyor.

Sent from Mtalk using Lumia950[emoji769]

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
DHTUpgradeAdvisor 1.512.5 bunu .rardan çıkartıp direkt telefona attım, sonra telefondan dosyalara girip yükle dedim, şirket hesabı gerekli diye hata alıyorum.
Telefonunuzda geliştirici modu aktif değil sanırım, onu aktif edip öyle deneyin.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Telefonunuzda geliştirici modu aktif değil sanırım, onu aktif edip öyle deneyin.
Ben şuan Lumia 925 de 8.1'deyim bunu hatırlatayım da bi :D Sen Windows10'dayım sanıyorsun :D

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Ben şuan Lumia 925 de 8.1'deyim bunu hatırlatayım da bi :D Sen Windows10'dayım sanıyorsun :D
:kıskıs: O halde sizin bunu konunun başında bulunan Root Tool aracı ile yapmanız daha kolay olur hiç bunla uğraşmanıza gerek yok.

Değiştirilmesi gereken ayarlar
Bu ayarların yolu
HKEY_Local_Machine/System/Platform/DeviceTargetingInfo

PhoneManufacturer: MicrosoftMDG
PhoneManufacturerModelName: RM-974_1193
PhoneModelName: Lumia 635
PhoneHardwareCariant: RM-974

• Beğen
Tepkiler: KırmızıBeyaz60
KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
:kıskıs: O halde sizin bunu konunun başında bulunan Root Tool aracı ile yapmanız daha kolay olur hiç bunla uğraşmanıza gerek yok.
Aynen bende öyle yaptım ama Root Tool yüklerken error - 0x81030110 alıyorum :(

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Ekteki uygulamaları deneyin bir de, yöntem yukarıdaki gibi aynı yine.
Bundaki dosyalardan birinde yine aynı hata kodunu verdi, diğerinde de farklı bir hata kodu.
Ekteki uygulamaları deneyin bir de, yöntem yukarıdaki gibi aynı yine.
CustomPFD REgistry Ediyor + Tweaks bunu yükledi mesela sorunsuz.
Buradan indirdim RootTool.xap bunda da paket kaydettirilemedi hatası aldım.

Bay H

Bay H

Üye
    Konu Sahibi
Bundaki dosyalardan birinde yine aynı hata kodunu verdi, diğerinde de farklı bir hata kodu.

CustomPFD REgistry Ediyor + Tweaks bunu yükledi mesela sorunsuz.
Buradan indirdim RootTool.xap bunda da paket kaydettirilemedi hatası aldım.
Tamam, eğer CustomPFD yüklendi ise onla da yapabilirsiniz.
CustomPFD içerisinde "Registry Tree>HKLM>System>Platform>DeviceTargetinInfo" yolunu takip edin ve gerekli alanları aşağıdaki gibi düzeltin. Tabi eski verilerinizi de bir yere kaydedin.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
Tamam, eğer CustomPFD yüklendi ise onla da yapabilirsiniz.
CustomPFD içerisinde "Registry Tree>HKLM>System>Platform>DeviceTargetinInfo" yolunu takip edin ve gerekli alanları aşağıdaki gibi düzeltin. Tabi eski verilerinizi de bir yere kaydedin.

Uygulama da bir kırmızı şeritte You can't write here yazıyoe

Çevirideki ekran görüntüleri hangi programa ait acaba onunla denesem.

humanhunter

humanhunter

Üye

Çevirideki ekran görüntüleri hangi programa ait acaba onunla denesem.

CustomPFD yüklemek yeterli olmaz, root tool veya vcreg gibi 'interop unlock' yapabilen bir uygulama yüklemeniz lazım.
8.1 kullanıyorsanız eğer vcreg uygulamasının eski versiyonlarını deneyin, w10 için olanları değil.

KırmızıBeyaz60

KırmızıBeyaz60

Üye
CustomPFD yüklemek yeterli olmaz, root tool veya vcreg gibi 'interop unlock' yapabilen bir uygulama yüklemeniz lazım.
8.1 kullanıyorsanız eğer vcreg uygulamasının eski versiyonlarını deneyin, w10 için olanları değil.
Hepsini denedim hiçbiri yüklemiyor. Kullandığım PC ile alakası olabilir mi?

Üst Alt