Cortana Ile Ilgili Müthiş Iddia

 • 25 Eylül 2013
 • 3093 Okunma
 • 67 Cevap

 1. Geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımız haberlerde belirttiğimiz gibi Microsoft Windows Phone 8.1 güncellemesinde Cortana isimli sesli asistan özelliğini sisteme kazandırmaya çalışıyor.

  Çin'li bir internet sitesinin sağlam kaynaklarına dayandırarak yaptğığı haberindeki iddiasına göre ise Cortana mobil cihazlarda sesli asistan özelliklerinde çığır açıcak bir özellikle gelicek.

  Cortana kilit ekranında bile sahibini dinleyecek,sahibinin sesini tanıyacak ve cihaz kilit ekranındayken de sesli komutları yerine getirebilecek. En güzel yanı ise Cortana sadece sahibinin sesine tepki verecek.Cihaza tanıtılacak sesli kimlikle ses güvenlik anahtarı oluşturulacak. Yani cihaz sahibinden başka birisinin sesli komutlarına tepki vermeyecek.

  Ayrıca Microsoft Cortana'ya 3. Parti uygulama geliştiricilere de erişim izni vererek uygulamalarında kullanılmasını sağlayacak. Aralık ayında geliştiriciler için bu konuda daha fazla bilgi paylaşılacakmış.
   


  Yazan: papakudioflu
 2. hadii.. Bu donanım ile alakası yok dime yazılımsal birşey o zaman. Gerçekten çok güzel olur. Haber için teşekkürler
   
 3. ıphone 5sin parmak izi muhabbeti bu konuda yalan olur gibime geliyor eğer gerçekleşirse :)
   
 4. sesli kilit ha way canına :)
   
 5. türkçe olmazsa bi işe yaramaz
   
 6. tipik bir cevap.SEn telefonu aç yerine open telephone diyince ne fark olacak ?
   
 7. 2014 un sonlarına doğru Türkçe dil desteği gelmesi bekleniyor.
   
  efeler12 bunu beğendi.
 8. neden yaramasın. Açıl susam susam açıl diyecek halimiz yok ya. Basit bir kaç kelimeden oluşan komutlar. Veya o komutlar da kişiselleştirilebilir.
   
 9. hem İngilizcemiz gelişir telaffuz felan
   
 10. Büyük fark atar MS bu özelliği hayata geçirirse. Bir düşünün gelen aramayı sesle cevaplıyorsunuz en basitinden hiç telefona dokunmadan yada aramayı reddedip yada susturuyorsunuz telefonu. Şimdiden Türkçe desteği yok diyenler için sesli komutları yazıyorum :)
  Aramayı Cevapla: Answer
  Aramayı Reddet: Reject
  Aramayı Sustur: Quiet
  Mesajla reddet : Reject by Message
  Kilit ekranında bu komutları telefona hiç dokunmadan söylemeniz yeterli. Bu özellik CORTANA ile gelecek. Bu mesajımıda unutmayın gençler :)
   
 11. Tipik bir cevap daha. "Cortana bana Eskişehir'de şuşuşu balık restoranının yerini ver" de Elinden alnından öpeyim senin ve bunu Cortana anlasın. Tabiki türkçe olacak arkadaş bunun tartışması olur mu ya birde küçümser cevaplar
  ---
  Evet kortanayı böyle kullanacaklar için iyi bir çalışma :close_tema:
   
 12. Vallahi gerçekten böyle bir özelliğe sahip olursa bu cortana, diyecek bir şey gelmedi aklıma yani o derece :D Sabırsızlıkla bekliyoruz.
   
 13. güzel haber ama türkçe dil desteği olsun
   
 14. Moto x çakması rüyalaar
   
 15. bu çok büyük bir şey olacak. Bence büyük ihtimalle Türkçe dil desteği gelebilir ama bakalım..
   
 16. harika!!!
  -----------------------------------
  diye çakma rüya diyenler gerçeklştiğinde bakalım buraya gelip ne çamur yorumlar yapacaklar acaba!!! :pokey: :hmmm
   
 17. Abo sevgilinin yanında konuşulmazda şimdi :D sen hep onla konuşuyorsun benimle konuşmuyorsun felan :D şaka bir yana zaten bu aralar Windows Mobil platformdaki Firmaların yaptığı gelişmelere karşılık vererek üstünlük kuruyor bunu da yapacaklarına eminim :) haber için :tşk:
   
 18. Şimdiden kaldıramayan ve zoruna gidenler var ki bizde ortada kesin bir şey yok diyoruz.Bunu konunun başlığından bile anlayabiliriz.Ama buna rağmen .. :kıskıs:
   
 19. heyecanlandım:)
   
 20. sadece kilit açmaya yarayacaksa bu özellik tr olmasada olur az buçuk ingilizcem var ama detaylı bişey söyeyeceğimde söyleymeyebilirim
   
Yüklüyor...
20/11/2018 - 16:24