cep telefonu modem olarak kullanma,bağlantı hızlarınız..

Sponsorlu Bağlantılar

Suv@Ri

Suv@Ri

Üye
    Konu Sahibi
cep telefonu modem olarak kullanma,bağlantı hızlarınız..
arkadaşlar herkes cep telefonunu modem olarak kullandığında bağlantı hızını yazarsa iyi olur.bunla telefonların internet bağlantı hızlarını öğrenebiliriz..bağlantı çeşidinide yazarsanız daha iyi olur..
ben ;

6230i gprs ile = 460.8 kbps
6300 edge ile = 460.8 kbps hıza ulaşabildim..:)

ama bu hıza şaşıracaksınız..

samsung e-250 edge ile = 1.0 Mbps hıza ulaştım..tabi bunun bağlantısı bluetooth ile oldu..

sizde bağlantı hızlarınızı yazarsanız,seviniriz..

• Beğen
Tepkiler: crazyferit, ibocan123 ve tufanaksoy

MusiqStyle

MusiqStyle

Üye
n70 ile giriyorum : 460.8 kbps :)

darülmendep

darülmendep

Üye
Peki arkadaşım bağlantı hızına nereden bakacağımizı da söylersen makbule geçer

MusiqStyle

MusiqStyle

Üye
ben pc suite ile giriyom :) zaten bağlandımı sağ alta simge olarak atıyo üstüne geldiğimde gösteriyor

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
n70 ile giriyorum : 460.8 kbps :)

şu hıza birde ben ulaşabilsem ne güzel olacak ama yok :bilmem: en fazla 51kb oldu. Telefondanmıdır hattanmıdır, şebekeden midir anlamadım gitti.

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Peki arkadaşım bağlantı hızına nereden bakacağımizı da söylersen makbule geçer

Telefonda bağlantı yöneticisi var, genelde bağlantı diye bir klasör olur onun içindedir. Ona girince karşıma bağlandığın ayar çıkar, açtığında bağlantı hakkında önüne bilgiler çıkar, ne kadar indirdiğin falan. Aşağıda ise hız yazar buradan kontrol edebilirsin. Tabi birşey indirirken bakman lazım, yoksa 0kb gösterir.

darülmendep

darülmendep

Üye
Teşekkürler Recep

epson81

epson81

Üye
arkadaş anlamadım bişey

onlers

Üye
E51 3G ile 1933 kbps

maleguard

maleguard

Üye
arkadaşlar herkes cep telefonunu modem olarak kullandığında bağlantı hızını yazarsa iyi olur.bunla telefonların internet bağlantı hızlarını öğrenebiliriz..bağlantı çeşidinide yazarsanız daha iyi olur..
ben ;

6230i gprs ile = 460.8 kbps
6300 edge ile = 460.8 kbps hıza ulaşabildim..:)

ama bu hıza şaşıracaksınız..

samsung e-250 edge ile = 1.0 Mbps hıza ulaştım..tabi bunun bağlantısı bluetooth ile oldu..

sizde bağlantı hızlarınızı yazarsanız,seviniriz..

edge ile görebileceğin max hız 256kbps :oke: o senin gördüğün pc ile telefon arasındaki veri aktarım hızı :oke:telefonunu pcye bağlayıp adresinden ölçersen gerçek hızını görüceksin :oke:

ben 253kbps ulaştım bu arada

--------------- Ekleme ---------------

şu hıza birde ben ulaşabilsem ne güzel olacak ama yok :bilmem: en fazla 51kb oldu. Telefondanmıdır hattanmıdır, şebekeden midir anlamadım gitti.

recep abi o ayrı bişiy 51kb/sn demek 512kbps gibi bişiye eş değer :oke: kbps nin açılımı kilo bit per second söylenen hızın sonundaki 1 haneyi atınca esas indirme hızı ortaya çıkar :oke:

E51 3G ile 1933 kbps
ben 3560kbps ye ulaşmıştım ilk denerken yine güzel bi sonuç :)

İnternet hızları ve internet indirme hızları
256kbps=25kb/sn
512kbps=51kb/sn
1024kbps (1mbps)=102kb/sn
2048kbps(2mbps)= 205kb/sn
4096kbps(4mbps)= 410kb/sn

yukardaki internet indirme hızları yuvarlama rakamlardır eksik veya biraz fazla olabilir:)

MusiqStyle

MusiqStyle

Üye

vala ben turcell kullanıom pc studıo ile giriyorum ;)

OGUZHAN432

OGUZHAN432

Üye
turkcell de 70 lere çıkıyor avea da ise 5kb yi zor geçiyor yer kocaeli derince ilçesinini merkezi bu arada bazistasyonuyla aramda 2km civarı yol var

Larock

Larock

Üye
İnternet hızları ve internet indirme hızları
256kbps=25kb/sn
512kbps=51kb/sn
1024kbps (1mbps)=102kb/sn
2048kbps(2mbps)= 205kb/sn
4096kbps(4mbps)= 410kb/sn

yukardaki internet indirme hızları yuvarlama rakamlardır eksik veya biraz fazla olabilir:)

teorik olarak hızlar bu biçimdedir.
256kbps=32kb/sn
512kbps=64kb/sn
1024kbps (1mbps)=128kb/sn
2048kbps(2mbps)= 256kb/sn
4096kbps(4mbps)= 512kb/sn

ysr86

ysr86

Üye
İndirme hızı gözüken bağlantı hızının en fazla 1/8 i kadardır daha fazlası kesinlikle olmaz. Benim indirme hızım 6500s ile 50 kb/s gözüküyor ama o hıza henüz ulaşamadım. Üstelik bağlantı 3G gözüküyor. Getirdikleri teknoloji bu mudur hiç anlamadım???

EroL

EroL

Emekli Yönetici
k750 ile 115.2 kbps hızında baglanıyorum, hızlanır diye 3gye geçtim ama hala aynı

atilla54

atilla54

Üye
115.2 benim sabit hep .2g ile bağlanıyom burdan 3g çekmiyo.ortalama saniyede veri alım hızım download veya upload 8-9 kb felan ama bazen kopuyo sinir oluyom pat msn den düş bida girmeyi bekle sinir ediyo insanı ama yinede iyi.

asparanda15

Üye
506.kbps oldu kotu sonuc mu :S :D

Suv@Ri

Suv@Ri

Üye
    Konu Sahibi
edge ile görebileceğin max hız 256kbps :oke: o senin gördüğün pc ile telefon arasındaki veri aktarım hızı :oke:telefonunu pcye bağlayıp adresinden ölçersen gerçek hızını görüceksin :oke:

evet arkadasim haklisin benim hiz sandigim pc ile telefon arasındaki veri aktarım hızı..

6233 edge ile 200 kb
6233 3g ile 380 kb hızına ancak ulasabildim..

506.kbps oldu kotu sonuc mu :S :D

eger bu pc ile telefon arasindaki veri aktarim hizi degilse, hizin iyi..:oke:

İndirme hızı gözüken bağlantı hızının en fazla 1/8 i kadardır daha fazlası kesinlikle olmaz. Benim indirme hızım 6500s ile 50 kb/s gözüküyor ama o hıza henüz ulaşamadım. Üstelik bağlantı 3G gözüküyor. Getirdikleri teknoloji bu mudur hiç anlamadım???

bu tür telefonlar hsdpa teknolojisini desteklemedikleri icin 3g ile dahi baglanilsa hizlari 512 kbps den yukari cikmaz..

Üst Alt