Haber 4g'nin Hızını Bile Beğenmiyorlar...

Sponsorlu Bağlantılar

phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
4g'nin Hızını Bile Beğenmiyorlar...
Biz hala 3G hızımızla övünürken, yanı
başımızdakiler 4G'nin müthiş hızını bile
aşmanın peşinde...
Avrupa'da 4G'yi devreye
almak için testler çoktan
başladı. Mobil
operatörler Vodafone, Telefónica, ve EE, Gelişmiş LTE isimli 4G bağlantı teknolojisinin testleriyle 200 mbps ve üstünde bağlantı hızına ulaşmayı başardılar. Sade LTE bile hala yeterince etkileyiciyken, dünyanın
çeşitli ülkeleri, 4G için daha hızlı bağlantı imkanı
sağlayan Gelişmiş LTE standardını tercih ediyor.
Almanya'da Vodafone ve Telefonica operatörleri de
Gelişmiş LTE'den yana tercih yaparak küçük çaplı
testlere başladılar. Aynı zamanda İngiltere'de mobil operatör EE de Londra'da kendi testlerini yürütmeye
başladı. EE'nin testte kullandığı 20 MHz frekansı ile 300 mbps hızına ulaşılırken Vodafone ve Telefonica 10 ve 20 MHz frekansları birlikte kullanarak 225 mbps hıza ulaştılar. EE, yeni teknoloji ile uyumlu sabit modemlerin 2014'ün
ortasında çıkmasını bekliyor. Gelişmiş LTE yeteneği olan
akıllı telefonların 2014'ün ikinci yarısında piyasaya
çıkabileceğini tahmin ediyorlar. Galaxy S4 modeli şu
anda iki 10 MHz frekansını kullanarak 125 mbps hızında
bağlantılar sağlayabiliyor. Avrupalılar 4G hızında mobil bağlantılara önümüzdeki sene kavuşacakmış gibi görünüyor. Bakalım Türkiye'de
operatörler 4G ismini ne zaman gerçek anlamda anmaya
başlayacaklar?

MertcaN9

MertcaN9

Üye
vay be dönen rakamlara bak :D

• Beğen
Tepkiler: phasan
boran9999

boran9999

Üye
Siz sanırım gözden kaçırdınız Türkcell geçtiğimiz günlerde 4G hız testi yaptı Yukarıda saydıklarınızdan cok daha hızlı bu alanda hız rekorunu kırdılar 892 mbps yani Mobil internette hız rekoru TÜRKİYE'de bulunuyor bilgilerinize.

• Beğen
Tepkiler: Dede ve phasan
MertcaN9

MertcaN9

Üye
aktif olarak kullanımda mı peki 4g türkiyede ?

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Hayır

PriZm

PriZm

Üye
Siz sanırım gözden kaçırdınız Türkcell geçtiğimiz günlerde 4G hız testi yaptı Yukarıda saydıklarınızdan cok daha hızlı bu alanda hız rekorunu kırdılar 892 mbps yani Mobil internette hız rekoru TÜRKİYE'de bulunuyor bilgilerinize.
Ve bende buna inandım.

Türkiyedeki kadar vasat ve F/P oranı düşük altyapı başka hiçbiryerde yoktur herhalde.

Ayrıca Turkcell in yalanlarını da biliyoruz, o yüzden artık istedikleri kadar açıklama / reklam yapsınlar bana o rekoru inandıramazlar.

• Beğen
Tepkiler: n000k, MertcaN9 ve phasan
Penci Hoca

Penci Hoca

Üye
Bizdeki 4G 100 mbps hızında çalışıyor. Çok düşükmüş :(

Pikkaccu

Pikkaccu

Üye
Turkcell'in hızından memnunum ben :)

Luck Star

Luck Star

Üye
görende telefonudan uyduyu kontrol etcekler sanır :D

• Beğen
Tepkiler: venusutarit ve phasan
phasan

phasan

Üye
    Konu Sahibi
Türkiyede 3g hızı tam verseler o bile yeter

doqukans2

doqukans2

Üye
Yarildim :-P

fk555897

fk555897

Üye
Arkadaşlar adam gibi sınırsız internet yapıp 1 - 2 Mbps hız verseler bile bana yeter.

DalvikCache

DalvikCache

Üye
Ben aylık 512kbps sınırsız net için 30 lira vermeye razıyım keşke yapsalar böyle bişey 35 bile veririm

DalvikCache

DalvikCache

Üye
3 seneye yakın cepnet kullandım 6 aydır da pttcell kullanıyorum yavaşlıktan bıktım artık hız istiyorum

KinG Tornado

KinG Tornado

Üye
Neye Yaraki Sınırsız Paket Olmadıktan Ve Yapılmayacaklardan Sonra Sadece Tadımlık Girilir Oda Su Gibi İçilir Yani Hiç Bişi Anlamazsın

• Beğen
Tepkiler: Invoke
mcnpl4

mcnpl4

Üye
turkcell ile 20mbps hizla indirme yapabiliyorum evdekinden daha hizli:D evdeki modem eski ondan kisitliyo aslinda. paket olsa suanki hizdan daha fazlasini bekleyecegimi sanmiyorum cok buyuk dosya indirirken gerekir anca. ama gel gor ki o kadar buyuk dosyayi indirmeye paket yok:(youtube'a girmeye cesaret edemiyorum

Luck Star

Luck Star

Üye
Suan cepten internet kullanimi sadece ihtiyac ve whatsapp gibi.uygulamalar kullanimi icin uygun diye dusunuyorum cunku internet paketleri yavas ve pahali .1-2 sene sonra cok degiscegini dusunuyorum . Sahsen 20mb internet paketini parayla satan turkcellden pek bisey beklemeyi

cyborg78

cyborg78

Üye
turkcelin daha dogru dürüst bağlantısı bilem yok ne hızı kardeşim, anten bi çubuk antene geçyo bi 3.5 cuğa oynak bunların sistemi .d
bence hız mız beklemeyin otuz sene falan ,)

Üst Alt