Bir emeğin yok oluşu, sevdiğinden ayrılmak...

Sponsorlu Bağlantılar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DefectoR

Üye
    Konu Sahibi
Bir emeğin yok oluşu, sevdiğinden ayrılmak...
Sizlere 1senelik bi zaman diliminin bi özetini anlatacağım...

Tarih 12.07.2007 cebimde tam 150 lira param vardı ve işten henüz yeni ayrılmıştım. Ne yapabilirim diye düşünürken önceki çalıştığım yerde işyerlerinin ve iş merkezlerinin çok oluşunu fakat bilgisayarcının hiç olmayışını gördüm bu bir açıktı ama cepteki 150 lira ile ne yapılabilirdi...

Bir kaç arkadaşınla bi yere giderdin biterdi, bir iki kıyafet alırdın biterdi vs...

Bir kumar oynamaya karar verdim riski çok seven bir insanım çünkü, o muhitteki bi iş merkezinde boş ofisler baktım kendime, Allah'ında yardımı ile bir ofis buldum kendime 18 metre kare ofis sahibi benden depozito almadı...

Boş bi ofisim vardı artık ama bu ofis ile ne yapılabilirdi, hemen gittim kendime bi masa sandalye aldım, ofise koydum, bi isim buldum daha sonra borç ile broşür bastırdım ve ertesi gün sıfır müşteri ile dükkanımı açtım.

Yaptığım ilk iş broşürleri dağıtmak oldu, borşür dağıttıkça müşterilerim arttı müşterilerim arttıkça işlerim büyüdü, bi süre sonra artık ofisim bana yetmez olmuştu daha büyük bi iş merkezinde daha büyük bi ofis tuttum kendime içini birazda lüx bi şekilde döşedim artık teknik servisim ile ofisim ayrı ayrı idi iç içe değildi, işlerim o kadar güzel gitmeye başlamıştı ki henüz işimin 8. ayında kendime 2004 model bi araba aldım, işler yine bi süre çok güzel gitti fakat 4 aydır iş yapamaz olduk sebebi mi?

iki kere windows kurup bilgisayarcı olan saygıdeğer arkadaşlar için...

Bir aydır kendimi bu konuda hiç iyi hissetmiyorum bunu hiç dışarı yansıtmasamda içim içimden gidiyor bunca emeğimi kaybediyorum gerçekten insanı bitiren bi durum, toparlanması zor bi durum...

Şimdi aldığım bi karar ile Temmuz sonundan itibaren işletmemi kapatıyorum, bunu neden yazdım bilmiyorum ama sadece paylaşmaktı amacım...

Bu gibi sorunlarımı reel hayatta kimse ile paylaşmam ama burda içimden geldi...

iki kere windows kurup bilgisayarcı geçinen arkadaşlara burdan teşekkürlerimi sunuyorum ve piyasadan çekiliyorum...

Ay sonu itibarı ile bilgisayarcılık sıfatımdan resmen ayrılmış olacağım...

Saygılar....

CEREN

CEREN

Üye
çok üzücü üzüldüm senin adına:(ama mutlaka vardır bi çıkış yolu yada toparlanma yolu
ve hemen pes etme gercekten ii düşünmelısın..
ALLAH yardımcın olsun ve şans seninle olsun

Ozan

Ozan

Admin
Hayırlısı olsun iyi bir karar

Artık ofis açarak bilgisayarcı olmak, serbest meslek icra etmek gibi bişey, çünkü herkesin bilebildigi veya bildigi işi yapmak, birşey kazandırmıyor ( hem maddi hem manevi olarak )

Daha profesyonel dallara yönelebileceğini düşünüyorum zaten zeki adamsın birşeyler bulursun kısacası hayırlı olsun, allah yolunu açık etsin, daha iyi işlerde daha başarılı olmanı dilerim demekten başka birşeye gerek yok :oke:

Yasminozz

Yasminozz

Üye
üzüldüm...en zoru da herhalde kendi emeklerinle geldiğin yoldan geri dönmek olsa gerek...inşallah hayat bundan sora güler sana.. ;)

DiaBLoS

DiaBLoS

Moderator
Söylediklerin %100 haklısın.. Allah gönlüne göre versin...Allah yardımcın olsun..

saygıLAR

leiche

leiche

Emekli Yönetici
allah niyetine göre versin
hiç bir sektörün geleceği yoktur.
allah bir kapıyı kapatırken diğer kapıyı açar
hayırlısı

Salihyet

Salihyet

Üye
Abi allah kolaylık versin, bizimde yakınlarımızda birsürü bilgisayarcı var ama bilinçli kullanıcı ta 20 yıllık kıztaşında ki bilgisayarcıya değil mahallenin gencine bırakıyo bilgisayarını ve sonunda gelip bize ağlıolar, yani cin olmadan adam çarpan çok , neymiş bunun çipi yanmış winanmp açmazmış :ehe 30 dolar :)

senin durumunu çok iyi anlıyorum ;) ama elinden birşey gelmez, fakat azmini de takdir ettim..

mAd_girL

mAd_girL

Üye
Üzüldüm murat abi ama her şerde bir hayır vardır derler ya bu da böyledir inşallah..zaman gelir iyi ki kapatmışım diyecek duruma gelirsin inanıyorum ben buna :(

DefectoR

Üye
    Konu Sahibi
Nasipte ne varsa o olur arkadaşlar ben ticareti çok seviyorum sadece sektör değiştireceğim yani bilgisayarcılık ile bi alakam kalmıcak artık...

GuNSTuR

GuNSTuR

Üye
şimdi bilende dükkan açıyo bilmiyende

c3r3n

c3r3n

Üye
her şerde vardır bi hayır

ufuk023

Üye
sende bu azim varken. hangi sektöre girsen başarılı olursun buna canı gönülden inanıyorum. senin durumunuda çok iyi anlıyorum ama üzülme hayat işte ama şöyle bir tavsiyem olabilir sana hangi sektörü seçeceksen iyi bir analiz yap yada yaptır sonuç daha güzel olacaktır.

Nazy

Nazy

Üye
çok düşünülmesi gereken bir karar aslında sektör değiştirmek
ama doğru olanı yaptığından emin olmak isteriz

grafikseli 84

grafikseli 84

Üye
allah hayırlısı neyse onu versin....
senin için üzüldüm ama hayata birkaç kere yeniden başlayan biri olarak diyeceğim şey...
tekrar başla
olmazsa tekrar başla...
mutlaka başaracaksın...
gerçekten yapmak isteyip emek-zaman harcadığın ve buna rağmen yapamadığın birşey oldumu...
allah sabır ihsan etsin...
ama pes etme lütfen...

DefectoR

Üye
    Konu Sahibi
Teşekkür ederim arkadaşlar, ufuk23 aslına bakarsan ben lise çağlarından itibaren ekonomi dergileri okuyan ve bu konudaki araştırmaları yapan birisiyim, şuan geçeceğim iki sektör üzerinde duruyorum ikisininde talebi inanılmaz derecede olan fakat arzı sıfır olan sektörler, ikisi ile ilgili fizibilite çalışmalarındayım finansal açıcan hangisine ne gider getirisi nedir bunların kararını verip sanırım bi aksilik olmaz ise ekim ayında yeni işimi kuracağım...

researcher

Üye
Umarım daha iyi seyler basarırsın....

omayra

Üye
Hayırlısı olsun kardeşim. Hayat zor. Yaşadıklarını ne kadar iyi anlayabildiğimi sanırım tahmin edersin. Her karanlığın sonu aydınlıktır. Allah yolunu açık etsin. İyi düşün, doğru karar ver :oke:

LAZOFLU

LAZOFLU

Emekli Yönetici
Burası chat meydanı mi

CEREN

CEREN

Üye
ister chat olsun ister forum olsun burdakı herkes insan ama burası bı forum paylaşmak için bi forum
ve burda duygularını paylaşmak yasak değil bildiğim kadarıyla
hmm banna ters diyorsan konuya bakmazsın olur biter şapkalı arkadaşım:D

ATAMTÜRK

Üye
?????????????????????????????:(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...